54
  • endrúdí
    #54
    nekem kéne
  • bunny
    #53
    A HP undorító PDA-kat gyárt, ne az alapján ítéld meg a termékcsaládot :)
  • narumon
    #52
    "Most őszintén, ennyit vár el az ember egy TELEFONTÓL.
    Navigálni, játszani, filmet nézni meg van egy PDA erős procival, nagy kijelzővel"

    Mármint hogy TE ennyit vársz el. Én nem szeretnék külön PDA-t vinni magammal, mindig utáltam (egy HPm volt) undorító egy jószág a maga Win rendszerével.
    Inkább szeretném a telefonba integrálva látni ezeket. Köszönöm!
  • narumon
    #51
    "Szerintem magyarországon nagyon örülnének páran ha a 230$-s ár duplájáért hozzájutnánk"

    Most miről beszélünk? Mert az iphone az NEM 230$ USA-ban sem, hanem 800$
  • bunny
    #50
    Ámberek. Nokia 6100, vettem kb. 4-5 éve, lehet vele telefonálni bárhogy tartom a kezemben és sms-t küldeni. Sőt ezeket fogani is tudja! Ha leesik, lesz*rom, ha ellopnák (bár kine kéne?) szintén, elfér bárhol mert pici, független hogy külföldön helyi kártyával is tudjam használni. Egy hétig töltő közelébe se megyek, pedig gyári akksi még mindig. Most őszintén, ennyit vár el az ember egy TELEFONTÓL. Haverok mindig rácsodálkoznak, még mindig ezt nyúzod?

    Navigálni, játszani, filmet nézni meg van egy PDA erős procival, nagy kijelzővel. Fényképezni meg fényképezővel szoktam. Videózni is, ha nagyon kell. Geek bullshit ez az egész, erős számítógép áráért telefont venni.
  • BaLeeX
    #49
    Szerintem magyarországon nagyon örülnének páran ha a 230$-s ár duplájáért hozzájutnánk. Egy 100-kt még talán meg is érne.
    Kár, hogy duplája helyett itt inkább négyszerese az ár...

    Nem baj, hiszen sokkal jobban keresünk mint az amcsik.
  • yesname #48
    Ó, rengeteg ilyen hülye van. Lásd a stílusából és kifakadásból adódóan valószínűleg #31-es hozzászóló is. Bármit megvesz ha X vagy Y van ráírva, többi nem számít :D
  • acdc
    #47
    Top 10 smartphones in 2010
  • narumon
    #46
    Ki az a hülye aki ennyiért vesz ilyet? Ha már nem tudsz németországig vagy angliáig elkocogni, hogy hivatalos apple store ból megvedd kártyafüggetlenül 180e forintért, akkor az szivás. Bár ha nagyon kell valakinek én is hozok 300e forintért :D
  • Ulkesh
    #45
    Ezt kb. annyira érdemes megvenni, mint anno a 400 ezres E90-et.

    Ez nem a készülék hivatalos ára, hanem csak pár gátlástalan nyerészkedő.
    Én speciel megrendeltem Angliából ismerősön keresztül, így sem olcsó (499 font), de az még elviselhető.
  • lenox01
    #44
    A napokban megjelent az egyik Gsm boltban az iPhone 4G készülék Bruttó : 374.000,-Ft eladási áron...
    Egy felmérés szerint az iPhone 4 alkatrészei kb. 171 USA Dollárba kerül, ami a jelen árfolyamot tekintve kb. 39.400,-Ft.
    iphone 4 - szo szerint dragaszag

    Vegyetek mint a cukrot
  • GregSB
    #43
    Mivel itt élek és dolgozom bp-en ezért nekem az számít leginkább hogy itt mi van. Ha meg megyek rokonokhoz vidékre ott még a régi Nokiám is eldobja a térerőt :) Persze ha tényleg annyira para használni a telefont vidéki városokban akkor vizsgálják ki az esetet és basszák meg az Applet, nem fogom védeni őket ha ez a szitu. Jelenleg viszont sokkal inkább a média által mesterségesen felfújt műbalhénak tűnik az egész, ami a vásárlók elenyésző részét érinti csak. Meglátjuk...
  • Ulkesh
    #42
    Csak azt nem értem, hogy a Nokiát miért nem perelte ezért be senki? :D

    http://www.youtube.com/watch?v=vJpEuMidcSU
  • Ulkesh
    #41
    "frissebb források szerint már közel 1500 panaszos jelentkezett."

    Ez az eladott készülékek 0.1%-a, egyetlen gyártó sem foglalkozik ilyen mértékű reklamációval, mert bőven a hibahatár alatt van (HTC-nél pl. ez 6-8%, az Apple-nél 3-4%).

    Magyar teszt:
    http://www.technet.hu/telefon/20100702/teszt_iphone4_-_amire_vartunk/

    "Mint arról már többször is cikkeztünk, ha úgy tartjuk kezünkben a telefont, hogy az említett két antennát rövidre zárja a kezünk, a térerő azonnal rohamos csökkenésnek indul. Ez ugyebár az elmélet, a gyakorlat azonban azt mutatja, hogy igen nehéz reprodukálni a hibát: másfél óra nyomkodás alatt egyszer sem sikerült legyalulni a térerő ikont. "

    Ez az én tapasztalatom is, bár én csak jó 20 percig próbálkoztam kifogni az antennáján, de sem ujjal, sem kulccsal, vagy villával (egy cukrászdában kaptam kézhez tesztelésre :) ) nem sikerült előidézni ezt az óriási problémát.
    Most 3 lehetőség van, vagy van egy pár százaléknyi selejt a gyártásban és erről szólnak a hírek, vagy simán hírt gyárt pár blog és tech oldal, de az is elképzelhető, hogy nekünk magyaroknak válogatott, hibátlan példányokat adnak csak el :)
  • GregSB
    #40
    Azt senki nem mondta hogy nincs gond, csak azt hogy nem akkora mint ahogy be van állítva. Én is látom a videokat a youtubeon, nem vagyok vak. Az meg hogy 3db emberke perelni kezdett nem jelent semmit. Vihar a biliben, ettől többen perelték az Applet a 3GS megjelenésekor, mert nem volt olyan gyors mint a vágott reklámban...
  • acdc
    #39
    tenleg nincs problema vele
  • G_ArchAngel #38
    Csak bal kezzel nem lehet fogni, a jobbkezesek nem zarjak a rendszert:)

    De ugye bal kezzel a fenykepezogep, komolyabb egerek, stb. is szivas... Szoval ez engem nem erint, harmat probaltam eddig (2db O2, 1db Orange elofizetesest) es nem sikerult egy savnal tobbet levinni markolaszassal.
  • mad mind
    #37
    Ha elolvastad volna a cikket, akkor tudnád, hogy Budapesten kb. sose fogsz találkozni a hibával mert csak gyenge térerőnél jön elő. De mondjuk kisvárosban falun, kissé szar lehet, ha nem foghatod akárhogy a méregdrága telefonodat, és ez vonatkozik az összesre.
  • sanyicks
    #36
    Fáj az igaszság? :D
  • coolbboy83
    #35
    Létezik... másnál is, vannak erről is videók...
  • Ferrer
    #34
    De ezeknek a vevőknek egytől egyig ki van mosva az agyuk, hát nem is tudtad?!
  • Ulkesh
    #33
    Ez mondjuk nem is csoda.
    A Nexus sokkal komolyabb térerő problémákkal küzdött, mint az iPhone 4, az Evo meg ezer sebből vérzik, szétnyíló kijelző, 4g modem és hangminőség problémák stb.
    De a Galaxy S kellemesen forrosodó burkolatáról is beszélhetünk, télen biztos jó lehet kézmelegítőnek, de nyáron elég kellemetlen egy 40-45 fokos műanyagdarabbal telefonálni :)

    Szóval spuri vissza az Androidosokhoz, ott is van min csámcsogni...
  • fergusonpapa
    #32
    ez azért már gyerekes.mármint az andoridosok flame-e..(akiknek sztem felének nincs is iylen teloja.csak legyen ellen érve és tudjon mivel dobálozni)
  • Wittao
    #31
    Itt csak Te vered magad mindig faszk@l@p. Mi lenne ha elhúznál esetleg egy Androidos HTC-s hírhez. Ott nyalogathatnátok egymás ánuszát, hogy milyen olcsón mekkora tutit vettetek.
  • FoodLFG
    #30
    Ezen nincs semmi meglepő. Az antennán spóroltak a legtöbbet egyébként.
  • Ulkesh
    #29
    "Most beszeljunk a tenyekrol: az iPhone4 az Apple egyik legrosszabb termeke."

    Ok, piszokul szeretnék olyan rossz terméket piacra dobni, amiből 3 nap alatt 1,7 milliót vesznek meg és egymást tapossák a bolt előtt érte az emberek.
  • Ulkesh
    #28
    Hazudik a cikk!

    Az egész készülék nem kerül 5 forintba sem, hisz 135 gramm homok és fémötvözet, amiből előállítják annyiból megvan…

    :)
  • trabiubi
    #27
    teljesen felesleges azt számolni, hogy mennyi az alkatrészek költsége, vagy az előállítási költésg, mert a K+F és a marketing nincs benne, tehát messze nem 60% a profit...
  • GregSB
    #26
    1. Több 100 videó van a neten, közben meg már 2 milliót eladtak a telefonból és mégsem viszik vissza sorokban állva a készülékeket. Ha tényleg akkora lenne a probléma (annyi telefont érintene) mint amennyire a média felfújja, már rég sokkal nagybb botrány lenne ebből az egészből mint most. A jelenség létezik, de messze nem akkora gáz mint ahogy be van állítva.

    2. Én két egymástól független iphone 4-es próbáltam a napokban, egyiken sem tudtam eldobatni a térerőt, pedig markolásztam mindenhogy. Direkt megnyitottam 1-2 youtubeos videót, és ugyanúgy fogtam rá mint a videókon de sem a térerő nem esett le rajtuk, sem a mobilnet nem szűnt meg.

    Szóval ez csak egy jól felfújt maszlag. Ha tényleg a készülékek döntő többségét érintené ez a probléma, és tényleg csak attól elmenne a térerő hogy a bal alsó sarkára rámarkol az ember már tömegesével vinnék vissza a telefonokat az elégedetlenkedő vásárlók és ezzel lenne teli az összes sajtó. De nem ez történik. 2 hét és már rég valami máson fognak csámcsogni az emberek.
  • GregSB
    #25
    Ez nem tény, csak a bulvár média mantrája, ami 1-2 héten belül úgyis lecsendesedik.
  • GregSB
    #24
    "a vállalat több, mint 61%-os haszonkulccsal dolgozik."

    Persze, mert a K+F és marketing+terjesztési költségek azok smafuk.

    Grat a cikk írójának. A matek az megy, de láthatólag gőze sincs arról hogy milyen elemekből épül fel egy termék költsége.
  • sanyicks
    #23
    és? ott nem verik magukat a fanok hogy fúúú mekkora minőségi cuccuk van ;)
  • narumon
    #22
    khm.. az előbb írtam hogy két céges Nokia telefonnál is jelentkezik, de ha megnézed a linket amit küldtem akkor ott egy HTC Nexus van is ugyanígy viselkedik.
  • sanyicks
    #21
    teljesen mindegy kinél jelentkezik.

    A lényeg hogy létezik, más telefonnál meg nem. Pedig melyik cég fanjai is szokták magukat a minőségre verni? :D
  • Ferrer
    #20
    Szvsz az androidos kütyüket még nagyobb haszonnal adják el, ha eladják...
  • narumon
    #19
    Itt kivesézik rendesen a témát egyébként:
    http://www.anandtech.com/show/3794/the-iphone-4-review/2
  • Tetsuo
    #18
    Flame off.

    Most beszeljunk a tenyekrol: az iPhone4 az Apple egyik legrosszabb termeke.
  • lenox01
    #17
    Nem hasonlitgatas. Ez egy vicc ha nem ertened. Es az osszes androidos telo beillik oda azert irtam azt.
  • straw
    #16
    Nyilván nem minden embernél fog jelentkezni a hiba, mert mindenki máshogy telefonál, de ami biztos: a hiba létezik, és ezt igazolja a több 100 videó a neten, és nem véletelen keres az Apple nagy hírtelen antenna tervező meg fejlesztő mérnököket. A proximity senzor csak sw frissítés, de az iagzi problem, viszont könnyen orvosolható, na de akkor is vannak hibái és nem olyanok mint anno a 3GS-nek, amik csak kisebb szarságok voltak, meg tényleg csak extrém esetekben jöttek elő. Itt kicsit más a helyzet.
  • narumon
    #15
    JAh fasz vagyok, ezt is írja itt a cikk :D :D