190
  • Ulkesh
    #150
    Nem barátom, azt mondtam, hogy vektoros megoldásoknál nem számít a felbontás, ha azonos poligonszámú és textúraméretű a két különböző felbontáson üzemelő demo, mert a GPU ugyanannyit dolgozik.

    És sorry, de ezt egy fejlesztő meg is erősítette, az eltérés a sávszélesség igényben van, de ez nem GPU függő.

    Legközelebb figyelj jobban.
  • lenox01
    #149
    Ulkesh-re ne hallgassatok, annyira szekértő hogy azt is megállapította korábbi fórumokon hogy a grafikai sebesség teszteken az aktuális felbontás nem számít :D
  • Ulkesh
    #148
    "Nem csoda. Egy szaros 35ezer forintos android 2.0 fölötti teló többet mutat mint egy majd 100ezerbe kerülő iphone 3gs…."

    Kár, hogy a Desire a maga 149 eFt-os árával sem képes azt hozni amit a 3GS.
  • Ulkesh
    #147
    "Ráadásul az apple is tud többegy gyártani, (és gyárt is)"

    Az Apple nem gyárt semmit, hanem gyártat.
    (Illetve valóban limitált példányban valóban gyárt számítógépeket Írországban, Cork-ben.)

    " csak jó visszatartani"

    Végül is 1 hónap alatt 3 millió készüléket még te is legyártasz a garázsban :D
  • Ulkesh
    #146
    "a jól emléxem júniusban 50000 app volt EGY hónap alatt."

    Igen érdekes emlékeid vannak, tekintve, hogy összesen van 70 ezer elem a Marketben, aminek elég jelentős része nem is alkalmazás, hanem háttér és csengőhang.
  • Ulkesh
    #145
    "Feleslegesen veszekedtek egy olyan apple fanatikussal aki életében olyat hogy android 2.0 (vagy fölötte) nem használt,a régi 1.6-ot látta azalapján megállapította hogy mekkora szar,és Ifón a király."

    Ha rám gondolsz, akkor tévedsz.
    Desire-t használtam, ami 2.1-es rendszert használ és azzal együtt is mérföldekkel gyengébb rendszer, mint az iOS.
  • Oláh Herkules
    #144
    így van, akkor még nem néztem volna hülyének azt aki egy ppc macet vásárol, ma viszont aki egy túlárazott core i7-es macet vesz, hááát nem kicsit hülyének nézem :)
  • Oláh Herkules
    #143
    "Én nem emlékszem tisztán, de a Microsoftnak soha nem volt a Vistával olyan problémája, hogy képtelenek voltak annyit legyártani belőle, mint amennyire igény lett volna."

    igen mert egy szoftver lemezre nyomása nem egy túl bonyolult feladat, milliós nagyságrendben sem.

    Ráadásul az apple is tud többegy gyártani, (és gyárt is) csak jó visszatartani mert ezek a "limited edition" témák nagyon jó marketing trükkök, az exkluzivitás, és a különlegesség érzetét keltik az emberekben.
  • Skynet
    #142
    Nem csoda. Egy szaros 35ezer forintos android 2.0 fölötti teló többet mutat mint egy majd 100ezerbe kerülő iphone 3gs....
    Iphone 4 is túlárazva jön,tipikus divatszemét. Jó,de az árát abszolút nem éri meg.


    //Justil: Tény. De az rég volt.
  • Oláh Herkules
    #141
    "Senki nem fog ingyen dolgozni az Android alá."

    ahhoz képest nem rég voltak cikkek arról hogy exponenciálisan(ismered hogy néz ki ez a függvény?) nől az androidra kiadott programok száma, a jól emléxem júniusban 50000 app volt EGY hónap alatt.
  • narumon
    #140
    "olyat hogy android 2.0 (vagy fölötte) nem használt,a régi 1.6-ot látta azalapján megállapította hogy mekkora szar,és Ifón a király."

    Viszont ne felejtsd el hogy az iOS is 4-esnél jár mégis a 2.0 hibáival jönnek itt a legtöbben még mindig!
  • narumon
    #139
    Akkor maradhatunk abba, hogy csak a levegőbe beszélsz. Semmik konkrétum csak fikahegyek. Én is örülnék ha lehetne kapni jobb telefont olcsóbban de szerintem nem lehet. Akkor ez egy véleménykülönbség és kész.
  • Justil
    #138
    azelőtt a "hőskorban" azért voltak minőségi termékeik, amikért adott esetben megérte kifizetni a felárat.
  • Skynet
    #137
    Feleslegesen veszekedtek egy olyan apple fanatikussal aki életében olyat hogy android 2.0 (vagy fölötte) nem használt,a régi 1.6-ot látta azalapján megállapította hogy mekkora szar,és Ifón a király.
    Persze az a tény is baromság miszerint az apple világéletében az egyik legszarabb cég volt ár/érték arányban..:)

  • GregSB
    #136
    amlazba = halmazba
  • GregSB
    #135
    Indirekt módon ez azt jeletni hogy szerinted gyengeelméjű vagyok.

    Mivel:

    1. Van Apple termékem.
    2. Szerintem nagyonis megérte az árát, szerintem érdemes volt megvenni.

    Ha jobban tetszik: nem nekem mondtad hogy gyengeelméjű vagyok, de abba a csoportba, almazba beletartozom akiket azoknak neveztél.

    Hol itt a csúsztatás?
  • lako
    #134
  • Solten
    #133
    Mondd neki hogy keressen fel egy manikurost.
  • willcox
    #132
    Nem érdemes veled leállni vitázni. Ha én is azért kapnék pénzt, hogy veled vitázzak, akkor megtenném, de ez így már nagyon unalmas, hogy állandóan csúsztatsz és hazudsz, meg mellébeszélsz.
  • arty
    #131
    majd az ötös. vagy a hatos.

    vagy az agymosott almásoknak tökmind1 :D
  • Ulkesh
    #130
    Nem én fotóztam, hanem haverom és a készülék is az övé, szóval nem hinném, hogy direkt csinálta volna :D
  • willcox
    #129
    Ne csúsztass! (bár ahogy elnézem, ez az almások kedvenc módszere).
    Mit is írtam? "Nagyon gyengeelméjűnek kell lennie annak, akiben nem úgy rögzül, hogy ezeket a termékeket nem érdemes megvenni." Tehát nem azt írtam, hogy az gyengeelméjű, aki ilyet vesz, hanem akiben nem úgy rögzül, hogy nem érdemes megvenni. Ha nem érzed a különbséget, akkor menthetetlenül agymosott vagy.
  • Solten
    #128
    Ahham, ez de bizonyitek... Mondjuk melygarazsban/liftben nalam is elmegy a terero...
  • Tiro2
    #127
    #119
  • Tiro2
    #126
    Ez már kezd szánalmas lenni...

    Egy terméket csak egy másik termékhez viszonyítva lehet normálisan megítélni.
    (Ha nem tudsz jobbat akkor csak a levegőbe beszélsz...)
  • Ulkesh
    #125
  • Solten
    #124
    Mivel az Apple termeszetesen volt olyan gerinctelen hogy mas cegek hitelrontasaval legyen elfoglalva (mikor a bunos ovodas kinjaban es tehetetlensegeben a masikra mutogat), cserebe egy oltas a Nokia-tol:

    How To: Hold your Nokia N900 and make it drop calls





    "Hui-Meng Cheng, a HTC pénzügyi igazgatója hivatalosan is visszautasította, hogy az okostelefonok körében általánosak lennének a vételi nehézségek, valamint arra is rávilágított, hogy az iPhone 4 kapcsán is csak azért fordulhatott elő ilyesmi, mert a gyártó nem biztosított elegendő tesztelési időt a szolgáltatók számára. A HTC szóvivője szerint az Apple jobban tenné ha a hiba megoldására fókuszálna és nem másokra mutogatva próbálná meg elterelni a figyelmet."
  • Ulkesh
    #123
    " te komolyan azt hiszed, hogy alapot adok arra, hogy el lehessen terelni a szót az ifos hibájáról, amiről a cikk szól? "

    Értem, szóval nem tudsz jobbat mondani és pontosan tudod, hogy bármilyen gyártót mondasz azoknak is van hasonlóan problémás termékük és nem szeretnéd, ha a fikázás ellened fordulna.

    Jó stratégia, csak kissé gyáva.
  • Ulkesh
    #122
    " bizony, nagy a választék az almatárban a fingós és hasonló, rendkívül "színvonalas" programokból."

    Demagóg duma, főleg, hogy az Android Market jelentős részét csengőhangok és hátterek teszik ki.

    De speciel én nem találtam jól használható irodai programcsomagot (Documents to Go kb. vicc kategória Androidon), nincs használható dokumentum olvasó ami a legtöbb formátumot helyesen kezelné és tudna keresni benne és nem szaggatna még Desire-n is, nincs adatbázis kezelő, nincs normális Skype kliens, nincs olyan Logmein kliens ami ne fagyna le pár perc után, a böngészők könyvjelzőkezelése kriminális, a levelező programok html levél kezelése gyatra, de nem találtam az iPhone-os kliensek tudásához hasonló twitter kliens, rss olvasót és ibook olvasót sem.
    A Marketben található kismillió zseblámpa, taskmanager és pistike első próbálkozása szintű alkalmazás, de minőségi és használható alkalmazásokat talán két kezemen meg tudnám számolni és annak fele iPhone átirat lesz.

    "Egy cég vezetője a cég termékéről csak hivatalos véleményt fogalmazhat meg."

    Ez konkrétan baromság. Magánlevelezésben olyan véleményt fogalmaz meg, amilyet akar, ha akarja elküldi az anyjába az idióta seggfejet, aki nem képes önállóan rájönni, hogy szerviz problémával a supportot nyaggassa, mivel azért vannak fizetve.

    " Azt viszont tudom, hogy ha a kártyára másolok pl. egy 8 GB-os MKV-t, és a sebesség a másolás alatt végig annyi, mint amit írtam, az nem fogható rá semmilyen Cache-re."

    Mint mondtam nem mérvadó, mivel a szabvány a lényeg, ha valaki komolyan veszi amit írsz és megveszi az ilyen kártyát, majd kiderül, hogy max. 4 MB-al tud csak írni, akkor mit csinálhat? Veszel helyette neki másikat? Mert reklamálni nem mehet, azt akapta amiért fizetett.
  • GregSB
    #121
    *Te azt állítod.
  • GregSB
    #120
    Na tessék. Én pl. több Apple termékkel is rendelkezem, és elégedett vagyok velük. Nem akarok senkit meggyőzni arról hogy vegyen, csak használom őket és kész.

    De most pl. Te azt (mivel Apple user vagyok ezért rám is vonatkozik), hogy gyengeelméjű vagyok, mert vettem Apple terméket, és szerintem meg is érte az árát. Gyakorlatilag megsértettél, erre nekem most fel kéne húznom magamat és elkezdeni taglalni hogy nekem ezért, meg azért érte meg, amire te visszavágnál azzal hogy neked miért nem érné meg megvenni / használni azokat amiket én használok (már ha nem menne át flamelésbe és személyeskedésbe az egész), mások is becsatlakoznának és több tucat, 100 komment csak erről szólna.

    Ez k sok klikket / oldalletöltést generálna, ezért az SG.hu marketingese azonnal kirakná a Főoldalra a következő Apple-el kapcsolatos hírt is egy kicsit botrányszagúan átfogalmazva, hogy mégtöbb klikket kapjanak és dőljön a pénz a cikk alatt reklámozóktól. Az eredmény az az amit már látsz egy ideje itt az SG-n: minden héten kint van valami Apple hír a főoldalon, mert kurvára generálja az oldalletöltéseket.

    Az Applenek ez miért jó? Azért mert folyamatosan kint van a neve egy látogatott portálon. Egyrészt negatív reklám is reklám, másrészt akik csak átsiklanak a cikk felett nekik beleég a tudatalattiukba, hogy "Apple".

    Érted már mire gondolok?
  • willcox
    #119
    "Légy szíves említsél párat." - te komolyan azt hiszed, hogy alapot adok arra, hogy el lehessen terelni a szót az ifos hibájáról, amiről a cikk szól? Tévedsz! Lehet, hogy mások beugranak ennek, de ahhoz nem vagy elég jó bértollnok, hogy ne lássak át rajtad. Ez a taktikád a többi oldalon is, ahol ugyanezen a néven írsz.
  • willcox
    #118
    "Egy smartphone platformot a rá fellelhető alkalmazások választéka és minősége határoz meg legjobban." - bizony, nagy a választék az almatárban a fingós és hasonló, rendkívül "színvonalas" programokból.

    "nem a cég álláspontját, hanem Jobs humorát tükrözi" - MEGALOL! Egy cég vezetője a cég termékéről csak hivatalos véleményt fogalmazhat meg.

    "Az megint más kérdés, hogy arra kíváncsi volnék, hogy USB-n rádugva mennyivel is tudja írni a Desire a kártyádat. Gyanítom, hogy mivel ott már nincs a háttérben a gép cache-e így a valós 3-4 megát fogod megkapni." - nincs Desire-m, így fogalmam sincs. Azt viszont tudom, hogy ha a kártyára másolok pl. egy 8 GB-os MKV-t, és a sebesség a másolás alatt végig annyi, mint amit írtam, az nem fogható rá semmilyen Cache-re.
  • Ulkesh
    #117
    " szarok/nem érik meg az árukat/vannak jobbak olcsóbbért."

    Légy szíves említsél párat.

    De legyen ugyanolyan támogatott, legyenek rá minőségi alkalmazások, legyen stabil, gyors és kényelmes rendszere és ne legyen drágább.

    Akárhogy nézem per pillanat nincs másik mobil rendszer a piacon amire ez illene.
  • willcox
    #116
    Az egy dolog, hogy nem tudsz helyesen írni, ha nem magyar vagy, akkor ez valahol tolerálható. A zavaros gondolataid viszont tényleg 12 év alatti színvonalat mutatnak, ez nem nyelvfüggő.
  • Ulkesh
    #115
    "nem írtad oda, hogy szerinted."

    Nem, nem szerintem.
    Egy smartphone platformot a rá fellelhető alkalmazások választéka és minősége határoz meg legjobban. Sajnos az Android ezen a téren még jócskán gyerekcipőben jár, köszönhetően a Google ostoba üzletpolitikájának.

    "Tartsd másképp a telefont. Rosszul fogod a telefont. Ezt talán nem melópityu mondta? Ez nem elbagatelizálás?"

    Egy újságíróval történt magánlevelezés nem a cég álláspontját, hanem Jobs humorát tükrözi, aki ezt másként gondolja, az az elromló TV-je esetén még véletlenül se a szervizt keresse fel, hanem az LG/Samsung/Panasonic/Sony stb. CEO-jának írjon e-maileket.

    Egy magánlevelezés nyilvánosságra hozása meg egyenesen bunkóság.

    "Tudsz nekem olyan Class4-es SANDISK-et mutatni (ne hamisítottat!), ami nem tudja azt, amit leírtam?"

    Mivel a Class4 egy szabványos besorolást jelöl ami 4 MB/sec-es írást jelöl, így eléggé vicces a kérésed.
    Az megint más kérdés, hogy arra kíváncsi volnék, hogy USB-n rádugva mennyivel is tudja írni a Desire a kártyádat. Gyanítom, hogy mivel ott már nincs a háttérben a gép cache-e így a valós 3-4 megát fogod megkapni.
  • willcox
    #114
    "ha nem tetszenek az "ifosok", akkor ne vedd meg őket!" - nem vettem eddig sem, és ezután sem fogok.

    "Zavar az Apple aggresszív marketingpolitikája?" - az nem zavar, mert reklámokat nem olvasok/nem hallgatok/nem nézek. De az viszont nagyon zavar, ha egy fórumban valaki hazudik/csúsztat/mellébeszél.

    Nem hiszem, hogy azzal segíteném a rohadt almát, hogy kijelentem az ifosokról, hogy szarok/nem érik meg az árukat/vannak jobbak olcsóbbért. Nagyon gyengeelméjűnek kell lennie annak, akiben nem úgy rögzül, hogy ezeket a termékeket nem érdemes megvenni.
  • Ulkesh
    #113
    "N900? -.-"

    Halottról jót vagy semmit.
  • fergusonpapa
    #112
    nem én viselkedek ugy mint egy 12 éves.de ugylátom már nem tudsz visszaszolni és jön ez..am nem magyar vagyok.de tudok magyarul is.

    na ennek nincs értelme.oktalan flamelés.csak nincs jobb dolgukés ide jönnek "szorakozni" én mentem tóra.áhoj.
  • GregSB
    #111
    Istenem, ha nem tetszenek az "ifosok", akkor ne vedd meg őket! Ennyire egyszerű!

    Zavar az Apple aggresszív marketingpolitikája? Az hogy túlhypeolnak termékeket? Szerinted miért csinálják? Pontosan azért, hogy az emberek vitatkozzanak róluk. Minden egyes Apple hírhez beírjátok a sablon "ifos" szüvegeteket, és ezzel vitát, flamet gerjesztetek, azaz eléritek azt amit az Apple akar: hogy róluk beszéljen mindenki. Miért csak az Apple híreknél vannak 100+ kommentek itt az SG-n?

    Ha tényleg ennyire zavar az Apple viselkedése, akkor inkább szarjál rá magasról és ne beszélj róla, mert ezzel is csak őket segíted :D