12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • G_ArchAngel #6508
    Felig atcsapott nyakkal meg kuszott az oreg :)

    Egy masik sorozatban (Arrow) is meghalt, majd feltamadt a fogeci. Mert azok ilyenek. Allandoan feltamadnak.
  • gibson9
    #6507
    Na igen tudom, hogy nagy marhaságnak tűnik csak tényleg nem értem miért nem mutatták. Attól nem volt drámaibb szerintem, hogy nem mutatták. Még Hershel bácsi levágott fejét is lehetett látni.
  • BoneDragon
    #6506
    Lehet azok nem is zombik voltak, hanem álcázott szívsebészek!
  • haxoror
    #6505
    Ja, nekem is megfordult a fejemben hogy PONT azt nem mutatták hogy meghal, nem hinném hogy meg merik tenni hogy feltámasszák később, ha valakit szíven szúrnak egy karddal annak annyi, hacsak nem a műtőasztalon szúrják le miközben egy orvosi stáb már ott vár rá bemosakodva egy behűtött csere-szívvel.
  • gibson9
    #6504
    Mint mondtam kevés eséllyel :D Az elején féltem is, hogy megint elbénázzák. Amikor elkezdtek lövöldözni és megint nem találták el rendesen, csak vállba, akkor fogtam a fejem. Rick máskor osztja a fejlövéseket, de a kormányzót csak vállba sikerült áhh :D
  • Tikal #6503
    OMG :Ddd
  • BoneDragon
    #6502
    Szerinted hogy élne túl egy akkora sebet? Hívja a mentőket? Kicsit túlbonyolítod szerintem.
  • gibson9
    #6501
    Én nem lepődnék meg rajta, ha a kormányzó még életben lenne. Tudom, hogy átszúrták a mellkasát egy karddal, de a lelövését miért nem mutatták? Mindenki másnál láthattuk a fejlövést, a lefejezést stb, de a kormányzónál nem. Csak a fegyver durranást hallottuk, de mi van, ha a kormányzó előhúzott valahonnan egy fegyvert és ő lőtt először? Aztán valahogy elkúszott a zombik között. Tudom kevés az esély rá, de szerintem nem véletlenül nem mutatták. És higgyétek el nem vagyok egy kormányzó fan, sőt ebben a részben még jobban felbaszott, de nekem gyanús ez :D
  • McCartman
    #6500
    Ha tudta volna a kormányzó Woodburyben, hogy serdül már az utánpótlás. :D
    Biztos maga mellé veszi, lánya helyett lánya lett volna, mester és tanítványa. :D
  • McCartman
    #6499
    Kormányzót sajnáltam, kár érte.
    Szintén sajnálom az Ozból vett szereplőt, érte is kár. Bezzeg Carlt nem sikerült kinyírni, még mindig.
    De még mindig maradt szereplő a Drótból. :D

    Várom már mikor fog kiderülni, hogy a pszicho szőke kiscsaj etette a kedvenc zombiját a kerítésnél és boncolgatta a patkányokat majd miután ez már nem volt elég a két halálán levő beteget és Carol csak azért vállalta magára, hogy bevédje.
  • Tikal #6498
    nekem ugy tünik most az a korszaka van, mikor minden rossz amit a többség, a birkák csinálnak, a gyerekvállalás is.
  • haxoror
    #6497
    Nem mondtam hogy klinikai eset vagy és a szakemberes részt sem szívatásból írtam hanem halál komolyan, így az évek alatt már belefutottam pár hasonló emberben és mindannyiuknál volt valami probléma még korábbról amit soha nem dolgoztak fel, amiket írtál abból süt a keserűség és a kiábrándultság, aki csak simán pl kényelmi okokból nem akar gyereket az eleve nem kezdi el idegeneknek magyarázni a döntését.
  • Tikal #6496
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Gondolom nem egy kunyhóban élsz egyedül. Szóval valamiért itt vagy a többséggel, mégis miért? :) Nem vagy selejtes, nekem sincs gyerekem, pedig a társadalom szerint már illene, de ettől még nem nézem hülyének azokat akiknek van, és nem tekintek a gyerekekre ugy mint egy kötelezettség amit a társadalom elvár. Csak azért mert tudatosak vagyunk, attól még ott vannak bennünk az ösztönök. Szerencsére nem gépek vagyunk, érzelmek, félelmek, ösztönök nélkül,( szerintem a témában találsz sok érdekes filmet, könyvet, gondolatot, csak mint az ideszúrt idézeted ) Nekem csak az a bajom, hogy folyamatosan ugy állítod be a gyerekvállalást mint egy társadalom által elvárt tevékenységet, ez pedig hibás, de majd te is belátod egy pár barátnő meg korosodás után, hogy ez nem így van, és hogy a nőkben a gondoskodás kódolva van, még akkor is ha te már találkoztál más beállítottságú nőkkel is már :)
  • IXEMGabeo
    #6495
    És kit érdekel a többség? A többség szava, a birkák egymás utáni sorakozója nem mindig célravezető. Ha 10 emberből van 1, aki bizonyítani tudja ellenpéldákkal az állításait akkor a maradék 9 annyira meglepődik, hogy hirtelen ahhoz az 1-hez pártol át és elkezdik őt követni, majmolni stb...

    Nehogy már az legyen a "selejtes", aki más véleményem van és, aki nem hajlandó követni a tömeg példáját, csak, mert nincsenek meg neki az "ösztönei". Az emberek magasabb fejlettségi szinttel rendelkeznek, mint az állatok. (René Descartes: Gondolkodom, tehát vagyok. Ez a kedvenc mondásom volt mindig is). A tudatuk sokkal kiforrottabb és számtalan eseményt befolyásolhatnak döntéseikkel. Ha az érzelmi kötődést, a befolyásoltságot és a teljes függőségeiket (ez sokrétű) elhagynák, nem a félelmek vezérelnék őket akkor pofonegyszerű lenne az élet.

    És ráadásul most beállítasz haxororral együtt egy klinikai esetnek holott teljesen normálisan leírtam a véleményem a témával kapcsolatban...Ösztön a faszom az volt egyedül érzelmi kitörés, de erre már csak ilyen reakciót lehetett adni.

    OFF vége, illetve jó lenne privátba átvinni a beszélgetést, mert már engem zavar, hogy szétoffolunk egy zombis témát
  • Tikal #6494
    Már megint összevissza beszélsz és kevered a dolgokat :)

    Egyébként bocs, de a virágbolti eladó nem hiszem, hogy neked fogja kiönteni a szivét.. lehet igazat mond, lehet minden este emiatt sír, hogy nem talált párt magának és nincs gyereke, mert mint írtad, próbálkozott.
    Nekem egyre inkább ugy tünik neked is ez a bajod, nincs párod, ugy érzed nem is lesz, és próbálod magad ezzel a sok hülyeséggel védeni amit itt összehordasz. Az ember társas lény, persze hogy fél a magánytól, vannak akik nem és nagyon jól el vannak egyedül is, de az emberek TÖBBSÉGE nem igy van ezzel, az emberek többsége nem akar EGYEDÜL, gyerek, család, szerető férj feleség nélkül élni. A faj fenntartás egy ösztön, ezt kéne felfognod, ezt nem a társadalom nevelte bele az emberekbe, ez 1000 éve is így volt, meg 5000 éve is.

    Minden nyugati társadalom az elöregedéstől szenved, persze hogy a média meg a kormányok is azon vannak hogy ezen változtassanak, nincs ezzel semmi baj. És pontosan azért probálnak adokedvezményekkel segiteni, mert az emberek hajlamosak pénzügyi problémaként tekinteni a gyerekre, mint TE. Szóval a probléma TE vagy meg a hozzád hasonlók :)
  • IXEMGabeo
    #6493
    legalább lenne értelmes szellemi partnerem, de persze nem SZTK által kirendelt szak"orvos"...:S:S
  • haxoror
    #6492
    beszélned kéne egy szakemberrel
  • IXEMGabeo
    #6491
    OFF: sok olyan idősebb nőt ismerek, aki leélte az életét gyermek nélkül (férjük volt, de megözvegyültek hűek maradtak a férjükhöz haláluk után és egyebek) aztán mégsem vetítette ki egyik se rám ezen haragját, sőt egyikük egy életvidám virágbolti eladó, akinek saját bevallása szerint nem viselte meg annyira, hogy nem jött össze neki a gyerek fiatalabb korában. Az igaz, hogy ő próbálkozott, de nem dőlt össze benne semmi azok után is teljes életet élt...

    Ösztön a faszom az...Sok ember erre hivatkozik aztán utána döbben rá, hogy hoppá nem egyszerű feladat ez, és, ha nem is hagyják el fizikailag gyermeküket, lelkileg magasról tesznek le mi van velük, mert utólag döbbennek rá, hogy a média és a társadalmi hatások, a magánytól való reszketés okán vállalták csak be nem pedig SZABAD döntési jogukból. Kihangsúlyozom a szabad szót, mert sajnos nem sok ember cselekszik úgy, hogy a saját elképzeléseit valósítja meg. Persze vannak olyanok, akiknek valóban ez az ÉLETCÉLJÜK, hogy családot alapíthassanak, de azok ők. Félnek a magánytól és azt hiszik kevesebbek, ha egyedül vannak. Nem biztos, hogy ösztönből teszik ők leginkább amit a saját családjukból hoznak nevelési formát azokból az elvárásokból gondolják úgy, hogy akkor most belevágjanak új utód kitanításába... Ez tipikus propaganda, minél többen vannak egy országban annál több az adófizető, média beadja az embereknek, hogy ilyen szociális juttatás jár gyerek után olyan, szóval burkoltan még befektetést is látnak a saját gyerekükben nem pedig a "szív" és az "ösztönök" diktálnak.

    És ezek csak a rövidke indokaim úgymond
  • Tikal #6490
    amiről te beszélsz az más.. az embernek ugyanolyan ösztöne az utódnemzés mint az állatoknak. az hogy most a társadalom szar helyzetben van az egy körülmény. mégis mit jelent az hogy mobilnak kell lenni? minden hónapban máshova költözöl vagy mi? túl sokat nézted ezt a sorozatot, azért itt még itthon sem tartunk :) IXEMGaboo is a társadalmi elvárással jött, de annak semmi köze az ösztönhöz. Az van és kész. Ez nem egy szüleinktől elvárt dolog. Egy nő akármennyire is fontosnak tartja a munkáját 30-40 között már igencsak viszket neki hogy kéne egy gyerek, anélkül meg félembernek érzi majd magát egész életében, de majd meglátod ha eléred ezt a kort a pároddal…..
  • McCartman
    #6489
  • Austin Bailey
    #6488
    az én környezetemben egyáltalán senki nem akar gyereket. Ebben persze az is benne van hogy Magyarország az elmúlt években olyan vakvágányra futott, amiből 30 évig nem fog kikeveredni, és amikor kikeveredik belőle, akkor még mindig ott lesz töménytelen mennyiségű fizikai probléma, amiknek a megoldása szintén több évtized. (ebből ráadásul bizonyos problémák már most 100-150 évesek)Ehez még hozzájön az, hogy a rendszerváltás körül annyira megváltozot a világ, hogy a mai huszas generáció teljesen más világot lát maga előtt, és azok a generácik, akik a '80-as években mér felnőttek voltak ebben a világban elképesztően a perifériára szorultak, amit nem is érzékelnek, mert a saját társadalmi szabályaikat maguk között fenntartják. Vagyis amit a szüleidtől kapsz, hogy ezt kell csinálni, meg ilyen életpályák vannak az mind rossz, az már nem létezik, nem használható, és nagyjából pont az ellenkezőjét kell csinálni. Elkövetkezendő években nagyjából sehol nem várható a világban, hogy lesz olyan hely, ahol le lehet ülni, és akkor ott lesz munkád házad meg gyereked. Kalandor világ jön, ahol folyamatosan mobilnak kell maradni. (amivel nyilván bonyolultan fér össze a gyerek, legalábbis most még nincs kitalálva, hogy hogyan)Magyarországról pedig mindenáron ki kell jutni, mert az lévő lakosság töbsége a kádári inkubátorra szocializálódott, és folyamatosan ezt akasrják újtatermelni, és mivel nem megy, ezért mindig "megtalálják" a hibásokat, a szabotőröket meg az ilyesmiket, és ebből pedig feljogosítva érzik magukat, hogy kényszeríték pl a fiatalokat a saját céljaikra.
  • Austin Bailey
    #6487
    Ami azt illeti a történelemben volt egk-ét ilyen apokalipszis-szerű helyzet, például a 30 éves háború, ahol német területeken 50-90%-os volt a lakosságvesztés, illetve Magyarországon is a török korban, és jól dokumentálva van, hogy mi történik az emberekkel ilyenkor. Olyan mértékű stressznek annak kitéve ilyenkor az emberek, hogy gyakorlatilag mindenki pszichopatává változik, és nulla értéke van az emberi életnek. Több tucat olyan eset van, amikor egész falvakat irtottak ki a saját katonáik, azért mert az éppen ott lévő csapatvezetőnek minimális stresszt okozott a kommunikáció, vagy valamilyen kényszerképzete támadt. Viszont ezek az eseteke való igaz, hogy több évtized után jelentkeztek. Szerintem egy ilyen apoklaipszisnál az emberek az első években iszonyatosan próbálnák összetartani a civilizáció morzsáit, és minél jobban összetelepülni. Termelést is csak akkor lehet folytatni, ha sokan vannak együtt.
  • kissssss
    #6486
  • desigo
    #6485
  • Zenszkij
    #6484
    Carl the zombie. Carl zombiátalakulását követő kalandjait követhetnénk nyomon.
  • DasIsFuck
    #6483
    Én úgy tudom hogy a HBO akar neki egy külön sorozatot, The Fuck of Carl címmel erotikus,guro-dráma műfajábanXD
  • precision
    #6482
    köztudott hogy Carlminator lesz a címe...
  • G_ArchAngel #6481
    Shaun of the Carl
  • stargatelost
    #6480
    A címmel hülyülnek, majd csak Rick halála után jön a spin-off, Vengeance of Carl címmel.
  • bega82
    #6479
    Most tényleg lesz ilyen? Ugye csak hülyültök?!
  • bcrics
    #6478
    Én azt hallottam Blood Of Carl néven lesz vmi.
  • DasIsFuck
    #6477
    nah ez egy tök okos ötlet, pl simán építhetnének maguknak egy várat, amin a zombik át nem nagyon tudnának jönni.
    Ezt akár egyszerű fából is megcsinálhatnák először aztán szépen fejlesztgethetnék.
    azt meg oda építhetnék ahova akarják.
  • ForzaInter
    #6476
    carl-al semmi gond nincs. az első 2 évadban valóban idegesítő volt, de a 3 évad óta nekem nincs vele bajom. idei évadra már igazi badass gyerek lett:D
  • G_ArchAngel #6475
    Allitolag kulon sorozatot is kap majd: War of Carl neven es a Starz fogja forgatni a Spartacus stabjaval
  • Zenszkij
    #6474
    ohh hogy ez a kis köcsögkancsó Carl nem tud megdögleni, pedig reménykedtem, a fene enné meg
  • Jimbo
    #6473
    Azt kellett volna, mint a Robin Hoodban, felköltözni a fákra, összekötni őket függőhidakkal, aztán csumi. Úgysem tudnak felfelé mászni a járkálók.
  • BoneDragon
    #6472
    Héten megjelent telefonokra játék formájában, egész tűrhető, érdemes kipróbálni.
  • G_ArchAngel #6471
    Mert azok allandoan a belso keritest nyomtak volna, amikor latjak az eloket kerteszkedni. A ket allkapocs nelkuli is mindig Michonne-t kovette, attol, hogy nem harapnak, az ember fele mennek, szoval a keritesen kivul toporgok mentek volna azok utan, akik egy keritessel beljebb nyomultak volna.
  • Hoz_Hun
    #6470
    Azt nem vágom, hogy ha problémájuk volt a keritésnél felgyűlt zombikkal (meg úgy egyáltalán), akkor miért nem tereltek pár kifogazott állatlanított zombit a kerítések közé "álcának". Ezt a néger csaj már jóval korábban felfedezte és használta a két kísérőjével. Ezt azóta valahogy elfelejtették.
  • G_ArchAngel #6469
    10 evad korul Nick Heidfeld lesz belole...