12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • Prof William
    #5775
    Esküszöm ez jobban fájt mint Lori halála. :)
  • Susarc
    #5774
    :D:D
  • tigeroo
    #5773
    és tényleg, elégette :D

  • tigeroo
    #5772
    ittvannak a kommentekben a rajongók kérdései, ahogy látom mindenki 1-2 idióta logikátlanságon kattog ugyanúgy
  • tigeroo
    #5771
    ilyenekre nem adnak választ sztem, a tetőre is annyi volt (a hivatalos magyarázat!!!) hogy a helikopter zuhanása már meggyengítette a szerkezetet, aztán a borospolc hangjára odatóduló zombik önsúlya adta meg neki a kegyelemdöfést LOL
  • Susarc
    #5770
    nah akkor nekem magyarázza el a csaj viselkedését a fürdőben:P
  • tigeroo
    #5769
    amúgy a talking deadben ezeket megmagyarázzák akit érdekel, 1-1 rendezői megoldást stb.
  • dave9004
    #5768
    tippem szerint olyasmi mint ami a comodoi sárkányoknak. H mivel dögevő, így a oszlott husbol olyan baktériumokkal van teli a nyála-szája, h hamar meghalsz tőle.
  • DasIsFuck
    #5767
    akkor konvertálják át élőholtas sorozattá, azon akár lehetnének csontig lerohadt húsú csontvázak is és talán gondolkodhatnának is, biztos érdekes lenne és nem gyomorforgató logikátlanságokkal kellene teletömni egy 45 perces részt...

    igazából ilyen köröket futnak a storyba is meg a karakterfejlődésbe is.
  • NovaTerra
    #5766
    Én a megharapták, amputáljunk, mert meg kell állítani a fertőzést dolgot nem értem. Mindeni már fertőzött. Sok harc után csurom véresek. A harapásban mi van?
  • Austin Bailey
    #5765
    a zombik is vírusos mutánsok.
  • Kongy
    #5764
    Nana, azért bebizonyosodott, hogy egyedül is képes bajt keverni egy csoszogó zombi, pont az előző részben :D
  • lammaer
    #5763
    Az nem zombifilm, hanem mutánsos vírusosfilm. Mint mondjuk a resident evil :)
  • Pares
    #5762
    Na, azért... WWZ nagyon is jó zombiapokalipszis filmecske, bár ott másmilyen a zombik természete.
  • lammaer
    #5761
    A zombi hörögve csoszog. PONT.

    Minden olyan zombifilm ahol a zombi szupergyors, szupererős meg szuperképességei vannak szar :D
  • Austin Bailey
    #5760
    Amúgy az első évadok mindig jók. Én most a low winter sun-t néztem. Detroiti korrupt zsarukról szól, ha esetleg érdekel valakit.
  • Pares
    #5759
    De ez pont az a hörögve csoszogós sorozat, amiben a zombik csak a nagy létszámmal tudnak komoly veszélyt jelenteni. Emlékeztek még az első évad városos jelenetére, amikor a város utcái dugig voltak zombikkal? Amikor alig tudtak hova menekülni? Na ott cseszték el, amikor fokozatosan kivitték a sorozatott a szűk városi jelenetekből a vidékre és redukálták a megállíthatatlan erőt képző zombi csordákat is. Ezt kéne visszahozni. Bár valós életet figyelembe véve nyilván az olyan helyre való menekülés a logikus, ahol minél kevesebb a fertőzött, de ennek a lehetőségnek a filmbeli megakadályozása az írók dolga.

    A WWZ könyvben sem rohangáló zombik vannak. Ott is ezek a kúszó-mászó, lassan döglődő fajták vannak, mégis még a hadsereg sem tudta őket megállítani, mert akkora volt az egybeverődött, folyamatosan áradó zombi tömeg, hogy kifogytak a lőszerből, mielőtt megállíthatták volna őket...

    És az ilyen dolgok alapoznak meg egy jó zombis filmet. Kétségbeejtő helyzetek, menekülés az óriási és legyőzhetetlen túlerő elől, reménytelen hangulat, és sok-sok áldozat...
  • Vaxi
    #5758
    tökéletesen összefoglaltad :D
  • kissoreg
    #5757
    az a baj, hogy nincs ötletük, ha nem lennének logikátlanságok, akkor lehet kicsit többet kéne gondolkodnia az íróknak is, hogy mit találjanak ki, így viszont ha mindenkit totál gyökérnek állítanak be, akkor akár 3 nap bulizás/ivás után is összedobnak egy heti részre valót...
  • Mirk
    #5756
    Lenne mit nézni, mert nem csak az embereknek lehetne egy kis eszet adni, hanem a zombiknak is. Ha például a "félelmetes" ellenségek többre lennének képesek a hörögve csoszogásnál, akkor lehetne izgalmasabb a sorozat amellett, hogy a nézők nem szörnyülködnek a főhősök döntésein.
    Bár ebből a szemszögből jogos a sok idiótaság amit az emberek csinálnak, hiszen ezek a zombik nem jelentenek komoly veszélyt senkire.
    /off: ha a szereplőket a World War Z világába helyeznénk, egy részes lenne a sorozat./
  • kissssss
    #5755
    "akkor nem nagyon lenne mit nézni"

    meg nem tudnánk min rugózni este tíz órakor
  • Pares
    #5754
    Tökéletesen igazad van. Ugyan akkor azt se felejtsd el, hogy ha nem lennének benne ilyen hülyeségek, akkor nem nagyon lenne mit nézni, és sokkal nehezebb lenne "fölöslegbe" drámázni. Máskülönben pedig ez Hollywoodi jellegzetesség. A filmek 75%-ában vannak ilyen kétes dolgok, ezzel meg kell tanulni együtt élni... Én is azt várom már, hogy mikor takarodnak onnét el.
  • tigeroo
    #5753
    de a legelső részben a kilincset nyitogatta a négernek a felesége!!! azóta más irányba mentek el a zombik is...

    all in all: valóban sok a logikátlanság. bazmeg ha én egy börtönbekényszerülnék aludni akkor magamrazárnék este minden szart ha tudnám hogy vannak betörők stb "odakinnt"... nemhogy zombik...gyermeteg rendezői megoldások, rontják a tévéfilm élvezhetőségét (mert azért még mindig csak egy tévéfilm, nem kell tökéletesnek lennie ezt énis tudom)
  • Austin Bailey
    #5752
    mivel a zombik nem tudják lenyomni a kilincset, ezért teljesen fölösleges őket bezárni. (Mellesleg egy börtöncella nem is nyitható belülről, de ezt igaziból a film nem vette figyelembe eddig sem)
  • Pares
    #5751
    Hogy lenne tele a poci, amikor az már régen kipottyant belőlük... :D
  • tigeroo
    #5750
    \'murica.. mondjuk a gyerekek edukációját én sem értettem, ma hallottam a hírekben megint egy 12 éves srác lövöldözött az apja fegyverével a suliban, de a világvégén nem taníthatják őket pl. kést fogni...

    ilyen ez a kultúra:D
  • Susarc
    #5749
    ezen jót röhögtem és tökéletesen igazad van!
  • kissssss
    #5748
    #5745

    "na jó hagyjuk ezt, rágja más a szádba hatszor ugyanazt."
  • Austin Bailey
    #5747
    nem veszed észre, hogy hülyeséget beszélsz, ezzel nincs mit kezdeni
  • Mirk
    #5746
    Lesz még ennek a sorozatnak olyan része, amelyben legalább egy pici logika van? Értem én, hogy már a kezdetektől teljesen logikátlan emberi döntések hadával szembesültünk, de ezek az új része már ütnek.
    - A nap 24 órájában 20 zombi támasztja a kerítést. De nem menne oda senki, hogy egy kihegyezett kampósbottal kiszúrja a szemét, ahogy szokták, csak akkor, amikor már majd kidől a kerítés. persze vannak most, vagy negyvenen, de csak hatan mennek ki.
    - természetesen az egyetlen mód, hogy elcsalják őket a kerítéstől az, hogy az összes élelmet feláldozzák nekik. Értem én, hogy úgyis meghaltak volna a sertések a betegségtől, de nem lett volna jobb levágni őket és besózni a húst későbbre?
    - Miért nem mennek ki a tetves autókkal és mennek át háromszor az egész bagázson?
    - Olyan fasza kis sáncot barkácsoltak a kapu elé, nem lenne tök jó a kerítés mentén végig kirakosgatni a kis karóbarikádokat? Vagy értem, akkor a zombik nem tudnának hozzáférni a kerítéshez, igaz.
    - Apokalipszis most, de persze a gyerekek nem tanulhatják meg megvédeni magukat a közvetlen veszélyt jelentő zombiktól, nem ez titkos harcművészeti oktatás nem juthat egy felnőtt fülében sem. Hiszen melyik szülő szeretné, hogy a gyereke képes legyen megvédeni magát a zombiktól?
    - Vagy attól félnek, hogy szegény csemetéknek nem lesz "rendes" gyerekkora? Igaz, az emberiség történetének nem tudom hány millió gyermeke, akiket arra neveltek, hogyan öljék meg a szomszéd falu/város/ország ÉLŐ embereit, nyilván nekik is milyen rossz volt.
    - A feka csaj meg ahelyett, hogy előkapta volna a kardját és három másodperc alatt levágta volna azt a két zombit, inkább nekiállt velük birkózni, hátha őt is megeszik.
    - Farmerkedni is csak a csúcsvezér fog, a többi húsz ingyenélő meg lógatja a lábát a cellákban.
    - A lopakodó zombikról már írtatok.

    Annyira várom már, hogy végre elmenjenek ebből a börtönből... ameddig utazgattak, addig legalább történt valami, de itt csak olyasmi történik amitől megőrül az ember.
  • kissssss
    #5745
    jesszus már elmagyaráztam mi az ok a zombik odaszoktatása és a belső feszültség keltése, te értelmezed is amit írtam vagy csak gyorsan át futsz a szövegen?

    mi azon a rögeszme hogy 2 lehetséges fertőzöttet a biztonság kedvéért bezárták külön cellákba? vagy te csak hagynád szabadon lófrálni őket a börtönben? jujj.

    de te még mindig ezen az hullák önfelgyújtós rácson kereztül járkálós témánál vagy leragadva, még mindig yeah fuck logik.

    na jó hagyjuk ezt, rágja más a szádba hatszor ugyanazt.
  • gibson9
    #5744
    A zombik sosem laknak jól? Mi van ha tele már a poci? Akkor nem támadnak?
  • Mirk
    #5743
    Amúgy a disznók honnan voltak?
  • Austin Bailey
    #5742
    te mostmár egyáltalán nem érted, amit mondasz.
    1, Ott tartottunk, hogy ha van valaki, aki problémát akar okozni, és odaszoktatja a zombikat, akkor közben meg miért nyírná ki azokat, akik belül zombivá változhatnának. Erre lehet azt válaszolni, hogy esetleg nem azért nyírta ki őket, mert átváltoztak volna, hanem mert őket tudta csendben elintézni. Itt tartottunk. Erre te elkezded azt magyarázni, hogy bőven volt rá lehetőség, hogy elintézze őket Igen, de mi az ok?
    2, az a te rögeszméd, hogy azok ketten be voltak zárva. Ez eddig nem volt benne a filmben. (hacsak azt nem tekinted annak, hogy a néger pasi a virággal a rácson nézegetett be, és nem ment be.

    Egyébként nekem is az is eszembe jutott, hogy a nő nem halt meg, hanem megrendezte az egészet, és azért égetett meg monjuk két zombit, hogy ne lehessen azonosítani a hullákat. És akkor ő a főgonosz.
  • Monoton
    #5741
    Jó de ezt ne nekem írd, hanem annak aki nem érti :D
  • Pares
    #5740
    Már megint mennyi értelmetlen agymenés...

    Nem biztos, hogy ugyan az az ember gyújtotta fel azt a két embert, mint aki etette a zombikat...
  • böröczk
    #5739
    nem tudom mennyire spoiler, de:

    azt elfelejtettétek, hogy a governoros bagázsból való a társaság nagy része, ki tudja, hogy nincs valami beépített embere ot, vagy még mindig hű követője :D
  • kissssss
    #5738
    zombibuli közepén egy bezárt celábban csinálhat az ember akármi, a börtön másik felében lakók kötve hiszem hogy észrevennék hogy épp két ember tesznek el láb alól... főleg akkor ha a bentlakók épp azzal vannak elfoglalva hogy fel ne zabálják őket a zombik.
  • kissssss
    #5737
    mire lenne jó? például a grovenorizmus első embere így próbálja kiélni a bosszúját mielőtt újra akcióba lendülne, iszákos néger koma egy lehetséges veszélyforrás a börtönön belül.

    "hanem csak azért mert ők ketten voltak éppen elkülönítve, és így könnyen hozzáférhetők voltak?"

    ha a börtönön belül van egy beépített embere a grovenornak akkor volt rá bőven alkalma hogy kicsinálja a csajt meg a fickót, amíg hőseink kint küzdenek a kerítésnél meg bent a zombikkal.
  • Austin Bailey
    #5736
    úgy értem, hogy ha valaki jön feléd, akkor minimum azt mondod neki, hogy "szia mit szeretnél." Ezt meg a másik hallja. Egyébként teljesen mindegy, hogy ki gyújtotta fel őket, attól még a benzinespalack robbant volna, a tűz mitől aludt el, hol van s szénpor, és mitől égtek szénné.