12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • Starfarer
    #5251
    Igen, ez is az unintelligens, gerinc nélkül élő sg moderátorok miatt van, butítják a népet és átverik.
  • precision
    #5250
    mert lusták voltak egy teljesen új sztorit megírni, ezért fogtak egy jó könyvet és hozzányúltak
    ha jól tudom a forgatókönyv írásában az eredeti könyv szerzője is részt vett... szóval :)

    amúgy meg itt van ez a sorozat mint élő példa rá, hogy milyen magasról szarik a képregényre (én nem olvastam, csak hallottam róla, hogy így van) és mégsem érdekel senkit :) ugyanúgy nézik/nézzük
    bosszankodni lehet rajta, csak felesleges.
  • precision
    #5249
    hát a zombi eléggé "fentezi" vagyis misztikus dolog :)
    halála után felkel és belet akar enni :) soha nem hal meg, halhatatlan élőhalott, csak akkor pusztul meg ha a fejére mész rá, amúgy semmi

    innentől kezdve kár realitást keresni benne, mert ez egy nem létező dolog
    persze meg lehet majd magyarázni, hogy valamilyen katonai kísérlet rosszul sült el és egy vírus okozta az egészet... és ez mondjuk olyan parazitát hozott létre az emberben ami halálkor aktivizálódik és "feltámasztja" a delikvenst :) nemtom... igazából még egy modern kori zombi filmben sem magyarázták meg, hogy mitől mennek a zombik
  • Sir Quno Jedi
    #5248
    A vírus nem termel energiát a semmiből, a mágia meg fentezibe való.
  • rooney8
    #5247
    na takarodj :DD
  • Kongy
    #5246
    "Our own Chandler Riggs (Carl Grimes) and Madison Lintz (Sophia) have been nominated for Young Artist Awards! http://bit.ly/YJyeIM"

    NA NE!
  • Lantee
    #5245
    Háháá....most kezdődött a THE HOST, és az elején Hershel a boncmester! :D
  • Narxis
    #5244
    A vírus tartja életben, gondolom vagy mágia... :D
  • Sir Quno Jedi
    #5243
    na egen, de mitől??? fotoszintetizál, vagy mi a rák? ha nem "mágiával" magyarázzák, akkor kell legyen valami, ami "életben" tartja, mert az energiamegmaradás makacs dolog.
  • Pares
    #5242
    Ugyan már... ha még egy levágott fej is "életben" marad...
  • Sir Quno Jedi
    #5241
    A gyors zombik kecisok energiát fogyasztanak. A gepárd is gyors, de pont ezért sokat kell zabálnia. Egy elefánt is egész nap eszik gyakorlatilag, hogy fent tudja tartani a testméretét, pedig az nem is rohangál ha nem muszáj. Szal. a gyorszombiknak egész nap enni kell, ha folyton futkorásznak. A kalória az kalória. A norbifitnessz nem tesz jót a zombiknak senem. Ha megeszik egymást nem gond, elég sokáig kitart a táplálék persze.
  • Evoluti0N
    #5240
    Azonban nem értem, hogy minek kellett World War Z-nek elnevezni és a könyv adaptációjának beállítani? Ha az emberek nagy része úgyse olvasta a könyvet, akkor úgyse ismerik és nem a cím miatt fogják megnézni. Brad Pitt miatt fognak elmenni a moziba és mert zombis, nem azért mert "ebből a könyvből készült". A videónál meglepően sok a dislike (vagy meglepően kevés?), gondolom ezt azoknak az embereknek a csoportja alkotja, akik elolvasták a könyvet. Ez alapján a könyvet kedvelőket nem tudják a moziba csalogatni, vagy legalábbis nem azért fogják megnézni. mert annak az "adaptációja". Itt max a könyv írója jár jól, mert lehet, hogy a film megnézése után megveszik sokan a könyvet. Csak akkor a filmet kedvelőknek fog csalódást okozni a könyv, mivel egész más történetet kapnak, mint amit a filmben láttak.
  • NovaTerra
    #5239
    Ki szokás írni, hogy forgatókönyvet készítette Y, X W című regényéből. Szóval, ha nem vakok, akkor tudni fogják.
  • Szolnokboy1
    #5238
    igazad van, de ő csak azt mondta, h többet érdemelne. mivel ő vette a fáradtságot, hogy elolvassa a könyvet és - gondolom - tetszett neki, ezért elvár egy hasonló színvonalat a filmverziótól. ja és magasról szarik a másik 99%-ra. az elvárások lehetnek különbözőek is ám.
  • precision
    #5237
    a kutya nem olvas már könyveket... és ez nem vicc sajnos :(
    persze vannak könyv olvasók is jelenleg, de amíg egy valóvilág féle szenny műsor egy perc alatt több nézőt vonz mint a legjobb könyv 5 év alatt addig felesleges ilyeneken fennakadni, hogy nem olyan lesz mint a könyv

    garantálom neked, hogy akik meg fogják nézni a filmet, 99%uknak fogalma sem lesz róla, hogy ez egy könyv adaptáció... szóval no big deal.
  • Susarc
    #5236
    az a baj ezek a lufi fejű zombik valóban nem veszélyesek már nekik....csak abba gondoljatok bele RL nem ilyen félválról vett mozdulat ám belékelni egy emberi koponyát! tehát inkább futás lenne mint az ilyen nevetséges késes killek:P
  • ForzaInter
    #5235
    a world war z-ből marha jó sorozat lehetett volna, bár még akár lehet is később.
  • Evoluti0N
    #5234
    Bizony. Ebből sorozat lett volna a jó. Minden rész 1-1 történetet mesélt volna el, ahogy a regényben is mennek a riportok. Az eddig látottak alapján ennek 0 köze lesz a könyvhöz. Vagyis annyi, hogy lesznek benne zombik. Azonban ameddig a regényben "rendes zombik" voltak, itt szuperzombikat kapunk.
  • rooney8
    #5233
    már többen írták, hogy ebből sorozatot kellett volna csinálni. úgy lett volna idő mindent részletesen bemutatni, elmagyarázni. én ugyan nem olvastam a könyvet (első pár 10 oldalig eljutottam, de időhiány és egyéb okok miatt abbamaradt), de szerintem se lett volna rossz egy sorozat.
  • NovaTerra
    #5232
    Az állatokról is eshetne pár szó. Rájuk nem hat a vírus? Zombinyuszi és hasonló nincs sehol?
  • Evoluti0N
    #5231
    Szégyen, hogy ezt akarják World War Z néven eladni, amikor semmi köze hozzá. Egy sima hálivudi látványfilm lesz, amikor a könyv sokkal többet érdemelne.
  • NovaTerra
    #5230
    Ez egyébként ott kezd ellentmondás lenni, amikor valakit ki akarnak írni. Például Andrea már kész terminátor módjára irtotta őket. Egy gemkapoccsal is elbírt volna mindenkivel. Aztán végül már harapófogóval se bírt el egy darabbal.
    Michonne is akár egy egész várost megtisztít egyedül. Vagy ott a kormányzó, képes volt kimenekülni Andrea rögtönzött csapdájából.
    A zombik már csak akkor jelentenek veszélyt, ha kicsit dramatizálni akarják a helyzetet és kiírni valakit. Egyébként békésen alszanak úgy, hogy pár méterre a kerítés mögött több tucat van.
  • dragon11
    #5229
    köszi:D
  • toysoldier
    #5228
    október körül szerintem
  • dragon11
    #5227
    mikor jön a kövi évad?:S
  • precision
    #5226
    sprintelő zombik? :) csak kérned kell :DD
    http://www.youtube.com/watch?v=HcwTxRuq-uk
  • Starfarer
    #5225
    Szerintem nincs ezzel baj. Egy idő után mindenhez hozzászokik az ember. Még a giliszta sg moderátorokhoz is, a zombik meg sokkal kellemesebb társaság a fent említettnél.
  • Pares
    #5224
    Sokszor az volt az érzésem ilyen jeleneteknél, hogy beleerőltették, hogy na jó most egy kicsit legyenek a zombik is szerepben. De ezeken a haláljeleneteken kívül úgy aprítják a zombikat, még ha tömegben is vannak, hogy az valami csuda. Valahogy úgy érzem, hogy nagyon hamar kihalt az emberekből a félelem a félig megrohadt, halott emberek látványától. Sokszor mintha azon versenyeznének, ki tud több zombi-gumifejet átszúrni vagy letaposni (mint az a Daryles jelenet azzal a néger csávóval). Pontosan ez a fajta hozzáállás az, ami hentnek számít. Mondjuk lehet ez a zombik tulajdonságából is fakad.

    Lehet, hogy a sprintelő zombik a megoldás? Feldobná a hangulatot, az biztos, eszet veszve menekülnének. Na az lenne az igazi drámai túlélő-horror.
  • Narxis
    #5223
    De itt más fajta zombik vannak. :D
  • stargatelost
    #5222
    "Egy tengeralattjáró! Ennyi. Úszhatnak akármennyit, a tenger mélyén nem kapnak el"

    Úgy látszik a World War Z-t még nem sikerült elolvasnod :D Mire vársz? :D
  • Narxis
    #5221
    Hát pedig mi úgy érezzük, hogy nem veszélyesek. Én nem hentre vágyom mert az is uncsi lenne egy idő után hanem inkább mellékszálként lehetne valami a zombi ügyről is. Mondjuk miért vonultak csoportosan az autópályán a 2. évadban. Vagy felbukkanna egy helikopter is.

    Am. tudjátok mi kell a fzllos védelemhez? Egy tengeralattjáró! Ennyi. Úszhatnak akármennyit, a tenger mélyén nem kapnak el. Javaslom Rickék keressenek egyet a köv. évadban. :D Néha megraidelnek egy szigetet élelemért azt csá.
  • precision
    #5220
    nem értem miről zagyváltok itt össze-vissza :D
    nem veszélyesek a zombik? :) hát nem tudom... azért pár ember halálát már okozták ebben a filmben
    de azt is vegyétek figyelembe, hogy zárt térben vannak, ahová nem tudnak bemenni a zombik, ritkán találkoznak velük... amikor igen, akkor viszont gáz van (lásd Merle-Michonne jelenet vagy Governor zombi ajándéka a börtönnél pl.)
    ráadásul a zombik rohadt lassúak... csoportosan veszélyesek inkább, 1-on-1 már nem nagyon kihívás a harcedzett szereplőinknek :)

    engem inkább a ninja-style semmiből felbukkanó zombik zavarnak :)

    aki pedig hentre vágyik tényleg sorozatot tévesztett :) én már a legelején tudtam, hogy ez elsősorban egy dráma, amire az AMC neve garancia :) mondjuk nem ez a legerősebb drámájuk (Breaking Bad, The Killing pl 100x jobbak) de azért nézhető
  • Susarc
    #5219
    jaja +3-al melletted!
  • Pares
    #5218
    Ég a pofám, ő az atyja az egésznek...

    Különben nem a zombihentről van szó, csak hogy egyáltalán nem veszélyesek a tv sorozatban (a képregény nem izgat) a zombik.
  • JackMeadow
    #5217
    mind1
  • Pares
    #5216
    Akkor forgasson más sorozatot, ne egy zombiapokalipszisest...
  • JackMeadow
    #5215
    robert kirkman nyilatkozta valahol h őt nemigazán érdekli a zombihent
  • dave9004
    #5214
    én is azt vettem részre, hogy a zombikon már inkább csak nevetek, minthogy komolyanvenném őket:D
    bár egy év mészárlás után biztos én se venném mindet komolyan.
  • SötétBarom
    #5213
    Kb úgy csapkodják le őket, mintha legyek lennének. :DD
  • Pares
    #5212
    Ezzel én is egyetértek. Pontosan a zombiveszély hiányzik belőle. Kicsit nevetséges, hogy egy zombiapokalipszisről szóló sorozatban pont a zombik a legkisebb veszélyforrás. Értem én, hogy dráma az emberek sorsáról, de az első évad után szerintem átestek a ló túloldalára...