501
  • G_ArchAngel #461
    Ez nem diktatura kerdese, hanem egy ceg kinalata. Nem kell elfogadni.
    A Google-nel akarsz dolgozni? Akkor Linuxot vagy OSX-et kell hasznalnod, mert a Windowst nem szeretik a vallalatnal.
    Diktatura lenne ott is? Nem hiszem, de nem is kotelezo ott dolgoznod.
    Nekem sem tetszik, hogy a K&H ebank csak Firefoxrol es Explorerrol elerheto. Diktatura? Nem, mehetek mas bankhoz.

    Az Apple nem diktatorikus rendszer, hanem korlatozza az eszkozoket. Azaz elerhetsz szinte barmit (minthogy mas rendszereken sem lehet mindent elerni, csak szinte barmit...), egyedul a celhoz vezeto eszkozoket korlatozzak. Mindezt azert, hogy a falak viszonylagos vedelmet jelentsenek.
    Es igen, gazdasagi okai is vannak a donteseiknek, de ne felejtsuk el, hogy egy reszvenytarsasagrol van szo, amely egyik elsodleges szempontja a profit.
    Nagyon szep, amit Linus Torvalds kitalalt, de ebben a kapitalista vilagban nincs helye. Nem lehet eletkepes egy rendszer, ami nem termel profitot, ezert nem is fejlesztenek ra profitorientalt cegek (mint Adobe).
  • Ulkesh
    #460
    "Szerintem meg mindig nem vilagos, hogy mi a bajom az iphone-nal. Nem az, hogy nem tud x dolgot. Ezer masik telefon nem kepes egymillio dologra, tobbek kozott a mostani telommal (w580i) se tudok flasht nezni.

    Az a baj vele, hogy szandekosan elvesz abbol a szabadsagbol, aminek az internet es a PC eseteben a hihetetlen innovaciot koszonhetjuk."

    Ez számomra ellentmondás.
    Nem zavar, ha adott készülékben nincs benne egy funkció, de ha ugyanaz a funkció az iPhone-ból hiányzik, akkor az a szabadságod megnyirbálása.
    Bocsi, de ez számomra illogikus.

    Egyébként addig nem zavar, hogy elvesz olyan területekből szabadságot, amit vagy nem is használnék, vagy meg tudom kerülni, ha másik oldalon meg olyan többletet tud nyújtani, amit per pillanat egyetlen más platformon sem kapok meg.

    A dolgokat mérlegelni kell kinek mi a fontos. Nekem a gyors, stabil és megbízható működés, a hatalmas és minőségi programválaszték ezerszer fontosabb, mint, hogy widgeteket rakhassak ki a képernyőre.
  • FtranX
    #459
    "A bezartsag egyben vedelemet is jelent. Ezek a falak megakadalyozzak, hogy beleszarjanak, pisaljanak a kertbe, vagy ellopjak az ingosagaikat azoknak, akik ezt valasztjak."

    Erre mondtam, hogy a diktaturanak vannak elonyei is. Teljesen mas lenne a helyzet, ha csak es kizarolag az arto programokat szurnek ki.
  • FtranX
    #458
    "Jaja, hisz a PC-k között is BT-al kommunikálunk, mert az annyira fejlett :D"

    Telefonokrol volt szo.

    "Nevetni fogsz, vissza fejtik és tudják mi van benne. Ezért nem fogadnak el alkalmazást, ha pl. saját API-t használ."

    Automatikus szkennelesi folyamat van, ami bizonyos nyomokat keres a kodban es elemzi az alkalmazas viselkedeset. Noha elvileg barmilyen gepi kodot vissza lehet forditani, teljesen ertelmetlen a dolog, mert egyreszt boraszto nehezen olvashato kodot kapsz, masreszt legalabb ugyannyi programozot kene alkalmazni az elemzesere, mint ahanyan az appokat irtak.

    A zseblampanak alcazott internetmegoszto azt demonstralta, hogy a szuron igen is atjuthat okosan elrejtett kod.

    "Értem, szóval éljen az anarchia. Akkor minek a szabályok, törvények, majd én eldöntöm, hogy helyes-e téged leütni egy sötét sikátorban, vagy sem."

    A valasztas szabadsaganak semmi koze az anarchiahoz. Az, hogy nem uthetsz le mast, az a te erdekedet is szolgalja, mert akkor teged sem fognal leutni. Az, hogy nem telepithetsz kulso alkalmazast pedig csak az apple es a partnerei erdekeit.

    "A jailbreak nem illegális."

    Szerencsere torveny szerint nem, de az Apple szerint igen. Legalabb is az USA masolasvedelmi hivatalahoz is beadvanyt intezett beadvanyaban ezt mondja.
    http://www.tuaw.com/2009/02/13/apple-says-jailbreaking-is-illegal/

    "Az App Store-ból nem zárnak ki senkit, már megint valamit hallottál :D"

    http://news.cnet.com/8301-1023_3-10454364-93.html

    "Azért azokat a "látszat védelmeket" is hetekig, hónapokig törik meg :D"

    Nem kell megtorni semmit. Az tart sokaig, amig "athangoljak" a szoftvert egy masik hardverre.

    "Bocsi, de App Store még hírből sem volt, de az Installerben ezerszám voltak alkalmazások."

    Pont ezert kellett lepnie az Applenek.

    "A sok felesleges funkció viszont igen."

    Ezt kifejtened? Mit valtoztat egy-egy plusz sor a menuben? Vagy ha ott csucsul az eszkozon egy bluetooth OBEX profil?
  • G_ArchAngel #457
    "Nem megengedheto, hogy egy ilyen eszkozt fallal korulvett kertbe (walled garden-be) zarjanak es hogy barmifele kapuor legyen kozte es a kulvilag kozott."

    A bezartsag egyben vedelemet is jelent. Ezek a falak megakadalyozzak, hogy beleszarjanak, pisaljanak a kertbe, vagy ellopjak az ingosagaikat azoknak, akik ezt valasztjak.
    Van akinek a megszoritas es a vedelem elfogadhatobb alternativa, mint kitenni a privat eletet es tulajdont kulonbozo veszelyeknek az ugynevezett szabadsag mellett.

    Es egy idezet az egyik forumozo alairasabol: "Senki nem lehet jobban rabszolga, mint akivel elhitetik, hogy szabad...'


  • FtranX
    #456
    "Minden létező termékben van kontroll. Nem tudsz olyat mondani amiben nincs."

    Csak az a kontroll fogadhato el, ami a rendszer mukodokepesseget hivatott fenntartani. Peldaul
    bizonyos szabvanyok megkovetelese, arto programok szurese. Az a kontroll, ami kizarolag a gyarto erdeket szolgalja es a userek sulyos erdekserelmevel jar, elfogadhatatlan.

    "Pedig részint igen."

    Miben valtoztatna az az iphone kezelhetosegen, ha lenne mondjuk egy gomb, ami felszabaditana a keszuleket?

    "Vannak dolgok amiket az iphone nem tud, ha ezekre szükséged van válassz más telefont. Azok meg más dolgokat nem tudnak."

    Szerintem meg mindig nem vilagos, hogy mi a bajom az iphone-nal. Nem az, hogy nem tud x dolgot. Ezer masik telefon nem kepes egymillio dologra, tobbek kozott a mostani telommal (w580i) se tudok flasht nezni.

    Az a baj vele, hogy szandekosan elvesz abbol a szabadsagbol, aminek az internet es a PC eseteben a hihetetlen innovaciot koszonhetjuk.
    Ugyan azt a felhasznalokat korlatozo, kizsakmanyolo hagyomanyt probalja folytatni a most felnovo mobil szamitastechnikaban, mint ami a telekom iparban kezdetek ota uralkodik. Ez pedig visszafejlodest indithat el mas teruleten is (lasd iPad). Az a velemenyem, hogy mar az iphone-nal sem lehet arra hivatkozni, hogy ez csak egy telefon. Az iphone egy fejlett operacios rendszert futtato altalanos celu szamitogep! Egy mini PC vagy Very Personal Computer, ha ugy tetszik. Nem megengedheto, hogy egy ilyen eszkozt fallal korulvett kertbe (walled garden-be) zarjanak es hogy barmifele kapuor legyen kozte es a kulvilag kozott.
  • Ulkesh
    #455
    "A Windows-t sem szidja senki azért, mert egy 5 éves celeronon nem megy az Aero felület és a legújabb játékok."

    No igen, csak a fejlesztők sem ilyen gépekre fejlesztenek.
    Ellenben a mobilos területtel, mivel az olcsóbb modellekből fogy több, így a fejlesztők azt veszik alapul, a drágább, prémium kategóriát meg hanyagolják, mert onnan kevesebb a bevétel. Ugyanez volt a WinMo-nál is, ott sem tudták megoldani. Most a MS egyszerűen meghúzta a vonalat, hogy mi az a minimum hardver amire telepíthető a WP7, innentől ott nem lesz ilyen probléma.

    A Google meg a rengeteg eltérő teljesítményű vas és párhuzamosan piacon lévő eltérő verziójú rendszerek káoszában képtelen lesz rendet csinálni.

    "lásd iOS 4 esete a 3Gs-nél régebbi iPhone-okkal"

    Igen, az iOS4-et én nem adtam volna már ki a 3G-re, bár van olyan ismerősöm, akinek nem javasoltam a frissítést, mégis felrakta és teljesen elégedett vele.
  • Gerygrey
    #454
    A fregmentáció szerintem kiküszöbölhető, lásd Windows, X86 vonalon. A Windows-t sem szidja senki azért, mert egy 5 éves celeronon nem megy az Aero felület és a legújabb játékok.

    Ki kell találni bizonyos szinteket, az alkalmazásnak pedig meg kell adnia, hogy hanyas szintű rendszertől fölfelé képes működni. A PC-játékokhoz hasonlóan az Androidosoknak is lehet majd "gépigényük" :) Szerintem ez jobb megoldás, mint az, hogy minden készülékre automatikusan ráerőltetjük a legújabb rendszert, függetlenül attól, hogy képes-e megfelelően futtatni azt (lásd iOS 4 esete a 3Gs-nél régebbi iPhone-okkal, amely kapcsán tele vannak a fórumok a felhasználók siránkozásával)
  • G_ArchAngel #453
    Az Apple sorban vasarol fel terkepeszeti cegeket, iPhone 4-be beraktak a Bing-et, Google Wave bukta, Gmail kivalthato, Gtalk-ot egy ismerosom sem hasznalja. A terkeprendszert pedig annyi orszagban tamadjak, hogy lassan nem eri meg tankolni a StreetView-kameras Opeleket:)
    Egyeduli gyenge pont a Youtube, de mivel az szimbiozisban el az iTunes-szal, ezert nem fogjak megszakitani a kapcsolatot.
    Ugyebar anno kulon App-kent jelent meg az iPhone-ban, annak ellenere, hogy a Google egyeb termekei nemkivanatosak voltak az Apple telefonjan, majd Steve Jobs Flash elleni kampanya kitoresekor szepen elkezdtek atallitani HTML5-re.

    Google sem hulye, mert bar I. Steve Jobs Nagyvezer, Dicso Tabornok es Igazsag Kardja altal vezetett nep igencsak elenyeszo aranyu a Zold mezo felett es Kek Eg Alatt Szallo Semmire Nyitott Ablakok nepehez kepest, de az elobbiek koreben inkabb szokas fizetni szolgaltatasokert, mediatartalomert, programokert, mig utobbiak a hardvert is inkabb lopnak, mint fizessenek azert, amit mas alkotott.

    Tisztelett a kivetelnek, mert azert szerencsere vannak.
  • Ulkesh
    #452
    Egyébként azóta jelent meg a QuickOffice Connect is, azt is letesztelhetnéd, ha jár feléd :D

    --

    Egyébként sajna nem csak a kevesebb alkalmazás, hanem magának a rendszernek a kiforratlansága is elég nagy különbség. De ezt is lassan behozza.

    Az Androidnak nem ez lesz hosszú távon a problémája, hanem a fregmentáció, és a Google Markettel kapcsolatos elképzelései (kevés országban elérhető fizetős tartalom és kontroll nélküli feltöltési lehetőség).
    Az első nagyobb vírustámadás után majd szépen át lesz ez még gondolva, csak ennek a leckének az árát majd a felhasználók fizetik meg.
  • Ulkesh
    #451
    Ez látod lehet.
  • Gerygrey
    #450
    Az nem a béta volt?

    Én egy hétvégi cikkben olvastam róla, hogy most jelent meg a végleges.
  • Ulkesh
    #449
    Nem most jelent meg, már én is használtam, de piszokul instabil volt.
  • Ulkesh
    #448
    Semmit, használnék mást, van választék.
  • Gerygrey
    #447
    Az más. Tegnap például én is a Desirét nyomkodtam, appokat vadásztam a Marketben, meg épp az egyik kedvenc játékomról írtam posztot az Androlib blogon. Más az, ha valaki a hobbijával, érdeklődési körével kapcsolatos tevékenységet űz egy esős vasárnap délutánon (legyen az bármilyen tech cucc, iPhone/Android, vagy épp bélyeggyűjtés, vasútmodellezés, akármi) de az valahol normálatlan dolog, ha valaki folyamatosan azzal tölti az idejét, hogy folyamatosan bizonygatja, hogy neki mennyire jobban igaza van, és hogy ami neki tetszik, az mennyire sokkal jobb mint amit a másik ember használ.
  • Ferrer
    #446
    Bírom azt, akik ha nem uazok a szokásaik, mint nekik, egyből beírják, hogy "nincs élete".
    Én hétvégén a Mac magazint olvastam és a könyvet, amit a napokban vettem (Steve Jobs és az Apple sikertörténete)
    Szerintem ez is van annyira "élet", mint a hétvégenti beb*szás gyönyörű techno lemezekre.
  • Gerygrey
    #445
    Aztarohadt, látom termékenyek voltak a trollok a hétvégén. Nem irigylem azt, akinek ennyire nincs élete, csak az ájfón jelenti azt :)

    Ja, Ulkesh, hiányoltad például a logmein klienst Androidra, most már van, most próbáltam ki, tökéletesen működik. Ebből is látszik, hogy szépen lassan fel fog zárkózni az Android platform szoftverkínálat terén (ami kb az egyetlen valós hátránya az iCuccokhoz képest jelenleg)
  • lcee
    #444
    Mindig beleolvasok az apple-s híreknél a fórumba, hogy csapnak össze az emberek :)
    Majd ha vmelyik pénzt ad azért hogy jókat mondjak vmelyik cuccról...(de ez nem fog mostanában bekövetkezni :))
    Szóval mindenki olyan telefont stb használ amit meg tud venni, v tetszik neki egyik termék és egyik oprendszer sem tökéletes.
    De sajnos a legtöbb ember nem is gondolom, hogy azt hiszi hogy tökéletes terméket kap, csak vmit beleképzel abba atermékbe és azzal a hittel él tovább.

    Beülteti magának ezt a gondolatot :) (aki nem tudja mi ez, nézze meg az eredetet)
  • Ferrer
    #443
    Szerintem inkább maradj csendben.
  • MsUser
    #442
    Végre nyilvánosan is kimondják az igazat, a snobizmusról! Azért mert "alma" termékeket használ valaki, az nem azért van mert az jobb. Sokkal nagyobb tudású univerzálisabb termékek vannak a piacon, de nincsenek misztifikálva, mesterkélve körülöttük a dolgok. Az iPhone és hasonlók egy bizonyos rétegnek tetszenek általában, akik ezek nélkül a technikai ezközök nélkül nem érzik magukat annyira felsőbb osztálybelinek.
  • sathinel
    #441
    rendszeren ha nem engedik futtatni bizonyos alkalmazásaikat pl appsok, vagy oo, vagy chrome, akkor azt mondhatják hogy a rendszerük is zárt és csak azok használhatják akik engedik nekik a progijaikat futtatni. win, linux, stb ok de apple nem hisz az is zárt.

    Lenne anyázás vagy mindenki helyeselne mint az apple-nél hogy igen mert zárt és csak a saját érdekét védi:D Szerintem sokan anyáznának pedig ez ugyanaz a gyükérség ami miatt megbüntették szerintem az MS-t. Kíváncsi leszek mikor megy rájuk az EU.
  • sathinel
    #440
    Azért arra kíváncsi lennék hogy akik védik nagyon a zártságát az apple-nek ha azt vennék észre hogy az összes google terméket képtelenek elérni akkor mekkorát néznének. Se youtube, se maps, stb. Akkor vajon mit mondanának? Mert kb olyan indokkal hogy egy zárt
  • Ulkesh
    #439
    "Talán a Nokia viszi a prímet per pillanat"

    Hol?

    http://www.technet.hu/telefon/20100715/szinte_senkinek_nem_kell_mar_nokia/

    http://www.technet.hu/telefon/20100722/oriasit_zuhant_a_nokia_profitja/

    Mond, te melyik bolygón élsz? :D
  • Ulkesh
    #438
    " Talán a Nokia viszi a prímet per pillanat a symbianos rendszerrel az legújabb generációja elég stabil ami az N8-ban csúcsosodik ki. "

    Ezt ugye most csak viccnek szántad?
    A napi 2-3 újraindulás ami pl. egy N97 minit jellemez és a beállítások spontán figyelmen kívül hagyása, az neked stabil? Na ne röhögtess.

    Az N8-ban meg maximum a pofátlanság csúcsosodik ki, mert bevallottan béta szoftverrel kihozni egy készüléket csak a Nokia képes :)

    "Az apple termékei technikailag sose ostromolták a csúcsot"

    Mert a Nokia 3-4 éves technológiákat felvonultató eszközei meg a hightech vonalat erősítik mi? Még az N8-ba is egy huszadrangú CPU került, ami éppen hogy elég a működéséhez. A rendszer meg végre most először fogja használni a GPU-t is valamire, amire a konkurens rendszerek 4-5 éve képesek.

    Bár arra kíváncsi volnék, hogy szerinted az iPhone 4 miben marad le technikailag :D

    "A mobil sűrűn cserélve a legjobb úgy keveset buksz rajta és nem válik unalmassá"

    Ha szar a készülék, akkor hamar túladsz rajta, ez igaz :D

    Én az iPhone-t 25 eFt-ért vettem és ha megjön az utódja 100-ért adom el, tényleg sokat buktam rajta :D

    Egy smartphone meg attól válik unalmassá, ha nincsenek rá izgalmas alkalmazások.
  • Ulkesh
    #437
    "Igen, masik telefonra. pl.: Legyakrabban haveroknak, munkatarsaknak szoktam kuldeni es toluk fogadni kepeket."

    Mait normális ember hazavisz és feltölt a gépére, mert nem a kis kijelzőn akarja nézegetni, vagyis jobban jár, ha eleve oda kapja meg.

    "A BT azert jon jol, mert egyreszt nincs internet a telomon"

    :D :D

    "Az infrat tokeletesen kivaltja a BT, de az internet a BT-t nem."

    Jaja, hisz a PC-k között is BT-al kommunikálunk, mert az annyira fejlett :D
    Gondolom, ha a mindennapi kommunikációra, több giga méretű állományok küldésére megfelel a net, akkor talán egy fotó megosztására is alkalmas :D

    "Az app forraskodjat nem kell elkuldeni az Applenek. Igy tok mindegy, hogy egy kez potyogte be vagy egy program forditotta at egy masik nyelven irt kodbol. Ugyan ugy belekerulhet barmi."

    Nevetni fogsz, vissza fejtik és tudják mi van benne. Ezért nem fogadnak el alkalmazást, ha pl. saját API-t használ.

    "Akarmennyire nem normalis, nem az a termeszetes, hogy TE dontod el, hogy futtatod-e vagy nem?"

    Értem, szóval éljen az anarchia. Akkor minek a szabályok, törvények, majd én eldöntöm, hogy helyes-e téged leütni egy sötét sikátorban, vagy sem. Ha meg felelőségre akarnának vonni, akkor megvonom a válam, hogy miért, hisz az a természetes, hogy én döntöm el, mit teszek.

    "Illegalisnak nevezik"

    A jailbreak nem illegális. Az összes következménye annyi, ha kiderül elveszted a garanciát.
    Nem véletlen, hogy mindenki tudja kik készítik ezeket az alkalmazásokat és a készítők nevüket,a rcukat adják a dologhoz, sőt interjúkat adnak a témában.

    "aztan neha kitiltogatjak az appstore-bol az ilyen iphoneokat es minden ujabb verzioval bezarjak az azt lehetove tevo lyukakat."

    Az App Store-ból nem zárnak ki senkit, már megint valamit hallottál :D

    "Akkor mar egyszerubb lenne az Android rootolasahoz hasonlo latszatvedelmet alkalmazni."

    Azért azokat a "látszat védelmeket" is hetekig, hónapokig törik meg :D

    "Szerintem a fejlesztesek atvetelevel (amik valojaban nem is fejlesztesek, hanem alapfunkciok potlasa)"

    Nem a funkció a lényeg, hanem annak megoldása.

    "Furcsa lenne, ha meg nem lenne appstore, de a cydiaban mar ezerszamra lennenek alpkalmazasok. :DD"

    Bocsi, de App Store még hírből sem volt, de az Installerben ezerszám voltak alkalmazások.

    "Nehany plusz funkcio a szoftverben semmit nem venne el a hasznalhatosagbol."

    A sok felesleges funkció viszont igen.

    Lásd Mobilarena teszt és a fotózás iPhone 4-el. Nincsenek az alkalmazásban beállítások, mégis hasra voltak tőle esve, mert az automatika teszi rendesen a dolgát, nincs szükség kézi állítgatásra.
  • laziga
    #436
    No tiszta vizet a pohárba marha szerencsés vagyok én több készülékkel vagyok körbevéve, de egyik se jobb a másiknál mindegyiknek meg van a maga hiányossága és hibái. Az iPhone egy kalap kaki ami jó az irányítása, de sok windowsos mobil is hulladék rendszeresen fagy stb. Az androidos rendszerben nagy lehetőségek vannak de még kiforratlan. Talán a Nokia viszi a prímet per pillanat a symbianos rendszerrel az legújabb generációja elég stabil ami az N8-ban csúcsosodik ki. Ja és végül a sok kínai mobil meglepő de sok veri minőségben és megbízhatóságban mind az Apple mind a Windows rendszereit. Az apple termékei technikailag sose ostromolták a csúcsot, a Windows már igen de nem tud ott maradni a Symbian nem tudni menyi bőr van rajta amit lelehet még húzni bár az N8 elég jó bizonyíték hogy lehet egy szuper telefont összerakni megmondom a frankót lopva. Ezt is tette a Nokia, lemásolta a konkurenciái legjobb dolgait vagy vegyük a Milestone a teljes billentyűzetes telók közül mindent bele passzíroztak és csak lemásolták a konkurenciát. De nincs örökös első a legjobb csak a pillanatnyilag a legjobb. na és akkor még miszerint a legjobb minőség tudás kezelhetőség ár/érték arány? A mobil sűrűn cserélve a legjobb úgy keveset buksz rajta és nem válik unalmassá és mulatságos mikor egy kínai telefon kezelhetőbb mint egy Iphone vagy gyorsabb a neten mint a windowsos mobil vagy van benne flash támogatás mint egy méregdrága N8-ba. Szal egy a lényeg a legtöbb fan mit se tud a konkurencia termékéről soha nem próbálta nem használta de már látott olyat aki hallott olyanról akinek a a barátja menyasszonyának a tesójának volt csak elhagyta :)
  • Ulkesh
    #435
    Hülyeség. Ellenőrizni sem tudná a készülék, mert a fülhallgatót nem a dokk portba dugod :D

    Másrészt ha ellenőrizné, akkor minden nem Apple fülesnél kiírna egy figyelmeztetést, hogy nem kompatibilis termék, de nem teszi, használja gond nélkül.
  • narumon
    #434
    Figyi ezt már kitárgyaltuk. Vannak dolgok amiket az iphone nem tud, ha ezekre szükséged van válassz más telefont. Azok meg más dolgokat nem tudnak. Über telefon nincs. Egy másik forumba már összejött, hogy milyennek kéne lennie egy telefonnak, csakhát kiderült a végén, hogy az egy álomtelefon nincs a piacon olyan készülék ami mindnek megfelelne. Ergo a preferenciáid szerint VÁLASZTANOD KELL!
  • narumon
    #433
    "Pedig most is telefon nélkül használom" = Pedig most is TOK nélkül használom!

    Sorry késő van :)
  • narumon
    #432
    "99% nincs tisztaban. Az 1.0-as felhasznalok altal latogatott tomegmedia szinte oromodat szolt eddig az Apple termekeirol, foleg az USA-ban."

    Azért ugye nem baj ha nem értek egyet veled?

    "Errol azt hallottam, hogy a keszitok maguk sem szamitottak ra, hogy elfogadjak ezert olyan lett amilyen."

    Hát akkor majd felrakjuk ha jobb lesz.

    "En biztosan olyat veszek, de megint nem a lenyegre koncentralunk.
    En azt mondom, hogy semmilyen, tomegek altal hasznalt, operacios rendszernek minosulo platfornal sem szabadna megengedni, hogy a gyarto ilyen merteku kontrollt gyakoroljon."

    Minden létező termékben van kontroll. Nem tudsz olyat mondani amiben nincs. Mint említettem nekem egy telefonba a flash négyszázhuszad rangú dolog. Kevésbé fontos mint az hogy milyen színű tokot lehet a telefon mellé kapni. Pedig most is telefon nélkül használom. Aki iphonet vezs tisztában van vele hogy nincs flash, aki meg HTC-t azt meg tisztában van vele, hogy van flash csak szar.

    "A 3G megjelenesere mar lejatszottak a dolgot."

    El volt ez első USA-n kívül kapható telefon. A többivel meg miért kéne foglalkoznom?

    "Azert mert azzal is az Apple-t tamogatnam."

    Jesszusom

    "A konnyu kezelhetoseg es a szabadsag nem zarjak ki egymast!"

    Pedig részint igen.
  • FtranX
    #431
    "mondjuk pont a fülhallgatókban nincs"

    http://arstechnica.com/apple/news/2009/03/third-party-headphones-do-require-apple-supplied-chip.ars
  • FtranX
    #430
    "Másik telefonra?"

    Igen, masik telefonra. pl.: Legyakrabban haveroknak, munkatarsaknak szoktam kuldeni es toluk fogadni kepeket. A BT azert jon jol, mert egyreszt nincs internet a telomon, masreszt teljesen ingyenes es gyors, raadasul mukodik a pinceben es a hegyek kozott is.

    "Mint ahogy az IrDa-ét is, pedig pár éve azért is anyáztunk volna, hogy nincs benne, ma meg már senkinek sem hiányzik."

    Az infrat tokeletesen kivaltja a BT, de az internet a BT-t nem.

    "Ismeretlen fejlesztői környezetből származó alkalmazásnál hogy szűröd ki? Nem tudod visszakövetni milyen kódot (esetleg trójait) tartalmaz az alkalmazás."

    Az app forraskodjat nem kell elkuldeni az Applenek. Igy tok mindegy, hogy egy kez potyogte be vagy egy program forditotta at egy masik nyelven irt kodbol. Ugyan ugy belekerulhet barmi.

    "Ok, én meg szeretném, ha futna rajta a Photoshop (igaz ezt meg is tettem vele :D), de ettől még nem lesz normális, hogy egy mobilon futtassam."

    Akarmennyire nem normalis, nem az a termeszetes, hogy TE dontod el, hogy futtatod-e vagy nem?

    "......így én maradnék az 1 hétnél :D"

    2007 novemberben is ezzel kinlodtak: http://macapper.com/2007/11/13/iphone-firmware-112-itunes-75-free-custom-ringtones/

    "Az Android fejlesztése 1 évvel az iPhone fejlesztése előtt indult, az Android Market 3 hónappal később nyitott, mint az App Store."

    Mikor az elso Androidos telo megjelent (G1, 2008 szeptember), addigra az iphonebol mar eladtak nehany tizmilliot. Nyilvan senki sem fog komoly fejlesztesbe fogni egy nem letezo piacon.

    "A rendszer felépítése, átláthatósága és könnyen módosíthatósága nem a jb írók érdeme."

    Aminek az elonyeibol a jailbreak irok nelkul nem latnal semmit.

    "Itt nincsenek ellenőrzőösszegekkel, kódolt fájlok mint androidnál (próbáld ott lecserélni egy alkalmazás nyelvét :) )."

    Meg kb egy het es megprobalom. :)

    "Az iPhone-ban van TPM hardver, ha akarnák egyszer és mindenkorra le tudnák zárni ezt a kérdést, de nem teszik."

    Ennek a meg utana jarok. Ha nem akarjak a jailbreaket, akkor eleg furcsan mutatjak. Illegalisnak nevezik, aztan neha kitiltogatjak az appstore-bol az ilyen iphoneokat es minden ujabb verzioval bezarjak az azt lehetove tevo lyukakat.
    Akkor mar egyszerubb lenne az Android rootolasahoz hasonlo latszatvedelmet alkalmazni.

    "A jailbreak közösség egyfajta tesztkörnyezet az Apple számára, innen szivárognak be fejlesztések a rendszerbe, sőt maga az App Store ötlete is innen származik (Installer). A vicces, hogy még a Google is vesz innen ötleteket (Action Menu)."

    Szerintem a fejlesztesek atvetelevel (amik valojaban nem is fejlesztesek, hanem alapfunkciok potlasa) inkabb a feltort iphone vonzosagat probalja csokkenteni.
    Furcsa lenne, ha meg nem lenne appstore, de a cydiaban mar ezerszamra lennenek alpkalmazasok. :DD

    "Senki nem mondja meg a vásárlóknak, hogy egy Apple terméket meg kell venni, vagy egy szolgáltatásukat igénybe kell venni. Ők döntenek erről és mint a mostani negyedéves eredmények is mutatják elég kedvezően."

    Lasd az elozo hozzaszolasomat.

    "A svájci bicska nagyon jó dolog, nagyszerű, hogy sokféle lehetőség van benne, de amikor komolyabb feladatról van szó, akkor mégsem azt fogod előhúzni, hanem az adott célra alkalmas szerszámot. "

    Ezzel egyetertek, mar ha az analogia mondjuk egy telefonra es egy fenykepezogepre vonatkozik.

    "Ezért nem tartom túl jónak a mindenre jó univerzális, mindent megengedő rendszert, mert a sok feature között elveszik a lényeg, mégpedig a használhatóság és célszerűség."

    Nehany plusz funkcio a szoftverben semmit nem venne el a hasznalhatosagbol.
  • FtranX
    #429
    "Ezekkel az úgynevezett "korlátozásokkal" a user már akkor tisztában van amikor megveszi a készüléket, ergo nem hinném, hogy kiszúrnak a userrel."

    99% nincs tisztaban. Az 1.0-as felhasznalok altal latogatott tomegmedia szinte oromodat szolt eddig az Apple termekeirol, foleg az USA-ban. Soha nem hallottam/olvastam, hogy a korlatozasok termeszeterol beszeltek volna.

    "Ami egyetlen iphonenal rendelkező ismerősömnek sincs feltelepítve. Mindenki kipróbálta majd uninstallálta."

    Errol azt hallottam, hogy a keszitok maguk sem szamitottak ra, hogy elfogadjak ezert olyan lett amilyen.

    "Ez pofon egyszerű! Fika helyett vegyél egy olyan telefont ami kezel flasht, és meg van oldva."

    En biztosan olyat veszek, de megint nem a lenyegre koncentralunk.
    En azt mondom, hogy semmilyen, tomegek altal hasznalt, operacios rendszernek minosulo platfornal sem szabadna megengedni, hogy a gyarto ilyen merteku kontrollt gyakoroljon.

    "Én a megjelenéskor vettem még annó a 3G-t. Rögtön tudtam csengőhangot kreálni."

    A 3G megjelenesere mar lejatszottak a dolgot.

    "Ha szerinted igy nagy benne a potenciál akkor miért nem veszel egyet és jailbreakeled? (ami egy gombnyomás). Leszedik az angyalkák a fejedet vagy mi?"

    Azert mert azzal is az Apple-t tamogatnam.

    "El kell fogadni, hogy az apple jelenleg (és szépen lassan követi egy csomó cég), azért tud ekkora teret nyerni, mert nem a geek csávókat akarja kiszolgálni hanem a sokkal nagyobb casual piacot. Ott meg nem téma, hogy hánymillió emailklienst lehet feltelepíteni."

    A konnyu kezelhetoseg es a szabadsag nem zarjak ki egymast!
  • acdc
    #428
    Lehet,hogy megis van elonye a zart rendszernek?
  • acdc
    #427
    Ovatosan az Android Markettel!
  • pixx
    #426
    "Konkrétan előfordul, hogy a főnök összefut egy alkalmazottal és úgy tűnik, hogy nem igazán a munka köti le a figyelmét, akkor nekiszegezi a kérdést, hogy mi az amit csinál és az mennyiben viszi előbbre a céget. Ha a figura nem tud korrekt választ adni akkor másnap már nem kell bemennie dolgozni. Az anekdota szerint volt rá eset, hogy egy fickó beszállt a liftbe Jobs mellé és mire az ajtó legközelebb kinyílt, már munkanélküli volt :D"

    És akkor mi van, ha éppen WC-re menet kapja el, és neki szegezi a kérdést? :D
    Akkor is almástáska?
    Bár ugye volt egy film Jobs, meg Gatesről, ott lehetett látni, hogy bánik az alkalmazottakkal, már akkor is szar volt látni, hogy te meg erre vered a melled, szerintem elég nagy szegénységi bizonyítvány :D
  • G_ArchAngel #425
    Let me help...
  • fergusonpapa
    #424
    hát igen.de az a baj hogy mig más telefon témánál nem mennek az iphonosok fröcsögni.ide meg midenki.midennek vannak hibái.lassan 1 szapantartóse tökéletes.de eza vita már gyerekes szint.bármit mondasz(megporbáltam ahogy más is)a gyerekeséggel nem lehet szembe szálni.ezek ezt élvezik..
  • coolbboy83
    #423
    Hát már én sem vágom, hogy minek oltogatja egymást az a 3-4 emberke...... tiszta kisdedóvó lett ez a fórum.

    Kellene nyitni egy FLAME bárt.... csak az ilyeneknek veszekedni sör mellett.......
  • fergusonpapa
    #422
    gyerekes ami itt megy.