12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • IXEMGabeo
    #11256
    +1 teljesen igy van
  • Jim Morrison
    #11255
    kicsi a világ :) akkor még pár kép, most pár hónapig úgyis kihalt lesz a topik...


    ezen a részen is kiakadtak páran nem véletlen :D
  • Prof William
    #11254
    Pont most akartam berakni. :) Hogy mik nem történnek... :)
  • Jim Morrison
    #11253
    :D
  • botyika
    #11252
    Negan nem félszadista hanem egy hatalommániás full szadista pszichopata. Az, hogy meggyőzhető, csak látszat, neki a lényeg az, hogy mindig nála legyen a kontroll, mindenben ő döntsön és senki ne merjen ellentmondani neki. Néha persze a maga módján eljátssza hogy vele lehet "tárgyalni", vagy jó mulat azon ha valaki egy kicsit lázad ellene (mert nyilván ha mindenki zombi módjára hódolna neki az unalmas lenne egy idő után), de csak addig mulatságos ez neki, míg tudja hogy ő kontrollálja a dolgokat. Amint egy pillanatra is kicsúszik a kezéből az irányítás, egyből idegbeteg lesz. Pl mikor kitör a lövöldözés, magából kikelve üvölt, vagy mikor Rick kinyilvánítja felé, hogy tőle aztán lecsaphatja Carl-t, ő akkor sem hódol be, szintén elönti az agyát az ideg, (vagy mikor az első részben Daryl megüti). Az ilyen típusú emberekkel nem lehet együtt élni, sem együttműködni, mert az őt nem elégíti ki, csak az ha szadizhatja és a hatalmát gyakorolja a másik ember felett. Ez a lételeme. Ezért rosszul látod, neki nincsenek elvei és semmilyen megállapodást nem lehet vele kötni. Egyetlen esetben lehetne bármilyen megállapodásra vagy tartós "békés" együttműködésre bírni, ha a másik fél is ugyanolyan vagy erősebb lenne mint ő. De ez a sorozatban nem áll fent, mert ő a legerősebb, ráadásul ezt is felrúgná az első adandó alkalommal.
    Ezért nem is öli meg Rick-et és nevez ki egy jobban behódoló vezetőt Alexandria élére, mert pont így neki a legélvezetesebb a szadista játéka. Carl-al sincs semmi "különleges" viszonya, csak szórakoztatja az ellenállása, akárcsak Rické. De csak addig míg ő irányít.
  • botyika
    #11251
    szerintem azért van így mert ez egy film. igazából pár-hét vagy hónap alatt túllenne az emberiség a zombijárványon és megfékezné és élne mindenki tovább kb vígan. a zombikat meg halomra lehet ölni egy csomó primitív módszerrel, nem jelentenének valójában különösebb kihívást. csak hát akkor kb egy dokumentumfilm lenne az egész ami három rész alatt végetérne.
    dramaturgiai szempontból viszont ez egy jó sorozat és jó rész volt az utolsó is.
  • IXEMGabeo
    #11250
    Vegul is, akivel targyaltuk Sasha mit fog kezdeni a pirulaval nos mindkettonknek igaza volt...en azt mondtam figyeljetek meg, hogy felaldozza magat viszont valoban igaz volt az is, hogy Negannak szanta a "pirulat":) csak o ugy szamolt a koporso elott elhatarozta, hogy meg fogja tenni es, hogy Negan fogja kinyitni az ajtot:))) szerintem zsenialis otlet volt az iroktol, hogy ilyet belevittek...pont ezert volt jo evadzaro....legjobbnak azert nem mondanam,mert a lovoldozos jelenetek gagyin sultek el...foleg a semmibol jott tigris tamadas
  • CSOCSO
    #11249
    Borzalmas egy elkurt sorozat lett.
    Nagyon kiakadtam a mulktori reszen mikor Maggie kerteszkedik es a simlis focsavo kisetalt hozza majd jott ket zombi. Erre a ket hatalmas hos odement oldelgetni a zombikat. WTF? nulla.kettovel setalnak ezek az agyhalottak. Hogy a picsaba jutsz el birkozoversenybe veluk? Ezenkivul miert merul ki az egesz fegyver arzenal a rambo kesben, a botban, pisztolyoban es a puskakban? Miert nem eszkavalnak ossze valami fasza fegyvereket? Eles dolgokat, hosszu dolgokat amivel 1 meterrol levaghatnak a zombi fejet es nem kene bicskaval a kezukben zombi leheletet szaglaszva agyonszurni oket.
    A katana a legzsirabb fegyver a zombik ellen. Nem tul nehez es lehet vele kaszabolni. Ezenkivul eltellenek honapok meg hetek. Rick rendor volt. Miert nem birja kitanitani az embereket? Nem csak a lovesre gondolok. Egy kis taktika, egy kics cqc.
    No meg, hogy lepatkal ezzel szortelen macska feju csajjal. Beszarok!!

    Az egesz utolso epizod tele volt baromsagokkal. 10 ember automata fegyverrel lo egy furgont..... szitava kellett volna loniuk. Megertem, hogy nem halhat meg a fogonosz de akkor tegyenek be valami mast.
    Jol hulyen vagtak egy jelenetet mikor ugy nez ki mintha Rosetat meglonek. Majd jon Tara es lovi Resetat. Senki mas nem allt arra fele.
  • RatBaG #11248
    http://index.hu/kultur/media/2017/04/02/the_walking_dead_interju_norman_reedus_greg_nicotero/
  • molnibalage83
    #11247
    Én is rá gondoltam.
  • böröczk
    #11246
    Dwight szerintem.
  • molnibalage83
    #11245
    A végén a figurát a szöveggel ki hagyhatta ott?
  • Jim Morrison
    #11244
    remélhetőleg ez észhez téríti az írókat és tökös, nem 80 szálon futó kövi évadot kapunk. (ami csak azért baj, mert sok mindenre elmegy 1 rész, és egy karakter történetére kell várni heteket...)
  • grebber
    #11243
    Totális mélyponton a The Walking Dead nézettsége
  • molnibalage83
    #11242
    A sorozatban az idő lassaban telik, mint a való éleben. A kiscsanak az évadok szerint már 4-5 évesnek kellene lennie, ehhez képest nincs még 2,5 éves sem a sorozatban. Glenn megölése óta legfeljebb pár hét telt el. Egyszerűen még nem látszik rajta és kész, kevesebb a stáb dolga ezzel...
  • böröczk
    #11241
    Kicsit rossz, hogy nem lett a soriban megmagyarazva, mint ahogy a kepregenyben, igy nevetsegesnek hathatott a tigris, Ezekielek, Maggiek felbukkanasa.
    Azon az alaguton keresztul erkeznek, ahol Maggie es Aron indult el Glennt keresni az elozo evadok valamelyikeben.
    A kepregenyben szinten megmagyarazzak, hogy Shivanak kulonleges erzeke van a Saviorok kiszimatolasara, igy tudta, kiket kell tamadni.
    Rickek elegge megtortek, vizszont az tetszett, hogy nem allt neki konyorogni, sopankodni, amikor a bezbozuto Carl fele indult, csak annyit mondott, hogy Negan halott ember, ami egyebkent nem igaz, ha a regenyt kovetik. :D
    Borzasztoan hianyolom Carl es Negan kulonos viszonyat a sorozatbol, es lehet, nem is lesz, azt rebesgetik, hogy Carl nem fogja folytatni a wdt, nem tudom, ez mennyire igaz.
  • RatBaG #11240
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hilltopon az ott rick kislánya volt, ugye? de akkor meg hol van maggie hasa?
  • molnibalage83
    #11239
    Kicsit az érteztem én is, hogy Rickék "megérdemlik" a sorsukat. Igen, Negan egy félszadista egyén, de vannak elvei (még, ha ezek morálisan megkérdőjelezhetőek, hiszen végtére is csak egy nagyon szervezett rablóbandát vezet, értéket nem állítanak elő) és meggyőzhető adott esetben.

    Egy olyan csoporttal összefogni akiknek valami olyasmi a mottó, hogy "nem kérdezünk, elveszünk"? Eszednél vagy Rick?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Engem kicsit sem lepett meg, hogy átkúrták Rickéket... Nem ez volt a fordulat. A rész elején már az meglepett, hogy akkor a Királyság simán hadba vonul.

    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.04.04. 11:17:09
  • eddaniel
    #11238
    Sokat elmond az utolsó két-három évadról az, hogy amikor Sasha előtört zombiként akkor meglepődtem, pedig amikor vizet kért akkor már tudtam, hogy beveszi a mérget. Hogy miért lepődtem meg ? Mert annyira másról szól már a sorozat, hogy el is felejtettem hogy aki meghal átalakul. És ezt teljesen komolyan írom, még filóztam is, hogy mit használ Rick-éknek az ha Ő megöli magát, és nem jöttem rá amíg elő nem tört. (Természetesen Neganéjt nem tudta megharapni hiszen csak nem pazarolnak el egy ilyen jól felépített főgonosz karaktert, aki a segítségére sietett azt viszont rögtön széttépte a csajszi) Egyébként már nem is várom Negan halálát, legyőzését, akik ilyen hülyék mint rick-ék azok megérdemlik a sorsukat. Azt nem is vártam, hogy a főgonosz elpusztul, hiszen még jósok évadot el kell készíteni, de hogy a harcban alig halt meg valaki a megmentők közül, az nevetséges volt. Ezekután talán furcsa lesz, de nekem mégis tetszett ez a rész , talán mert a többi olyan értékelhetetlen volt. Várom az októberfesztet, majd meglátjuk ...
  • IXEMGabeo
    #11237
    fel evad zaro nagyobbat utott mikor Negan hazatert Carllal Alexandriaba, majd a billiard asztalnal vegezte ki Spencert...
  • IXEMGabeo
    #11236
    ez a tigris ahogy a semmibol jott:D azon kesz voltam....

    nem lett volna rossz ez, de kicsit valoban valoszerutlen jelenetek voltak:)
  • böröczk
    #11235
    Mi volt a szanalmasan szar benne?

    Szerintem pont hogy jobb volt az evadzaro, mint az evad maga, egy jo kis erzelmi-akcio hullamvasut.
  • DasIsFuck
    #11234
    Az a furcsa helyzet áll fent nálam, hogy ugyan tartalmilag jó volt vagy lett volna ez a finálé, de egyébként valami borzalmas volt ez a rész.
    Gyakorlatilag az egész rész alatt azt éreztem, hogy kivágtak fontos részeket belőle.
    Lehet azt mondani rá, hogy meglepő fordulatok, de szerintem ezek nem azok voltak, inkább elfuserált fordulatok mert kb az összes kidolgozatlan és a semmiből jött.
    És úgy, hogy még csak nem is utaltak rá.
    Ennyi erővel egy rohadt nagy stealth zombi tumultussal is feloldhatták volna a végét, mert azt legalább is nagyon tudnák megalapozni, ennek ellenére a részben történt kettő "nagy" fordulatot igenis lehetett és kellett volna.
    Egyébként az is vicces, hogy mennyire nem jutott idő normálisan bemutatni hiltopot és a királyságot.
    Egész évadban építik őket és ezt a nagy konfliktus és ilyen pocsékul sikerül csak összehozni a végén?

    Az évad második fele TWD szinten szerintem kiemelkedően jóra sikerült, de ez a pocsék utolsó rész az egészet hazavágta nálam...
    Negan nagyon jó volt itt, de a rész végén történtek azon nyomban haza is vágták a szerepét.
    Eleve mi a fenéért vitték bele megint abba a helyzetbe őt és ricket, ha aztán ilyen szánalmasan szar módon oldják fel.
  • Jim Morrison
    #11233
    köszi az évados munkát! :)
  • Zozo0122 #11232
  • cassoneitaly
    #11231


    The Walking Dead 7x16 (ÉVADZÁRÓ) magyar felirata beküldve...

    LETÖLTÉS:

    (hdtv-killers, proper.hdtv-afg, proper.hdtv-fum, proper.hdtv-ift, proper.hdtv-rmx, proper.720p-killers, 720p-psa, proper.720p-rmteam)

    Időzítések J1GG4 jóvoltából:

    (WEB-DL) | (WEBRIP)

    Alias nevében is jó szórakozást mindenkinek! ;)

    Cassone
    Utoljára szerkesztette: cassoneitaly, 2017.04.03. 19:43:54
  • Kamionsofőr123
    #11230
    Spoilerek nélkül:
    Na ez a rész hatalmasat ütött, végre voltak kiszámíthatatlan események, remek párbeszédek, káprázatos színészi teljesítmények
    Erre a részre várok már az 1. évad óta, bátran megmerem kockáztatni, hogy ez volt a sorozat történetének egyik legjobb epizódja, tudom ajánlani mindenkinek!
  • Prof William
    #11229
    " Hozta az évad színvonalát"

    Nem hiszem hogy ez túl hízelgő megjegyzés. :)
  • Jim Morrison
    #11228
    nem volt ez rossz.
    Hozta az évad színvonalát
    [/spoiler]
  • precision
    #11227
    Ez volt az évadzáró? Levágták a végét? :) Olyan hirtelen lett vége...
  • böröczk
    #11226
    Egyebkent mashogy is meg tudna olni (vagy legalabbis megprobalni) Negant a pirulaval, nem is kell annyira kreativnak lenni hozza :P
    Csak abba Sasha is belehal, ami szerintem eleg valoszinu, mert egy masik sori foszerepe melle nem fer be a TWD.
  • Kissssss0 #11225
    AAAhahahahaha :D
  • RatBaG #11224
  • Quantumleap
    #11223
    Nem működne, mert Negan meghányatná magát. :)
  • Prof William
    #11222
    - Hé Negan! Hirtelen nagyon vadítónak talállak! Smároulnk?

    Aztán beleköpi a szájába pirulát. :)
  • böröczk
    #11221
    Akkor majd Negan lenyomja a torkán a pirulát :D
  • MoRT2195
    #11220
    De miért tenné meg? Amikor Sasha kért egy eszközt, hogy megölhesse "magát", akkor utána láttuk sunyin mosolyogni, amiből rögtön leszűrhető volt, hogy nem magának akarja (hanem nyilván Negan-nek). Utána amikor Eugene odavitte neki a pirulát, csalódott lett, mert tudta, hogy ezzel nem fog tudni mit kezdeni, ezzel nem tudja megölni Negant, hacsak véletlen nem harap bele Sasha egyik virslijébe, amire elég kicsike az esély. :D Sasha nem akarja magát megölni. Ha meg is hal, akkor nem hinném, hogy a pirula által halna meg, nem akar öngyilkos lenni. Ő inkább küzdene az utolsó csepp erejéig is szerintem.
    Utoljára szerkesztette: MoRT2195, 2017.03.29. 07:20:22
  • böröczk
    #11219
    En irtam, az uj Star Trek soriban kapott foszerepet.
    Szerintem megteszi, es keressetek ra Holly kepregenybeli halalara, szerintem Sasha valami hasonlo veget er.
  • bega82
    #11218
    Jaja, szerintem is egyértelmű, hogy nem teszi meg.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    De lehet a pirulának még lesz szerepe, ki tudja.
  • molnibalage83
    #11217
    Nem fogja. Az arcán látszott, mikor odaadta neki E., hogy bazzeg, és nem erre gondoltam. Nem véletlenül sorolta azt, hogy mi kell neki. Csupa éles, vagy hegyes dolgot. Erre E. adott neki egy...