238
  • Gerygrey
    #78
    az alkalmazások messze nincsenek még az iPhone szintjén (ezt egyébként még az megrögzött Android fanok is elismerik)

    Már most is vannak nagyon jó appok. Idővel - ahogy egyre elterjedtebb az android - majd még több lesz. Igazából most nem tudnék olyan appot mondani, ami nincs a Desirére és hiányzik, egyedül talán egy kicsivel több játék jól jönne unalmas percekre, de összességében elégedett vagyok a kínálattal.

  • Ulkesh
    #77
    "3g után evo4-et választottak"

    Ezzel két probléma van, az egyik, hogy használtam már Androidos készüléket és sajna az alkalmazások messze nincsenek még az iPhone szintjén (ezt egyébként még az megrögzött Android fanok is elismerik), a másik, hogy az evo4-el nem tudom mit akarsz, mert azt itthon maximum PDA-nak használhatod, telefonálni nem nagyon tudnál vele.
  • Tiro2
    #76
    Vagy ez az amikor egy érvre mindig értelmetlen válasz érkezik....
    (érv -> válasz: persze, persze)

    Most nem azért, de komolyan röhejes amit már csinálsz... (Minden Apple cikk alatt)

    Egyszerűen nem lehet meggyőzni téged semmiről sem... Az hogy nem fogadsz el valamit az érthető, na de hogy semmit az már nem vitatkozás...(gyerekes)
  • fika ferenc
    #75
    Tényleg srácok, hogy tudtok így egymás torkának esve vitatkozni hülyeségekről?
    Van, aki az iPhone-t szereti, mert megengedheti magának, mert trendi – van aki meg pont ezért nem. Ne felejtsétek el, hogy az egész hype elsősorban azért még mindig Amerikában van. Akinek volt már Motorola telefonja (a másik nagy amerikai márka) az tudja, hogy az után egy iPhone felüdülést jelent. Ennek ellenére amennyi jó tulajdonsága van az iPhone-nak, (pl. remek kezelő felület, kijelző) ugyanannyi rossz is (egy csomó korlátozás, az alkalmazások többsége felesleges hülyeség, pocsék a hangszórója). Azért még mindig a Nokia a piacvezető, holott az újabb készülékei rendszeresen lefagynak és elég magas az eleve gyári hibás telefonok aránya (az elmúlt években nekem kettőt is sikerült kifognom).

    A másik, ami változott, hogy Steve Jobbs, az örök lázadó, aki mindig a nagyok az óriások ellen harcolt - lásd Microsoft – az Apple-lel most már ő maga is óriás lett. Így érthető módon most ő került céltábla közepére.
  • sanyicks
    #74
    hát igen ilyen ez amikor a gáz érvek is elfogynak, nem maradt más csak a szokásos értelmi szintes dolog. De felhívom a figyelmedet, hogy nem én rajongok feltétlenül egy szaros cégért ;)
  • Ahoy
    #73
    Éljenek na.. elírtam
  • Ahoy
    #72
    Én örülök az apple-nek és a fanatikusainak... Iszonyat sok zs-t le lehet róluk akasztani mindenféle metódussal. Éljesen a konzumidióták. Hová is lenne a világ nélkületek
  • Inquisitor
    #71
    "Az Apple gyártja a legjobb okostelefonokat, ..."
    Hát amennyiben a Sony-Ericsson gyártja az Xperia telókat, vagy a RIMM a Blackberry-t, akkor úgy igaz is talán. De ettől még hót szabvány alkatrészekből van, mint az összes okostelefon.
  • Inquisitor
    #70
    "hisz iPhone 4-re nincs még jailbreak"
    Ühüm, megjelenés előtti napokban volt már ... igaz, akkor is kell külső szoftver.
  • Chriss745
    #69
    Nalunk az Apple-nel (igen, ott dolgozok/tam) egy dolgot mondtak a nagy oregek. Ketfele ember letezik, aki atmegy Apple agymosasan, es vakon hisz Pityu bacsi szavaiban, vagy aki nem dol be neki, es elhagyja a ceget. En a masodikat valasztottam, nem birta bevenni a gyomorom ezt a fajta uzletpolitikat (rosszul fogod, kiszarad, ez jo neked, stb..). Persze a miert nagyon vilagos, ez hozza a penzt, csak elkerulhetetlen, hogy egy ido utan ne utaljak meg sokan emiatt a ceget.

    Marcius ota nyomodtam a telot, egyszer sem jott elo ez a problema, de sajna tudom a miertjet, ez a teszt folyamat hibaja (security-ra vazetheto vissza).
  • Kheller
    #68
    Nagy kár, pedig már megint zseniális volt az érvelés:
    - Az iphone nem is zárt és nem is jobs mondja meg mit használhatsz hiszen csak jailbrakelni kell hozzá
    - Kártékony program sincs rá, hiszen olyan csak jailbreakelve tud felmenni
    - Antenna probléma sincs, de azért kiadnak rá egy frisitést. (ami után nyilván köze nem lesz a kiirt térerőnek a valósághoz, hogy a sok hülye azt lássa, hogy milyen erős a térerő, akkor is, ha nem is elérhető)
  • Gerygrey
    #67
    Az iPhone 4 USA ára 99$

    Adok egy százast megveszed nekem? Az aprót megtarthatod :)

    Vagy talán hazugság a százdolláros ár?
  • sathinel
    #66
    Nem kezdek el linkelgetni de youtube tele van videókkal ahol olyanok akik kezdettől fogva iphone-volt. 3g után evo4-et választottak. A két telefont igen sokan hasonlítgatták úgy hogy iphone userek. Érdemes átolvasni mit írnak. Van aki 27" apple otthoni gépe előtt mutatja be az evo4-et és szerinte jobb mint az iphone. Inkább akkor iphone userek véleményét olvassátok mint egy olyanét aki egyébként is utálja az apple korlátait.
  • Ulkesh
    #65
    Ok, itt befejeztem, ne haragudj, de egy bizonyos szellemi szint alatt nem érdemes vitázni valakivel.

    Szerintem menj vissza az oviba...
  • Ulkesh
    #64
    A szoftverfrissítést még senki nem erősítette meg, csak egy pletyka.

    Másrészt mint írták a jelenség létezik, de normál használat mellet nem fog senkinek problémát okozni.
    Ha meg még ezen finomítanak a baseband frissítésével (ami pont kapóra jött az Apple-nek, mert így nyomós okkal beinthet megint a függetlenítőknek) az engem nem fog zavarni.
  • sanyicks
    #63
    ja hogy te csináltad? akkor nincs miről beszélni, hitelessége 0.
  • Ulkesh
    #62
    Figyelsz te, vagy csak ostobán hajtogatod a magadét?

    Persze, hogy a jailbreak a felelős, mert anélkül, az életben nem tudsz semmilyen kártékony kódot feljuttatni a készülékre.
    Nem véletlenül ajánlottam fel neked egy 180 ezres készüléket, hisz iPhone 4-re nincs még jailbreak, anélkül meg, hacsak nem te vagy GeoHot álnéven :), nem fogsz semmit felrakni, csak amit az App Store-ból letöltöttél.
  • Ferrer
    #61
    Szerintem azt az egy szem vírust is kísérleti jelleggel tehették közzé, de nem biztos..
  • sanyicks
    #60
    oké de egyszerűbb ha csak az árát utalod, majd én jól megveszem XD
  • Ulkesh
    #59
    Ezt kérlek az 5. emeleten csináltam az ablak előtt szép rálátással a T-Mobilos átjátszótoronyra.
    Később haverokkal egy étteremben ahol nem volt ennyire 100-as a térerő el is dobattam a vonalat.
  • Ferrer
    #58
    LOL, ezt a kifejezést használta a linkelt blog is. Esküszöm nem onnan néztem xd
  • lenox01
    #57
    Nos ha ennyire nincs itt gond akkor minek ad ki Steve szoftverfrissítést a nemlétező antennagondra?
    Amit egyébként első hozzászólásomban is írtam (4. pont) csak persze az ilyet szépen elsunnyogod...
    Iphone ios 4 update to fix antenna problems?
  • sanyicks
    #56
    persze persze :D itt meg a jailbreak a hibás, a lényeg hogy mindig más a hibás, soha sem az apple :D
  • Ferrer
    #55
    Ez a handras szerintem is egy kicsit.. hogyismondjam.. konzumidióta.
  • sanyicks
    #54
    én ezt 1 méterre is megcsinálom az átjátszótól bármilyen wireless eszközzel. Van egy szép kis fémdobozom, abba berakom, voltnincs kapcsolat :D
    persze ezt nem fémdobozba csinálták, csak lehet hogy egy finom kis vasbeton alapú ház pincéjében. A lényeg hogy lehet olyan helyeket találni ahol nem lesz semmi, mert tudod a rádióhullám az ilyen, nem mindenen hatol át.
  • Ulkesh
    #53
    "De az apple fanok, pl ulkesh veri magát hogy xy-ra milyen vírus van úgy mintha ios-re nem lenne :D"

    Veszek egy iPhone 4-et neked, ha telepítesz rá bármilyen vírust :D
  • Ferrer
    #52
    Csak azt próbáltam szemléltetni, hogy még az asztali környezeteknél sincs ideális, biztonságos rendszer, pedig ezen évtizedek óta fáradoznak már. A Linux mondjuk nem Unix, de eredetileg annak a lemásolására szánták, szóval erősen hasonlít.
  • Ulkesh
    #51
    "az ios-re amire a zártsága ellenére is beficcentettek vírust"

    Olvasni kéne előbb, aztán írogatni…

    Tört, jailbreak-es rendszerre írtak egy trójait, amit neked kell manuálisan telepítened. A gond az, hogy a többi rendszerre törés nélkül így megy fel minden. Az Android még nagyobb szívás, mert ott bármit felrakhatsz a Marketre, egy jobb alkalmazásba elrejtett trójai, vagy rootkit, felhasználó 100 ezreit fertőzheti végig pár óra alatt.
  • sanyicks
    #50
    mindegyikre. De az apple fanok, pl ulkesh veri magát hogy xy-ra milyen vírus van úgy mintha ios-re nem lenne :D

    Egy tőből származnak... ja ami kb 20 éve szétvált.
  • Ferrer
    #49
    De tényleg, Ulkesh jól mondja, én nem is vírusokról beszéltem, csupán amatőr programozásról, ami kárt tehet a rendszerben (pl. nagyon belassítja). Vírusokat nyilván nem fognak elfogadni a közösség által megbízható cydia tárolók, ez hülyeség.
  • sanyicks
    #48
    ha átszabják a felület simán. Bár lehet a hw kicsit kevés lesz hozzá, de futni fog, csak kérdés mi értelme profi képmanipuláló programnak kis kijelzőn?
    Bár a gimpnek ha jól látom pont nincs arm-os verziója, csak x86
  • Ulkesh
    #47
    Mobil rendszerekről beszélünk, jó reggelt…
    Az iPhone-on az App Store-os alkalmazások Sandboxban, egy virtuális környezetben futnak, közük nincs a rendszerhez, nem is tudnak abba semmilyen szinten sem beavatkozni.

    "Az iOS meg az Android egyébként is egy tőből származnak."

    Amennyiben a Linux és a BSD Unix egy tőnek számít :D
  • Ferrer
    #46
    * melyikre nem lehet olyan programot írni, ami bele tudna avatkozni

    Megint melléb*sztam.
  • Ulkesh
    #45
    Ha olvasnád a blogot, akkor tudnád, hogy messze nem fanatikusok írják, fikáznak bőven, ha van mire. A vélemény meg nem az övéké, hanem kint voltak egy étteremben és bárki kimehetett tesztelni. 50-60 ember véleményét meg többre tartom, mint egy névtelen fikázó kamuvideóját. Mellesleg 12 különböző mobillal reprodukáltuk már a térerőeldobást és csökkentést, ez nem iPhone sajátosság.

    Ezt konkrétan egy átjátszótól légvonalban 60 méterre produkálta egy N97 mini: http://www.dailymotion.com/video/xdtdqb_img-0004_tech

  • Ferrer
    #44
    Melyik biztonságos rendszer? Windows? Macintosh? Linux?? Melyikre nem lehet olyan programot írni, ami nem tud beleavatkozni a rendszerbe?? Nincsen biztonságos rendszer.
    Az iOS meg az Android egyébként is egy tőből származnak.
  • sanyicks
    #43
    az ios-re amire a zártsága ellenére is beficcentettek vírust, minden nehézség nélkül, és amire szűrni kell a programokat különben összeomlasztja a rendszert :)
  • sanyicks
    #42
    FAIL, egy jó régi sharp gx17-esem van, istentudja milyen os-el :D mivel csak most kezdenek jönni olyan tudású telefonok, olyan áron amire már hajlandó is vagyok pénzt költeni.
    Nagy mumumus nálad ez a htc és symbian, winmo, állandóan ezektől rettegsz és próbálod lejáratni :D Pedig nem kell félni, az apple marketinggépezetét egyik sem múlja felül, márpedig az számít a népszerűségben nem az hogy ezek mint jobb minőségű dolgok mint az apple-é.
  • lenox01
    #41
    Persze ha egy apple fanatikus blogján azt olvasom hogy semmi gond, de amúgy nem fanatikusok ezrei jelzik hogy gond van akkor majd az előbbinek hiszek.

  • Ferrer
    #40
    Amikor először kipróbáltam az első ipod touchot egy MM üzletben anno, én se voltam annyira odáig érte, szegényesnek találtam a kezelőfelületét. Később rájöttem, hogy a sok pozitívum a részletekben és az alkalmazásokban keresendő (és található)..
  • kpbendi
    #39
    Az iPhone 4 USA ára 99$. Nálunk meg minden drága, ez nem feltétlenül a gyártó hibája.
    Ami a divatcikket illeti: az apple cuccokban azt fizeted meg, hogy nincs vele szopás. Ez nem a hibamentességet jeleni, hanem az egész rendszer (hardver, oprendszer, szoftver)pont azt tudja - azt viszont megbízhatóan és magas színvonalon -, amire a célközönségnek szüksége van.
    Általában azok szokták fikkerolni az apple termékeket, akik nem a célcsoportba tartoznak. A koleszban alkatrészekből buheráló egyetemista pl. nem az apple célközönsége, mert ő bevállalja a több macerát a jobb árért cserében, ehhez képest egy átlag user, aki limitált dologra használja csak a gépét, de arra minél kevesebb hisztivel és hosszú távon, annak simán megéri az apple felára.
    Egyébként a brand gépeknél ugyanez a helyzet. Pl. mekkora baromság otthonra gyári Dell vagy HP gépet venni? Megnézed az árát és a felét sem tudja, mint amit egy garázsboltban összeraknak neked ugyanannyiért. Ugyanakkor ha egy 100 fős irodát kell berendezni, na akkor simán megéri brand gépet venni, mert tutira egyformák, simán végig lehet türtözni őket és a beszállító nem fogja a felét ilyen, a felét olyan videokártyával hozni csak azért, mert nem volt az adott cuccból több a nagykerben.
    Na az apple ugyanebben a mezőnyben játszik, kész rendszereket árul, csak éppen hazai felhasználásra, számítástechnikában noob közönségnek, aki bevallottan noob is akar maradni és hajlandó is megfizetni az árát.