238
  • Balumann
    #158
    Szerintem ez a helyzet nagyon egyszerűen jellemezhető. Mindegyiknek van valami előnye, az iPhone a legminőségibb, de drága, és sokkal jobb is lehetne ha nem korlátoznák ennyire. De a többi is nagyon jó, és szerintem általában kielégíti egy felhasználó igényeit.

    Én sem értem eleve miért ez a nagy felhajtás az okostelefonok közül. Úgyis az határozza meg, hogy ki mit vesz, hogy mennyi pénze van és mik az igényei, meg melyik irányt szeretné támogatni.
  • Tetsuo
    #157
    jaja, azert allnak sorban nyitas elott 10 oraval.. kulfoldon (pl Ángliaban) meginkabb a ruha teszi az embert.
  • coolbboy83
    #156
    Nem fárasztó dolog ez a sok felesleges flame srácok???
    Mondjatok már egy olyan terméket, ami nem szar - vagy nincs hibája.......

    HTC ?? Nokia ?? Szóniericsson??? Samu?? LG ??

    Jobbak..... perzse.... És mégis miben??

    Nevetséges Akku üzemidők, szar kijelzők, ropogós gagyi műanyagok....... most nem mindegy mit veszel??? Ma már minden szar, ízlések és pofonok........

    A BMW is szar, meg a Mercedes is - mert szervízigényesebb mint a "ti autótok" (Suzuki, ha valaki nem tudná)....

    tehetségtelen droidok......

    Who am I 7 ...... mi ledumáltunk valamikor egy sört....nem???
  • who am I 7
    #155
    Hát te kész vagy.Szerinted számít a felbontás, ha a textúra 64x64-es?Okostóni :D az éle kevésbé lesz recés, de a textúrák fosok maradnak.Szóval, nem mondott hülyeséget.
  • Papichulo
    #154
    "Ez egyébként máshol is megvan, pl. linux vs windows, csak ennyire fanatizált hivőkkel tényleg csak az apple dicsekedhet (idióták meg mindenhol vannak)"

    Ez itt sauerkraut, nem fanatizmus. Ha fanatizmust akarsz latni ajanlom, hogy olvass el mondjuk egy kemenyebb star trek vs. star wars vitat (pl. ISD II vs. Galaxy class), na ott latsz ertelmetlen fanatizmust. :)))
  • passatgt
    #153
    ez csak egyedül nálunk jellemző, nagyobb országogban egyáltalán nem számít presztizsterméknek akármilyen apple termék
  • torreadorz
    #152
    "De visszatérve az eredeti mondanivalómra, megdöbbentőnek tartom, hogy egy iPhone-on, egy telefonon milyen habzó szájú vitafórum tud kialakulni"

    Ez azért van, mert az apple egy vallás. Innentől kezdve aki nem apple hivő és rámutat egy apple termék egy vagy több hibájára azt a hivők a hit erejével próbálják meg legyőzni igy aztán ész érvekkel meggyőzni nem lehet semmiről sem.
    Ez olyan szintü agymosásig vezet, hogyha az iphone-ról kiderült volna, hogy egyáltalán nem lehet vele telefonálni, a hivők akkor is bebizonyitanák hogy ez igy jó. Mert hát ki akar egy telefonnal telefonálni, ez nem arra való stb stb, biztosan ismered a jól bevált formulát.

    A hivő ellenkezője pedig az anti-hivő, akit semmilyen érvvel nem lehet meggyőzni hogy egy apple termék lehet jó is, vagy legalábbis vannak meggyőző és jó funkciói is. És mivel sem a hivőt sem az anti-hivőt nem lehet észérvékkel meggyőzni, ebből alakulnak ki az ilyen viták.

    Ez egyébként máshol is megvan, pl. linux vs windows, csak ennyire fanatizált hivőkkel tényleg csak az apple dicsekedhet (idióták meg mindenhol vannak)
  • KopaszIsten
    #151
    Hasonlóakat gondoltam én is, úgyhogy nekem már nincs mit írnom. Kifejtetted a véleményemet. Nyilván máshogy fogalmaztam volna, de teljesen igazad van. A tököm se állna ott sorba...
  • [HUN]FaTaL
    #150
    "Videojátékoknál mikor felbontást váltasz nem attól lesz szebb a kép, mert kétszer annyi a pixel, hanem attól, hogy több a poligon, részletesebb a grafika, esetleg sokkal nagyobb textúrákat használnak hozzá (egyébként eléggé hülyén nézne ki, mikor 1080p-ben öklömnyi pixelek lennének, mert a kisebb felbontáshoz tartozó textúrákat nagyítaná azonos poligonszám mellett fel)."

    Hát te ultra hülye vagy, nincs rá jobb szó :D
  • fika ferenc
    #149
    Én itt elsősorban a Motorola menüjére gondoltam, ami szerintem elég logikátlan és túl komplikált. Nem véletlen, hogy az USA-n kívül egyedül Lengyelországban tudod nyereséget produkálni a cég ott is csak azért mert nagy az „Amerika feeling”.
    Egy ilyen készülék után persze, hogy sikeres lett Amerikában az iPhone és sokan ezért, mások az Apple márka név miatt váltottak.
    Európában, ahol a Nokia a legelterjedtebb - és természetes, hogy egy telefonnak jó a menürendszere és könnyen kezelhető - már nem volt ekkora felhajtás az iPhone körül.

    Én korábban mindig Nokiát használtam, vagy visszatértem a Nokia használatára, mert sem a Motorola sem a Samsung menüjét nem bírtam elviselni. Egyedül a Sony Ericcson-ra mondom, hogy nem rossz.
    Mindezek mellett nem megyek egyik telefon oldal fórumbába sem anyázni.
    Jelenleg iPhone-t használok és amellett, hogy szeretem, néha fogom a fejemet, hogy mennyi hülyeség és korlátozás van benne.

    De visszatérve az eredeti mondanivalómra, megdöbbentőnek tartom, hogy egy iPhone-on, egy telefonon milyen habzó szájú vitafórum tud kialakulni LOL
  • oppenheimer
    #148
    "Jóval erősebb a legtöbb androidos eszköznél még a 3GS grafikai alrendszere is, a Galaxy S lenne megfelelő ellenfél, de szoftveresen ott sincs ami igazából használná azt (van pár iPhone-ról portolt játék és ennyi)."

    Galaxy S megfelelő ellenfél? 3GS: 22 millió háromszög/sec, Galaxy S: 92 millió háromszög/sec. azért ez nem a megfelelő kategóriába hanem, a KO-ba tartozik.
  • Ulkesh
    #147
    "hogy használták-e vagy sem, az a lényegen nem változtat."

    Ha van egy kés a kezemben és elvágom vele a torkod, vagy sem, az neked mindegy?
  • Ulkesh
    #146
    "Egyébként még firmware upgradekkel is megpróbálták kinyirni a nekik nem tetsző telefonokat."

    :D :D
  • Papichulo
    #145
    "A linux piaci részesedése desktopon a hibahatáron van 20 éve, 1% körül, nem éri meg kártékony kódot irni rá. (persze azért van jópár rá, ahhoz képest, hogy senki se használja)"

    Amirol te beszel az a security-through-obscurity nevu fallacy.
    Ebben a cikkben kifejtik, hogy ez miert nem allja meg a helyet:
    http://slashdot.org/features/980720/0819202.shtml

    "hogy használták-e vagy sem, az a lényegen nem változtat"
    Igenis valtoztat...
    Amugy nagyon konnyen vadolsz masokat hazugsaggal, holott a sajat logikad szerint te hazudtal eloszor, leglabbis, ha nem tudod prezentalni az Apple altal torolt alkalmazasok listajat.
  • Ulkesh
    #144
    Nem fenyegetlek, csak megállapítottam egy tényt. A többit egy normális neveltetésű ember levonná és esetleg elnézést kérne a nem helyénvaló személyeskedésért.

    Mondom egy normális ember...
  • Kheller
    #143
    Fenyegetsz, te HAZUG, apple agymosott-fanboy?
  • Kheller
    #142
    "A linux meg 20 eves, megis alig van ra malware. "

    A linux piaci részesedése desktopon a hibahatáron van 20 éve, 1% körül, nem éri meg kártékony kódot irni rá. (persze azért van jópár rá, ahhoz képest, hogy senki se használja)
    Andoridot ne keverd ide, nem sok köze van hozzá, a kártékony kódot általában nem a kernelre irják, mivel semmi szükség rá hozzá.

    A killswitch pedig ott van, megerősitették, hogy használták-e vagy sem, az a lényegen nem változtat. Egyébként még firmware upgradekkel is megpróbálták kinyirni a nekik nem tetsző telefonokat.

  • Ulkesh
    #141
    Ezt a hazudsz szöveget hanyagold, mert lehet, hogy így a neten keresztül nem nagyon van következménye, de egy személyes beszélgetésnél nem feltétlenül biztos, hogy nem vágnak pofán érte.

    De nyugodtan mutathatsz mint írtam gyakorlati megvalósítást, .deb-et ami fertőzött, vagy bármit.
    Ne lufikat eregess, mert így a szavaid súlya is pont annyi, semmi.

    "Ez a nap vicce, igy illegális a jailbreak? ROTFL, amúgy nem illegális?"

    Jól mulatsz? Olvasgass. Bármily fura is, de nem számít illegálisnak.

    "Lényeg, hogy 1 napig nem birta az iphone 4g védelme."

    Persze, hisz az iOS4 csak egy napja volt a kezükben :D

    "Csak ne zabálj be mégtöbb marketing bullshitet, mert úgy látom megárt."

    Nálad már valami megártott, ez tisztán látható.
  • Papichulo
    #140
    "talán a symbian több mint 10 éves és többször annyi van belőle mint iphone?"

    A linux meg 20 eves, megis alig van ra malware. Ez hulye erv volt.


    "hazudsz, nem elméleti, gyakorlati kérdés."

    Ha mar a hazugsagrol beszelunk terjunk vissza a te kijelentesedre:
    "Másik LOL, ezért is van killswitch a telefonban és távolról töröltek már egy rakás alkalmazást jobs-ék a felhasználó tudta nélkül"
  • Kheller
    #139
    "el, hogyha ennyire szar az iPhone rendszere, akkor miért Symbian-re, WinMo-ra és Androidra vannak létező rosszindulatú programok. "

    talán a symbian több mint 10 éves és többször annyi van belőle mint iphone?
    Winmo évekkel megelőzte az iphone-t, androidra meg alig van, mivel az is új még.

    " iPhone-ra miért csak elméleti a kérdés?"

    hazudsz, nem elméleti, gyakorlati kérdés.


    " mert Apple kódot használtak hozzá, ami illegális."

    Ez a nap vicce, igy illegális a jailbreak? ROTFL, amúgy nem illegális?
    Lényeg, hogy 1 napig nem birta az iphone 4g védelme.

    " legalább egyet mutass ami valóban létező, terjedő, felhasznált kód."

    Volt több is ilyen, lesz is még, nyugodj bele. Csak ne zabálj be mégtöbb marketing bullshitet, mert úgy látom megárt.
  • Ulkesh
    #138
    Erről írtam én is, ez egy demo volt, soha nem került ki és csak akkor életképes, ha a jelszó a gyári maradt.
  • Ulkesh
    #137
    Köszi az infót.
  • sathinel
    #136
    http://www.smh.com.au/digital-life/iphone/malicious-copycat-iphone-virus-unleashed-20091124-je7t.html

    néha előfordul azért az apple tájékán is ilyesmi:D UK metro ujságban is olvastam ilyesmiről. Ha 1 telefont törnek fel azt célzottan teszik nincs is nagy viszhang.
  • Papichulo
    #135
    "A memóriával meg lesz még több gondotok, most, hogy már van multitask nem lehet a teljes tárral számolni."
    Nekem nem lesz, 2 evnyi iphone fejlesztes eleg volt nekem. :) Most M2M rendszereket fejlesztek, cseberbol vederbe.
    "A több adatra én is tippeltem a nagyobb sávszélesség igénnyel, de konvertálás alatt mit értesz?"
    Konvertalas peldaul a texturak feluletre valo rafeszitesenel van. Logikus, hogy ha egy 100x100 pixelre kell transzformalni valamit az kevesebb szamitast igenyel, mintha 200x200 pixelre. Legalabbis remelem, hogy ez logikus :)
    "Ha azonos a program és csak a felbontást változtatod, semmi mást, nincs plusz minőségjavító eljárás, akkor a nagyobb memória és sávszélesség szükségleten kívül mi a különbség még?"
    Plusz eljaras nincs, de peldaul az AA az 2D bitmap-en torteno mintavetelezessel mukodik. Ha tobb pixel van, akkor tobb adatot kell vegigneznie apro matrixonkent, ez amugy a supersampling.
  • Ulkesh
    #134
    "Utoljara C64-en kellett kuzdeni ennyit a teljesitmeny/memoria elegtelen mivolta miatt."

    A teljesítményen csodálkozom, de ennek ellenére akkor le a kalappal a fejlesztők előtt, mert a végeredményeken ez nem látszik.
    A memóriával meg lesz még több gondotok, most, hogy már van multitask nem lehet a teljes tárral számolni.

    "Itt kevesbe a 3D szamitasokrol van szo, hanem, hogy tobb pixelnel sokkal tobb adatot kell mozgatni, konvertalni"

    A több adatra én is tippeltem a nagyobb sávszélesség igénnyel, de konvertálás alatt mit értesz?

    "plusz a kulonbozo minosegjavito eljarasok (pl. anti-aliasing) is 2D-ben futnak le, igy ezeknek aranyosan nagyobb mintaval kell dolgozniuk."

    Ha azonos a program és csak a felbontást változtatod, semmi mást, nincs plusz minőségjavító eljárás, akkor a nagyobb memória és sávszélesség szükségleten kívül mi a különbség még?
  • Ulkesh
    #133
    Most már csak azt meséld el, hogyha ennyire szar az iPhone rendszere, akkor miért Symbian-re, WinMo-ra és Androidra vannak létező rosszindulatú programok. iPhone-ra miért csak elméleti a kérdés?
    (A példaként felhozott SMS-es rést sem használták soha, mert gyorsan befoltozták.)
    Sőt, a hacker aki ezeket a réseket felfedezte miért iPhone-t használ továbbra is?

    "Ne félj, fel lesz nyomva az is."

    Remélem is. Mire megérkezik a megrendelt jószág, addigra remélem lesz jailbreak is hozzá :)

    "A jailbreak (ami szintén a rendszer feltörése) a kiadás napján megvolt"

    Nem publikusan, mert Apple kódot használtak hozzá, ami illegális.

    "jönnek majd a kártékony kódok erre is, boritékolom neked."

    Mert eddig is olyan sok volt :D legalább egyet mutass ami valóban létező, terjedő, felhasznált kód. Csak egyet :D
  • Papichulo
    #132
    Szerencsere a mobil eszkozok kozul jatekot meg csak iphone-ra fejlesztettem, de bevallom, hogy nem volt egy setagalopp. Utoljara C64-en kellett kuzdeni ennyit a teljesitmeny/memoria elegtelen mivolta miatt.
    De szerencsere megerte, mert az itunes nyitokepernyojere valasztotta az Apple, az altala ajanlott jatekok koze :) bar sajnos ez csak erkolcsi elismeres volt, mert meg nem gazdagodtam belole :(
  • Papichulo
    #131
    Itt kevesbe a 3D szamitasokrol van szo, hanem, hogy tobb pixelnel sokkal tobb adatot kell mozgatni, konvertalni, plusz a kulonbozo minosegjavito eljarasok (pl. anti-aliasing) is 2D-ben futnak le, igy ezeknek aranyosan nagyobb mintaval kell dolgozniuk.
  • sathinel
    #130
    Amiben van gpu azokban ezek végzik ezeket ha az os tudja kezelni. Ezért lett belerakva. Ezért akkora dolog most az AMD CPU-GPU kombója amit sokan várnak. Ez lehet valsz majd az ellenfele a snapdragonnak. Bár lehet nem mobil piacra fognak vele betörni inkább tablet, umpc. Majd látjuk.

    Igen számítógépekhez jobban értek mint a telefonokhoz, de van olyan hogy internet és lehet olvasgatni érdekes dolgokat.
  • Kheller
    #129
    "mert az a fejlesztő aki ezt megjátssza egy életre leírja magát minden szinten. "

    Ez már haladás, lassan eljutunk, az iphone nagyon biztonságos rendszerétől amire nem lehet kártékony kódot irni (HAZUGSÁG) oda, hogy ha szerencséd van és jó helyről telepitesz programokat, akkor talán nem lesz virusos. BRAVÓ, ezt az összes mobil platform nyújtja neked.

    "Ez a rés a 3.0-nál volt fél éve, a megjelenése után 1,5 nappal javították, ma már nem férsz hozzá."

    Ja igen, ma már más lyukak vannak benne. Ezzel tényleg igazoltad magadat, hogy nem lehet rá kártékony kódot irni.

    "egyrészt nem kártékony kód"

    LOL, ha ellopják a telefonod sms listáját és feltöltik egy támadó weboldalára, az neked nem támdó kód? Ha ráveszik a telefonodat, hogy bármit tárcsázzon, kamerával, mikrononnal felvegyen a tudtod nélkül az nem kártékony kód? Akkor meséld már el szeirnted mi a kártékony kód?

    " hanem egy biztonsági rés"

    hogy a kártékony kód egy biztonsági résen jutott be a rendszerbe és nem kézzel kellett telepiteni a usernek, azzal szerinted csökkent a probléma? Szerintem nőtt. A kézi telepitést eleve engedi a rendszer, a biztonsági rések meg szintén adottak benne, amin bármit bejuttathatnak, szóval maradjunk csak annyiban, hogy maga a rendszernek a biztonsága egy rakás szar. Ami véd valamit, az a hivatalos store, az viszont durván korlátozva van, innentől pedig nincs különbség más rendszerekhez képest.

    "Itt a lehetőség"

    Ne félj, fel lesz nyomva az is. A jailbreak (ami szintén a rendszer feltörése) a kiadás napján megvolt, jönnek majd a kártékony kódok erre is, boritékolom neked. Ha te ezt nem hiszed, akkor súlyosabban kimosta már jobs az agyad...
  • Ulkesh
    #128
    Neked elhiszem, de mobil platformon ez kissé másként is lehet, hisz rengeteg mobil eszközben (Symbian, WinMo) nincs is GPU, vektoros játékok meg vannak.
  • Ulkesh
    #127
    Melyik rendszer használ vektoros megjelenítést a 2D-s objektumoknál pl.: UI?

    Játékoknál ezt nem tudom, ezért írtam azt, hogy ha jól tudom.
    De választ inkább Papichulo-tól várnék, mert te nem hinném, hogy ebben a témában kompetens vagy.
  • Papichulo
    #126
    Akkor mi? Van kulon 2D processzor is benne? Ma mar mindent a GPU vegez. De amugy is az FPS-hez a teljes grafikai alrendszer szamit, tehat a nagyobb felbontas tenyleg nagyobb teljesitmenyt kivan.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Graphics_processing_unit :
    "A graphics processing unit or GPU (also occasionally called visual processing unit or VPU) is a specialized microprocessor that offloads and accelerates 3D or 2D graphics rendering from the microprocessor."
  • lenox01
    #125
    Végre egy apple fan aki nem teljesen zombi :)
  • Ulkesh
    #124
    Próbáld ki, ha marokra fogod, hogy a tenyered alul fedi a sarkát, akkor nem tudod rendesen használni, mert vagy kitekered a csuklódat, vagy a könyöködet, vagy eltartod a szádtól a mikrofont.
    Ahhoz, hogy az arcod síkjába fordítsd a készüléket (ekkora készülékméretnél), a hüvelykujjaddal kell kitámasztanod kb. középtájon.
  • sathinel
    #123
    Ezt kifejtenéd?:D
  • FoodLFG
    #122
    Úristen! há andrás... Messziről kerülni kell...
    sztív dzsobszos beütésekkel rendelkezik és nemcsak külsőleg. Ami semmi jót nem jelent.
  • Ulkesh
    #121
    A 2D-s leképzést sajna még egyik mobil rendszer sem a GPU-val végezteti tudtommal.
  • Ferrer
    #120
    Ha balkezes vagy, akkor azért igen..
  • Ferrer
    #119
    Én ugyan Apple-pro vagyok, de szerintem ez a kép is hatalmas. :DD