81
  • Tikal #81
    Szerintem az emberek jó része így vásárol, és akkor mindegy hogy blackberry, msi wind vagy ipad... ha arra van szüksége megveszi... neked egy msi wind a praktikus, hasznos, másnak egy ipad vagy éppen majd egy ilyen blackberry lesz... szóval lehet hogy szerinted szar a tábla, de szerintem meg hasznos, most ezért leszólni a másikat, és kijelenteni hogy mindenki hülye trendiskedő aki ilyet vesz szintén ostobaság...
  • willcox
    #80
    Kezeltesd magad. Továbbra is szövegértelmezési gondjaid vannak.
  • Tikal #79
    :)
  • narumon
    #78
    Nebassz. Ezt ott lent nem te írtad? Szerintem de. Sőt ezt is te írtad, hogy teljesebb legyen a kép:

    "Értelmetlen dolgot nem veszek. Persze, ha valaki azt hiszi, hogy kevesebb lesz, ha nem trendiskedik, az csak vásároljon nyakrafőre mindenfajta baromságot, engem nem zavar"

    Ha ez nem az ami, akkor inkább neked vannak fogalmazási problémáid.
  • willcox
    #77
    Ne csúsztass, és ne állíts olyat, amit nem írtam. Erős szövegértelmezési gondokkal küzdesz.
  • narumon
    #76
    Akkor miért várod el, hogy más aszerint vásároljon mint te?
    Mert ez a mondatod erősen azt sejteti, hogy mindenki hülye akinek másra van szüksége mint neked:

    "Nem jó semmire. Persze a gyöngytyúkok erre is rábuknak majd, de úgy kell nekik"
  • willcox
    #75
    Szerinted én úgy vásárolok dolgokat, hogy kivívjam mások elismerését? A legkevésbé sem érdekel, hogy mások véleménye mi. Azt veszem meg, ami nekem a legjobb, a már leírt szempontok alapján.
  • narumon
    #74
    "Persze, ha valaki azt hiszi, hogy kevesebb lesz, ha nem trendiskedik, az csak vásároljon nyakrafőre mindenfajta baromságot, engem nem zavar. Zavarni csak az szokott, ha az idióta trendiskedők leszólják azokat, akiknek a praktikum, a minőség és megbízhatóság többet jelent."

    Tuti, hogy vettél már olyan dolgot amire itt páran gyorsan rá tudnánk vágni, hogy mekkora felesleges kiadás volt.
  • smv
    #73
    Szerintem meg pl az asztali gépnek nincsen semmi értelme így 2010-ben. Kinek a pap, kinek a paplan
  • 12346
    #72
    Mi a *zart lehet ezekkel kezdeni? jutubozok, meg fészbukozok képernyőt simogatva?:c + írok a határidőnaplójába egy emlékeztetőt, hogy reggel 8-kor kullantani fogok. Nehogy elfelejtsem a hihetetlen fontos teendőim közepette, mer aztán mi lesz^^ Inkább csinálnának ezekból a PMP-khez hasonló kisebb szórakoztató központot. Kevés korláttal bíró zene/videó lejátszás, e-book olvasás, ráköthető TV-re, hifire, FM-re is szórjon, + akkor a szokásos PC-s alapok: net, ilyen-olyan szerkesztő, csetelő, nézegető izék, ha kell vkinek. Mindez occsóé, és veszek egyet^^
  • Tikal #71
    csak azt nem értem, miért pont őket követik...
  • sanyicks
    #70
    látom neked még nem sikerült gondolkodni rajta. Na vajon miért olyat csinálnak? Hogy a sok apple az isten nyomi azt higgye hogy ez is az, és megvegye/úgy tudja mutogatni a haveroknál, hogy ez apple, és így menő legyen.
  • Ulkesh
    #69
    Ezen nincs mit agyalni, egyszerűen ez a forma az ami használható ebben az esetben. Itt újítani nem érdemes, mert az csak a használhatóság rovására menő öncélú dizájnkodás lenne.

    Inkább azt nem értem, hogy sorra jelentgetik be a gyártók az Android alapú tableteket, de alkalmazás ami ezt a felhasználást segítené egyetlen egy sincs.
  • coolbboy83
    #68
    Inkább az az érdekes, hogy miért kell úgy is kinéznie mint az Apple termékekenek....
    Ezen kéne rágódni ! Illetve azok gondolkozzanak el, akik szerint az iPad nem jó semmire..... annyira nem, hogy minden cég ezt másolja majd, ahogyan az iPod, iPhone esetében is......
    No Comment
  • Ulkesh
    #67
    A TV-t elég ritkán szoktam egy kézben tartani miközben a másik kezemmel matatok rajta és még ritkábban szokás a TV képernyőjét forgatni. :D

    Két oldalas akármi meg csak koncepció, egyrészt az nem tablet, másrészt teljesen más felhasználásra van kitalálva.

    Az meg lehet, hogy hightech, ha nincs keret, csak éppen én nem mutogatni akarom, meg villogni vele, hanem használni. Az meg eléggé gáz, ha a design fontosabb a használhatóságnál.
  • Sir Quno Jedi
    #66
    Amúgymeg TV-knél és monitoroknál is minél exklúzívabb és profibb, hájtekebb valami kijelző, annál kevesebb kávát hagynak neki, mivel ettől sokkal nagyobbnak tűnik maga a display és emelett kevesbb helyet is foglal.
  • Sir Quno Jedi
    #65
    Vagy ott van (asszema az ASUS-tól) a két odalas tablet, annak a tokja (vagyis könyvszerű kötése) amivel kényelmesen meg lehet fogni. Oda sem kéne nagy perem, vagy ha már igen, akkor is csak kívülre, egyiknél balra, másiknál jobbra, de fel-meg le, meg a belső élekre nem kell(ene).
  • Ulkesh
    #64
    Te most felsoroltál pár mobiltelefon méretű eszközt és tabletPC-t amit a súlya miatt nem tudsz fél kézzel tartani.

    Egy 10"-os vékony készüléket nem tudsz máshogy kényelmesen tartani, ennyi és nem több az oka a keretnek. Mondom próbáld ki és pár perc alatt rájössz, hogy miért van így.
  • Sir Quno Jedi
    #63
    Ne fárasszuk egymást, ott van példának a PSP go, amit nem igazán lehet rendesen megfogni, csak ha kihúzod a hátsó részét alulra. Ugyanígy lehetne bármelyik táblapcre kihúzható (akár két oldalra) peremet/billentyűzetet tenni. De telóból is szép számmal van ilyen, pl. a legújabb nagy nokiák közül.
  • Ulkesh
    #62
    BB csak egy rövid teszt erejéig, Desire-t 1,5 hónapig használtam.

    Egyik rendszerre sincs egy darab alkalmazás sem, ami ekkora fizikai méretű és felbontású eszközre és tablet szerű használatra való. A mobil alkalmazások felnagyítása meg eléggé vicces történet.
  • Bordapapa
    #61
    Volt már a kezedben Blackberry vagy Android-os készülék? ^^
  • Ulkesh
    #60
    Miért? Mert esetleg nem fogod tudni sok mindenre használni?

    Nem tudom megérteni miért mindenki a hardvert nézi, mikor az ebben a műfajban teljesen másodlagos. Egy tablet használhatóságát a rendszere és az alkalmazások adják, vagyis a szoftver.
    Sem az Android sem a BB nem rendelkezik ehhez megfelelő háttérrel, de persze aki csak azért akar tabletet, hogy elmondhassa, hogy neki ilyen is van, annak biztos jó vásár lesz egy Androidos, vagy Balckberry tablet. Képkeretnek még jó lesz talán :D
  • Ulkesh
    #59
    Mivel ezeket folyamatosan forgathatod minden más megoldás nehézkes, körülményes és felesleges (a példáid fene mód erőltetett megoldások, látszik, hogy az életben nem fogtál még ilyet a kezedben).

    Mi a túrónak vegyen el az értékes felületből azért, hogy ott megfoghasd? Jó dolog lennek a 10"-ból lecsípni, csak ezért..

    Már ne haragudj, de szerencsére akik ezeket tervezik azok nem ilyen ökörségekkel akarják megnehezíteni az eszköz használatát.
  • Bordapapa
    #58
    No igen, ez eléggé valószínű, de sztem elég hamar elfogadható szintre nyomják majd az árat, és szívesebben csengetnék ki ezért párcsilliárd jó magyar forintot, mint az almás változatért... :D
  • ribot
    #57
    :D

    Nem hiszem, hogy a Blackberry olyan árcédulát akaszt rá, hogy megvegyem!
  • Sir Quno Jedi
    #56
    Ezt ezerféleképpen meg lehet oldani. Pl. hogy az egész cucc egyetlen display és beállíthatod, melyik oldalon akrod fogni, ott nem lesz táccsérzékeny, sőt, akár azt is beállíthatod, hogy mennyi legyen ott a margó, ahol nem érzékel, vagy nem is rak oda étékes információt. De lehet kihajtható tartót is rakni a hátoldalra stb. SŐT lehet olyan bőrtokot gyártani hozzá, ami hátul egy levágott ujjvégű puha kesztyű ferdén (aminek a "teynerében" van a cucc), így kézben tudod tartani a cuccost bárhol és bármikor, különösebb erőfeszítés (markolás, fogás) nélkül. Vagy nemes egyszerűséggel van egy hordozókeret hozzá alapból, amibe ha bepattintod, akkor úgy mint most, lehet fogni a szélén, ha meg nem, akkor NINCS káva (vagy csak 1-2 milliméter).
  • Bordapapa
    #55
    Hmm, a Blackberry-k alapvetően nem szarok, ha a tablet-et is olyan minőségben/igényességgel állítja elő a RIM, akkor asszem benevezek egyre. Ugyan nincs rá szükségem, de KELL. :D
  • Ulkesh
    #54
    Az én Windem (U100) 6 cellás akkuval 3-4 órát bírt csak.
  • Ulkesh
    #53
    Én speciel nem a marketing miatt éreztem így, főleg mert előtte már használtam több tabletPC-t és e-book olvasót is, de egyik sem vált be. Ez az első ilyen tablet kütyü amit elégedetten használok, mert nem nehéz, nem melegszik, nem zajong, nem lassú és még este lámpafénynél is kiválóan lehet vele olvasni.
  • Ulkesh
    #52
    Az iPad 10 órát folyamatos videólejátszással tud (a tesztnél h.264-es HD filmet járattak vele), nem netezéssel.
    Én nem nézek rajta filmet, de tölteni általában hetente egyszer szoktam.
  • Ulkesh
    #51
    A keret szélessége pont akkora, hogy kézben tartva a hüvelykujjad ne takarjon be a képbe és ettől függetlenül is biztosan tudjad tartani.
    Ha ennél kisebb lenne a keret az használat közben nagyon zavaró lenne.
  • Tikal #50
    Ok, mert én Celeronosokat láttam, 1,2est...


    Akkor a te igényeid kielégíti teljesen a Wind... Másokét lehet hogy nem, mert nekik pl 7 vagy 10 óra kell töltés nélkül, nekik jól jöhet egy ilyen tábla...
    Per pillanat nekem elég egy Tissot is a kezemre, az időt látom rajta úgyanúgy, a minőségével sincs gondom, szvsz egy breitlinget még soknak látnék, majd pár év múlva, ráérek még :)
  • Sir Quno Jedi
    #49
    Persze ennek is túl nagy a kerete a display méretéhez képest.
  • Sir Quno Jedi
    #48
    370gramm még mindig rossz arány, mert a téglanehéz Asus P535-öm nyom 140grammot. De az 1.2kg-os netbookoknál fényévekkel jobb azért.

    Ha mondjuk 10" körül lenne a kijelzője és faragnának még a súlyából egy picinyt, akkor már engem is érdekelne. Persze csak ha viszi natív felbontásában a videókat kényelmesen.
  • willcox
    #47
    Leszarom, még ha 1000 órát is bírna ki. Mint már említettem, nekem elég, ha annyit kibír, amennyit töltési lehetőség nélkül használom. Hogy afelett mennyit bírna, az számomra lényegtelen.
  • willcox
    #46
    A Wind-ben Atom proci van.
  • Tikal #45
    Mondjuk az Apple ipad 10 órát br állítólag, folyamatos netezéssel...
  • Tikal #44
    Persze, szövegszerkesztéssel, wifi kikapcsolva stb ez is kíbír 7 órát... vagy megnézek rajta egy 3 órás HD filmet... de nem is ismerjük a gépek teljesítményét, szóval ez értelmetlen összehasonlítás eddig... A wind-ben ha jól tudom celeron van, és a proc teljesítménye se olyan nagy, pont ami egy kis netbooknak kell... az enyém már inkább notebook...
  • Tikal #43
    Az apple szót nyugodtan kicserélhetjük más cég nevére is... így müködik a kapitalista világ... megvetettnek velünk minden szart...

    Sajnos ezek a cuccok tényleg hamar veszítenek az értékükből minden értelemben, de a használati értékét szerintem ne akarjuk megmondani... számomra egy 10 collos netbook lenne totál értelmetlen, ellenben egy 10 colos táblát örömmel vennék, célszoftverrel...
  • Balumann
    #42
    Az én 900HA -m is csak 3-4 órát bír.