81
  • willcox
    #41
    Persze sok múlik azon is, hogy mit csinál az ember rajta.
  • willcox
    #40
    A Wind többet bír.
  • Tikal #39
    Hát az én notim nem bírja addig amíg használni akarom, mert az mindig több :) 3-4 órát normál használat mellett kibír...
  • Ronny
    #38
    A legtöbb ember nem jól osztja be a rendelkezésére álló erőforrásokat. Ebben az esetben a vevő a hagyományosan erős Apple marketing miatt érzi úgy, hogy szüksége van a táblára.

    A Rolex 650 000 órát ad el évente, szóval nem az élerhetetlen luxus kategóriája. Ezt állítottam szembe egy két alatt teljes erkölcsi avuláson átmenő elektronikai termékkel, aminek ráadásul erősen megkérdőjelezhető a használati értéke.
  • willcox
    #37
    Hülye kérdésre hülye választ kapott, nem vagyok gondolatolvasó. Majd egy értelmes kérdésre kaphat értelmes választ.
    Egyébként az üzemidő kétféle lehet: kibírja-e addig az aksi, amíg használni akarom (töltési lehetőség nélkül), vagy nem. Hogy azon túl meddig bírná, mielőtt tölteni tudnám, az különösebben nem érdekel.
  • willcox
    #36
    Ez a te egyéni szociális problémád. De az emberek többsége nem víztornyokba mászik fel 10 kilós szünetmentessel, másfél kiló szerszámmal, meg egy 60 centis dipól parabolával. Ez egyéni perverzió, vagy ez a munkád?
  • Tikal #35
    Szerintem az MSI wind-edre kíváncsi...de lehet a cikkel kapcsolatban szeretne megtudni valamit :D
  • willcox
    #34
    Ez a minek eszünk, ha úgyis kisz@rjuk duma nem igazán jön be. Nem mindegy, hogy a tepsiig milyen életed van. Vagy neked mindegy?
  • willcox
    #33
    De minek az aksija? Mivel nem válaszként írta, így honnan kéne tudni kitalálni, hogy mire gondolt, vagy hogy kitől kérdezi?
  • roliika
    #32
    Gyerekek.. teljesen mindegy mikkel halmozzátok el magatokat...mikor eljön az idő, úgyis tepsi lesz a vége...és hát akkor már az is mindegy lesz hogy arany koporsó, vagy papír doboz xD
  • Tikal #31
    Az üzemidő. Gondolom azt szeretné tudni meddig bírja az akksija... :)
  • waterman
    #30
    nem vagyok lekvárból. csak pl ha egy 10 kilós szünetmentest kötöttél a derekadra és mászol a víztoronyba, van nálad másfél kiló szerszám meg egy 60 centis dipól parabola, és odafenn utp-n kéne csatlakozni egy routerboardhoz, akkor előfordul, hogy még egy hátitáska már nem fér el rajtad. a második felmászáskor pedig már meggondolod, hogy vajon mi kellhet még, mert a 3. mászásnál már a tüdőd köpöd ki.
    az biztos, hogy ritka felhasználási kör, de nekem jó lenne.
  • Tikal #29
    Nézőpont kérdése... valakinek a 7500dolláros órád lenne felesleges pénzkidobás... szerintem ne akarjuk eldönteni kinek mire van szüksége és minek látja értelmét...

    Mellesleg nálam se játszik a Rolex, Omega inkább :)
  • willcox
    #28
    Mi mennyi?
  • Sir Ny
    #27
    Az üzemideje mennyi?
  • willcox
    #26
    Nekem is van MSI WIND-em. Azt te nehéznek tartod? Miből vagy te? Lekvárból?
  • willcox
    #25
    Látod, nekem nem jelentene nehézséget Rolexet sem venni, de nem veszek, mert nem tetszik. Egyébként meg Breitlingem van (eredeti, nem kamu, 7500 USD).
  • willcox
    #24
    Ez nálam nem anyagi kérdés, hanem elvi. Értelmetlen dolgot nem veszek. Persze, ha valaki azt hiszi, hogy kevesebb lesz, ha nem trendiskedik, az csak vásároljon nyakrafőre mindenfajta baromságot, engem nem zavar. Zavarni csak az szokott, ha az idióta trendiskedők leszólják azokat, akiknek a praktikum, a minőség és megbízhatóság többet jelent.
  • waterman
    #23
    10+ colos kijelzővel, _értelmes_ procival, 3 usb csatolóval (ha akarnám kötök rá egy billentyűzetet etc..), esetleg hdmi és dp-al, egy érintőképernyős tablet, nekem kiváltana minden egyebet. és imádnám. könnyű, kicsi, hordozható, bővíthető. pláne oled képernyővel:) bilibe lóg a kezem..
    most egy msi windet nyúzok, de még ez is túl nehéz sajna. akkor lenne igazi, ha csak a fedlapját kéne hurcolni.
  • Tikal #22
    Egyébként ha annyi pénzem lenne hogy vehetnék lazán egy rolexet, valószinlueg nem fájna két apple termék ára sem.... akinek meg kuporgatni kell annak egyik sem opció, ő valószínűleg talál jobb helyet a pénzének... nézőpont kérdése...
  • Tikal #21
    És mi van ha valaki vesz egy táblát plusz még értelmes dolgokra is költ? A kettő nem megy? Persze nem tudom mi az értlemes dolog a te értékrended szerint.
  • Tikal #20
    És még internet is van a rolexen? El kéne fogadni hogy mindenkinek másra van szüksége.. neked időtálló rolexra másnak meg táblára...

  • Balumann
    #19
    Akármilyen ilyen cikket elolvasok, mindig valaki leszarozza a netbookokat is, pedig nekem nagyon bevált az eeepc 900HA. 1,6 ghz -es (hypertreadinges) proci, 1 gb ram, 160 giga vinyó, 9 colos kijelző, kicsi, könnyű (1,2 kg), kényelemsen lehet nagyon sok mindent csinálni, szerintem több minden van rá, mint az ilyen androidos vagy i -os padokon. Windows 7, XP, ubuntu és más linux disztribek is működnek nagyon jól rajta.

    Netezésre tökéletes (google chrome ezen is nagyon gyors), játékokat is találtam egy csomót rá (főként 2D-sek persze, de van jónéhány 3D-s, bőven el elhet velük lenni időkre), van vga kimenete, 720p-s videókat is simán lejátszik (tehát multimédiára és zenére is nagyon jó), programok is szinte minden megy rajta amire szükségem van suliban vagy utazáskor (office 2007, dreamweaver CS4, photoshop CS4, codeblocks programozáshoz, és még nagyon sok minden).

    Én inkább támogatom a netbookokat, jobb szeretek billentyűzetet + egeret használni (touchpadot mondjuk kevésbé, szenvedek is vele ha nincs hely az egérnek :P), mint ilyen érintőpadot.
  • Lipotium
    #17
    Hát én már a címet sem értem (konkrétan a Samsung-al kapcsolatban): Mi az, hogy tábla PC-t tervez a Samsung is? Ők már azért elég régen nem csak, hogy terveznek, hanem gyártanak is ilyen eszközöket. 2005-2006 körül kijött elsőként az Origami Project alatt a Samsung Q1 UMPC utána a Q1 Ultra ezután pedig a Q1 Ultra Premium. Ezek a mai napig elég ütős készülékek. Nekem a legutóbbi van jelenleg, de volt mind a három. Az utolsó kettőn vígan fut a Win7 Tablet - Aero felülettel együtt. Ráadásul ezek hardveresen lényegesen többet tudnak. Igaz jó lenne egy Oled kijelző meg Multitouch érintőképernyő de ha ezeket csak a meglévőbe beleraknák lényegesen jobb lenne bárminél. Az enyémbe 1.6-os proci van 64GB SSD 2GB ram és 1024x600-as felbontás. Ráadásul még VGA kimenet is van rajta és vékony a készülék. Én nem értem ezt az iPad mizériát, hát én biztos nem adnám oda az enyémet egyikért sem.
  • willcox
    #16
    Semmilyen gyártmányú, semmilyen oprendszerű táblaszar nekem nem kéne. Nem jó semmire. Persze a gyöngytyúkok erre is rábuknak majd, de úgy kell nekik. Azt a pénzt, amibe egy ilyen kerül (nekem egyébként ingyen sem kéne), értelmesebb dologra is el tudom költeni.
  • roliika
    #15
    Igen.

    Érdekes dolog, hogy az emberek vesznek egy elég drága valamit...ami végülis csak egy telefon...hogy aztán azért még havonta fizessenek is hogy használhassák.

    Ez olyasmi, mintha vennék egy széket...mondjuk valami drága fa fajtából, de hogy ráülhessek, az havi 15 000ft... és mondjuk 2 év után darabjaira hullana és megrohadna az egész.
  • cloud.strife
    #14
    Szánalmas...... mint minden Csamcsung szar....
  • Ronny
    #13
    Két teljesen felesleges Ájmarhaság áráért már egy használt Rolexet is vehet az ember. Örök érték, amit még az unokáid is nagy becsben tarthatnak, mint a nagypapa óráját. Nem mondom, hogy a nagy magyar valóságban ez lenne a helyes értékrend, de az biztos, hogy közelebb áll hozzá.
  • roliika
    #12
    Whhhyyyyy? Mijjééért? Warummmmmmm? なぜぜぜぜぜぜ? Hoekommmmmm?为什么么么么?

    Szóval.. miért kell ennek a szerencsétlen samsungnak úgy kinéznie mint az almás telefonnak és almás ájpadnak?

    Úgy elképzelem a Samsung kreativ igazgatóját...

    áááh húú ájfon...eehh nem is olyan szép...de miért veszik annyian mégis....ahhaaaa mert ilyen az alakja..meg a króm perem...hmmm...nahát ez ilyen egyszerű akkor nekünk is lesz króm perem..meg lesz egy talbet pc is ami krómperemes lesz...meggg ilyen fekete szegély a kijelző mellett...telljesen mindegy mik mennek majd rajta meg hogyan, meg hogy mit lehet egyáltalán rátölteni és honnét....de ha úgy néz ki mint az alma, biztos sokan megfogják venni...hmmm...

    Kwan! Gyorsan tedd bele műgyantába az alma fonod, aztán öntsük ki....valami messzi országban is mondta az egyik közkedvelt politikus, hogy csináljuk meg!
  • Blasta
    #11
    Amennyiben az Android szépen kifeljődik, valszeg a 15ös notebookom után én is egy táblagépet fogok venni, minimum 10"os kijelzővel, munkára-minden egyébre használt notebook-omat pedig leváltom egy asztali géppel.
    Netezni, magaddal cipelni, olvasni, filmet nézni valszeg sokkal jobb egy ilyenen mint note/netbookon.
  • Ronny
    #10
    "agyban kurva jo fetrengeni vele, nem kell figyelni ra, hogy letorik, nem egeti le a labadrol a szort, nem zajos, konnyu..."

    =nincs semmi értelme, ezért muszáj kreálnunk valami nyakatekert indokot.
  • Freddycom
    #9
    Azért ne legyél nagyképű... Csak 64464362x.
    Amúgy meg hülye vagy.
  • csgery
    #8
    hátööö...
  • farxis
    #7
    ezek mind fosok ipadnak a közelébesem érthetnek mert az apple ésaz 64464363ször jöbb!!! nekem is van és jobb!!!
  • G_ArchAngel #6
    sokmindenben jobb es sokmindenben rosszabb...

    agyban kurva jo fetrengeni vele, nem kell figyelni ra, hogy letorik, nem egeti le a labadrol a szort, nem zajos, konnyu...

    persze a hardver egyben korlatokat is szab: iOS4 vagy Chrome eseteben csak korlatozottan futtathatok szoftverek, full OS-sel meg tetulassu az osszes, ugyanolyan szarok, mint a sokkal ertelmetlenebb netbookok...

    nekem valahogy ilyen sornak lenne ertelme: 3-5"-os telefon, 7-11" tablet a nappaliba/haloszobaba, 13-15" laptop dolgozni, ha mobilitas kell, illetve 24+" kijelzovel asztali gep rendes melora...
  • Ulkesh
    #5
    Szép-szép, de mit fog futtatni?
    7"-on elég hülyén néznek ki a kis kijelzőre tervezett Android alkalmazások, tabletre készült Android program meg egy sincs.
  • Yv@n
    #4
    Ez az, amire még senki sem jött rá szerintem.

    Nekem leginkább úgy tünik, hogy próbálták betömni az utolsó lukat is a számítógép és a mobiltelefon közötti intervallumban, akkor is, ha semmi értelme.
  • Omega
    #3
    Jópofa, de miben jobb ez, mint egy laptop?
  • Freddycom
    #2
    Na neee, csakis az epül, hiszen az epül...

    (Vmelyik kommentben olvastam ezt a csodálos indokot.)
  • Barny
    #1
    Nemrossz nemrossz:)
    De miert csak 7 colos? :/