36900
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • whiteskull
    #16243
    Konkrétan ez a kártyám van, és az 5770 után egészen felüdülés. :)))

    De neked 760 Ti-d volt nem?
  • Ludowik
    #16242
    Szerintem igen nekem 650 Ti -m van és nincsenek gondjaim vele.
  • Papa01 #16241
    Sziasztok!

    GTX 750 Ti 2gb videókártyát érdemes DCS alá venni? El lehet vele repkedni? :)
  • LeonSilver
    #16240
    Nem. próbáltam már. Az a helyzet, hogy a féket nem nagyon bszatatják a népek.
    Van néhány találat, de azok az oldalkormány bizergálásáról vannak.
  • VO101Tom
    #16239
    Vasárnapig csak gagyi mobilos net közelében vagyok, csekkolni nem tudom, de a pl. "saitek rudder disassembly" sem ad értékelhető találatot google-ban?
  • LeonSilver
    #16238
    A srác újonnan vette, használta egy darabig. Megjegyzem tök vigyázott rá ez látszik rajta.
    Amikor elmentem érte nem szedtük ki a dobozból. Hogy miért mert látszott rajta, hogy tényleg fasza.
    Itthon kicsomiztam, hogy kipróbáljam. Ekkor ért a meglepi. A lábfékeken nulla rugóerő van, csak úgy simán mozognak a pedálok.
    Írtam a srácnak, hogy mi a rák van.... nem is tudta, hogy annak rugósnak kellene lennie. Így vette, ilyen volt az elejétől fogva.
    Megkérdezte egy ismerősét, aki megerősítette, hogy az bizony rugós.
    És én elhiszem neki, hogy így volt. Hogy miért? Mert már keresett szervizt és a saját költségén megjavíttatja.
    De én meg nem akarom lehúzni vagy kibaszni vele, mert egyébként tök jó fej, egyből felajánlotta a javítást. De 25e-ért vettem. Ha mondjuk szállítással mindennel 10k lenne a javítás, akkor nem kicsit ráfaragna. Szóval ha lehetne, akkor megcsinálnám én, csak ehhez tudnom kellene, hogy milyen a bele. Mert ugyan volt már pár ilyenem, de soha nem szedtem szét. Egyébként használható így is, tökéletesen működik. Abszolut nem kell sem a pedálnak sem a fékenek dedzónt állítani. Hát ez van.
  • sakkay
    #16237
    Mi soha a büdös életben nem voltunk a szovjetunió része!
  • repvez
    #16236
    Ja az mit jelent hogy a former szovjet unión államait kivéve? Ebben mi is beletartozunk vagy nem erre gondoltak (vsz)
  • repvez
    #16235
    újabb akció

    León,már egyből javítani kell :)
  • LeonSilver
    #16234
    Srácok. Szedte már szét valaki a Saitek pedált? Mármint azt a részét, ahol a kerékfék van. Esetleg valaki megtenné, hogy szétkapja? 6 csavar csak. Az kéne, hogy milyen rugó van benne illetve hogyan-hová van rögzítve. Esetleg néhány kép is jó lenne. próbáltam a neten fellelni ilyesmit, de nem jártam sikerrel.
  • repvez
    #16233
    kiváncsi vagyok mikor fog ez begyürüzni a játékokban, hogy mindenki a saját nyelvén beszélve megértik egymást a multiban
  • gsg16
    #16232
    +1
  • Papa01 #16231
    Boldog szülinapot! :)
  • Hecker007
    #16230
    Boldogat!
  • repvez
    #16229
    Boldogot!
  • VO101Tom
    #16228
    Kőszi mindenkinek. :)
  • molnibalage83
    #16227
    BSZN az én házi fő skinezőmnek! :)
  • Lysandus
    #16226
    Mint kiderült a +20 GB adat valami fotósop file volt, amit a fotósoppal sem sikerült megnyitni. Gondolom valami biztonsági mentés lehetett, amit akkor csinált, amikor memóriahiba miatt leállt a gép? Mindenesetre letöröltem, így már rögtön alig valamivel több, mint félig van a 128-as SSD.

    Isten éltessen, Tom!
  • Solt
    #16225
    A 8GB-s korszakom már halvány emlék, de nem emlékszem olyanra, hogy egyszer is hiányolta volna valami a lapozófájlt! Tény, hogy PS, 3D Max és társait én nem használom, a gépemen lévő programok 75%-a a játékokhoz kapcsolódik, és ebben a környezetben nekem még nem volt problémám a lapozófájl hiányából. A 16GB mellett pedig a legnagyobb memória használatom 41% volt.

    Azért kapcsolom ki, mert W7 alatt minimum a memóriával megegyező méretű területet foglal le az SSD-n, ami 16GB esetén nem túl vicces. Hiába elég mindenre a memória, akkor is írogat az SSD-re, és akkor is foglalja a helyet. Ha bármivel probléma lenne, akkor megadok egy 1024MB, vagy 2048MB méretű lapozófájlt, és ennyi, gond megoldva. ( Ezt csinálj a Samsung Magician is ) W8 már jobban kezeli, de ott is meg tud hízni.

    Teljesítmény terén HDD vs SSD viszonylatban lényeges, érezhető különbség van a lapozófájl esetében, mert nagyon nem mindegy, hogy azokat az adatokat a rendszer milyen gyorsan éri el. Az én SSD-m esetében a véletlenszerű olvasás 80000 IOPS, ugyanez az érték a HDD-m esetében 400(!) IOPS! A rendszer memória és az SSD viszonylatában arányokat tekintve már biztos nincs ekkora különbség, de azért a memória még mindig gyorsabb mint az SSD, tehát az adatok elérése is hamarabb megtörténik, más kérdés, hogy ebben az esetben a gyakorlatban ebből mit venni észre.

    Boldog szülinapot! ;)

    @Hecker: HDD-re áttenni a lapozófájlt a legnagyobb hülyeség, ha SSD-d van! Vagy kapcsold ki, vagy, ha szükséged van rá, akkor hagyd az SSD-n, és állítsd be neki maximális értéket... ha kifut belőle, akkor növeled.
  • Caterpillar
    #16224
    Bszn Tom
  • Hecker007
    #16223
    Nekem 16GB memóriám van és PS, 3D Max, meg még egy két program megzakkan ha ki van kapcsolva a virtuális memória. TIA Portált pl feltelepíteni se tudtam ha nem volt belőve a virtuális memória, úgyhogy én is azt mondom hogy nem szabad kikapcsolni az a pár GB elfér simán egy hdd-n.
  • sirpalee
    #16222
    Még ha van elég memória, akkor is írogat oda.

    Érdemes kikapcsolni, de 8 giga az még necces. Régi laptopomban is 8 giga van, ott is kikapcsoltam egy ideig a lapozófilet, de armázásnál a háttérben futó programok rendszeresen megdögöltek. Pár program meg kifejezetten vicces (csúnya) dolgokat művel ha nem kap memóriát. Sok helyen egyszerűen nem kezelik le, ha elfogy a memória.
  • VO101Tom
    #16221
    Nekem 8gb van, egyszer az ssd karbantartó titokban kikapcsolta, utána a win állandóan rinyált hogy kevés a memória, 3ds max meg photoshop egy-egy nagyobb fájlt konkrétan nem volt hajlandó megnyitni. Azt hittem a fájlok szálltak el, mert előtte jó volt. Pár lábon kihordott infarktus után jőttem rá, hogy mi a hiba.

    Mondjuk nekem az is magas, hogy minek direkt lekapcsolni a lapozófájt, ha a memória "mindenre elég" akkor miért mentene bármit a winyóra? Ok, lefoglal néhány GB-ot, ami főlősleges, de sebességben, stabilitásban qrvamindegy, hogy van vagy nincs...
  • Lysandus
    #16220


    Na szóval, a C:\felhasználók\[számítógépnév]\Appdata\Local\Temp könyvtárban bújt meg több, mint 20 giga adat. Ezt lehet törölni? Vagy átrakni a másik (nem SSD) meghajtóra?
  • beci43
    #16219
    Nem láthatatlan.Vezérlőpult-mappa beállításai-rejtett fájlok és meghajtók megjelenítése,elrejtése.De csak óvatosan!
    Utoljára szerkesztette: beci43, 2015.07.28. 21:56:39
  • beci43
    #16218
    Pár év tapasztalat után már több helyen leírták,hogy SSD-hez már nem kell kikapcsolni sem a tartalom indexelést,sem a lapozófájlt.Amit le kell tiltani,az a hibernálás és a töredezettség mentesítés.De ezt már Win 7-től felfelé a Windowsok tudják,ugyanis a rendszer látja ha SSD van a gépedben,a töredezettség mentesítést már alapból letiltja.Ami még nagyon fontos,legalább 20% szabad helyet kell hagyni a lemezen,tehát nem szabad teleírni.Samsungoknál ezt a Magician szoftverek tudják,úgyhogy azzal sincs nagyobb baj.
    Utoljára szerkesztette: beci43, 2015.07.28. 21:53:33
  • Lysandus
    #16217
    Jó, akkor majd kikapcsolom.

    Egyébként nekem a C:\users\[számítógépnév]\ mappa van tele valami irgalmatlan mennyiségű adattal 30GB!!!, de nem látom, hogy mivel. Nálam ez a fő ellenség. És ráadásul láthatatlan! :-))) (Ha összeadom az almappák, file-ok nagyságát, nem kapok 2 gigánál többet, úgyhogy fogalmam sincs, mi a fene lehet az a maradék 28 GB...)
  • Solt
    #16216
    "Hibernálás: elsődlegesen a hordozható számítógépekhez tervezett energiatakarékos állapot. Míg az alvó állapot a beállításokat a memóriába menti és kis mennyiségű áramot fogyaszt, a hibernálás elmenti a nyitott dokumentumokat és programokat a merevlemezre, majd kikapcsolja a számítógépet. A Windows összes energiatakarékos állapota közül a hibernálás használja a legkevesebb mennyiségű energiát. Laptopon akkor érdemes a hibernálást használni, ha tudja, hogy a gépet hosszabb ideig nem fogja használni, és ez idő alatt nem lesz lehetősége feltölteni az akkumulátort."

    Na most ez képes simán ilyen 10-12GB helyet lefoglalni az SSD-n... :)

    Az olyanok elől bújnak el, akik egyáltalán nem értenek hozzá! :))
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.07.28. 18:50:37
  • Lysandus
    #16215
    Oké, akkor kezdjük azzal, hogy mi a csuda az a hibernálás? Még mielőtt kikapcsolnám, nem ártana tudni...

    (Mondjuk én a rejtett fájlokat sem látom, illetve nem vagyok benne biztos, hogy jó-e nekem, ha látom őket. :-) Egyáltalán, mi a fene elől bújtak el???)

    Egyben cserélik a 16 GB-t. Sajna 15 nap az ügyintézés, de addig kaptam a kollégáktól egy 4 GB-t, amit addig használok.
    Utoljára szerkesztette: Lysandus, 2015.07.28. 18:25:01
  • Solt
    #16214
    Ha egyben vetted, akkor egyben is garanciáztasd a 16GB-t! Nehogy elfogadj olyat, hogy csak a hibásat cserélik, mert közel sem biztos, hogy normálisan fog működni. Nem véletlenül vannak kit-be válogatva a modulok. ;)

    ITT megtalálod mindkettő részletes leírását. Ha valami nem tiszta, szólj nyugodtan, ha tudok, szívesen segítek.

    @Kurfürst: ;)

  • Lysandus
    #16213
    Na, visszaszívom annak a jó részét, amit írtam. Az egyik RAM modul ment ki. Szerencsére még van rajta garancia (erre jó a 16 giga, így legalább 8 jó lesz ).

    Hogy kell ezeket kikapcsolni, amit írtál?
  • Kurfürst
    #16212
    Köszi, mindennap tanul valamit az ember! :)
  • Solt
    #16211
    Minimum 8GB memória esetén már ki lehet kapcsolni, mert ugye a memória jóval gyorsabb mint a vinyó vagy az SSD. A hiányából fakadó problémával én még nem találkoztam.
  • molnibalage83
    #16210
    Lapozófájl ma már nem is kell ezek szerint? Csak azért, mert a Win7 sípol, hogy ezt ne csináljam...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.27. 17:41:09
  • Solt
    #16209
    Lehet, hogy a firmware már azután jött ki, miután elhoztad és használtad a gépet. Egyébként a firmware frissítés szintén kb 2 perc, és nem lehet "jó lesz az a parasztnak" alapon elvégezni, mert vagy sikerül, vagy nem. Ha előbbi, akkor kiírja az új verziót, ha utóbbi, akkor nem működik az SSD... :)

    Legközelebb ilyen nyűgjeid vannak, írj ide, segítünk! ;)
  • Lysandus
    #16208
    Ők alkatrészeket árulnak, nem számítógépet. Hiába ígérnek összerakást, meg tesztelést, meg oprendszer felrakást. Nekem fél évembe telt, mire rájöttem, hogy NEM rakták fel az SSD-nek a legújabb firmware-t vagy mit (pedig kifizettem), és csak úgy voltak hajlandók velem foglalkozni, hogy írtam a tulajnak. (Mivel a gép NEM működött tökéletesen.) Szerintem akkor sem csinálták meg rendesen, csak amolyan "jó lesz ez a parasztnak" munkát végeztek. Ők egy alkatrészkereskedés, nem több.
  • Solt
    #16207
    Amiket leírtam kb 2 percig tartanak még annak is, aki nem ért hozzá! :) Persze, ha van lóvé a nagyobbra akkor értelemszerűen azt kell venni, de ha valaki ár érzékeny akkor a 128Gb már az a méret, amivel azért együtt lehet élni. :)

    Az utolsó bekezdést viszont nem értem... :))
  • Lysandus
    #16206
    Sajnos én ehhez már nem értek. Jó, megpróbálhatom megcsinálni, de az körülbelül 6-8 óra folyamatos szívás lesz, a siker mindenféle garanciája nélkül. Sőt, még jobban elronthatom az egészet. :-) Úgyhogy ha valaki még van így ezzel, annak csak azt tudom tanácsolni, hogy vegyen 256-ost. Sokkal nyugodtabb lesz az élete, az a kis vagy nem is olyan kis pénz megér annyit. :-D

    Egyébként én az ipon-nal vagyok még így. Senkinek nem ajánlom, aki nem ért a számítástechnikához...
  • Solt
    #16205
    Kikapcsolod a hibernálást, a lapozófájlt, és a teljes rendszer elfér kb 20-25GB-n. Amennyiben betartod a 20%-s szabályt (ennyi maradjon üresen, hogy a TRIMM rendesen működjön) akkor is marad legalább 70GB hely minden másnak... :)
  • sakkay
    #16204
    Köszi! Nem vettem még, mert voltam egy lagziban-szépen tejeltem, + a gyerekem anyjának elromlott a hűtője, és nem akartam, hogy elpatkoljanak kólikába-így vettem nekik egy hűtőt is. Szóval ssd csúszik, szeptemberben érkezik és ezek szerint 256-os