198
  • Anaid
    #158
    A háborúról eleve az a véleményem, hogy elkezdeni is marhaság, dehát a hatalomvágy az hatalomvágy. Nem hiszem, hogy emberbaráti szeretetből dobták volna le az atombombát. Utólag lehet elmélkedni...Nem volt akkora a veszteségük, de győzni akartak és talán fülelmet kelteni is...ki tudja már ma. Ja, és a cikk nem számolja az évek múlva ezért megbetegedett embereket...
    Ha elolvastad a cikket, az is ott van, hogy nem mindegy hogyan éri hatás az embert és az utólagos tünetek lehetnek olykor felbukkanó idegrendszeri zavarok...stb. Ha egy golyóütötte sebet meggyógyítanak annak azért nincsenek x idő múlva is ilyen következményei, még lehetőségként sem.
    Alapvetően az a véleményem, hogy a természet erőivel szórakozni nem bölcs dolog. Van amiket hasznosíthat az ember pl. gejzírek segítségével fűtenek, de azért nem próbálnak új gejzíreket létrehozni...Remélem érthető a párhuzam a gondolkodásmódban... Ott meg totál ellentmondásba keverednek, hogy a GV ilyen meg olyan kevés, hisz állítják sose mérték meg...Néztem egy hírt ahol GV-t láttak és jópár disznó pusztult el a tűzben, olyat is, hogy jópár tehenet ölt meg és semmilyen látható nyom, csak leállt a szívük és kész. Nem kellene olyasmit lebecsülni, amit ennyire nem ismernek de ilyen hatásai lehetnek. Az, hogy nem tudják a változatos "viselkedés" okát megmagyarázni nem biztos, hogy a megfigyelők helytelen megfigyeléséből, ill. tévedéséből adódik. Lehetnek olyan tényezők, amik hatására más és máshogy viselkedik, csak nem ismerik ezen tényezőket. Igaz, hogy bánom, de elég részletesen leírtam, hogy itt viszonylag kicsi területen belül máshogy viselkedtek benn, meg kinn. Számomra nem annyira furcsa, hogy annyifajta leírás van...Olvastad a régebbi írást?
  • Dj Faustus #157
    "Hát, nem bizti, hogy én leledzek álomvilágban...Mellesleg, hogy mi lett volna, ha kérdésre sosincs válasz, csak okoskodás. "
    Mit is ír az általad említett második cikk?
    "Szakértők szerint a bombatámadások nagymértékben hozzájárultak ahhoz, hogy előbb befejeződött a második világháború."

    Mit is mondtam?
    "Csak ha nem vetették volna be az atombombát, tovább tart a háború."
    Gondolj csak bele, ha partra szállnak, akkor míg elfoglalják a Japán-szigeteket sok időnek el kell telnie - nem egy várost kell elfoglalniuk, hanem sokat. Ráadásul a népesség is fanatizálható, nem lett volna ott gyorsan béke (gondolj bele, mi van most Irakban és Afganisztánban - a fanatizált civil lakosság támad a katonákra).

    Nagyobb a potenciális áldozatok száma - lásd az elsőként belinkelt statisztikát; a németeknél, ahol nem dobták le az atombombát, és végig harcoltak nagyobbak a veszteségek.

    "Ha igazi GV-ről beszélsz, akkor nem fognak vele kissebb sérülést okozni. "
    Az igazi gömbvillámokról kevés objektív információ van. Van aki olyasmikről számol be, hogy teljesen veszélytelen(!), van aki meg égési sérüléseket, tüzeket emleget.

    "Nézz utána, nem GV, hanem szimpla villámcsapás miatt nem egy embernek voltak, hónapokon, éveken át tartó fájdalmai és nem tudták megállapítani az okát."
    Igen ám, csak egy villámcsapásnak eléggé nagy az energiája (500 MJ), nagy a sebessége (60000 m/s), a két potenciál között relatíve nagy távolság van.

    Az elektromos sokkoló pár Joule-os energiával rendelkezik, egy 9 mm-es pisztoly 500 Joulellal, egy villámcsapás 500 MegaJoullal. Tehát ha ebből nem halálos fegyvert akarnak készíteni, akkor meg lehet oldani a kis energiatartalmú plazmagömbök létrehozását (Dr. Paul M. Koloc is csak tizenpár Jouleról értekezik).

    Tehát a villámcsapást eléggé túlzás felhozni. Ég és föld különbség van egy pár centiméteres plazmagömb és egy akár több kilométeres hosszúságú, több centiméter átmérőjű, 500 MJ-os villám energiáját összehasonlítani.

    "A mérés sem objektív, mert aki mér dönti el, hogy egyáltalán mit mérjen."
    Objektívebb mint egy szimpla megfigyelés, mert bizonyos adatok - mérőeszköz, a mérőeszköz beállításai, a kísérleti felállás - ismeretében a mérés reprodukálható, ellenőrizhető.
  • Anaid
    #156
    Sajna ebben sincs utóhatásról szó...bár említi az idegrendszert.
    Itt pedig csak egy mondatban említi.
    Úgy tűnik meg kell elégedni ennyivel "jelentős", de azért említésre nem annyira méltó...Hát ennyit a szabad infóáramlásról...
  • Anaid
    #155
    ja, nem tűnik veszélyesnek...

    Természetesen ezek a források nem elég telesek...(ismerem már az összes kifogást)
  • Anaid
    #154
    Van még az un. “száraz” villám, mely nem gyújt, csak romboló hatása van. Ha ez villám az ember közelében lecsap, akkor a test elektromossága megoszlik, a két ellentétes elektromosság a villámlás alkalmával hirtelen szétválik, a villámlás után pedig hirtelen egyesül, ami az idegrendszert teljesen megrongálja, noha külsőleg semmi nyomot nem hagy. Ez köznyelven a “mennykő szele”.

    Az áramnak a testre gyakorolt hatása, a sérülés súlyossága függ az érintett testrésztől. Az egyik kéztől a szíven keresztül a másik kézig, vagy a fejtől a hátgerincen át a lábig átfutó, viszonylag gyenge áramütés lényegesen veszélyesebb, mint az egyik lábtól a medencéig, vagy a kéztől a vállig áthaladó, lényegesen erősebb áramütés.
    A villámcsapás kétféle hatása jelent veszélyt az emberi test számára:
    • a közvetlen villámcsapás,
    • a közelben becsapott villám földáramai.

    Szal nem mindegy hol ér, meg mennyi...stb.
  • Anaid
    #153
    Szerinted mindentpublikálnak? Ennyire naív még én sem vagyok...
    Magyarországon pl. pár arachnoideális cisztás esetről van publikáció a NET-en, médiában szinte semmi, de az orvosok szerint sok ilyen estük volt már. Nehogy azt hidd már, hogy minden infó ott a NET-en.
    Én spec könyveket is olvastam a témával kapcsolatban. Tök régimódi dolog, de jó.
  • Kara kán
    #152
    Hopp, igazad van:
    "Long-term injuries are usually neurological in nature, including memory deficit, sleep disturbance, chronic pain, and chronic dizziness."
    A 7-szer villámcsapást szenvedett pasas meg ez a vadőr lehet:
    "U.S. National Park Ranger Roy Sullivan has the record for being struck by lightning the most times. Sullivan was struck seven times during his 35 year career. He lost the nail on one of his big toes, and suffered multiple injuries to the rest of his body.", de itt nem ír semmiféle öngyilkosságról.

    Tehát, hosszú távon idegrendszert érintő bajok lehetnek: memóriazavar, alvászavar, krónikus fájdalom és szédülés. Tényleg nem olyan könnyű.
  • Kara kán
    #151
    Már nem is tudlak követni...

    A villámcsapás utóhatásairól én nem nagyon hallottam. Mesélj!
    De szerintem olyan nagy mellékhatások nem lehetnek; vki vagy túl éli, vagy nem, és ha a szervek nem sérültek, akkor élhet tovább vígan.
    De ne tündökölj itt a spéci élményekkel, képzeld engem is rázott meg az áram, ráadásul 110 vagy 220 V, és semmilyen utóhatásról nem t'ok beszámolni.
  • Anaid
    #150
    Számadat az akkori áldozatokról...
    És pont az USA-ból volt annyi áldozat főleg a népesség arányában, hogy be kellett vetniük...
    Hát, nem bizti, hogy én leledzek álomvilágban...Mellesleg, hogy mi lett volna, ha kérdésre sosincs válasz, csak okoskodás.
  • Anaid
    #149
    Ha igazi GV-ről beszélsz, akkor nem fognak vele kissebb sérülést okozni. Nézz utána, nem GV, hanem szimpla villámcsapás miatt nem egy embernek voltak, hónapokon, éveken át tartó fájdalmai és nem tudták megállapítani az okát. Láthatatlan hosszú időn át tartó szenvedést okozhat egy ilyen dolog, ja igen egy vérző seb látványosabb...Pont ezen vagyok felháborodva. Nem egy leírásban szerepel, hogy milyen utóhatásai lehetnek te meg jössz a szöveggel, hogy humánusabb? Na persze, lehet takarózni azzal, hogy az ilyeneket megtapasztalt emberek mind szubjektív megfigyelők és bizonyítsák be, hogy fáj, csak én meg nem hiszem, hogy egy olyan tudós, aki soha nem tapasztalt ilyet a saját bőrén bármit objektívebben kijelenthetne. Volt pl. egy cikk egy angol emberről, akibe hétszer csapott bele a villám a látható sérüléseit kezelték, mégis öngyilkos lett, mert olyan fájdalmai voltak, bár szervi okot nem találtak, amiket nem tudott elviselni tovább. Ilyesmivel akarnak szórakozni, csak "kicsiben"? Nem is ismerik milyen egy GV, de el tudják dönteni, mit okozhat mert értenek a fizikához? Talán orvosprofesszor is, meg találkozott már ilyennel, hogy előre annyira tudja? Mellesleg ahol egy GV felbukkan - ha azt akarják egyáltalán használni, vagy csak azért nevezik így mert jól hangzik? - ott nem egy esetben sorozatosan felbukkant több is, nem csak nálunk. Természetesen, mivel erre nincs magyarázat, hát ne is foglalkozzunk vele, mi? Tudom, most jön az, hogy mérés...A mérés sem objektív, mert aki mér dönti el, hogy egyáltalán mit mérjen. Tudod, mint az érettségi tudhatod te az összes tétel ha pont azt kérdezik amelyikbe bele se szagoltál...Ha peche van az embernek pont olyat próbálnak meg mérni, vagy olyan eszközzel, ami nem elég érzékeny és voilá, máris ki lehet kiáltani, hogy nem lehet méréssel alátámasztani, tehát nincs is. Ne gyerekeskedjünk már!
  • Kara kán
    #148
    Atyaúristen, djFaustus, te egy türelemgombóc vagy!

    Ezennel ünnepélyesen kinevezlek az Akasha Könyvtár őrzőjévé.
    Hsssszp!
    (ez a kardom suhintásának hangja volt, amikor vállon érintettelek)
  • Dj Faustus #147
    "Köszönöm a jótanácsot, de mint említettem erről a témáról senkivel soha többé nem akarok beszélni"
    Mégis beszélsz róla. Kicsit oximoron - nem mondhatom el senkinek elmondom hát mindenkinek?

    "A fegyvergyártsos cikktől felébredtem. Az emberiség alapvetően javíthatatlan. Vagy szerinted normális dolog, hogy egy veszélyes természeti jelenséget elő akarnak állítani és fegyverként használni?"
    Vegyünk pár dolgot:
    * tűz - megsütheted vele a vacsorádat, de felgyújthatsz vele házakat, megpörkölhetsz vele embereket
    * kés - felszeletelheted vele az ebédnekvalót, de bele is vághatod valakibe

    Más szempontból: lássuk a elektromos sokkolót. Egy hasznos dolgon, az elektromosságon alapszik, amivel hajtod a számítógéped/mosógéped/hajszárítód.
    Ezt a kütyüt a nyugati országok rendőrségei taser néven használják a bűnözők elkapásához. Használhatnának pisztolyt/puskát is, de annak nagyobb a sebzése. Persze ennek az eszköznek is megvannak a maga kellemetlen hátrányai (mint például a vízágyúnak, a könnygáznak, a gumilövedéknek, a paprikaspraynek, a fénygránátnak), de bizonyos szempontból kisebb sérülést/kellemetlenséget okoz.

    Ez a helyzet Dr. Paul M. Koloc eszközével is - meg lehet oldani, hogy a plazma kisebb sérülést okozzon, így a bűnüldözésben is bevezethető lehessen.

    "Egy ilyen felbukkanásának is olyan utóhatásai vannak, hogy sokan el sem hiszik, jó, hogy ritka jelenség. Ne"sűrűbbé tenni" kellene, hanem ha lehet megelőzni a felbukkanását."
    Akik ellen ezt bevetik - bűnüldözés esetén a bűnelkövető - azok egyrészt számíthatnak erre (gondolom a bűnözők nem gondolják, hogy a rendőrök majd szépen elcseverésznek vele, megsimogatják a buksijukat, hogy "ejnye-bejnye miért raboltad ki a Mari nénit, és ráadásul meg is verted azt a szegény öregasszonyt, de rossz kis csúnya kisfiú/kislány vagy") amúgy is rosszul járnak. Így kisebb sérülést fognak elszenvedni, mintha meglőnék őket egy 9 mm-essel.

    "Nem beszélve arról, hogy sok cikkben leírták, hogy ahol egy felbukkan olyan változást idéz elő, hogy több is követheti és jelenségsorozat lehet belőle."
    Megnyílik egy dimenziókapu, és azon keresztül jönnek a vogonok? ;)
    Itt egy olyan fegyverről van szó, mint az elektromos sokkoló, csak itt az elektromosságot egy gömb alakú plazmába "rendezzük". Nem élőlény ez, hogy többszöröződjön. Mellesleg egy új technológiájú fegyvert nem fognak egyből "sorozatban gyártani", csak szép fokozatosan vezetik be.
    Másrészt az elv - mármint a gömbvillámé - más területeken is használható lehet - lásd az előbb említett plazma-/ion-meghajtást.

    "de az atombombánál sem biztos, hogy számítottak az utóhatásokra"
    Számítottak. tudták hogy nem lesz egy kellemes dolog.
    Az akkori atomtudósok figyelmeztettek erre.

    Csak ha nem vetették volna be az atombombát, tovább tart a háború. Egy Japánban végrehajtott partraszállás meg nem lett volna egy egyszerű dolog - egyik fél számára sem. Sokkal több lett volna az emberáldozat mindkét fél részéről.

    Most mondhatnád - á tipikus fiús hozzáállás! Pediglen sajnos be kell látni a háborúk, a fegyverek szörnyű velejárója a világunknak, de sajnos elkerülhetetlenek. Ha csak azt vesszük figyelembe, hogy a nyugati "civilizáció" fenntartása más országok elfoglalásán múlik, sok találmány létrehozását meg pont a háborúk segítették elő.

    "ha csak megmagyarázni akarják olyan emberek, akik sosem találkotak ilyen jelenséggel és arra hivatkoznak, hogy nem megbízható hírforrás az egyéni megfigyelés úgyis felesleges"
    Az egyéni megfigyelés nem felesleges, csak pontatlan. Gömbvillám mért sebessége? Levegő hőmérséklete a gömbvillám körzetében? Légnyomása? Gömbvillám körüli térerősség? Föld anyaga? A gömbvillám pályája? Mért fényessége? Hangfelvétel? Videófelvétel? Ilyesmiket tudsz mutatni? Ha nem, akkor sajnos egy helyben topogunk - +1 szubjektív beszámoló.
  • Kara kán
    #146
    Jól van, na, majd a következő ülésen megmondom a Galaktikus Tanácsnak, hogy ne küldjenek oda több gagyi felderítő szondát, hisz vannak már lopakodó robotjainak, nem is értem, hogy miért épp Magyarországra küldtek ezekből az ócskaságokból, amikor a magyarok értelmes, érzékeny, mindenre figyelő emberek, és érzékenyen érintheti a lelkivilágukat egy ilyen élmény. Küldjék azokat az ócskákat máshova! Afrikába, Ázsiába, tudom is én..
    Van nekünk is szívünk, kérem szépen!
  • Kara kán
    #145
    Te kis mimóza.
  • Anaid
    #144
    Lehet eltúlzott példa, de az atombombánál sem biztos, hogy számítottak az utóhatásokra...Utána meg sajnálkozás...stb. Vannak madandó, meg nem maradandó következményei bizonyos dolgoknak. Ha nem ismerik, milyen következmények lehetnek és csak rizsázás megy felelőtlenség ilyen dolgokkal "játszadozni". És igenis a tudomány felelőssége is. Nem kell írnotok nekem erről, nem fogok többször beszélni róla. Sokmindent leírtam, ha csak megmagyarázni akarják olyan emberek, akik sosem találkotak ilyen jelenséggel és arra hivatkoznak, hogy nem megbízható hírforrás az egyéni megfigyelés úgyis felesleges. De kicsit ellentmondásos, hogy annyira azért "hisznek" benne, hogy megpróbáljanak belőle hatalmi, romboló, félelemkeltő eszközt csinálni. Remélem sosem fog sikerülni. Akárki hiszi-e vagy sem, mi megtapasztaltuk milyen utóhatása van egy GV-nek is...Nem kívánom az ellenségemnek sem. Ennyi.
  • Anaid
    #143
    Köszönöm a jótanácsot, de mint említettem erről a témáról senkivel soha többé nem akarok beszélni. A fegyvergyártsos cikktől felébredtem. Az emberiség alapvetően javíthatatlan. Vagy szerinted normális dolog, hogy egy veszélyes természeti jelenséget elő akarnak állítani és fegyverként használni? Egy ilyen felbukkanásának is olyan utóhatásai vannak, hogy sokan el sem hiszik, jó, hogy ritka jelenség. Ne"sűrűbbé tenni" kellene, hanem ha lehet megelőzni a felbukkanását. Ekkora hülyeséget még én sem tudnék kitalálni. Nem beszélve arról, hogy sok cikkben leírták, hogy ahol egy felbukkan olyan változást idéz elő, hogy több is követheti és jelenségsorozat lehet belőle...Ha már a természet megkíél bennünket bizonyos mértékben ettől, majd mi...á, hagyjuk. Befejeztem.
  • Dj Faustus #142
    1. Lécci Anaid - szimplán a topik áttekinthetőségének érdekében - próbáld meg az egymás után következő hozzászólásaidat tömören egy/kettő hozzászólásba belefogalmazni. Nem chat ez.

    2. Mint Kara kán is mondta karakánul: mindennek megvan az esélye.
    Annak is hogy hallucinálsz (még akkor is, ha állítólag többen láttátok - tömegpszichózis lehetősége fennállhat). Nem szégyen, bárkivel megeshet.
    Annak is - és most én itt kérek elnézést, de ennek is fennáll a lehetősége - hogy kamuzol, és valamilyen okból kifolyólag ezzel akarod felhívni magadra a figyelmet.
    Annak is hogy láttál gömbvillámot. Senki nem állította hogy nem léteznek, csak annyit hogy ritkán találkozik vele az ember.
    És annak is - bár ennek tényleg nagyon kicsi az eshetősége - hogy elraboltak a pufók ufók (egy 35-40 év közötti csínos többgyermekes anyukát miért ne? a pufók ufóknak is van ízlése!)

    3. A 2001. december 21-én megjelent cikkhez - ez az általam már többször ([url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1280328092&no=100]#100[/url], [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1280328092&no=74]#74) említett szilíciummal végzett kísérleteket veszi az egyik fő oknak/összetevőnek (mondjuk szilícium és szén - e kettő keverékével próbálkoztak az új-zélandi John Abrahamson-ék - elegendő mennyiségben található a természetben).

    4. A Science Frontiers cikkéhez. Az oldal egy kéthavonta megjelent válogatás a "paranormális jelenségekből". Pont a 90-es évek elejéről, amikor eléggé elterjedtek az ufómegfigyelések és hasonló finomságok.
    Az említett cikk a spontán emberi (ön)gyulladás és a gömbvillám kapcsolatát feszegeti - kitől mástól mint Egely Györgytől.

    A sztori röviden, szabatosan, nem szó szerinti fordításban annyi, hogy egy 27 éves mérnök (Egely is mérnök, hőerőgépész, mily meglepő) 1989 május 25-én Kerecsend (falu 109 km-re Budapesttől) közelében megállt, hogy ürítsen egyet. 10 méterre távolodott el a kocsitól, a vele utazó felesége meg azt vette észre, hogy a fickó széttárja a kezeit, kékes fény veszi körül, majd összeesik. Odarohant, hogy megnézze hogy mi történt, és észrevette, hogy az egyik cipője szétszakadt. Sikerült megállítania egy buszt amiben pont orvosok utaztak, de sajnos csak az ürge halálát tudták megállapítani.

    A boncoláskor a delikvensnél a szétszakadt cipőt viselő lábán, a sarkánál lyuk volt látható; a tüdeje szétszakadt, megsérült; a hasa és a gyomra szétégett. Ez utóbbi "bizonyíték" a belső égésre, a kék fény az atmoszféra elektromosságát, a sarkon található lyuk meg a "földelésre".


    5. Az ipon.hu oldalán megjelent cikkhez:
    A plazmameghajtás és az ionmeghajtás már egy ideje kutatott téma, vannak már "élesben" használt változataik - úgy látszik Dr. Paul M. Koloc ezt is hasonló utakon jár.
  • Kara kán
    #141
    Elolvasom a belinkelt cuccosokat, de egyet tudnod kell: egy villámlásban annyi energia sincs, mint egy tank benzinben. A gömbvillám dettó.
  • Anaid
    #140
    Én legalábbis...
  • Anaid
    #139
    Évek óta tépem a számat, hogy a GV maga is szar ügy, de az utóhatásai nem semmik. Állítólag el sem hiszik, meg hallucinó, meg sok rizsa, errefel arra használnák, hogy fegyvert készítsenek. Tudod milyen utóhatásai lennének, ha GV-kkel lövöldöznének vhol? Basszus.
    Na tartsátok meg a sokrabecsült tudományotokat. Amilyen részleteket még nem írtam le, arról fix, hogy hallgatok mint sír.
  • Anaid
    #138
    Változtattam az álláspontomon: van amit jobb nem tudni.
  • Anaid
    #137
    Röviden lefordítanád nekem?
    Ilyen felvételekre gondoltam, csak nem ebből a cikkből...
  • Anaid
    #136
    régebbi cikk
  • Anaid
    #135
    ...fogalmazva...
  • Anaid
    #134
    Jó, hogy nem ismersz, akkor a kitaláció nem szerepelne a listában...
    Mások becsapása (főleg a halállal kapcsolatban túl van minden általam tolarálható határon) becstelen és - enyhén és nőiesen fogalmaz - nem jó dolog.
  • Anaid
    #133
    Szerintem semmi esélye, hogy halucsináltam, bármit jelent is ez a szó...

    De, az őszinteséget díjazom...:)
  • Kara kán
    #132
    Megmondjam az őszintét?

    Szerintem:
    33% az esélye, hogy halucsináltál
    33% az esélye, hogy kamuzol (kitaláció)
    33% az esélye, hogy tényleg gömbvillámokat láttál
    1% az esélye, hogy meglátogattak a pufók ufók.
  • Anaid
    #131
    Tapasztaltam ilyet úgy, higy semmilyen infóm nem volt ezen jelenségekről. Ahhoz képest egy hozzáértő, aki eleget foglalkozott ilyesmikkel sztem túl sok egyezést talál a leírtakkal (nem ferdítettem, annyira hihetetlen volt számomra akkor az egész, hogy amíg élek nem felejtem el, mondjuk úgy, hogy olyan szinten ott van a mamómba, hogy sosem lehet kitörölni) , hogy a véletlenhez sok, meg hallucinációhoz is.
    Na most te vagy nem sokat tudsz ezen jelenségekről, ami nem szégyen...
    vagy kóstgatsz, amit ne tegyél:
    Mint egy fagylalt, finom, talán jól is esik, de ha beleharapsz megfájdulhat a fogad...:):):) Szóval "fagylaltként" közlöm, hogy ne harapj...:):):)
  • Anaid
    #130
    Milyen nyelven írjam le, hogy nem neked akartam panaszkodni?
    Na az ilyen vitáknak nincs értelme, úgyhogy be is fejeztem. Okos enged...
  • Kara kán
    #129
    Hát, ja.
    Láttál egy krimit, de se hulla, se corpus delicti, se más tanúk, sem felvételek, etc.
    Így nem nagyon lehet nyomozást indítani, kedves panaszos.
  • Anaid
    #128
    A jobb lábszáramon kb. 2-2,5 éven át látszott négy sáv. Égésnyomok. Elég sok ember látta, bocs hogy nem fotóztam le...:)
  • Anaid
    #127
    Nem költöztünk el. Most is itt élünk. Cirka 4 évvel ezelőtt vettem a házat. Talán elkerülte a figyelmedet, hogy lassan fokozatosan megszűnt azt írtam. Hova költöznénk? Főleg, hogy hitel is van a ház miatt...

    Ja egyébként igazad van, aki így képzeli, hogy csak ígmagától dobog az ember szíve, annak valóban sci-fi szerű az egész, nameg aki azt képzeli, hogy mindent tud. Én nem képzelem, talán te sem. "Sokat kell ahhoz olvasnia egy embernek, hogy rájöjjön mennyi mindent nem tud."
    Feltételezem te okos vagy, akkor meg mi a fenéért ez a provokatív stílus? Játszunk, mint felnőtt gyermekek?
  • Kara kán
    #126
    Értem.
    Mondtad, hogy töröltél minden fotót.
    Gondolom el is költözzetek már onnan, az új tulaj meg ledózerolt mindent, a sóderhalmot elvitték, a fénylő gömböknek is bottal lehet ütni a nyomát.
  • Anaid
    #125
    Ilyen helyzetben valahogy nem az jutott eszembe, hogy lóvét faragjak belőle, hanem hogy mi a szar folyik körülöttem és marhára nem örültem és a gyerekeim sem. Ja plusz halálközeli élmény hát bocs, de nem a felhajtás járt az eszembe...Inkább az, hogy legyen már vége az egésznek. Ijesztő is volt, csodás is, valahogy a félelem és a csodálat, a kíváncsiság és a rettegés keveredett. Valahogy Isten tudja miért eszembe sem jutott felhajtást keresni, dolgok anélkül is mások tudomására jutottak, hogy én beszéltem volna róluk, szal nemigazán sikerült nyugis életet biztosítanom magunknak, szal utána meg már mindegynek látszott beszélek-e róla. Utána meg eszembe jutott, hátha mások "tanulhatnak" ebből az esetbő, vagy találnak olyan részletet ami lényeges. Megjegyezték már, hogy furcsák tudnak lenni a reakcióim, bár szerintem kb. emberhez illő volt...Belecsöppentem egy "halálos" számomra érthetetlen és ijesztő szituba, nemigazán a nagydobra verés jutott eszembe. Szerintem normális dolog, de mindegy.
  • Kara kán
    #124
    Nem!
    Ha ilyen kitüntetett házad van, akkor oda turista zarándokhelyet kell csinálni, mert az országnak égető - érted: égető! - szüksége van valutára.
    Így mindenki jól járt volna: a Haza, az emberiség, és te is. Ja, és a pufók ufók is. :-D
    Meg a tudomány is.
    És végre lenne egy híres emberünk az ezsgén!
  • Anaid
    #123
    Lehet, hogy neked tetszene a felhajtás, én nem ilyen vagyok. Ha ilyen sokminden viszonylag rövid időn belül megtörténik az emberrel , ja és megjegyzem, marhára sokszor sok helyen fájt is cefetül én inkább azt szerettem volna, hogy rendes, nyugis életünk legyen. Na ez nemigen jött össze. Ennyit arról, hogy mit akar, szeretne az ember, meg csiribí, csiribá teljesül is...A The secret is kamu. Ha lenne ilyn bevonzás én már rég nyugisan élnék.:):):) Szkeptikusabb vagyok ám sok esetben, mint hiszik...:)
    Mi a fenét értem volna el a csinnadrattával, így is voltak mások reakcióiban "hátrányos következmények". A nyilvánosságnak is vannak előnyei, meg hátrányai. Ezt azért illik tudni...
  • Kara kán
    #122
    Hun vagy? Itt vagy még?
    Nehogy megijedj tőlem, és eltűnj, mint egy ufó.

    Naszóval, a sztorit jól tálalod, mert van benne titokzatosság, és kis paranoia, ami nem árt, de
    a mai világban ez nem elég. Szerény véleményem szerint kell bele kis erotika is. Nem pornográf leírásra gondoltam, hanem épp csak annyi erotikára, ami az ilyen történetekre bukó ficsúrok és unatkozó háziasszonyok erkölcsi értékrendjébe belefér. Amiért még nem tudnak szexmániával vádolni. Érted?!
    Ilyen szempontból az elrablásos történetek ideálisak, és kellően rejtélyesek. Erotikus thrillerek.
    A hibát ott lehet elkövetni, ha valaki túl nagy tudományos feneket kerít a történetnek, mert azt a normál fogyasztó nem érti, így hamar megunja.
  • Kara kán
    #121
    Nálam, ha egy évig a lakásomban és az udvaromon pattognának mindenféle világító gömbök, már kihívtam volna a kertévéket, az efbiállj!t, a sziállj-hejt, a kágébé utódját, majd miután meglett a megfelelő csinnadratta, múzeumot rendeztem volna be a házamba, és belépti díjat szednék.

    Ne félj, van magamhoz való eszem!
  • Kara kán
    #120
    Nézd, nem vagyok rosszindulatú, a történeted hiszem is meg nem is.

    Ha olyan kedvemben lennék, akkor én is simán tudnék ilyen sztorikat írni. Nyilván, ha velem ilyesmi megesik, akkor másként állok majd én is ehhez, de lassan élemedett korú leszek, és hogy hogy nem, velem semmilyen csoda nem akar történni. Bosszant is, amúgy, nagyon. Egy lottó főnyereménnyel is megelégednék, pláne úgy, hogy nem is játszom.
  • Anaid
    #119
    Mellesleg mi benne a sci-fi? Az nem, hogy a szívizom is izom, hogy a működése irányítódik vhonnan, szabályozódik. Az sem, hogy GV, meg Szent Elmo tüze meg ilyesmik léteznek...Ja a közbeni "poltergeist-jelenségek"?
    Hát az egésznek igen kicsi része sci-fi-be illő, talán nem mindig csak azt kellene emlegetni....