374
Mondjunk le az aug. 20-i tűzijáték élményéről az árvízkárosultak javára!
  • kastil
    #81
    Inkább vegyük ela cigányoktól és azt (is) adjuk nekik! Egyébként teljes mértékben támogatom, bár sajnos idén is meg lesz tartva, hiába felesleges faszság. Évek óta nem láttam, pedig a 10. emelten lakok, kurvajó rálátással, azt se tudom már a lószart ünnepelünk, szal számomra teljesen felesleges.
  • desigo
    #82
    nah ez még jobb ötlet
    segélyt ne a gyerekgyártó kisiparosok kapjanak hanem a mostani károsultak
  • Wolfsnack
    #83
    miről beszélsz? az előző Orbán kormény alatt is árvíz volt, sokak igen is "putriban" szakadt vályog házakban laktak ami lakhatatlan lett, nekik az állam korszerű tégla épületeket épített

    amit meg tigeroo mondott hogy a vidék táplálja Budapestet, nézzétek már meg hol képződik a GDP?
    plusz vidék sokkal többe kerül az országnak mint Budapest, hogy utolsó faluba is járjon a vonat, meg Manci néni a faluvégén is megkapj a nyugdíját, stb.

    erre jöttök a tűzijáték leállításával
  • tigeroo
    #84
    hm azért meglep hogy sok pestit sem érdekel már...azthittem hogy több olyan lesz aki tisztességes hagyományőrzésnek tartja a tüzijátékot
  • spy803
    #85
    Szerintem nincs az a politikus aki lemondana a tűzijátékról, mert rengeteg forintot tud vele zsebre tenni ilyen-olyan módon.

    Azt pedig én sem értem, hogy olyan területeken ahol minden évben kiönt a víz, miért nem költözik el máshova? Nincs pénze költözni? Az állam akkor támogassa azzal az árvízkárosultakat, hogy elköltözteti őket onnan. Akár a tűzijáték milliárdjaival kifizetve.

    Ha most nem lenne ez az árvíz, akkor eszébe jutna valakinek, hogy ezt a pénzt a kórházaknak, tűzoltóknak, vagy más olyan embereknek, szervezeteknek adják akik rászorulnak? Nem hiszem.
  • tigeroo
    #86
    dehogynem, pont hogy évek óta megy a vita erről az egészről!
  • ShaiHulud
    #87
    azok a milliardok:

    " Az állami ünnepségsorozat a tavalyinál 20 százalékkal kisebb költségvetésű, összesen nettó 239 millió forintot költ rá a kormány."

    2009
  • ronesz
    #88
    Abból kb 10 házat fel is lehet húzni.
    fail srácok mehettek tovább a nagy ötleteitekkel (vagy rögtön homokzsákozni hiszen titeket olyan kurvára érdekel az ő sorsuk)
  • bazza
    #89
    Én sosem értettem, hogy mi a fene nagy élvezet abban, hogy órákig kell nyomorogni pár durrogtatásért, és még látni sem lehet rendesen. Ennél sokkal normálisabb és olcsóbb ünnepet is lehetne tartani, legalább az idén...
  • PrasCo
    #90
    "erre jöttök a tűzijáték leállításával" - valóban. Csakhogy személy szerint nem azért írom ezt, mert annyira az árvízkárosultaknak lenne PONT erre a pénzre szükségük. Nem. Én simán azért írom ezt, mert szar, hogy a nemzeti ünnep csúcsát egy tűzijáték jelenti. Szintjelző, mondjuk így. Szerintem sem jó ötlet, hogy majd a tűzijáték pénze fogja kihúzni a szarból a fél országot.

    Hogy én miről beszélek, azt pontosan és kereken leírtam neked. Hiteltelen a nagy nemzettudatod ilyen mértékű vidékgyűlölet mellett. Semmi félrebeszélés.

    Költözni pedig nincs nincs pénze. Hihetetlen, de Magyarországon nem egy olyan ember él, aki nem képes csettintésre elköltözni. Ha majd keresni fogsz, rájössz te is. Egyébként, hová is menne? Esetleg a rokonai is ott élnek, ott nőtt fel, ott vannak örökölt földjei, erdőcskéi... ez egy más szemléletmód. De ha Pest atomtámadást kapna, akkor majd ők mutogassanak, hogy miért nem költöztél el onnan? :D Ezzel kapcsolatban a vályogházakról annyit, hogy ezek zöme akkor épült, amikor téglát itt-ott csak hírből ismertek, de a vályog hőmegtartó képessége egyébként is figyelemre méltó, ha a neten kürülnézel, napjainkban is építenek direkt ilyen házakat, további előnyökkel bír a vegyesépítés. Az egyetlen dolog, amit nem bír, az a víz - csakhogy "korszerű" téglaépületet is láttam már megpusztulni...

    "amit meg tigeroo mondott..." - az hol érdekel engem? Én írtam? Nem. De azért válaszolok: Hogy "Hol képződik a GDP"? Ott, ahová a multi megy. Ez egyébként Bp. sara is, mert a multi oda megy, ahol támogatják, van infrastruktúra és van munkaerő. Ez meg ott lesz, ahol lobbi van. Népességarányát tekintve ugyanúgy tömve van Budapest-Budapest-decsodás papucsos panelprolival meg kisebbségivel, plusz csövessel, a nyugdíjastömegek itt is ugyanúgy megvannak; azzal meg ne gyere nekem a szárnyvonalbezárások és a harmincezer forintos segílyke országában, hogy "a vidék többe kerül", mert föb*szom az agyam. Szüntessük meg a vidéki kórházakat is, majd jönnek Pestre megdögleni – ja, bocsánat, épp most zártuk be a vasutakat, sajnálom! Akkor már szerintem lőjük a Dunába az összes vidékit, nem? Nincs több gond velük. A kis rohadékokkal! Sőt, harcoltak a seggedért Isonzónál, a Donnál, Debrecennél, Székesfehérvárnál és Budapestnél(!), fölépítették '45 után az országot, fölnevelték a generációkat úgy, ahogy bírták, most, hogy már nincs rájuk szükség, az ő bajuk, hogy rájuk omlik a ház! :]

    Hihetetlen. "Büszke magyar"... de azért gondolom, olykor skandálod, hogy vissza Erdélyt? Mégha vidék is. :] Esetleg ellenkezőleg, legyünk városállam!

    @ronesz: Az ötlettel nem értek egyet - ettől függetlenül mentem homokzsákozni. Szerinted ezt szégyellnem kéne esetleg?
  • ProGabe #91
    és hova költözzenek? a te szobádba?

    hol dolgozzanak? a te munkahelyeden?

    kivel éljenek szociális életet? a te barátaiddal?

    "miért költöztek árvizes helyre?", "miért nem költöznek el", stb kommentelők szerintem álljanak sorba egy kis észért!

    pest-vidék vita meg mindig is volt, van és lesz. én vidéki vagyok, de nyugati. pesthez képest nekünk is szar, de bele sem merek gondolni mik mennek keleten :S
  • ProGabe #92
  • Tominho94
    #93
    Támogatnám, hiszen át lehet érezni szegényeknek a helyzetét, hiszen az eddigi életüket, munkájukat verte el pillanatok alatt víz.
  • FlyHigh
    #94
    Engem semmi összetartozási érzés nem tölt el tűzijáték közben, a lakosság egy részével én inkább nem tartoznék össze. Vályog meg nem putri, mi is abba élünk, fel van újítva, nem járatunk 3kw-os klímát és mégis 23 fok van a legnagyobb kánikulában is benn, télen meg tartja a meleget.
  • FlyHigh
    #95
    Amúgy szerintem is le kellene mondani a tűzijátékról a károsultak javára.
  • jhetedikj
    #96
    én amúgy se szoktam megnézni, támogatom
  • PrisonMan
    #97
    Szép elhatározás, de sajnos ez már késő. Gondolom senki nem gondolja komolyan, hogy 2 hónappal a tűzijáték előtt nincsenek megkötve a szerződések. Még ha vissza is mondaná az állam, akkor is hatalmas kötbért kellene fizetnie.

    -> Mégegyszer mondom szép elhatározás, hosszú távol érdemes lenne mérlegelni, hogy tényleg szüksége van-e az országnak a tűzijátékra. Évek során százmilliókat, milliárdokat lehetne vele spórolni. Abba nem látok bele, hogy a jelenlegi szervező céggel hány évre vannak szerződve, de ha az lejár mindenképpen jó lenne, ha elgondolkoznának, hogy legyen-e még. DE ehhez nem szabad feledésbe merülni ennek az elhatározásnak. Tudják meg a vezetők, hogy a népnek NEM kell a dolog, és akkor tudnak majd megfelelő lépések tenni. PEACE
  • sapkafej
    #98
    há de mégse csinálja, csak a faszaparaszt tüzijátékot nyomja az arcukba
  • Csirke4
    #99
    10 házat?
    23.9 milláért milyen házat szeretnél te felhúzni?

    Kevés ez a 239 millió. :(
  • Victor1103
    #100
    Teljes mértékben támogatom a kezdeményezést! Én Felsőzsolcán lakom pont és noha nekem azon a traumán kívül, hogy rengeteg homokzsákot kellett pakolni és az internetszolgáltatás is néha akadozott, másoknak egy élet munkája ment tönkre. Állambácsi inkább nekik húzzon fel új kecót és ne a levegőbe puffogtasson el 100 milliókat!
  • FlyHigh
    #101
    Miért ne lehetne jó forrásból szerzett építőanyagokból meglévő telekre ebből házat építeni, ember ez nem rózsadomb, nem a csillagos égbe vannak az igények.
  • tigeroo
    #102
    miért? a telek már megvan... sztem 5-10 millióból kijön egy 50-60nm-es ház vidéken.
  • stp4trick
    #103
    tipikus sznob pesti felfogás, infantilis hozzáállás
    egyszer lépj ki a pesti burokból, és meglátod mi a magyar nyomorú valóság
  • FlyHigh
    #104
    Manci néni megdolgozott a nyugdíjáért, a buszjegy is ki van fizetve és az ország nem bpből áll. Ilyenekkel mit te én kurvára nem szeretnék tűzijátékot nézni és természetesen összetartozni sem.
  • stp4trick
    #105
    "arvizkarosultak meg basszak meg magukat miert nem koltoztek pestre"
    anyád nem számított egy ilyen idiótára mint te igaz?
  • Gabe18
    #106
    Az ötlet,jó.
    Hogy az így fennmaradó pénz nagy része nem a károsultakhoz,hanem bizonyos zsebekbe vándorolna,az meg biztos.
  • tigeroo
    #107
    arról nem is beszélve, hogy a vidéki Manci néni is ugyanúgy adózott, fizette a TB-t, mégis ha valami baja van akkor a tücsökpöcsödi orvosi rendelőben fél napot kell várnia mert a doktor heti 1x jön le ügyelni a nagyvárosból...
  • n3whous3
    #108
    tipikus, legyen cirkusz, kenyér az nem kell, csak hogy lehessen szabadon pofázni meg látványos hülyeségekkel elterelni a figyelmet

    +1 am
  • moor09
    #109
    ilyenkor jövök rá mindig hogy mennyire is utálom a"burzsoá" budapestieket (tisztelet a kivételnek), vidéken megfulladhatsz a szarba lényeg hogy nekik jó legyen....a GDP-ről meg annyit hogy próbáld azt megvajazni és betolni egy pohár tejjel te zseni....
  • n3whous3
    #110
    nem vagyok pesti, de ez nagyon paraszt volt a részedről. Ne kezdj már általánosítani...
  • PrasCo
    #111
    Manci néni vonatozik, ezt a Budapestiek fizetik! - témához egy kis olvasnivaló. Olykor el kéne tűnődni azon is, hogy nem biztos, hogy ami első pillantásra nyilvánvalónak tűnik, azt nem kell levezetni az alsóbb szintekig. Így máris más a "vidéket eltartó Budapest" képlete, azt hiszem...

    Megjegyzem, azért az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy demagóg a "Vidék eteti Budapestet"-duma is, mert az import ukrán gabona meg a spanyol narancs eteti... :] Hogy miért versenyképtelenek a magyar őstermelők, az megint nem erre a lapra tartozik.
    Csak, hogy az érem mindkét oldalát megvizsgáljuk.
  • ShaiHulud
    #112
    idiot
  • DJ RX7
    #113
    érdemes ezt a videót megnézni és egy kicsit elgondolkodni a dolgokon
  • tigeroo
    #114
    na de vajon miért kell vonatoznia Manci néninek? nemlehet minden faluban kórház, ezt mindenki tudja... és ahhoz képest hogy orvosi ellátás mindenkinek jár és ingyenes, ilyenek miatt mégis pluszköltségekbe van verve


    a magyar gazdaság meg pl. olyan apróságok miatt versenyképtelen, mert a beígért TSZ felszámolás utáni pénzeket a mai napig küldik az én őstermelő nagyapáméknak... (ezt mind a két oldal ígérgette már) évekig szipolyozták kifele a gazdaságot (a nehézipar #lol# kárára)

    plusz leszedjük és eladjuk a meggyet 50Ft-os áron és kiviszik németországba 6x annyiért majd visszajön a joghurtodba
  • n3whous3
    #115
    mit érdekel minket a véleményed, biztos van jó anyagi háttered, hogy dobálózz itt ilyen szavakkal. Menj a teszkóba és vegyél akciós tűzijátékot és lődd fel otthon a gyerekeidnek, mi leszarjuk az egész. Főleg mert a kutyákat még meg is őrjíti. Szeretem én is a tűzijátékot, de pár helyen igazán kihagyhatnák idén egy szép gesztusért.

    az más kérdés, hogy mire lenne elég az a pénz, ami tj-re menne el
  • Molnibalage
    #116
    Ez nem egy UL? Ugyanis kevesen tudják, hogy törvény azt mondta, hogyha nem volt kenyér, akkor a drágább pékárut is - pl. kalácsot - kenyéráron kellett adni.

    Egyébként az ötlet szép, csak a károk akkorák, hogy nem ezen múlik az újjáépítés egy tüzijáték 500-600 milla. A károk százmilliárdos nagyságrendűek. 0,5%. A károk becslésében ennél nagyobb hiba van. Viszont azért igazából ez az egytelen nagy állami ünnep. Sokaknak van rá igénye. Én kétszer voltam kint. Egyszer még kb. 13 éve és egyszer kb. 7-8 éve. Engem nem köt le túlságosan.
  • tigeroo
    #117
    inkább hagyjuk a pest vs. vidék vitát, nagyon kiábrándultam az emberek mentalitása miatt az egészből...

    itt mindnekinek rossz, dögöljön meg a szomszéd tehene is.
    nem arról volt szó hogy álszent faszok vagyunk miért nem megyünk homokzsákot cipelni. hanem azokra gondolni akiken tényleg segítene ez a kis pénz, de jobb nézni a tüzijátékot (államalapítást ünnepelve) miközben rengeteg embernek valszeg egy élet munkáját vitte el a víz.

    persze fontos a prevenció is, de az ember csak nem tanul... mert a szokások rabjai vagyunk.

    nem arról volt szó hogy pesten jobb buszok kellenének, vagy vidékre több járat. hanem erről a kis extra dologról lemondani mások javára. fasznak kell túlkombinálni ilyeneket.
  • tigeroo
    #118
    nemtudom, én gimis történelemóráról emlékszem erre :)
  • n3whous3
    #119
    úgy kéne segíteni az árvízkárosultakat, hogy ahol úgyis szétkúródtak a házaik kitelepíteni és messzebb rakni őket. Ne ismétlődjön már meg minden x-edik évben ez az egész...
  • tigeroo
    #120
    hát gondolom úgy megy. de most a gátak sem bírják végtelenségig a vizet. most meg rendkívül sok volt tényleg...én még életemben nem láttam ennyi vizet felénk sem pedig már láttam pár áradást