12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • RedRiot
    #4647
    "nem relatív. Ami messze van, az messze van Pesten is és NYban is"

    Máshogy értékelik arrafelé a távolságot. Én Toronto környékén éltem egy darabig, ott tök általános volt hogy 100-150km-ről járkáltak be emberek Torontóba dolgozni. Ha itthon is ugyanúgy viszonyulnánk a távolságokhoz akkor a legáltalánosabb dolog lenne hogy emberek ezrei járnak be Egerből Bp.re dolgozni mindennap. :)
  • dave9004
    #4646
    a térkép szerint nagyon messze volt
  • NovaTerra
    #4645
    Mellette lakott valahol. A történetből úgy tűnik, hogy elég közel hozzá.
  • syberia2
    #4644
    De Atlanta nem Rickék városa, vagy csak közel van hozzá? Az 1. évadban mondjuk lóval ment odáig, úgyhogy olyan nagy táv nem lehet.
  • NovaTerra
    #4643
    Google útvonaltervező: Atlanta-Woodbury 95,8km, 1 óra, 35 perc.

    Nyilván nincs rendőr, aki leint, szóval mehetnek gyorsabban is, ahogy jóval több minden közbejöhet út közben, szóval több is lehet az út időtartama.

  • syberia2
    #4642
    nem relatív. Ami messze van, az messze van Pesten is és NYban is. Az hogy nagy ország, nem jelenti azt, hogy arányaiban ugyanannyi utat tesznek meg egy kiruccanásnál, mint amikor mi BPről a Balatonra megyünk, érted. Pláne a WDben már annyira mindegy, hogy nagy, gazdag ország, mert csak az számít, hogy fel tudod e tankolni a kocsidat.
  • Shiwo
    #4641
    gondolom a 1,5 - 2 óra az olyan autóutakon, ami nálunk kábé egy autopályának felel meg, és lehet vagy 150-200 km legalább...

    végül is jah....Győr, Kecskemét, Szolnok, stb.. mind közel, szinte egy köpésnyire van mondjuk Budapesttől.. én mondjuk nem autóval járok, de biztos nem mondanám Soproninak a szombathelyi börtönről, hogy itt van a közelben, pedig "csak" 70 km

    jó, hát amcsi viszonylatban közel van, elkeveredhettek volna New Yorkba is , de azért az a "közel" az relative fogalom...

  • stargatelost
    #4640
    Ebbe az érvbe se menjünk bele, mivel bullshit, mert attól még, hogy sétálnak a halottak, a fizika összes többi törvénye, az észérvek, a mai világra jellemző dolgok mind jelen vannak.
  • sata75
    #4639
    hát ez kész:) tetszik:)
  • G_ArchAngel #4638
    SPOILER!!!
    Walking Dead on Google Maps
  • G_ArchAngel #4637
    Raadasul Rick szakmaja nem pek vagy konyvelo, igy igazan tudhatott rola:)
  • NovaTerra
    #4636
    Woodbury kb. 1,5-2 órányi útra van Atlantából autóval. Szóval nincs messze. Ettől függetlenül Rick valószínű más körzetben dolgozott. De kizártnak tartom, hogy ne tudott volna a börtönről.
    Képregénybe csak beleolvastam, de már az első fejezetbe is mintha beszélnének a börtönről. Konkrétan azt mondják, hogy megépült egy új börtön ez rossz nekik, mert a szökevények feléjük is jöhetnek majd. És ott ilyen szökevények lövik meg Ricket, nem random bűnözők.
    Szóval ott már rögtön az első fejezetbe utalnak rá.
  • cylonflatus
    #4635
    Lehet, hogy nem abba az agglomerációba tartozik, amibe Rick városa? Autóval mentek, lehet, hogy több órát autóztak mire odaértek, az a közel jelenthet 2-300km is, stb. Szerintem ezen nem érdemes annyit agyalni. Mielőtt nagyon belemennénk a logikai buktatókba ne feledjük, ebben a sorozatban halott emberek sétálnak :)
  • Prof William
    #4634
    Az első évad beli kóma, majd a második évadbeli Carl életben maradása miatti elkeseredés rossz hatással volt a memóriájára.
  • stargatelost
    #4633
    De úgy emlékszem, Rick úgy emlegette a börtönt, mintha életében nem hallott volna róla, hogy van ott egy a közelben.
  • cylonflatus
    #4632
    Beköltözni egy börtönbe nyilván nem az első számú opcióként szerepelt a lehetőségek közül, amikor megfordult körülöttük a világ. Nekem is vonzóbb, értelmesebb cél lenne egy kutató központ, katonai bázis, stb. Először legalább is. Csak miután "kipipálták" ezeket a lehetőségeket és megtapasztalták, hogy a szar még annál is nagyobb, mint amivel a legrosszabb eshetőségként számoltak, csak ezek után lehet céljuk beköltözni egy börtönbe.
  • RedRiot
    #4631
    OK, de ha a börtön ott volt egy köpésre Rick városától, akkor neki rendőrként tudnia kellett volna erről - ehhez képest kb. véletlenül nekisétáltak kóricálás közben.
  • ForzaInter
    #4630
    tegnap olvastam el a képregény 5. kötetét. hát a sorozatbeli kormányzó kispályás a képregényeshez képest:D bár alakul már a sorozatban is:D
  • FL Zoli
    #4629
    King megye nincs georgia-ban, viszont van Morgan megye:), székhelye Madison mindössze 2 órányira Woodburytől:)
  • NovaTerra
    #4628
    Rick Atlanta mellett lakott. A többieket is Atlanta mellett találta meg. Elmentek a közeli egészségügyi kutatólaborba (nem tudom pontos nevét), majd el akartak menni a katonai bázisra. Csak ugye az autóúton sok kocsi eltorlaszolta az utat, jöttek a zombik, Sophie elszaladt. Keresték, Carlt meglőtték. Közeli farmon éltek. Jöttek a zombik, elmentek. Harmadik évad első részéből megtudjuk, hogy a környéket járták.
    Szóval nem kiderül, hogy "Rick városa körül túráztak". Mert nincs mi kiderülni. Eleve nem is értem miért gondolod, hogy nincsenek közel. Végig ott maradtak a környéken.
    Woodbury is viszonylag közel van Atlantához. Még ha ezt mi magyarok nem is tudjuk feltétlenül.
  • Tikal #4627
    Meeg a vegen kiderul kurvara nem mentek sehiva vegig rick varosa kirul turaztak :))
  • syberia2
    #4626
    nem az, ami a börtön területén volt valahol, csak tele zombikkal?
  • Tikal #4625
    Azt fosztotta ki a Morgan :)
  • FL Zoli
    #4624
    Volt egy párbeszéd még az évad elején , hogy a börtönök X mérföldes körzetében van fegyverlerakat, annak mi lett a vége?
  • RedRiot
    #4623
    Ezen agyaltam én is: mire fel vállalták be ezt a hosszú és veszélyes utat? Elég messze lehet a börtön Rick városától - különben rendőrként biztos tudott volna róla. És tényleg azt hitte hogy a fegyverek még ott lesznek a rendőrségen?

    Hátizsákos gyerek: lehetett volna csapda is. Megállnak neki aztán mikor kiszállnak az autóból előjön pár fegyveres a fák közül. Mondjuk mikor másodszor is találkoztak vele talán csekkolhatták volna hogy érdemes-e magukkal vinni.

    Egyébként szerintem nagyon jó, hangulatos rész volt, tetszett hogy kicsit eltértek a cselekményszáltól.
  • NovaTerra
    #4622
    Így megoldották három állandó szereplővel. A többiek pihenhettek. Ha meg már mutatják Merlet, akkor a többi szereplőből kell néhány a börtönben.

    Michonne nekem szimpatikus, ebben a részben kedves oldalát is megmutatta. Rick felé szerintem is közeledésként is felfogható.
  • cylonflatus
    #4621
    Én ebbe a legutóbbi részbe -ha már fillert kell csinálni- beleírtam volna Merlet.
  • NovaTerra
    #4620
    Nektek minden női karakterrel van valami bajotok?
  • syberia2
    #4619
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a csapdáknál én is reménykedtem hogy megfejelje a baltát, vagy legalább port törölgesse fel a szőnyeg alatt:D
  • The Sopranos
    #4618
    Nem lenne jó ha Rick és Michonne összeborulna...kapnánk még 1 Carl-t tejeskávé színben... Így is abban bíztam, hogy megkóstolják őt és vége vagy belesétál egy szuronyba a bamba fejével.
  • syberia2
    #4617
    meg hát közük nincs hozzá, ez még Atlantán túl levő város, sokkal többet autóztak, mint amit láttunk.
  • NovaTerra
    #4616
    Mert filler rész volt. Bár simám überelte a normális részeket.
  • FL Zoli
    #4615
    azért mert kisnyúl
  • desigo
    #4614
    A kormányzó és a csapata miért nem talált még rá Morganre?
    Micsoda fegyverkészlettel gazdagodtak volna.
  • bega82
    #4613
    :D Bocsánat. De a "szerintem Michonne és Rick dugni fognak hamarosan" után adta magát... :)
  • sata75
    #4612
    azért 50 hszenként sikerül visszatérni ahhoz a témához, hogy ki, kit és hányszor...:)
  • Seth
    #4611
    Remek zombi lenne belőle, még maszkolni sem kell..
  • bega82
    #4610
    ON:
    Amúgy kíváncsi leszek, hogy várja-e őket valami meglepetés, mikor visszatérnek. Hátha Merle csinált valami kis balhét! :D
  • bega82
    #4609
    Hát igen, azért csak egyszer! :DDD
  • Tikal #4608
    háát, max ilyen világvége helyzetben... feje nem valami szép :)