12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • haxoror
    #6188
    Szerintem inkább az volt a mondanivalója hogy nem kell/lehet mindenkit megmenteni.
  • RedRiot
    #6187
    OFF:
    Szerintem is nagyon túlzó film a Divide. Azt az érzetet próbálta kelteni, hogy az emberek ha már nincs semmi vesztenivalójuk és a biztos halál vál rájuk teljesen kivetkőznek önmagukból és vadállattá válnak. Bizonyos mértékig biztos van ilyen folyamat, de nem hinném hogy tízből nyolc emberből perverz pszichopata madöfaka lesz alig egy hét alatt.
    Kibaszott lehangoló, beteg film volt, egy darabig bosszantott nagyon hogy megnéztem.
    ON
  • IXEMGabeo
    #6186
    Nem emlékszem, hogy hány napig voltak összezárva, de 10 nap alatt nem dilizik be úgy az ember, hogy beöltözik női ruhába buzul és leborotválják kopaszra magukat majd így terrorizálják a velük együtt lakókat:DD
  • Prof William
    #6185
    Ez igaz. El bírnék képzelni egy a könyv alapján készülő minisorozatot.
  • ForzaInter
    #6184
    A World War Z-ből kurva jó sorozatot lehetne csinálni.
  • Madi92
    #6183
    Könyvre gondoltam, könyv és film között kb csak a cím közös, meg 1-2 apróbb részlet.

    Érdemes nekiállni a könyvnek, nekem nagyon tetszett.

    Könyvben a zombik bár lassúak voltak, de összeálltak, több 10 ezres hordákba. (Ha nem nagyobba) A hadseregek nem bírták ammo-val.

    Veszélyesebbnek tartották azokat a zombikat, akik nem voltak képesek járni, csak kúszni, mivel a fűben nagyon nehéz volt őket kiszúrni.

    Ja és tudtak víz alatt is mászkálni..:D

    Amúgy könyvben kis történetekben van elbeszélve a mű, mindig más emberke szemszögéből. Egy újságíró a "főszereplő", ő utazgat a világban és túlélőket interjúvoltat meg.
  • Tikal #6182
    egyébként az évad legjobb része volt, végre tényleg történt valami, végre volt mondanivaló...
  • Tikal #6181
    gondolom nem a filmre gondolsz… a könyvben is turbo módban rohangáltak a zombik? :)


    Ha télen fagyottak a zombik, akkor Izland lesz a legjobb hely, ha bekövetkezik a zombi világvége :D
  • Madi92
    #6180
    Eddigi legreálisabb leírás a World War Z volt.

    Pl volt egy rész arról, hogy az emberek, hogy kerestek menedéket. MO is meg volt említve benne, hogy nagyon sok a vár. (falak, kapuk, minden)
    Tán a Diósgyőri (nem biztos) vár volt kiemelve, bár ott pont arról volt szó, hogy valami régi raktárban tárolt robbanószer berobbant, szal nem happy end! :D
    És csak télen mentek ki gyűjtögetni, mert akkor a zombicsekek befagytak, vagy ilyesmi.
  • Prof William
    #6179
    Jaja. És nemhogy 10 évig de még 10 napig se bírták ki együtt.
  • IXEMGabeo
    #6178
    Hasadás?

    ott nem is zombik voltak, hanem pusztán világvége azt a bunkerben lévő összezárt emberek viselkedéséről szólt leginkább az egész film. Kissé túlzó és beteges volt mondjuk
  • bcrics
    #6177
    A 4. Pontra már lett is egy értékelhető film osszerakva, - the divide.
    Érdekes.
  • Prof William
    #6176
    Ja egy reális zombiapok sorozat kb így nézne ki...

    1. Kitör a vész.
    2. Hőseink találnak egy biztonságos jól megerősített helyet.
    3. Felhalmoznak évekre elegendő kaját.
    4. Kb 10 évig ki se mozdulnak max ha már nagyon muszáj.
    5. 10-15 év alatt a zombulás véget ér.

    The End. :)

  • RedRiot
    #6175
    Nekem is beugrott egy játék erről, de nem a Wow hanem a State Of Decay. :) Biztos több Influence pontot akart gyűjteni a Governor mikor az automata pisztolyt adta le a csajnál és a gyengébb revolvert tartotta meg magának. :)
  • RedRiot
    #6174
    Az mindig jót tesz egy sorozatnak ha több szálon is fut a cselekmény - remélem a Gov egy ideig még nem találkozik Rickékkel.
  • Madi92
    #6173
    Visszaolvasgattam a fórumban. Bírtam azért, hogy ment a sírás, hogy így szar, úgy szar a sorozat, mert nem reális, hogy a "kibaszott" kerítést nem tudják végre megerősíteni, meg ilyenek. Aztán meg, hogy mi faszért vesztegelnek még a börtönben, mert uncsi..

    Csak én érzem itt a paradoxont?
    Ha reális lenne, akkor a börtönből soha ki nem mozdulnának, max, ha elfogy a suppláj. Ha mindenféle hacukát viselnének, akkor meg senki nem halna meg, max betegségben, vagy valami baleset következtében.

    Szerintem a sorozat pont megtalálta az aranyközepet, és nekem nagyon bejön, minden hibájával együtt.
  • Fenrir
    #6172
    Tisztára előttem volt a kép ahogyan a Kormányzó Wow mintára veszi fel a küldetéseket a nagy sárga felkiáltójelnél :D


    -Hozz egy ostáblát.
    -Hozz egy palack oxigént.


    Ő meg megy és megcsinálja mert kell az xp :D
  • IXEMGabeo
    #6171
    :))) na ja

    de a sorozat készítői nem véletlenül vitték bele ezt az elemet;)
  • IXEMGabeo
    #6170
    dehogynem az 1. évadban voltak szinte a legtöbb párbeszédek:D volt úgy talán a 3. részben, hogy végig dumálgattak mi lesz velük és a végén megjelentek a zombik és elárasztották a tábort:D megvolt a dráma hatás bőven...meghalt Amy, meghalt Carol férje is, fokozódott a pánik.

    Viszonylag kevés zombival és sok drámai elemmel volt tele az 1. évad. 2. rész volt talán mikor Rick és Glenn álcázták magukat az igen ötletes volt valóban...

    Nekem eddig ez a sorozat caklipakli bejött kivéve a 2. évad, mert ott baromságnak tartottam amiért annyi ideig várakoztak, tökölődtek Hershelék közelében...plusz azt is Shane tette izgalmassá főleg.

    Logikátlanságok megvannak persze, de összességében azért kellemes csalódás ez a sorozat. Ez az évad kicsit döcögősen indult, de most kezd igazán beindulni...
  • Pares
    #6169
    Ez marha jó rész volt!
  • IXEMGabeo
    #6168
    Én bírom, mert érdekes karakter...sokaknak láttam cseszte a csőrét, hogy Woodbury, meg saját település...nekem bejött és a kormányzó is. Amikor ott szétlőtt mindenkit a dzsipje előtt akkor olyan lelkiállapot uralkodott el rajta (lecsapódtak benne a kudarcok, plusz a lánya halálát eképpen emésztette)...amiért szemét volt egyértelműen, hogy a saját tudósát áldozta be (szemüveges fickó) és persze Andreát is...Akkor nagyon megutáltam, mert pont kettejüket bírtam a 3. évadban, aztán ugye jött a szezonzáró és már tisztán látszódott, hogy elborult az elméje...Viszont ilyen világban az elméje könnyen megtisztulhat, ha hosszabb távon magányosan tengeti az utcákat, ráadásul nagy nehezen el tudta engedni a múltját...Egy nagy szerencséje van méghozzá az, hogy nem fogják lecsukni a tetteiért, sőt simán újrakezdhetné ámmm a következő epizódban megtudjuk mit terveznek vele...

    végre jó az évad, sokatmondó, hogy a kormányzó miatt
  • McCartman
    #6167
    :D
  • bega82
    #6166
    Szerintem is jó kis filler rész volt,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    érdekes volt látni, ahogy a kormányzó "megzakkan", és ilyen szótlan, megtört, segítőkész utazóvá alakul. :) Kíváncsi leszek, hogy Michonne-nal való találkozás lesz-e még, és miképpen... ;)
  • JackMeadow
    #6165
    fekete királyra nehéz lett volna
  • RedRiot
    #6164
    Nagyon kellett már egy ilyen rész! Jó volt kiszakadni a farm-ahol-élünkből és mást is látni. Tetszett az epizód hangulata, néha már olyan volt mintha valami európai filmet néznék.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kíváncsi vagyok Martinez mihez kezd a Governorral. Gondolom összeszedett magának egy kisebb terrorgruppét (gépfegyverropogás és megnőtt arcméret alapján), és megpróbálja valahogy felhasználni régi főnökét. Nyilván nem kéri fel hogy legyen újra főnök hanem megpróbálja megzsarolni/becsicskítani de azért ez egy hardcore pszichó esetében amilyen a Guv nem lesz egyszerű eset. OK, ott a kislány, de Martinez helyében nem aludnék nyugodtan. Mindegy, remélem a történések úgy alakulnak hogy Rickék végre otthagyják a börtönt és elindulnak Washingtonba / egy katonai bázisra / Káposztásmegyerre.

  • ForzaInter
    #6163
    A dráma nem egyenlő a szappanoperával..

    Eddig minden rész nagyon jó volt. Végre megtalálták az egyensúlyt. A sorozat nagy hibája volt, hogy vagy nagyon elmentek a dráma irányába (2 évad) vagy az akciot vitték túlzásba a dráma kárára (3 évad első fele). Nekem csak ez volt a bajom a sorozattal. Az 1 évad mellett eddig ez a legjobb, remélhetőleg marad a színvonal.
  • McCartman
    #6162
    Legjobb rész az évadban. Végre történt valami, valami értelmes. Halad a történet, el akarnak mesélni valamit.
    Ezerszer inkább nézem ezt mint Ricket a kis kalapos gyökérrel és a börtönös szenvedést a halál unalmas és kiszámítható karakterekkel és dialógusokkal.
  • DasIsFuck
    #6161
    az a baj derillen, hogy ha megnézed a jellemét meg a viselkedését ez így h ott van badasselni zombi rajtaütéseknél ok, de önmagába unalmas lenne.

    Rick meg önmagába is elég érdekes karakter.

    egyébként igaz amit írsz.
    ezért volt az első évad messze a legjobb, mert ott nem ezen a szappanopera drámán volt a fő hangsúly vagy inkább úgy mondom, hogy ott még volt ötlet a stábba.

  • Evoluti0N
    #6160
    Nekem tetszett a mostani rész. Egész eddig azon gondolkodtam, hogy mi van már a Kormányzóval. Hát, most kiderült. :) Végre megismerhettük a nem gonosz oldalát is. Emellett kaptunk két gyűjtögetős küldetést is. Szerintem a jelenlegi évad legjobb epizódja volt.
  • tigeroo
    #6159
    darylt azért jól kitalálták.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a képregényben lesz egy alexandria nevű "város", aztán szó van még ott washington dc-ről is elvileg oda akarnak benne eljutni rickék, BÁR annyira eltér tőle a sorozat hogy kitudja mit akarnak ebből. a képregény azért sokkal brutálisabb sztem, ott pl. michonne a kormányzónak levágta a farkát, kezét is:D a kormányzó meg ricknek vágja le a kezét)


    amúgy szerintem pár nagyszerű zombis jelenet kellene a sorozatba, pl. amikor bekenték magukat zombicuccal és úgy vegyültek el, vagy amikor michonne 2 láncravert walkerrel vegyült el...

    nem értem miért nem brainstormingol ilyesmikről a producer, simán lehetne ötletes dolgokat belevinni amik nagyon feldobnák az egészet
  • haxoror
    #6158
    Governor spin-off

    Amiért tetszett ez a rész az az volt hogy végre megint az úton voltak és nem azt kellet nézni hogy megy a végtelen balfaszkodás a böriben, az úton megtörténhetnek olyan új és váratlan dolgok (Martinez), amik a börtönben sokkal erőltetebbek pl kerítés átszakadása stb
  • DasIsFuck
    #6157
    mert a drámai része ami kifulladt sztem.

    folyton ugyan azokat a már sokszor kijátszott helyzetek jönnek fel és ez így már nem érdekes.

    önmagába szerintem Ricken kívül egy karakter nincs ami érdekes.
    Ricken kívül a többi karakter csak azért érdekes mert ott a többi mellette.
  • DasIsFuck
    #6156
    úgy értem a világépítőt h a történet kezdjen vmit a körülöttük lévő világgal,eseleg foglalkozzon a járvány kitörésének az okaival és hasonló világépítő jellegű történet szált és ne arról szóljon h élik a mindennapjaikat egy élőholtas poszt-apokaliptikus világba.
    Mert a sorozat erről szól már évadok óta.

    Amíg utazgattak addig úgy volt jelen a világépítés, hogy kerestek egy idili helyet és eközben mindenféle számukra ismeretlen helyzetekbe kerülhettek ergó mindig épült a világ, mert ott volt az ismeretlen tényező és h vajon ez alatt mire bukkanhatnak, de amióta letelepedőset játszanak csak ilyen szedett-vedett szappanoperai jelleggel csordogál a történet.
    Ezt kiszinesítik részenként jó pár undorítóbbnál undorítóbb zombi trancsal és kész az új wd epizód.
  • precision
    #6155
    ez még mindig egy dráma, AMC fajta (igaz nem a legerősebb)
    a zombis környezet csak "érdekesség" :) ennyi rész után miért csodálkoztok hogy ez egy karakterekre összpontosító dráma? :)
  • tigeroo
    #6154
    világépítő.. haha a kis naív.

    a mad maxről még nem hallottál mi? egy ilyen helyzetben minenki újra akarná osztani a lapokat, meg a hatalmat először. amúgy jólenne ha megjelennének valóban mostmár ilyen új kormányok, mint anno a jericho c. sorozatban

    (ottis a nagy-főbb városokat atombombatámadás érte USA szerte, és több
    föderáció alakult ki a megmaradt csomópontokon. ott a WD-hez képest mondjuk profin volt bemutatva a katonaság, az erőforrások hiánya, a természeti viszontagságok felerősödése (amikor beköszöntött a tél pl. ezt rohadtul hiányolom ebből a sorozatból, bár valamelyik részben paradicsomot szüreteltek, akkor olyan kora-késő ősz lehet már...)
  • DasIsFuck
    #6153
    de miért mindig nácizombikat kell előhozni?Biztos ki vannak már akadva,codokba is mindig őket öldösik halomra
  • böröczk
    #6152
    Világépítő? Örülnek, ha túl tudják élni.
    Egyelőre a zombik vannak többségben, hőseink még a helyi közértbe sem ugorhatnak le kockázatok nélkül. :D
  • DasIsFuck
    #6151
    A kormányzó számomra eleve egy túlspilázott karakter volt eddig is,ráadásul elég érdektelen is volt a szembembe.

    Így szerintem nagyon rossz epizód volt, de annyira nem ütött el a sorozat színvonalától.

    Ez a stílus meg egszerűen már nem hiteles és érdekes nekem amit a sorozat bemutat így a 4.évadra.

    Az a baj h folyamatosan előhozzák ezt a letargikus világvége hangulatot ami így a 4.évadra már hitelét vesztette szerintem.
    Mostanra már vmi világépítő történetszállnak a közepébe kéne lennie a sorozatnak és nem ezt a poszt-apokaliptikus szappanoperát előadni 70-edjére is.
  • precision
    #6150
    persze, ezt én is éreztem :)

    csak sokan azt hiszik hogy az a normális amit a mesékben látunk, hogy van az aranyszívű hercegnő és a gonosz boszorkány... és ennyi, köztük nincs is senki :)

    az élet és maga az ember ettől sokkal változatosabb, a túl jó és túl rossz karakterek általában unalmasak is a filmekben és egyáltalán nem életszerűek

    pl. Dexter embereket öl még is szurkolunk neki hogy le ne bukjon, a Breaking Badben pedig Walterrel szimpatizálunk pedig nem igazán kéne :) a Governornak is van emberi oldala, hiszen ember :) a hszben amire reagáltam ott meg kifogásolják hogy akkor most szimpatizálnunk kéne vele? :) nem, egyáltalán nem kell, csak nem kell meglepődni hogy van emberi oldala, amit láttunk mamár eddig is... ezzel együtt egy pszichopata szerintem, de még is érdekesebb karakter mint a nagy többség a sorozatban
  • böröczk
    #6149
    Az akkor is egy nagyon jó húzás volt, nekem tetszett, ahogy az egész rész.


    A zombis trancsírozásokhoz meg annyit, hogy azon is meg voltatok lepődve, amikor eltaposták egy-egy fejét, de azok már mióta lehettek halottak? Gondolom, nem volt nehezebb beroppantani, mint egy újszülött koponyáját, sőt. Aztán ki tudja..

    De tény, hogy a Governor sokszor extra szuper zombiölő képességgel bír. :D