12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • IXEMGabeo
    #6828
    nagyon drámai lett a játék:)

    ritka pillanatok egyike, amikor egy számítógépes adaptáció legalább olyan jó, mint a sorozat...

    tényleg jó sztorija van, jó pár választási lehetőséggel, de a Telltale games mindig efféle játékokat csinál:)

    Azt kéne sorozatba iktatni:D menne a hajsza Clementine után
  • Evoluti0N
    #6827
    Nem tudom, hogy egy sorozatot egy játékkal összehasonlítani, de én megteszem és azt mondom, hogy a sorozat a játék közelébe se ér. Még csak a nyomában se kullog.
  • DasIsFuck
    #6826
    a zombik inkább kizáró tényezők mintsem vonzóak a számomra.(én pl abszolút nem találom élvezetesnek a zombi hentet meg a trancsírt, felesleges)
    AA walking dead igazi erőssége a poszt apokaliptikus szerkezetén nyugszik.
    Megtoldva a survivor stílussal(a zombi téma meg csak egy kis kiegészítő az összképbe, mint írtam nálam ez inkább negatívum mintsem pozitívum)
    Na most ez működik egy 3 évadon keresztül, de így h a 4.évadra már borzasztóan befásult az egész és pont most lenne itt az ideje, hogy a sorozat pl ekezdjen egy történet/misztikum/akármit építeni ami szépen fokozatosan átveszi ezt a neverending survivor stílust.
  • kissssss
    #6825
    Tdog fasza :-D
  • Count Adyn
    #6824
    Amugy a Walking Dead játék kajak élvezetesebb mint nézni a sorozatot kb:D
    Egy néger fickó bőrében túlélni a zombiapokalipszist az epic quest:D
  • Narxis
    #6823
    loooooool
  • Narxis
    #6822
    :DDD
  • Jim Morrison
    #6821
    na jó, még spoilerben még pár képet, mert pang a topik.
  • Jim Morrison
    #6820
    so true :>
  • IXEMGabeo
    #6819
    Herhel fejéről nincs?:((
  • precision
    #6818
    bazzeg... :D :D :D
  • IXEMGabeo
    #6817
    :DDDDDDDDDDDDDDDD
  • Jim Morrison
    #6816
  • bcrics
    #6815
    feltételezem bárki be tud indítani egy aggregátort:D

  • haxoror
    #6814
    #6808
  • Prof William
    #6813
    Valami Natgeós sorozatban mondták hogy a benzinban olyan adalékanyagok vannak hogy ha áll mondjuk egy évet akkor utána már hiába néz ki benzinnek de nem fog tőle beindulni a kocsi.

    Tehát elméletileg már semmilyen kocsinak se szabadna mennie. Kivéve persze ha valamelyik túlélő rendelkezik egy finomítóval :)
  • bcrics
    #6812
    es szted van áram?
  • haxoror
    #6811
    Nézőpont kérdése, nekem elsődleges prioritás lenne a házimozi rendszer beüzemelése, attól hogy zombiapokalipszis van még nem kell lemondani mindenről
  • desigo
    #6810
    Technikailag simán megoldható.
    Más kérdés,hogy másnak nagyobb prioritása van.
  • G_ArchAngel #6809
    elhagyott autokbol szivjak ossze az uzemanyagot, szerinted?
  • desigo
    #6808
    Aggregátorral simán használhatók lennének.
  • Pares
    #6807
    Na mi? Nem esett le?
  • G_ArchAngel #6806
    lók
  • Pares
    #6805
    De miért lók? Miért nem inkább kutyák?
  • Punker
    #6804
    carl nagyon messze van egy kutya értelmi szintjétől :D
  • Jim Morrison
    #6803
    Erről az i'm a hero-ról tudsz valami linket adni? mert csak egy wikipédia cikket találtam japán horror mangáról D:
  • IXEMGabeo
    #6802
    Kíváncsi voltam a véleményekre, de párotokon kívül rögtön sejtettem, hogy az empátia és a dolgok mögé látás nem erőssége az SG fórum társaságának...

    mostmár tisztán látom kik azok, akikben rejlik némi érzelmi intelligencia
  • IXEMGabeo
    #6801
    ja:DDD

    akarta volna se tudta volna hasznosítani
  • G_ArchAngel #6800
    Szerencsetlen milyen boldog volt, aztan rajott, hogy aram nelkul sokra nem megy a filmekkel es zenekkel... :(
  • precision
    #6799
    engem is "idegesített" Carl ebben a részben egészen addig a jelenetig amikor azt hitte Rick zombi lett... az egy nagyon jó jelenet volt szerintem
    mégis csak egy gyerek, a körülményekhez viszont egész jól alkalmazkodott... valószínűleg a legtöbb gyerek az ő korában egy zombi láttán összeszarná magát
    követ még el hibákat, de azért sokat javult/fejlődött... ezért is írtam korábban a karakterfejlődést

    elvesztette az anyját és a kistesóját, a biztonságot adó börtönt, a barátait... ezért viselkedett úgy Rick -el ahogy... egy kis kamaszos lázadás és nagy mértékű szomorúság, elkeseredettség
  • Prof William
    #6798
    A Higschool of the Dead + az I'm a hero-t ajánlom.

    A High az nonstop zombihent az I'm a Hero-meg tulajdonképpen az egyik legreálisabban megvalósított zombiapok amit eddig láttam az eddigi legundorítóbb zombikkal.
  • tigeroo
    #6797
    lehet hogy egy tv show nem tud úgy elmélyülni a témában mint amennyire te vágysz rá: ezis csak üzlet, a zombis dráma sok embernek újdonság, ezért sikeres (nomeg azért is, mert nem olyan geek szinten foglalkozik a zombikkal)

    túl ménsztrím a rohadék walking dead?

    tessék, válogathatsz a témában, ahol sokkal részletesebben kiszolgálják a szubkultúra iránti szenvedélyed: zombis könyvek
    zombis anime/manga (és ne feledjük hogy a Walking Dead is képregényfeldolgozás)
    Csillagok Háborúja zombikkal?
  • IXEMGabeo
    #6796
    +1 nagyon jól látod...

    igen a konzolra feleszméltem én is pont olyan ábrázata volt, hogy "milyen jó lenne, ha"...:)

    de ehhez a világhoz a kábel nem csatlakozó, hanem túlélő eszköz adott esetben...azért durva

    Igen tulajdonképpen a gyerekkora tönkre lett vágva ehhez hozzájön a folyamatos rettegés, menekülés, zombihent, emberekkel is harcolniuk kellett rengeteg barátot elveszítettek és ráadásul az anyját, Judithot...nem csoda, ha ki van még így is elég normális ahhoz képest...
  • tigeroo
    #6795
    megnéztem énis.

    gondolom azt akarták érzékeltetni hogy carl serdül, mint mindenki más a korában: kezdi észrevenni hogy az apáknak nem mindig van igazuk, ők is hoznak szar döntéseket és dacol vele pl. amikor a falat döngeti és ordít a házban, abban igaza volt: ha lett volna valami ott már megindult volna feléjük. szóval még gyerek, de már kezdi felnőtt fejjel felfogni a világot (pl. vágyik a playstation + tévé láttán a gyerekszobában ahogy csodálattal szétnéz, aztán hirtelen feleszmél és húzza kifele a kábelt és ráhurkolja a kilincsre.

    csalódott az apjában, mintha meg is vetné mostmár, plusz be akarja bizonyítani hogy tud magára vigyázni

    vagy amikor balul sül el az elcsalogatás és lelövi a 3 járkálót, azok meg ráesnek, felkel: benyögi hogy "I win" mintha csak egy szar játék lenne, mintha nem fogná fel teljesen a dolgot.

    rick helyében adnék neki 1-2 büdös atyai pofont az tuti:D
  • DasIsFuck
    #6794
    attól függ.
    Szerintem már nagyon unalmas ez a stílus.

  • G_ArchAngel #6793
    az a lenyeg, hogy kozel legyen az emberehez: bele tudjak elni magukat a szituacioba, micro szinten lassak a problebat, amibe ok is kerulhetnek

    globalisan ott a WW:Z vagy a tobbi Z-apokalipszis film
  • DasIsFuck
    #6792
    mondjuk miért nem próbálják újjáépíteni?
    Létrehozni új államokat, aztán az ezek közti súrlódás meg hatalmi harcok aztán eközben mehetne a zombi hent is simán beleférne, de lenne egymonumentális és olyan átívelő kerettörténet ami elég izgalmat szolgáltatna.

    de akár lehetne egy úgynevezett új generációja a zombiknak, amik más félék lennének.
    de ez csak kreativitás kérdése, mert tényleg millió egyéb dologgal lehet egy ilyen poszt apokaliptikus történetet feldobni.
    Itt viszont tényleg csak a zombi szappanopera megy és hogy hogy élünk eggyik-napról a másikra már 4 évadon keresztül és így már unalmas.

    mert ok h nem telepednek le és akkor benne van a meglepetés, de ez is csak félig igaz, mert ilyen esetekben sem történik velük semmi érdekes.

    bemennek egy házba,kommandóznak,1 zombi kötelező leölése a házban,ételt-italt pakolnak,blabla hogy mennyire szar az egész és máris eltelt 15 perc az adott részből...
    lényegében a vándorlós részek is ilyenekre épülnek fel...
  • dragon11
    #6791
    Egyre gyengébb már ez a sorozat.. már jobb lenne ha vége lenne komolyan...
  • IXEMGabeo
    #6790
    ja és Carl kívülről mutatja magát keménynek, de belül ő is elgyengült főleg, ha az apjáról van szó...
  • IXEMGabeo
    #6789
    Meglestem...

    ŐŐŐ...nem volt izgalmas, a dráma és a sokkhatás érződött viszont, ettől talán különös epizód volt...Carl haragudott az apjára kiadta dühét, folyamatosan veszélybe sodorta magát, majd mikor mázlival kimászott belőle arcoskodott egy sort (ajtós írkálós jelenet pl.)...fura, hogy talán pont annak a 3 kiló pudingnak köszönhetően találja meg őket Michonne a végén, akiről kiderült, hogy családja volt egykoron (mily meglepő)...volt egy fia is. Börtönben anno, ezért érzékenyült el egy pillanatra így a puzzle darabka összerakódott...

    következő epizódot várom ahol Daryl, Tyreese, Hershel lányok és Glenn lesznek műsoron...várom már:)