54
  • narumon
    #14
    De hogy a cikknél is maradjunk más oldalon pl ezt írják:

    "Az iSuppli szerint az új 16 GB-os iPhone 4 becslésük alapján 187.51 dollárba kerül az Apple-nek.
    Természetesen legdrágább alkatrész a nagyfelbontású Retina Display képernyő, ez 28.5 dollárt kóstál. Ezt követi az A4 processzor 10.75 dollárral.
    Az újjonan hozzáadott, a genfi STMicroelectronics által gyártott giroszkóp mindössze 2.6 dollárba kerül.
    A totál 188 dolláros költség enyhén magasabb a 3GS 179 dolláros és a 3G 174.33 dolláros költségénél.
    Persze az Apple-nek nem csak ennyibe kerül a telefon, hiszen rájön még a csomagolás, szállítás, marketing stb. költsége, de azért nem féltem őket, telik még zsíroskenyérre"
  • narumon
    #13
    Evvel egyetértek, de én egyetlen emberkéről tudok (ismerős) akinek van iphone 4-e, de nála nem jelentkezik ez a hiba, ugyanúgy fogja ahogy eddig a telefonokat (ami nem marok, mert ki a franc fog marokra egy telefont???), és semmi gondja. Szóval addig én nem is foglalok állást az ügyben amíg csak az interneten terjengenek a dolgok, mert soha nem lehet tudni mennyi belőle a valós. Ugye elveszett kislányt is keresnék ma is emailben, pedig már 2004-ben is kiderült, hogy kamu.

    Szerintem kicsit hasonló lehet ahhoz, hogy az xbox360 karcolja a lemezeket. Igen, biztos lehet úgy döntögetni meg rázni, de hát ez messze van a normális felhasználástól, ergo egy hiszti az egész. Iphone 4-et meg talán nemsokára készhez kapok egyet egy rövid időre akkor ki is fogom próbálni, hogy mi ezzel a helyzet.
  • Tiro2
    #12
    IOS4-hez akartam :D
  • Tiro2
    #11
    Meg ha már így hasonlítasz akkor legalább ne egy oprendszert egy telefonhoz...
    Akkor inkább az Android-ot az OSX-hez...
  • intrex
    #10
    Akkor a microsoft miért nem adja a windowsotokat 100 forintért? Nem jön ki többre a csomagolás darabára. Szoftver? Ugyan, tök ingyen van, semmi fejlesztés meg mérnöki munka meg ilyen marhaságok. Eladó a Mona Lisa is, vászon + festék + csomagolás + ingyen szállítás, tök ócsóért.
  • straw
    #9
    Nem azzal van a baj hogy mennyit kaszálnak, felőlem aztán 4milióért is adhatják, de akkor legyen hozzá megfelelő support, és ne nézzenek hülyének.
    Mert az nem normális hogy horrorisztikus áron veszel egy olyan telefont amit ha rendesen fogsz nem tudsz telefonálni, és ha mégis a proximity senzor hibás vezérlése miatt az arcoddal leteszed a telefont, és amikor megírod nekik hogy ez van meg az van, azt válaszolják hogy te vagy a hülye mert nem tudod hogy kell fogni a telefont. És még csak nem is kommentálják az eseményeket mert a gyártó szerint az iPhone 4 antennája jobb mint a többi iPhone-é. Hát gratula nekik.
    Amúgy jó cuccokat árul az alma, jó drágán de jókat, viszont ez soha nem kéne.
  • narumon
    #8
    Ehhez azért annyit, hogy mi két céges nokiát is marokra fogtunk, le is zúzott a térerő a legkisebb csíkig.
  • lenox01
    #7
    "én egy android vagyok"
    "én egy iphone"
    "engem bárhogy foghatsz telefonálás közben"
    "nos, nekem több mint 150.000...shhh...shhh....klikk"
    :D

    Erre ennyi penzt? Vicc
  • narumon
    #6
    Miért mit gondoltatok, hogy 5$ haszonnal adják? Az intel cpuk előállítása kevesebb mint 10%-a a végső árnak, de szerintem ez majd minden gyártó céggel így van.
  • eto demerzel
    #5
    es mi van ha keresnek rajta. hol itt a gond. nem gomb-ert meloznak. ha meg te tudol ocsoban csinalni akkor hajra...
  • jaspercry
    #4
    tripla felhabosított árak!minthogy maga az apple nem gyárt szinte semmit,csak összeszerel(de gondolom azt is bérbe)
    Az összes többi alkatrészt gyártat más cégekkel.
    Elöször is keres rajta az LG,keres rajta Samsung,és utána mégegyszer becsomagolva jó sokat keres rajta az apple, mi meg vegyük meg 625 dollárért!
    persze nálunk ez még drágább.....
  • mad mind
    #3
    Nem is. Nincs is számomra azzal baj, hogy megkopasztják a hülyéket.
  • Gerygrey
    #2
    Flame ON, let's feed the troll :)
  • stockhouse
    #1
    "Ezek a számítások persze nem tartalmazzák a fejlesztési, a reklám- és munkadíjakat, azonban a gyártás és a csomagolás kiadásai benne vannak. "
    azért ezt a kaszálast kezeljük fentartással, az apple se egy nonprofit szervezet.