40
  • hazardgreen
    #40
    (mégegy *1024 kimaradt)
  • hazardgreen
    #39
    ennek a cikknek semmi értelme.

    25*1024*1024*8 bit-et pedig nem lehet 1 bitben eltárolni ;)
  • okosan gyerekek
    #38
    Grifos!? Mit okoskodsz? Hol olvastad te, hogy a szuperpozíció azt jelenti, hogy végtelen számú állapotot tesz lehetővé?
    Az annyit jelent, hogy egyszerre a, és nem a. 0 és 1 egyben. Ennyit jelent, ami végül is egy harmadik lehetőség, de nem további végtelen számú lehetőségeknek egy külön dimenziója. A gyerek, akit idézel, az se érti mit olvasott, ugyanis ugyanúgy 1 bitet tudnak ezek az eszközök, csak ez a szuperpozíciós állapot miatt vagy instabillá lesznek ezek az eszközök, vagy 3-as számrendszerben kell dolgozniuk. Ez ennyit jelent.

    Csak egyeseknek kurvära okoskodhatnékjuk van, aztán linkelgetnek olyan wikipédia szócikkeket, amiknek az értelmükről fogalmuk sincs.
  • whisper
    #37
    üdv mindenkinek!

    Én véleményem az ,hogy örülök neki ,hogy elindultunk egy úton ahol képes az ember elvonatkoztatni a meglévő dolgoktól és új távlatokban gondolkodni! Nem ül rá a meglévő kényelemre hanem próbál újdonságokat kitalálni és ezért nem égetik meg máglyán! Nem vagyok sem fizikus se kémikus se matematikus! Más a szakterületem,de örülök neki ,hogy az ember agya képes új dolgokat kigondolni és ami fontosabb még van rá esély ,hogy megalkotni is tudjuk! ! gratula ehhez a kutató csapatnak még ,ha csekély és egyben nagy dolgot is csináltak! De Én is elestem pár lépés után mielőtt megtanultam folyamatosan járni!

    GRAT!

    Bocsi ,ha nem voltam túl tudományos mint előző hozzá szóló társaim!
  • thsanyi5
    #36
    Mégis, hogyan lenne boltban kapható a memória ha problémák vannak az időtartammal. 1 másodperc is már nagynak számít. Ez nem azt jelenti, hogy nem lesz belőle semmi. Csupán azt, hogy ez nem egy olyan terület ahol azt mondhatják, hogy akkor most 3 év múlva kifejlesztjük. Ez nem így megy. Mellesleg egyetemen is tanítják. Nekem is volt egy ilyen órám az egyik félévemben. Nem egyszerű dolog érteni mivan. Gyanítom az itt értetlenkedők többsége nem vett rész ilyen órán. Menjetek el nézzétek meg és utána mondjátok, hogy hülyeség az egész. Részemről nagyon tetszett mikor egy egy apróságra rájöttem, hirtelen megvilágosodott, hogy jééé hát ez tényleg. Azért a quantum számítógép nem feltétlenül azt jelenti, hogy végtelen sebességet érünk el vele. Viszont bizonyíthatóan gyorsabbat lehet vele kihozni jónéhány számítás esetén mint egy mostani számítógéppel. Az egyik nagy probléma a fejlesztésekkel kapcsolatban az, hogy mivel nagyon kicsi részekkel kell dolgozni így minden zavaró tényező óriásinak számít. Gondoljatok csak bele, hogy itt akár egyetlen darab foton az amivel történik valami. A legkisebb külső behatás is megváltoztathatja az állapotát ezzel tönkre téve azt. Már csak ha meg akarod mérni az állapotát azzal is tönkre teszed.
    Ennek a kvantum összefonásos dolognak pedig az a jelentősége, ahogy azt írják is, hogy nem számít a kettő közti távolság. Ezt lehet akár teleportációnak is nevezni. Információt viszel át tetszőleges távolságba 1 pillanat alatt. Ez így ha létre hozzák akkor pl nem kéne várni egy űrszonda jelére a naprendszer valamely pontjáról (pl nem kell órákig várni míg átér a fénysebességgel közlekedő rádiójel), hanem instant információküldés történhet.
    Egy ilyen qbit azért tud többet tárolni mint egy hagyományos, mert nem 0át vagy 1et tárol. Hanem egy komplex értéket. Leegyszerűsítve olyan ez mintha egy valós szám lenne benne 1 és 0 közt. Mintha egy analóg értéket tárolnánk egy bitbe. A 0 és 1 valamilyen keverési arányban szerepel benne ami valahogy vissza fejthető.
  • noland
    #35
    "a quantum állapotok végtelen lehetőségéből pedig adódik, hogy olyan is megtörténhet, ami nincs. pl előbb kapsz választ a kérdésre, mint feltetted volna."

    Ez ma is megtörténhet, ha elmész egy jósnőhöz. Vagy megnézel egy Lynch filmet! :D
  • duke
    #34
    "a quantum állapotok végtelen lehetőségéből pedig adódik, hogy olyan is megtörténhet, ami nincs. pl előbb kapsz választ a kérdésre, mint feltetted volna."

    Sokkal konnyebb lesz a warezolas mint most. A kiadok visszasirjak meg a mostani dc-zest, torrentezest, lemez masolgatast. A jatek vagy a film meg el sem fog keszulni, amikor mar lazan felmasolom egy kvantumbitre, es megnezem mikor ok meg csak forgatokonyvet irjak. Aztan csak kuldok egy levelet, hogy szar a jatek, bele se kezdjetek. :)
  • philcsy
    #33
    A 2007-es svájci választásokon használták a kvantumkriptográfiát.
  • philcsy
    #32
    "Melyik üzletben lehet kapni és mennyiért?"
    Jelenleg a kvantumkriptográfiai eszközök kaphatók kereskedelemben is:
    itt
    itt
  • philcsy
    #31
    "Pedig elég gyenge alapokon áll, az biztos."
    Ezt taglald már egy picit.
  • willcox
    #30
    Boltban ugyan nem, de elvileg (ha nehezen is) kapható.
    De ha már okoskodsz, akkor elmesélhetnéd, hogy hol működik már 10 éve? Mert sehol sem olvastam arról, hogy bárhol is működne. Mellesleg (kb. 3-4 éve) azt igérte valami kanadai cég, hogy megvásárolható lesz még abban az évben. Azóta is nagy kuss van róla. Ez az egész nem más, mint bulvártudomány.
  • mumpic
    #29
    Atombombát lehet kapni boltban? Pedig az nem 10 éve működik. Gondolkodjál már mielőtt leírsz valamit!
  • willcox
    #28
    A szuperpozíció is nagy szélhámosság.
    2 hatványait más is ismeri...
  • willcox
    #27
    Pedig elég gyenge alapokon áll, az biztos.
    "A gyakorlati kivitelezés már 10 éve működik" - tényleg? Melyik üzletben lehet kapni és mennyiért? Nagyokat mondani én is tudok.
  • lotsopa
    #26
    Az elmélettel annyi problémád lehet hogy hiányos egy kicsit, nem pedig gyenge alapokon ál. A gyakorlati kivitelezés már 10 éve működik, az időtartamával van a baj.
  • willcox
    #25
    Úgy látom, hogy a hülyítésnek tényleg nincs határa. Még az elmélet is nagyon gyenge alapokon áll, a gyakorlati kivitelezést meg már mióta igérgetik, aztán sehol semmi, csak a hülyítés megy rendesen.
  • mumpic
    #24
    Én úgy képzelem el, hogy az energia terjedése áll meg, és az elektronok, amikkel energia lett közölve (hogy szépen fogalmazzak), megállnak a nagyobb energiapályára átállásban, és még nem is sugározzák ki a fotont. Ha a folyamatot újra elindítják (folytatják), akkor az elektronok is folytatják az útjukat, és kisugározzák a fotont.
  • noland
    #23
    Én a jó öreg TDK metálos kazira esküszöm!
  • lotsopa
    #22
    Itt már ne CD-kben gondolkodj, nincsenek ilyen jellegű adathordozók itt.
    Ott van a cikk, szépen elolvasod és kiderül belőle hogy miben tárolódik az információ.


    **A qubitek induló állapotát illetően nem csak bináris 1 és 0 tárolására képesek, hanem egyfajta szuperpozícióban is tarthatóak a két állapot között. Ahogy a qubitek száma nő, úgy növekszik a különböző állapotok száma, amelyeket megtestesíthetnek az összekapcsolt kvantum bitek. Két qubit 4 különböző állapotra képes, amelyeket szimultán fel lehet dolgozni, míg három qubit már 8-ra, és így tovább, exponenciálisan növekvően. Így egy gép, amely csak 10 qubitet tartalmaz, már 1024 műveletre képes szimultán, mintha egy hatalmas párhuzamosan feldolgozó egység lenne. Egy 40-qubites 1 trillió műveletre**
  • Julius Caesar
    #21
    Akkor tehát ugyanúgy kell hozzá lemez. Akkor meg mi értelme? Nekem meg a zsebemben elfér az autó, csak előbb ki kell mennem a garázsba érte, mert a slusszkulccsal nem tok kocsikázni
  • Csirke4
    #20
    A kvantumfizikában a részecskék állapotára utal, amíg szállítják az adatokat addig bizonytalan állapota van és nincsenek diszkrét értékek, ha útközben elfogják őket akkor ha újraküldik már csak diszkrét értékeket tudnak küldeni, ha a vevőhelyen az adatok olvasása előtt meg tudják állapítani, hogy milyen állapotban vannak a részecskék akkor megtudható, hogy útközben elfogta-e valaki, vagy érintetlenül érkezik a vevőtől.

  • bleifrei
    #19
    "újabb lépést téve a szupergyors számítógépek jövőbeli generációja és a fizika törvényei által védett kommunikáció felé. " - mi a nyavalyát jelent a fizika törvényei által védett kommunikáció???
  • who am I 7
    #18
    ezt tudni fogja meddig kell melegíteni a levest, hogy pont jó legyen?
  • snorbi
    #17
    Hogy lehet megállítani a fényt? :)
    Ilyenkor egy helyben "lebeg" a foton?
  • nextman
    #16
    Én is erre gondoltam:)

    Amúgy ilyenből lehetne valószínűtlenségi meghajtót is építeni, nemde?
  • Running
    #15
    2012.-ig már úgyse lesz belőle semmi.:D
  • Dredd
    #14
    ha ebből a technológiából mindennapi alkalmazások lesznek, az nagyobb technikai forradalom lesz, mint anno a gőzgép. elérjük vele a technológiai szingularitást, kitör a káosz és az anarchia a bolygón, hahahahaha >:D
  • kandeláber
    #13
    Ha az eszköz -270 fokon működik, akkor igen nagy lehet a gyakorlati jelentősége...
  • brueni
    #12
    1 bit a film és még 2 dvd az értelmező algoritmus. király. mint a mini orosz adóvevő. csak egy szekrény méretű akku kell hozzá.

    a quantum állapotok végtelen lehetőségéből pedig adódik, hogy olyan is megtörténhet, ami nincs. pl előbb kapsz választ a kérdésre, mint feltetted volna.

    agyrém, de csak hajrá...
  • Griphons
    #11
    Miért nem olvasod el amit lotsopa belinkelt?
    "...
    * Egy ilyen qubit nullát, egyet, vagy szörnyű módon, ezek kvantum szuperpozícióját tartalmazhatja, ami végtelen számú állapotot tesz lehetővé.
    ..."
    Vagyis egy 700 megás avi film egyetlen qbiten is tárolható a megfelelő algoritmussal, de elvileg egy fullHD mozifilm is (a kiegészítő BD lemezeivel együtt).
    Én sem értek hozzá, de azért ennyit megértettem.
  • mynameisbence
    #10
    Akk ennek mi értelme?
  • hiftu
    #9
    A qbit-re azt mondja, hogy 2 állapotú kvantumrendszer.
    Ha ilyenből építik fel a gépet, akkor ugyanaz, mint a hagyományos rendszerek.
  • mynameisbence
    #8
    Akk hogy érthető legyen: egy, a mostani rendszerben 700 megás avi film a kvantumszámításban hány qbit?
  • lotsopa
    #7
    ( remélem el is olvassátok... )
  • lotsopa
    #6
    Akkor most bemásolgathatom a szöveget amit ti is egyszerűen megtaláltok a neten.
    Kvantumszámítógép

    qbit
  • gombabácsi
    #5
    tényleg, ez hogy van ott?
    csak van valami korlát ott is
    gondolom 1 kvantum "memória egységen" vagy min nem lehet végtelen adatot tárolni :)
  • lotsopa
    #4
    Olvass utánnna a kvantumszámítógépnek és a kvantumbitnek, már nincsenek bitek ebben a világban. :)
  • Cefet
    #3
  • osztmivan
    #2
    1 bitet
    de azt nagyon úttörő módon és gyorsan
  • mynameisbence
    #1
    Csak azt nem írták hogy mennyi adatot lehetne így tárolni