501
  • sanyicks
    #421
    Ami megint csak hülyeség, de nem meglepő :)
  • Permissive
    #420
    Ti tényleg fanok vagytok, hogy még mindig nyomjátok:)))))))
    kinek nem inge............
  • narumon
    #419
    de te nem vagy az ismerősöm :)
    Nálunk egyöntetű vélemény volt hogy a safari gyorsabban és jobban megy.
  • narumon
    #418
    Kutyaközönséges fülhallgatóval műx egy kutyaközönséges 3.5" jack dugón keresztül.
  • item
    #417
    "Az Opera minit is csak a nagy nyomasnak engedve engedtek be az appstore-ba."

    Ami egyetlen iphonenal rendelkező ismerősömnek sincs feltelepítve. Mindenki kipróbálta majd uninstallálta."

    Én használom a 2G-s IPOD-omon, és nagyon jól működik!
  • csgery
    #416
    Jahm, értem köszönöm!
  • Ulkesh
    #415
    Részben tévedsz.

    Valóban van azonosító chip az eredeti Apple perifériákban (mondjuk pont a fülhallgatókban nincs), de a legtöbb külső fejlesztő készülékében nincs, ez csupán annyit jelent, hogy kapsz egy figyelmeztető üzenetet, mikor csatlakoztatod hozzá az eszközt. Ettől még működni fog vele.
  • csgery
    #414
    Ulkesh, bocsánat a félrepötyögésért.
  • csgery
    #413
    Íra Ilkesh a hozzászólása végén, hogy:
    ""-szandekos hardver inkompatibilitas (iPad vs USB, azonosito-chipes fulhallgato) aztan aranyaron adott atalakitok"

    Ez kétoldalú dolog.
    Ha az iPadet microUSB-vel hozták volna ki, akkor speciel én és jó pár millióan azért köpködnék, az iPod csatlakozó az Apple termékeknél és sokmillió tartozéknál ma már szabványnak számít, azért, hogy te microUSB-n tudjad tölteni, nem fogok új kábeleket beszerezni (konkrétan egyetlen termék sincs itthon ami azt használna).
    Az átalakítót meg soha nem fogom megvenni, mert nincs rá szükségem, akinek meg kell megveszi."
    Ebből gondoltam erre, ugyanis amire válaszolt, abban pl az azonosító chipsetes fülhallgatóra gondoltam:D

    De ha tévedek, bocsánat.
  • Ulkesh
    #412
    "Annak a semmittevésnek az ára, amit a designerek, szerelők és szoftverírók kapnak, azért mert áhítatban ülnek az asztalaiknál a csodától amit csináltak."

    Hát, ismerve pár történetet Jobs-ról, ez igencsak messze van az igazságtól.

    Konkrétan előfordul, hogy a főnök összefut egy alkalmazottal és úgy tűnik, hogy nem igazán a munka köti le a figyelmét, akkor nekiszegezi a kérdést, hogy mi az amit csinál és az mennyiben viszi előbbre a céget. Ha a figura nem tud korrekt választ adni akkor másnap már nem kell bemennie dolgozni. Az anekdota szerint volt rá eset, hogy egy fickó beszállt a liftbe Jobs mellé és mire az ajtó legközelebb kinyílt, már munkanélküli volt :D

    Szóval nem éppen a semmittevő ücsörgés jellemzi a cégnél dolgozókat.
  • narumon
    #411
    Miért? Ezt nem értem.
  • csgery
    #410
    Aha, tehát ha én akarok egy Ipadet fülessel használni, akkor már kellett volna előtte vennem egy Ipodot, meg ilyenek?
  • tntmax
    #409
    Haha! Ez hatalmas, könnyesre nevettem magam.
    Főleg ezen a pontom, mert ez tökéletesen igaz, független attól hogy melyik cégnél dolgozol.

    "Annak a semmittevésnek az ára, amit a designerek, szerelők és szoftverírók kapnak, azért mert áhítatban ülnek az asztalaiknál a csodától amit csináltak."
  • Ulkesh
    #408
    "En gyakran kuldok file-t BT-n. Altalaban kepeket, videokat, amit a telommal csinaltam."

    Másik telefonra?
    Én ennek régen sem láttam sok értelmét, max gyerekeknél csengőhang és vicces videó küldözgetésnél, de már itt is egyszerűbb egy Audiko, vagy Youtube linket átküldeni.
    A saját képeimet, videóimat meg ha meg akarom osztani akkor két kattintással feltöltöm a Picassara, DailyMotionre, Youtube-ra, ott bármivel meg tudja nézni, nem kell BT-vel vacakolni.

    "Az iPhone-on meg a lehetoseget is elveszik."

    Mint ahogy az IrDa-ét is, pedig pár éve azért is anyáztunk volna, hogy nincs benne, ma meg már senkinek sem hiányzik.

    "Probalj meg egy Apple szoftverrel azonos funkcioju alkalmazast feltenni. :D Mondjuk egy mp3 lejatszot, email klienst vagy tarcsazo alkalmazast."

    Rengeteg van, nézz körül az App Store-ban.

    "Gany kodot lehet irni kozvetlenul Objective C-ben is. Az approve process ugyis kiszuri a silany programokat, nem?"

    Ismeretlen fejlesztői környezetből származó alkalmazásnál hogy szűröd ki? Nem tudod visszakövetni milyen kódot (esetleg trójait) tartalmaz az alkalmazás. Ha meg saját API-kat is tartalmaz, akkor mi a garancia rá, hogy nem akad össze a rendszerrel? Valahogy nem szeretném viszontlátni iOS-en azt a problémát, hogy egy alkalmazás telepítése meg tudja borítani az egész rendszert, ezt a játékot meghagynám a többi rendszerrel játszadozó felhasználóknak :D

    "Van flash, ha jailbreakeled, vagy lemaradtam valamirol?"

    Az Androidra kiadott 10.1-es flasht kezdték el átírni iOS-re (konkrétan iPadre) és egy preAlfa verzió már hozzáférhető.
    Igen, jailbreak természetesen kell hozzá.

    "El kene fogadni, hogy en dontom el, hogy mi valo a mobil keszulekemre."

    Ok, én meg szeretném, ha futna rajta a Photoshop (igaz ezt meg is tettem vele :D), de ettől még nem lesz normális, hogy egy mobilon futtassam.

    A Flash desktop gépekre van kitalálva és még ott is kérdéses a hardverhez történő optimalizációja, mobil környezetben semmi értelme. A reklámok, köszi, de nem érdekelnek, a játékok meg egérhez, billentyűzethez készülnek, az érintőképernyős használatuk nem igazán működik az esetek többségében.
    Desire-n is több problémát okozott, mikor be volt kapcsolva, mint mikor nem (az meg főként vicces, hogy vannak videómegosztó oldalak, amik iPhone-on mennek, a flasht támogató Androidon meg nem pl. DailyMotion).

    "Nem egy hetig, hanem honapokig tartott, hogy a "hackerek" talaltak egy workaround-ot, amit az Apple szepen bezart a kovetkezo szoftverfrissitessel."

    Egy héttel az első készülék megjelenése után jött ki az új iLife, a Garagebandben meg ott figyel azóta is az iPhone ringtone export lehetősége. PC-re valóban később jelentek meg ilyen alkalmazások, de mivel egy sima konvertálás és a fájl kiterjesztésének átírása nem olyan bonyolult művelet, így én maradnék az 1 hétnél :D

    "Az Android csak az iden futott fel. Ido kell, amig megjelennek ra a killerapp-ok."

    Az Android fejlesztése 1 évvel az iPhone fejlesztése előtt indult, az Android Market 3 hónappal később nyitott, mint az App Store.

    "Miben nyitottabb a jailbreakelt iOS, mint a rootolt Android?"

    Mindenhez korlátozások nélkül hozzáférsz és módosíthatod, törölheted, lecserélheted. Itt nincsenek ellenőrzőösszegekkel, kódolt fájlok mint androidnál (próbáld ott lecserélni egy alkalmazás nyelvét :) ).

    "Meg ha igy is van, az kizarolag jailbreaket irok erdeme"

    A rendszer felépítése, átláthatósága és könnyen módosíthatósága nem a jb írók érdeme.

    " Apple-nek pedig a szegyene, amely eddig minden lehetoseget kihasznalt hogy ellehetetlenitse."

    Az iPhone-ban van TPM hardver, ha akarnák egyszer és mindenkorra le tudnák zárni ezt a kérdést, de nem teszik.
    A jailbreak közösség egyfajta tesztkörnyezet az Apple számára, innen szivárognak be fejlesztések a rendszerbe, sőt maga az App Store ötlete is innen származik (Installer). A vicces, hogy még a Google is vesz innen ötleteket (Action Menu).

    "Ahol egy szolgaltatas sikererol vagy bukasarol kizarolag a kozonseg dont es nincs felso hatalom, ami ebbe beleszolna."

    Senki nem mondja meg a vásárlóknak, hogy egy Apple terméket meg kell venni, vagy egy szolgáltatásukat igénybe kell venni. Ők döntenek erről és mint a mostani negyedéves eredmények is mutatják elég kedvezően.

    A svájci bicska nagyon jó dolog, nagyszerű, hogy sokféle lehetőség van benne, de amikor komolyabb feladatról van szó, akkor mégsem azt fogod előhúzni, hanem az adott célra alkalmas szerszámot.
    Ezért nem tartom túl jónak a mindenre jó univerzális, mindent megengedő rendszert, mert a sok feature között elveszik a lényeg, mégpedig a használhatóság és célszerűség.
  • narumon
    #407
    "Lasd korlatozasok."

    Ezekkel az úgynevezett "korlátozásokkal" a user már akkor tisztában van amikor megveszi a készüléket, ergo nem hinném, hogy kiszúrnak a userrel.

    "Ha te megvagy nelkule akkor rendben van. En gyakran kuldok file-t BT-n. Altalaban kepeket, videokat, amit a telommal csinaltam. Az iPhone-on meg a lehetoseget is elveszik."

    Én csatlakozom Ukleshez, én soha nem használtam / használom. Ha küldeni akarok valamit akkor ott az email, szerintem lényegesen jobban használható bármilyen BTnél.

    "Az Opera minit is csak a nagy nyomasnak engedve engedtek be az appstore-ba."

    Ami egyetlen iphonenal rendelkező ismerősömnek sincs feltelepítve. Mindenki kipróbálta majd uninstallálta.

    "El kene fogadni, hogy en dontom el, hogy mi valo a mobil keszulekemre."

    Ez pofon egyszerű! Fika helyett vegyél egy olyan telefont ami kezel flasht, és meg van oldva. Részemről a napi dolgaimhoz semmi szükségem flashre, ergo a legeslegutolsó szempontok között szerepel, hogy egy telefon rendelkezzen flash támogatással.

    "Aztan valamilyen oknal fogva az Apple feladta es azota lehet itunes-szal csengohangga konvertalni."

    Én a megjelenéskor vettem még annó a 3G-t. Rögtön tudtam csengőhangot kreálni.

    "Az Android csak az iden futott fel. Ido kell, amig megjelennek ra a killerapp-ok."

    Akkor meg addig minek vegyek androidos telefont? Ráérek ha már felfejlődött.

    "Amugy meg nem a jailbreakelt/rootolt os-ek lehetsegeit kell osszehasonlitani, hanem gyariaket. Pont a jailbreakelt iphone mutatja, hogy milyen potencial lehetne az iphone-ban, ha nyitottabb lenne."

    Ha szerinted igy nagy benne a potenciál akkor miért nem veszel egyet és jailbreakeled? (ami egy gombnyomás). Leszedik az angyalkák a fejedet vagy mi?

    "Amiert rendkivul negativnak tartom az apple-fele ekoszisztemat az az, hogy szembe megy azzal az elvvel, aminek a PC (igen, a windows is) es az internet nagysagat koszonhetjuk: Az egyenlo es szabad jatekter altal biztositott korlatlan innovacio lehetosegevel. Ahol egy szolgaltatas sikererol vagy bukasarol kizarolag a kozonseg dont es nincs felso hatalom, ami ebbe beleszolna."

    Szerintem meg el kell fogadni, hogy rengeteg ember aki nem használja napi szinten a PCt sem, azoknak ez teljesen bonyolult. kvp mindig jön a devkit telefonokkal másik srác meg a googleban kereséssel feltöltéssel, de ez egyszerűen egy átlag usernek túl sok. Ők örülnek ha eljutnak odáig, hogy az appstoret elindítsák és keressenek benne. El kell fogadni, hogy az apple jelenleg (és szépen lassan követi egy csomó cég), azért tud ekkora teret nyerni, mert nem a geek csávókat akarja kiszolgálni hanem a sokkal nagyobb casual piacot. Ott meg nem téma, hogy hánymillió emailklienst lehet feltelepíteni.
  • narumon
    #406
    "A kulonbseg az Apple es kozte az, hogy az MS elsosorban a versenytarsaival szurt ki, az Apple pedig kozvetlenul a felhasznaloival."

    Mikor szúrt ki az apple a felhasználókkal? Lemaradtam valamiről?
  • FtranX
    #405
    "Mivel szúrt ki a felhasználóival az Apple?"

    Lasd korlatozasok.

    "Mobil-mobil között soha nem használtam ezt a funkciót, pedig lassan 20 éve használok mobilokat."

    Ha te megvagy nelkule akkor rendben van. En gyakran kuldok file-t BT-n. Altalaban kepeket, videokat, amit a telommal csinaltam. Az iPhone-on meg a lehetoseget is elveszik.

    "A fejlesztőknek ez rohadt bosszantó lehet, de per pillanat nem tudnék olyan alkalmazástípust mondani, ahol nem az lenne a gond, hogy a több ezer változatból melyiket használjam."

    Probalj meg egy Apple szoftverrel azonos funkcioju alkalmazast feltenni. :D Mondjuk egy mp3 lejatszot, email klienst vagy tarcsazo alkalmazast.
    Az Opera minit is csak a nagy nyomasnak engedve engedtek be az appstore-ba.

    "Aki szeret nosztalgiázni, annak ez zavaró lehet, de engem ez sem különösebben izgat.
    Mellesleg ennek ellenére mintha mégis lennének ilyen alkalmazások, legalábbis C64 emulátor biztosan van."

    Lehetoseg, lehetoseg... Ezt is nagy nehezen engedelyeztek, miutan a keszito eltavolitott bizonyos funkcionalitast belole.

    "Mint felhasználó én ezt csak helyeselni tudom, nem szeretnék az Android Marketben megtalálható gány kódot viszontlátni az App Store-ban."

    Gany kodot lehet irni kozvetlenul Objective C-ben is. Az approve process ugyis kiszuri a silany programokat, nem? :)

    "Az iPadre már van flash, ki is próbáltam, aztán pár óra után le is töröltem."

    Van flash, ha jailbreakeled, vagy lemaradtam valamirol?

    "El kéne fogadni, hogy a flash nem a mobil eszközökre van kitalálva."

    El kene fogadni, hogy en dontom el, hogy mi valo a mobil keszulekemre.

    "Ami tartott vagy 1 hétig? Na nem kéne ilyesmivel jönni :D"

    Nem egy hetig, hanem honapokig tartott, hogy a "hackerek" talaltak egy workaround-ot, amit az Apple szepen bezart a kovetkezo szoftverfrissitessel.
    Aztan valamilyen oknal fogva az Apple feladta es azota lehet itunes-szal csengohangga konvertalni.

    "Ellenben komolyabb megszorításnak éreztem Androidon, hogy nem találtam számomra megfelelő alkalmazásokat,..."

    Az Android csak az iden futott fel. Ido kell, amig megjelennek ra a killerapp-ok.

    "...hogy rootolás után sem volt annyira nyitott a rendszer, mint az iOS jailbreak után."

    Miben nyitottabb a jailbreakelt iOS, mint a rootolt Android?
    Meg ha igy is van, az kizarolag jailbreaket irok erdeme, Apple-nek pedig a szegyene, amely eddig minden lehetoseget kihasznalt hogy ellehetetlenitse.

    Amugy meg nem a jailbreakelt/rootolt os-ek lehetsegeit kell osszehasonlitani, hanem gyariaket. Pont a jailbreakelt iphone mutatja, hogy milyen potencial lehetne az iphone-ban, ha nyitottabb lenne.

    "Szóval nem fekete-fehér ez a dolog. Ami neked megszorítás, meg korlátozás, az nekem érdektelen"

    Igazabol nem a konkret megszoritasokrol van itt szo, hanem azok miertjerol. Azt el tudom fogadni, hogy van, akinek soha nincs szuksege az iOS altal nyujtott szolgaltatasokon kivul semmire. Amiert rendkivul negativnak tartom az apple-fele ekoszisztemat az az, hogy szembe megy azzal az elvvel, aminek a PC (igen, a windows is) es az internet nagysagat koszonhetjuk: Az egyenlo es szabad jatekter altal biztositott korlatlan innovacio lehetosegevel. Ahol egy szolgaltatas sikererol vagy bukasarol kizarolag a kozonseg dont es nincs felso hatalom, ami ebbe beleszolna.
  • sathinel
    #404
    Ja lehet sok cég elvan de aki interneten dolgozik és nem vált azzal én semmit nem kezdenék. Ha nem képpesek váltani akkor vagy annyira nem megy az üzlet, vagy nem értenek hozzá. Tehát inkább kihagyom és megyek olyan céghez akik váltanak. Ha valami alap dolgokra kell, és nem interneten, informatikával foglalkoznak akkor elnézhető nekik. Mert ennyi erővel 3.11 is lehetne ha 10 éves gépe van valakinek.
  • NessieGraf
    #403
    Igen. És ahogy később írod a Google eszközöket, arra is van jó néhány közhivatali alkalmazás példa. Igaz nem Magyarországnak hívják a helyeket.
  • Solten
    #402
    Valasztas mindig van, akarat kerdese az egesz. A suli utan nem er veget a tanulas. Ha mar itt tartunk, sok pingvin variansnak is pont azert hasonlo az ablakkezelese, felhasznaloi felulete a Windoz'-hoz kepest, hogy az egyszeru user is tudja 5 perc alatt hasznalni szinte az egesz rendszert.
  • Solten
    #401
    Ejjnye, olvass tobbet... ;) link

    Az XP SP3-nak 2014 Aprilisig lesz supportja.
  • Oláh Herkules
    #400
    Úgy használnának ha lenne egy fasza mindent vivő windows másolásvédelem... de nincs érthető okokból, ugyanis ha lenne pillanatok alatt összedőlne a kártyavár az m$ alatt :)
  • Oláh Herkules
    #399
    haha
  • Sir Ny
    #398
    "Jo akkor sorold szepen kerlek a lehetseges peldakat... Mifele masik rendszert?"

    Van pingvin is. Ami ingyér van. Nem nehezebb kezelni, mint a windowst, a napocska meg koppintott rá ofíszt is, de mégis azt használják az iskolában. És miért? Na, vajon miért? Mert egyszer rég jött egy aktatáskás emberke, az aktatáskájában tele pénzzel, találkozott az oktatási akárkivel, aki az ilyenekről dönt, majd távozott üres aktatáskával. Ezért. A mai embereknek meg már nincs választásuk. A suliban a windowst tanulták meg, ők már nem fognak pingvint használni, soha többet, mer minek.
  • Ulkesh
    #397
    Mivel a MS nem ad már támogatást az XP-hez, így a nagyobb cégeknek muszáj váltaniuk.
  • G_ArchAngel #396
    5 evig volt meg a HP nx 9420-as laptopom - vegig Win XP-vel, de akinek eladtam, tovabbra is XP-vel hasznalja:)
  • Solten
    #395
    Ez most az MS fo fejfajasa, sok ceg vigan el van az XP-vel, mi a frasznak frissitsen Win7-re?? :)
  • Solten
    #394
    Vagy OpenOffice + Ubuntu, minden irodai jellegu igenyt kielegit. Amugy nem vagom a tomeges beszerzesek kondicioit, de pl, egyes MS termekeket szinte nevetseges aron kinalhatnak a gepparkhoz OEM-kent. Pelda, magyar korhaz ahol meloztam, Dell-ek XP-kel. Mostani brit ceg ahol dolgozom Dell-eket hasznal XP-vel. XP-vel bizony, mar reg van 2 utodja, megis, irodai celokra tobb mint eleg es tokeletes.
    Valoszinuleg a Dell kepes nyujtani olyan kedvezmenyes ajanlatot (beleertendo ugye a szervizelestol minden) nagy volumenu megrendeles eseten, ami qrvara kedvezo, annyira hogy ne is erdekeljen senkit a Linux.
    Meg egy erdekes dolog, a regionkenti elteres, pl Magyarorszagon xy laptop pl. 200e Ft op.rendszer nelkul, UK-ban ugyanez a keszulek, ugyanennyi Ft-nak megfelelo brit love. Windows 7-el.
  • Ulkesh
    #393
    "A kulonbseg az Apple es kozte az, hogy az MS elsosorban a versenytarsaival szurt ki, az Apple pedig kozvetlenul a felhasznaloival. "

    Mivel szúrt ki a felhasználóival az Apple?

    ---

    "De itt van nehany pelda is:"

    Ok, lássuk ez engem mennyire érint.

    "-bluetooth fajlkuldes hianya"

    Bt fájlküldést Symbian-es korszakomban sokat használtam, mert a gép és mobil között így másoltam legtöbbször.
    Az iPhone-nál ezt leváltotta a wifi, mert kényelmesebb, biztosabb és főleg sokkal gyorsabb.
    Mobil-mobil között soha nem használtam ezt a funkciót, pedig lassan 20 éve használok mobilokat.

    "-alkalmazasok kitiltasa funkcio duplikalasra hivatkozva"

    A fejlesztőknek ez rohadt bosszantó lehet, de per pillanat nem tudnék olyan alkalmazástípust mondani, ahol nem az lenne a gond, hogy a több ezer változatból melyiket használjam.

    "-mindenfele emulator tiltasa"

    Aki szeret nosztalgiázni, annak ez zavaró lehet, de engem ez sem különösebben izgat.
    Mellesleg ennek ellenére mintha mégis lennének ilyen alkalmazások, legalábbis C64 emulátor biztosan van.

    "-cross compilerek tiltasa"

    Mint felhasználó én ezt csak helyeselni tudom, nem szeretnék az Android Marketben megtalálható gány kódot viszontlátni az App Store-ban.

    "-flash teljes kizarasa"

    Az iPadre már van flash, ki is próbáltam, aztán pár óra után le is töröltem. Desire-n is többet volt kikapcsolva, mint aktív. El kéne fogadni, hogy a flash nem a mobil eszközökre van kitalálva.

    "-a kezdeti csengohangos korlatozasok"

    Ami tartott vagy 1 hétig? Na nem kéne ilyesmivel jönni :D

    "-szandekos hardver inkompatibilitas (iPad vs USB, azonosito-chipes fulhallgato) aztan aranyaron adott atalakitok"

    Ez kétoldalú dolog.
    Ha az iPadet microUSB-vel hozták volna ki, akkor speciel én és jó pár millióan azért köpködnék, az iPod csatlakozó az Apple termékeknél és sokmillió tartozéknál ma már szabványnak számít, azért, hogy te microUSB-n tudjad tölteni, nem fogok új kábeleket beszerezni (konkrétan egyetlen termék sincs itthon ami azt használna).
    Az átalakítót meg soha nem fogom megvenni, mert nincs rá szükségem, akinek meg kell megveszi.

    Szóval nem fekete-fehér ez a dolog. Ami neked megszorítás, meg korlátozás, az nekem érdektelen. Ellenben komolyabb megszorításnak éreztem Androidon, hogy nem találtam számomra megfelelő alkalmazásokat, hogy rootolás után sem volt annyira nyitott a rendszer, mint az iOS jailbreak után.

    Mindenki olyan rendszert használ ami neki kényelmesebb, de nem kéne meglepődni azon, hogy fellépek a hülyeség ellen, ha egyrészt valótlan dolgokat állítanak, vagy ha lebirkáznak, buziznak kis köcsögök mert Apple terméket használok.
  • G_ArchAngel #392
    Mi tanultunk, de sehol nem tudtam hasznalni, valojaban ha cegnel dolgozok, akkor az OSX-et is szinte csak epitesz irodaban vagy vizualis szolgaltatasokkal foglalkozo cegeknel lattam, ezeken felul mindenhol Windowst kell hasznalni.
    Szerintem a Chrome OS boven eleg lesz minden titkarnonek vagy egyszerubb hivatali munkakra, a Google-nek van mindenre opcioja (levelezes, szovegszerkesztes), de megsem fogjak kivaltani az MS-t.
    Mert felsobb helyeken nem akarjak.
  • Solten
    #391
    Tokeletes valasz. Azt hittem elojossz mar valami OSX-el...
    Tamogatom az otletet: oktassak a suliban a linux-ot, hasznaljak az onkormanyzatok, korhazak. Tonnanyi penzt lehetne sporolni (ahogy irja a cikk). Ha ~15-20 eve felkarolta volna az Ubit a Canonical, lehet hogy nem Windows-t oktatnanak... (csakhogy 15-20 eve a linux meg par hobbista maganszorakozasanak szamitott, sehol sem volt). Na de ez mar eleg off.
  • FtranX
    #390
    Az uzleti eletben vannak bizonyos jatekszabalyok, melyeket nem szabad atlepni. A Microsoftot se veletlenul buntetettek milliardokra nem reg es akartak feldarabolni anno.

    A kulonbseg az Apple es kozte az, hogy az MS elsosorban a versenytarsaival szurt ki, az Apple pedig kozvetlenul a felhasznaloival. Szerintem az utobbi ugyan olyan bun, mint az elobbi. Foleg akkor, ha nem a megelhetese fugg tole, hanem hogy 20 vagy 21 milliard dollar profitja van egy evben.

    "A Microsoft meg abbol, hogy az oktatasi rendszeren es kozigazgatason keresztul beled verik, hogy nincs mas lehetoseged: vagy megtanulod hasznalni es hasznalod, vagy szinte nincs lehetoseged ervenyesulni."

    Ezert inkabb a hozza nem ertes, a szuklatokoruseg, esetleg az allam korrumpalhatosaga a felelos.
  • G_ArchAngel #389
    bocs, most csak 2 masodpercem volt egy peldara...
  • Solten
    #388
    "Te ebben nottel fel, nem is tudsz kiszakadni ebbol.
    Van akinek sikerult, de ez nem a Te hibad, egyszeruen csak asszimilalodtal:)"

    Te most magadrol beszelsz?

    "Gondold vegig, hogy mennyi eselye van egy iskolanak vagy onkormanyzatnak bevezetni egy masik rendszert."

    Jo akkor sorold szepen kerlek a lehetseges peldakat... Mifele masik rendszert?
  • G_ArchAngel #387
    Nem, ahhoz nincs, csak oda vezetett.
    Gondold vegig, hogy mennyi eselye van egy iskolanak vagy onkormanyzatnak bevezetni egy masik rendszert.
    Felul eldontottek es kesz, Te ebben nottel fel, nem is tudsz kiszakadni ebbol.
    Van akinek sikerult, de ez nem a Te hibad, egyszeruen csak asszimilalodtal:)
  • Balazs127
    #386
    A legfontosabb tényező kimaradt a "rakásból", ez pedig a brutális méretű lobbi.
  • Tetsuo
    #385
    lol fizetett trollok.. ha engem ilyenert fizetnenek meg teged is elebeszelnelek az alamarol! :D
  • Solten
    #384
    Erre direkt nem valaszoltam - leven hulyeseg, semmi koze a diktaturahoz. Semmi nem kotelezte ezeket az intezmenyeket, nyilvan a legeletkepesebb rendszert valasztjak, figyelembe veve egy rakas tenyezot (elterjetdseg, anyagiak, kiszolgalo hardver, stb).
  • G_ArchAngel #383
    Itt a lenyeg:

    En azt latom, hogy Steve minden lehetoseget megragad, hogy penzt csinaljon a cegenek. Az Appstore, iTunes, iOS, stb limitacioirol is ordit, hogy ezt a celt szolgaljak.

    Szvsz jol latod, de melyik ceg nem?
    A Google eladja az osszes adatodat a hirdetoknek, ok ebbol elnek, az Apple masbol. A Microsoft meg abbol, hogy az oktatasi rendszeren es kozigazgatason keresztul beled verik, hogy nincs mas lehetoseged: vagy megtanulod hasznalni es hasznalod, vagy szinte nincs lehetoseged ervenyesulni.
  • G_ArchAngel #382
    Olvass es ertelmezz - kezd ujra...
    Clue: 'amig a bankok, allami intezmenyek, oktatas ezen a rendszeren es ettol a rendszertol fugg'