12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • Austin Bailey
    #6228
    szerintem Martinezt azért ölte meg, mert idegesítette, hogy ismeri a múltját, és hogy főnök státusza van. Nekem úgy tűnik hogy nála dühkezelés a másik megölése. Történik valami momentum, amit nem visel el, jellemzően olyanok, mint amikor valaki irányítani akarja, vagy akár csak ennek az esélye megvan, vagy a másik veszélyezteti azt a szerepet, amit egyébként kifelé eljátszik, és akkor átvált hidegvérűbe és a megfeleő pillanatban eltünteti. Én az egész műsorról, amit ad, hogy "én vagyok a nagy vezető, a mindenkiért felelős, és nekem nehéz döntéseket kell hoznom", azt gondolom, hogy a mások fölötti kéretlen védnökösködés csak azért kell, hogy egyrészt elhitesse magával, hogy ő jó, másrészt meg ezzel magyarázza meg magának a gyilkolásázás értelmét.
  • Austin Bailey
    #6227
    Én azt nem értettem ebben a részben, hogy akkor most ki ölte meg a kempingezőket. Adná magát, hogy a kormányzó, de mivel kiderült, hogy a tó is tele van dobva hullával, akiket előtte nem zobmi-hatástalanítottak, ezért arra következtetek, hogy a kormányzó előtt is az volt a gyakorlat a táborban, hogy leöldökölték a rivális csoportokat és suttyomban eltüntették a hullákat.
  • Austin Bailey
    #6226
    1,nem beszélünk többféle zombiapokalipszisről. Erről a zombiapokalipszisről beszélünk. Értelemszerűen. Ez a kérdés megint csak arra volt jó, hogy mindenkit terhelj vele. Én a magam részéről már rohadttul unom, amit itt csinálok páran, hogy egyáltalán nem állítotk semmit, hanem csak arra irányul a tevékenységetek, hogy amiket mások mondanak, azokat folyamatosan megkérdőjelezitek.
    2,erre már százezezerszer leírtam a válaszomat. Az hogy valami gagyi, nincs kitalálva, béne, gyenge, ügyetlen, önellentmondásos, elcseszett vagy nevezd aminek akarod az nem fantázia, hanem sötétség, ostobaság, gyökérség, agyatlanság és társai. A zombiapokalipszis nem tartozik ebbe a kategóriába, főleg mivel a sorozat nem akarja elmagyarázni, amitől tehát meglehet az az illúzió, hogy van egy tök jó magyarázaruk, csak éppen ez most nem értekes.
  • IXEMGabeo
    #6225
    csak nem értem az indítékot...a 6. részben elvileg új életet akart kezdeni a kormányzó

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ebben az epizódban nem tudtam megint mire vélni azt ahogyan elkezdte gyilkolászni Martinezéket úgy, mint amikor a régi énje uralkodott...Martinez kikötötte, h csak akkor maradhat a táborban, ha ő diktálhat csak ez lehetett az egyetlen ok amiért megölhette őt. Petet pedig azért intézte el, mert látta a portyázás közben, hogy gyenge és nem a túlélés, hanem a jószándék vezérli...Ezáltal meggyengítette és befenyítette testvérét is így könnyedén vezérré vált megint a Kormányzó...
    Ez viszont az írók hülyesége szvsz, hogy továbbra sem fogja békén hagyni a börtönlakókat. Michonne-ra különösen rá van állva hisz ő ölte meg a zombi lányát maximum ezt ezzel lehet magyarázni, hogy a bosszúvágy hajtja...
  • haxoror
    #6224
    molotov?
  • ForzaInter
    #6223
    Itt most attol függ, hogy valaki szereti a Kormányzót vagy nem. Akik igen azoknak az elmult 2 rész jött be legjobban az évadból, ahogy olvasgattam eddig. Viszont akik rühellik azoknak természetesen nem tetszett. Én se szeretem olyan karakter sztoriját nézni akit utálok, de pont ez a jó a Kormányzóban, hogy megosztó karakter.

    Viszont a nagy összecsapás úgy látszik most megtörténik.
  • ForzaInter
    #6222
    Attól, hogy rühelled a Kormányzó-t még nem jelenti azt, hogy rossz volt a rész.:) Annyi dolog történt a 2 részben amennyi az első 5-ben a börtönben, sőt még több is.
  • Lantee
    #6221
    Nem értem a fanyalgókat. Pont, hogy az elmúlt két rész végre szólt valamiről. Karakter- és sztorifejlődés is volt bőven, akcióban sem volt hiány, és végre megint lesz egy nagy összecsapás.
    Ha van kalap, az a baj, ha nincs, akkor meg az?
  • BoneDragon
    #6220
    Sajnos elég unalmas és kiszámítható volt ez a rész. Ráadásul a kövi rész bemutatójáról egyből a 3. évad ugrott be. Most már igazán kitalálhatnának valami mást...
  • blackfire001
    #6219
    Mi kell a túléléshez?
    TANK
    Brianéknek van tankjuk... Hogy pusztítják el azt? :D Hijack? :D
  • DasIsFuck
    #6218
    és milyen jellegű zombi apokalipszisre gondolsz?
    mert egy fikcióról beszélünk és egy olyanról aminek többféleképpen le lehet írni a kialakulási és működési szabályrendszerét amire lehet építeni a "szerintem így lenne reális" fajta hozzászólásokat.

    itt pl már a csak úgy kialakult egy ilyen vírus ami zombikká változtatja az embereket haláluk után is olyan realitási problémákba ütközik mint az amit kifogásolunk a sorozatba amit csinálnak a túlélők.

  • Susarc
    #6217
    annyira nem ide illik,hogy még....erőltetett és mesterkélt! már a 2 résszel ezelőtti homokos gyereknél is kinyílt a bicska,de szerencsére megették a Zombik:P
  • Evoluti0N
    #6216
    Most komolyan? Melyik épeszű, heteroszexuális férfinek nem jön be egy leszbikus mellékszál?
  • Gatti
    #6215
    Amúgy nekem van egy olyan érzésem hogy a kormányzó majd véletlenül Hershellt lövi le.
  • sata75
    #6214
    majd Olivia jól fejbe lövi:)
  • Gatti
    #6213
    Na megjött Charlie is a rejtélyből XD
  • stargatelost
    #6212
    Édes jó istenem, két epizód, kettő basszus a semmire. Értkélhetetlenül rossz volt. Kibaszott Kormányzó, de rühellem. Eddig nem értettem azokat, akiknek unalmas volt a TWD, most már igen. Két epizód elment arra, hogy lényegében ugyanazzal a cliffhangerrel végződjön a rész. Nevetséges.
  • chilisos
    #6211
    fuu mi lesz itt...
  • Susarc
    #6210
    a lopakodó zombik a házban és a leszbikus mellékszál ellenére ez egy bazijó rész volt! verte az összes börtönös nyüglődést!
  • bcrics
    #6209
    Aki látta a részt, nagyvonalakban merrefele halad a sztori?
  • Különc
    #6208
    A mid season finálé nagyon durva lesz...
  • ForzaInter
    #6207
    Alapból az egész csak egy fikcio.:) A témában pedig még mindig a World War Z a legjobb, még ha tényleg vannak is benne hülyeségek.
  • RedRiot
    #6206
    Az még egész szórakoztató de a Zombi Túlélő Kézikönyvben van pár irritáló baromság.
  • Austin Bailey
    #6205
    én most már csak azt várom, hogy a WD-ben mikor kezdenek el tánckarban szteppelni a zombik, miközben a félig megrohadt Huch Jackmen a West Side Storyból énekel.
  • kissssss
    #6204
    ezen a world war z újságírós marhaságon mindig jót szoktam nevetni annyi sületlen marhasággal van teli hogy az már fájdalmas, mások meg istenítik és a zombi világvége netovábbjának tartják.
  • Austin Bailey
    #6203
    az is lehet, hogy a zombikat az ufók dobálják az égből
  • G_ArchAngel #6202
    Ok feltelitodhetnek vizzel, a hullabol pedig a gazok tavoznak.
  • Austin Bailey
    #6201
    még mindig ott van a felhajtóerő. Alapesetben az ember fennmarad a víz tetején. Márpedig ha fent marad, akkor a hullámzás mindig visszasodorja a partra. Ha egy zombi nem tud úszni, akkor nem tud olyan messzire bejutni a tengerbe, ahol már az áramlatok elvinnék máshova.
  • G_ArchAngel #6200
    Altalaban a kontinensek koruli szigetek voltak veszelyben, sokan jottek ki a Mexikoi-obol, Karib tenger kornyeken.
    Ertelemszeruen, mivel az ember nincs magas vizoszlop nyomasanak kibirasara tervezve, melyebb tengerben a tomeg osszenyomhatta oket, ezert is csak par juthatott at, akik pl tengeri hegyvonulatok gerincein setaltak vegig.
  • Prof William
    #6199
    Ezt a World War Z könyvben sem értették a tudósok.

    Na persze nem úgy kell érteni hogy százasával jönnek ki a tengerből hanem úgy hogy néha-néha előfordul hogy 1-1 példány kitántorog a partra tiszta területen, elindítva a járványt.

    A könyvben úgy becsülik hogy még háború vége után is olyan 25-30 MILLIÓ zobbancs lehet az óceánokban. Ebbe belefér néhány kitántorgó...
  • Austin Bailey
    #6198
    ha a tengeren át tudnak gyalogolni, akkor az megint kurva nagy cheat, mert a tengeren nem azért nem tudsz átgyalogolni mert megfulladsz, hanem a felhajtóerő miatt, meg azért, mert ha valahogy mégis a fenéken tartod magadat, akkor hirtelen megtapasztalod azt, hogy a tenger feneke először a kontinentális lábból áll, ami az a lanksá rézsű, amit ismersz, de nagyjából 200 mélyen átvált a kontinentális lejtőbe, ami egy több száz méter magas majdnem fuggőleges fal, amin ráadásul folyamatos törmelékcsuszamlások vannak, amik akkorák, mintha egy hegy omlana le. Aztán eljutsz az óceáni fenékre, ahol megint nem tudsz simán gyalogolni, mert több km mély és magas szurdokok, kanyonok, zátonyok meg ősfolyamvölgyek vannak (pl Amazonas meg Kongó völgye). Valamint ilyenkor már minimum 4000 méter mélyen vagy, ahol akkora a nyomás, hogy aprró kicsi péppé összenyomódsz. Mondjuk Dél-Kaliforniában ez a rész nincs, de ott sem sima a tengerfenék. Mellesleg a tigriscápák mindent megesznek, még a vasat is.
  • RedRiot
    #6197
    "USA-ban vannak cégek, akik kész, military grade, hightech túlélőbunker-technológiát árulnak, TELEPÍTVE, kulcsrakészen"

    Még a végén kiderül hogy a Vault-Tec létező cég! :)
    (de ügyfelei tuti lennének!)
  • Sir Quno Jedi
    #6196
    Bones-ban volt egy rész, ami a túlélés-fanatikusokról szólt. Na kérem azok megtanulták, hogyan kell életben maradni a teljes civilizáció (sőt emberiség) full halála esetén és be is rendezkedtek erre. Hiperbiztonságos rejtett bunker (ellátmány, légtisztítás, víztisztítás, állatokat és növényeket is lehet bent tartani), van köztük olyan szaki aki az állatok és növényekhez ért, meg tartósításhoz, vegyészet stb., van aki a tech-hez stb., van orvos, pszichomókus, társadalomszakértő, aki összetartja őket (egy volt miniszter :D) és mindenki megtanítja a többieket alapszinten a saját szakmájára, mert bármelyikük kieshet stb. Nagyon jól tolták annyi szent. 5-6 fő csoportokban, sejtekben túlélnek bármit. ÉS ki is próbálták, nemegy gyakorlatuk volt, évtizedeken át teszteltek, egyre hosszabb és lehetetlenebb túléléseket rendezve.

    Volt velük képzett katona is (harc/túlélés), meg aki tud lőszert(!) és fegyvereket komolyabb technológiai civilizáció nélkül előállítani házilagosan. Sőt olyan fegyvereket is készítenek és használnak, ami túléli háttéripar nélkül is. Mindenkinek 2-3 szakmához kell profin értenie és a többiekéhez meg alapszinten.

    Ezeket az embereket alapvetően szín őrülteknek tartják, de eljöhet az idő, mikor szükség lesz rájuk.

    Jah és USA-ban vannak cégek, akik kész, military grade, hightech túlélőbunker-technológiát árulnak, TELEPÍTVE, kulcsrakészen, egyedi igények szerint tovább upgrade-elve. Kezelésre, mindenre betanítanak.
  • G_ArchAngel #6195
    Pont ok szoptak meg, aki eszakra ment, az menekult meg, mert a tel es fagy lelassitotta a zombikat. Nehezebb volt elelmet talalni, de legalabb volt eselyuk a horda ellen. Raadasul a mocskok a tenger aljan is atsetaltak a szigetekre.
  • Pares
    #6194
    Azt hiszem úgy 3-4 év. Ez alatt a természet kegyelmére hagyott, nem karbantartott autók szerintem nagyon rossz állapotban lennének, nem beszélve a benzintartályban lévő üzemanyagról.
  • IXEMGabeo
    #6193
    nem tudom a sorozatban hirtelen mennyi idő telt el az apokalipszis óta...

    ebben lehet valami egyébként
  • Prof William
    #6192
    Ha már benzin...

    Anno valami natgeós ismeretterjesztő sorozatban volt hogy a benzinben olyan adalékanyagok vannak amik kb 1 év alatt "elévülnek" és hiába néz ki benzinnek a cucc, de kocsi már nem fog menni vele.

    Szóval elméletileg a már egy kocsinak se kellene mennie.
  • IXEMGabeo
    #6191
  • Austin Bailey
    #6190
    ezzel csak az a baj, hogy szerinted. Szerintem emg nem. Az ideális zombi sorozatban az történik hogy
    1, kitör az apokalipszis. Már itt kihullik rengeteg ember, akik egyszerűen nem bírják felfogni a megváltozott viszonyokat
    2, a túlélők csaaptokba szerveződnek, és persze külső belső konfliktusokba keverednek, ami mind arra jó, hogy kialakuljanaka z új szabályok és értelmezések, amik szükségképpen minden csoportban mások lesznek. Magyarul a normatív morális pofázás, ami most megy a sorozatban már régen megszűnt volna, mert ezek a normák ("ne ölj", "mebert nem hagyunk hátra", "te döntesz a sorosdról" és társai)nem elválaszthatók a civilizációtól, amiben létrejöttek, vagyis annak pusztulásával érvényüket vesztik. Többé már nem jó együttélési szabályok.
    3, Kénytelenek mozogni, egyrészt, hogy elhelyezkedjenek egymáshoz és a világhoz képest az alkalmas helyeken, másrészt mert termelés nélkül a terület eltartó képessége elég korlátozott, addig tart, amig még találnak ott kaját.
    4, nagyjából két hónap után elfogy a benzin és a lőszer is, ami bekorlátozza a mozgási lehetőségeiket. (ehhez mondjuk nem ragaszkodom, mert tök jó, ahogy mennek az országúton)
    5, mindenki a mediterránum felé indul (az usában ez Florida), ahol van tenger, ami folyamatos kajakészlet, meleg van, és lehet találni szigeteket, amik stabilan megtisztíthatók a zombiktól. (leszámítva a friss hullák okozta kockázatot)
    6, eközben jelentős elhullások, sőt az egész csoport kicserélődése is bekövetkezhet a betegségektől, balesetektől, rivalizálástól, illetve gyenge emberek halála révén
    7, bizonyos képességű emberek mint az orvos mérhetetlenül felértékelődnek, és akár el is rabolják egymástól.

    Szeritnem ez elég sok olyan alaphelyez, amire sztorit lehet építeni.
  • IXEMGabeo
    #6189
    Xavier Gens a Hitmannel is csúnyán benézte...nekem az a filmje se jött be túlzottan...pedig azt is nagyon vártam. Beteg film volt, látványos, akciódús volt benne dráma is, de sajnos sok logikátlanság is. Michael Biehn és Milo Ventimiglia jól játszották a szerepüket ennek ellenére...

    OFF vége