12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • G_ArchAngel #6788
    Inkabb egy nagy varos kellene, ahol felosztjak a teruletet: zombik, bandak, eroforrasok, teruletszerzes, szovetsegek kotese...
  • Prof William
    #6787
    Csak egy átlagosnak tűnő forgatkönyvírói fordulatot akartam bedobni. :)

    A túlélőbe meg belegondolva...

    Ilyenkor én már rég megpróbálnék felmenni Kanadába, vagy valami istenhátamögötti helyre ahol nagyon ritka a zombi.
    A hegyekbe, vagy egy szigetre stb...

    Ott aztán letelepednék csapattal és véget is érni a sorozat mert a nézők izgalmakat akarnak látni. Az senkit sem érdekelne hogy hogyan építenénk fel a civilizációt, ha nem ölnénk le részenként pár tucat zombit.

    Kellene egy évadokon átívelő cél ebbe a sorozatba (Eljutni XY helyre ahol jó eséllyel madár se jár) ahol aztán vége is lenne de ehelyett csak szaladgálnak körbe-körbe ugyanabban a 15-200 kilóméteres körben mint mérgezett egér.
  • G_ArchAngel #6786
    Oke, de kepzeld el, hogy mi tudna tortenni, mikot le van downgrade-elve a civilizacio v0.3-ra...?

    Mindennap ajandek, nincs kaja, nincs gyogyszer, nincs aram, viz csak termeszetes forrasbol. Alapvetoen Sotet Kozepkor csak tobb tapasztalatuk van es vannak lofegyvereik.
    Vagy azt vartad, hogy majd Rick es Carl eljatsza Legenda vagyok Will Smith-t es a kutyajat?
  • DasIsFuck
    #6785
    szerintem itt lenne az ideje elhagyni ezt a survivor életérzést és valami komplexebb storira öszpontosítani, szerintem emiatt kezd unalmas lenni, hisz az ilyen survivor elemekben húzzák a leginkább az időt mindenféle érdektelen hülyeséggel, mint mikor carl 2 percig eszi a moslékot a tetőn miközben néz a semmibe és töpreng és ehhez hasonló jelenetekkel.

  • G_ArchAngel #6784
    +a
  • G_ArchAngel #6783
    Kecire unalmas mar ez a Breking Bad-ezes.
    Olyan, mint Rihannat vagy Beyoncet hallgatni: felnosz es rajossz, hogy valojaban ez is olyan szar, mint a tobbi.
  • Prof William
    #6782
    Képzelem ahogyan Brainstormingoltak az új évad előtt...

    - Húha emberek X millióan nézik legalább az új évad kezdőepizódját Valami nagyon ütőset kell kitalálnunk!
    - Mi lenne ha 15-20 percig csak egy karaktert mutatnának?
    - Őcsém ez zseniális! Michone vagy Daryl egymaga elviszi a hátán azt a részt.
    - Nekem ennél egy még jobb ötletem van!
    - Micsoda? Esetleg hozzunk be Breaking Bad főhősét egy Camore?
    - Még jobb! Épüljön Carl köré az a 15 perc. Tudjátok micsod atom színész a srác ugye?
    - Baszus ez valami zseniális!

    És így tovább...

    Eszüknél voltak egyáltalán?
  • Narxis
    #6781
    Szagot követik, hangra felfigyelnek és követeik ha folyamatos. A 2 kötélen vezetett zombi elnyomta az ő szagát. Tulajdonképpen rothadó hús szag kell az álcához.
  • Evoluti0N
    #6780
    Egyik zombi se kakukk fejlevágás után. A kormányzó gyűjteményében is élő fejek voltak.
  • Austin Bailey
    #6779
    egyébként nincs ez kitalálva. néha a hangra mennek a zombik, néha a szagr, néha meg a hirtelen mozgásra.. Az a rész is sántít, hogy Michonne ott sétál közöttük két zobival. Ilyenkor hogyhogy nem a szafra mennek?
  • Narxis
    #6778
    A levágás még nem öli meg őket, az agyuk kell, hogy sérüljön.
  • Jim Morrison
    #6777
    Ja, és még valami: Hershel feje miért élt még? Mikor levágják a zombik fejét akkor egyből kakukk, de nála nem. Miért?
  • The Protector
    #6776
    Nagyon szeretem a sorozatot,utánozhatatlan atmoszférája van,de soha nem történik semmi érdemleges.Nézem tovább,mert szeretem de nem olyan mint a breaking bad ahol mindig történik valami,tehát TÖRTÉNIK és nem csak töltelékrészek.
    Javasolnám,hogy faragjanak le a vizuális effektek és CGI büdzséjéből és azt inkább költség írókra.
  • Prof William
    #6775
    Hát igen a filmekben olyan könnyűnek tűnik a dolog. :)
  • Neoncsoves
    #6774
    A Governor-t játszó színész az tud JÁTSZANI. Meg az nem volt ilyen idegesítő. Bár szerintem a legjobb szöveg a mostani részből Carl-tól, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "Túl tudok élni nélküled, nincs szükségem rád!" majd otthagyja az apját. Az se volt rossz amikor elcsalta a 2 zombit, annyira mutatták a lábát és hogy hátra fele ment, azt vártam mikor esik el valami fűcsomóban és veri be a fejét, majd döglik meg. Sajnos nem így lett, pedig hűen tükrözte volna a mostani rész színvonalát...
  • G_ArchAngel #6773
  • kissssss
    #6772
  • sata75
    #6771
    Nálam Mr.Carl minden hülyeségét kárpótolta ahogy lepattant az ajtóról.
  • Jim Morrison
    #6770
    A governoros részt nem hasonlítanám ehhez. Az nekem is tetszett, de ez... olyan szereplővel csinálták akit eleve mindenki utál (90%), persze először nekiállt játszani a nagyfiút majd inkább visszament apucihoz, de nem is ez a baj, hanem a körítés, Michonne jelenete is vicces volt, ahogy alább a kolléga is mondta.
  • precision
    #6769
    ok
  • Zenszkij
    #6768
    bírom ezt a bemagyarázott karakter jellemfejlődéseket :D, ha megdögölne mind se érdekelne, max Rick mert ő a főszereplő
  • tigeroo
    #6767
    nem mondom hogy nem örülnék egy discovery szintű sorozatnak tele teóriákkal, valószínűségszámításokkal és szakemberek által lekonzultált világgal, az lenne az igazi kéjhömpöly zombifan geekek számára (hogy SQJ-t idézzem), de azt nem biztos hogy befogadná egy átlagos néző, vagy megérne 1-2 évadot és kaszálnák (mint a jerichot).
  • tigeroo
    #6766
    igen, és nézettség alatt pl. a tavalyi szezonnyitó premierét megtekintő 12,3M nézőt értem.

    gondolom nincs annyi hardcore zombifanatikus, a készítők is a nagyobb tömegeket akarják megfogni természetesen.
  • Narxis
    #6765


  • precision
    #6764
    hát ha neked ez töltelékrész volt... mindegy :) nem vitázom :) kinek mi, ugye :) szerintem meg nagyon sok minden történt... a karakterekkel is, a jellemükkel aminek ugyanolyan (ha nem nagyobb) jelentősége van (vagy lesz a későbbiekben) mint a tényleges cselekvéseknek

    a sorozatjunkie -n is jó értékelést kapott az új rész

    nekem is tetszett, ugyanúgy mint a Governoros rész, annak is nagyon jó hangulata volt
  • cylonflatus
    #6763
    Fogjuk, hogy dráma, és a probléma nem ez. Hanem hogy halál unalmas, semmilyen volt. Carl gyerekből k*rva sok volt ez így egyszerre, hiába fejlődött a játéka (fejlődött?), egyszerűen nem visz el a hátán ennyit, nem bír el a show belőle bő fél epizódnyit (Jézusom, még kimondani is félelmetes, 30 minute one man show by Carl), főleg azzal a cselekménnyel amit aláraktak. Nem a drámával van baja szerintem senkinek, hanem ezzel a töltelékrésszel a hosszú szünet után.
  • ForzaInter
    #6762
    de pont, hogy a képregényben is a drámán van a hangsúly. a 7 kötetben amit nem rég olvastam konkrétan szinte semmi nem történt, csak a drámázás ment:D
  • G_ArchAngel #6761
    Nekem maga a kifejezes nem mukodik egy gyerekes sorozattal kapcsolatban, hacsak nem ironizaltal, akkor oke
  • precision
    #6760
    miért? van másik dráma ebben a témában és környezetben? nekem nem rémlik
  • G_ArchAngel #6759
    "hiánypótló"

    Hiánypótló. Az.
  • tigeroo
    #6758
    ha nem akarsz drámát/konfliktust még mindig ott a képregény.

    nézettsége a sorozatnak azért van mert egy zombi apokalipszis idejében játszódó dráma, ezzel hiánypótló.
  • precision
    #6757
    Eddig nem tűnt fel, hogy szándékosan térnek el a képregénytől? Pl. Daryl benne sincs a képregényben. Eddig is dráma volt az előtérben, egyáltalán nem meglepetés. Vagy meglepődtél, eddig nem ilyen volt a sorozat?

    Tényleg nem értem :)
  • haxoror
    #6756
    Remélem Kárl is kóbórlóvá válik hamarosan
  • Zenszkij
    #6755
    a képregény nem egy drámázós hulladék, ergo ez se legyen az, ha drámát akarok belövök vmi brázil fost
  • precision
    #6754
    nem tudom mit sírtok, ez egy jó rész volt
    Carl idegesítő volt, de hát egy kisgyerek még aki elvesztette az anyját, most a kistesóját, a barátait... ennyi belefért tőle :)

    annak is nagyon örülök, hogy Michoneról többet mebtudtunk

    ja... ez még mindig egy dráma :) ez a rész tökéletes volt a sok unalmas totálba mutatjuk ahogy belet esznek a zombik rész után... volt jellemfejlődés, voltak izgalmak is (bár nem tudni ki kinek szurkolt :D (zombi vs Carl) ) és Michonnet is jobban megismertük... az a jelenet amikor pl. lekaszabolja a zombikat menetelés közben/után, vagy amikor meglátta Rickéket nagyon hatásos volt

    még mindig 1000x jobb rész volt mint a ki mosogasson a farmon típusú részek :) ne sírjatok már ennyit :P
  • ede13
    #6753
    A szinkronos változatban az első részt megrövidítették 15-20 perccel. Értékelendő, hogy nem volt reklámszünet, ami szétcsapná a fílinget, de azért elég sokat kinyestek. Sőt, pl. az elején a rendőr autó mögött álló fekete zsaru beszél Rickhez, csak éppen nem szinkronizálták le, tehát tátog. Ciki.
    Rick hangja szerintem nagyon nem talált. Shane-é jobb lett volna hozzá.
  • ForzaInter
    #6752
    Képregényben is így hívják őket.

    Nézem az első részt a Fox-on és baszki olyan szereplők vannak itt még akikre már nem is emlékszem, mély nyomott hagytak maguk után.:D
  • G_ArchAngel #6751
    Carl a TWD Joffrey-ja :D
  • TDC Geronimo
    #6750
    kóborlók :DDDDDDDDD

    Meghalok annyira szar.
  • stargatelost
    #6749
    T-homesoknak. Megy is az első rész... még az okos, kilincsnyitogató zombikkal Rick hangja loál.