12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • G_ArchAngel #7795
    Nem tudom megnezni, mert mar letoroltem, de emlekeim szerint maszkban voltak a fogvatartok, szoval fust volt az
  • Jim Morrison
    #7794
    Szerintem az villanógránát volt, füstgránáttal nekik kedveztek volna.
  • sz4bolcs
    #7793
    Felteszel egy kérdést, aztán meg is válaszolod? :D

    Amúgy igazad van, 0 fegyveres is elég ha pont szabadon akarják őket engedni a vagonból, milyen jó alkalom is...
    Ahogy beterelték őket, meg a füstgránát is azt bizonyítja, mennyire amatőr csürhe, nem?

    Itt van az a pont, amikor Daryl is úgy gondolta, hogy ...csak a szemüket célozd :D
  • Tikal #7792
    Miért várta volna őket 10 ember?
    Egyébként a füstbombát se véletlenül kapták.. talán az őrök is számoltak azzal hogy ez egy jó alkalom lehet a raboknak a szabadulásra? Talán ők is így szöktek meg annak idején? ...
  • AntiHero
    #7791
    Ja jó.. keverem ezzel (ennek a végén ott van :D)


    Utoljára szerkesztette: AntiHero, 2014.10.16. 18:26:14
  • G_ArchAngel #7790
    Nem rocket science: felmesz IMDB-re, megnezed kik szerepeltek az adott epizodban es latni fogod, hogy Beth nem.
  • sz4bolcs
    #7789
    Én is újranéztem, ott azt mutatják be, hogy mi történt a terminusi bandával.
  • Kongy
    #7788
    Újranéztem, és az a végén nem Beth, hanem a terminusos nő szerintem.
  • Bladzs
    #7787
    Hol?
  • Kongy
    #7786
    Sötétben kb nem is láttam, hogy ő az.
  • AntiHero
    #7785
    Ott volt az első rész végén. Mutatták, hol van, kivel van.
  • sz4bolcs
    #7784
    Helyzetidegen abban a világban, amit a sorozat felépített. Min akadtál föl?
  • sz4bolcs
    #7783
    Ja, meg ez a 10 ember nagyrészt azért túlélő, mert akkor tették föl a kezüket, amikor kellett, és akkor támadtak, amikor kellett. De most a sorozat készítői úgy gondolták, hogy szembeköpik őket, és megmutatják: b@zmeg, csak szerencséjük volt..., mert igazából közös erővel ők is vannak olyan hülyék, hogy belerohannának a golyózáporba. Mondjuk így belegondolva az évadzáró, és az évadnyitó Rick utolsó mondataiba, lehet, csak próbálják előrevetíteni a szellemi hanyatlását..
  • Zenszkij
    #7782
    helyzetidegen, egy zombik uralta világban :D
  • sz4bolcs
    #7781
    Ja értem, tehát szerinted a tuti taktika, hogy amikor vélhetően 10++ fegyveres, háztetőről sniper szegezi rád a fegyvert akkor 'a szemüket célozzuk, aztán a nyakukat', még véletlenül sem fölteszed a kezed, aztán amikor nem figyel egy őr, vagy csak közel kerül, akkor nekirontasz. :D

    Évadzáró: Az atrocitás után nem nyírták ki őket azonnal, hanem beterelték őket egy vagonba. Sok jóra nem számíthattak, de éltek. Ezzel a kitöréses taktikával a biztos halált választották, a vágóhidat. Én nem tudom, mit tettem volna, mert nem voltam még ilyen helyzetben, de nekem nem csak helyzetidegennek, hanem karakteridegennek is hatott ez a viselkedés, amit műveltek.
  • Tikal #7780
    "ki tudja milyen céljaik vannak?" Hát nagyon jól tudták, évadzárot nem láttad? :)

    " Pont ezt tették volna, birka módjára mentek volna a vágóhídra, ha a rendező nem kegyelmez nekik a füstgránáttal..."
    erről beszélek, vagy birkaként mennek a vágóhídra vagy kitörnek... de inkább mentél volna, azt már látom...
  • Tikal #7779
    tehát te még vártál volna... várjunk csak ez ismerős nekem.... haláltáborok...
  • sz4bolcs
    #7778
    A teljesen reménytelen kitörés vajon a 'hiba volt velünk kezdeniük' közvetlen folytatása? :D
    De mindegy, az a mondat a sorozatban elkövetett ordenáréságok csúcspontja volt, felőlem meg se történt, ettől függetlenül ezelőtt hasonló alárendelt helyzetekben hajlandóak voltak voltak feltenni a kezüket, és csak közvetlen életveszélyben (fejükhöz nyomtak egy pisztolyt morcos arcok) kockáztatták az életüket, én tartom, nekem az a jelenet baromira hülyén hatott. Végre újra együtt vannak, van mit veszíteniük, ők meg nekirontanának egy csapat felfegyverzett kétes alaknak, akiknek ki tudja, milyen céljaik vannak, vagy mi a következő lépésük. Mindezt bármiféle diplomáciai próbálkozás nélkül.
    Pont ezt tették volna, birka módjára mentek volna a vágóhídra, ha a rendező nem kegyelmez nekik a füstgránáttal...
  • Montanosz
    #7777
    Néha kerül az ember, főleg ilyen zombis időkben, hogy halálraszánt hangulat vesz rajta erőt, és inkább lelövették volna magukat, de probát tettek volna a vagonbol kitörni.
    Pont úgy mint az a kétgyermekes hős kurd asszony aki inkább felrobbantotta magát minthogy az iszlámisták kezébe kerüljön.
    Kényelmes fotel könnyű ítélkezni DDD
    Én teljesen egyetértek vele hogy megprobáltak volna kitörni teljesen reménytelenül is mint birka modjára vágóhídra menni.
  • sz4bolcs
    #7776
    bizakodni... abban, hogy nem ölik meg őket azonnal.

    Tikal: a nagy felfordulásban, amikor rájuk szegezik a fegyvereket, és azt mondják, h. "ha megmoccantok, lövünk"? :D
    Én úgy emlékszem, hogy az évadzáróban egy hadsereg szegezett rájuk fegyvert, és ahelyett, hogy azonnal kivégezték volna őket, beterelték őket egy vagonba.
  • Tikal #7775
    ja hogy szerinted volt okuk bizakodni miután végig kergették őket a táboron és látták a megcsonkitott testeket?? aha, figyelek :)
    jól tudták, hogy mikor nyílik az ajtó akkor mi lesz: puskások fogják őket várni, de ezt látták egyetlen esélyüknek, mert elég sokan voltak a vagonban, talán a nagy felfordulásban sikerült volna némelyiküknek megszökni vagy akármi... de te tényleg úgy emlékszel az előző évadzáróból, hogy csak úgy simán berakták őket a vagonba, azzal az eséllyel, hogy majd holnap együtt kapálják a krumplit?? ...
  • Kongy
    #7774
    Hát van rá esély :D
    Amúgy Beth-ről semmi hír... :(
  • Jim Morrison
    #7773
    ezek szerint aki egyedül marad vész idején...túléli? :O
  • akyyy
    #7772
    Mit röhögsz, kedvenc karakterem volt a Jerichoba, és itt szinte "hasonlo" körülmények közt van/volt :D én örülök a visszaétrésének, és röhögök a sok emberkén aki nem tudja hogy ki ő :D remélem nem MŐRL sorsára jut
  • Kongy
    #7771
    Hagyták sorsára, mint Merle-t anno, és ő is visszatért :D
    Utoljára szerkesztette: Kongy, 2014.10.15. 22:19:52
  • akyyy
    #7770
    Jerichos első részes emberkével a harmadik évadban mi is történt? én azt hittem eghalt.
  • SzinesGeza
    #7769
    "(volt okuk 'bizakodni', mert ha ki akarják őket nyírni, azt már megtehették volna"

    A "henteskamra" ennek pont az ellenkezőjét bizonyította.
  • Evoluti0N
    #7768
  • Narxis
    #7767
    Ennyi. :D
  • sz4bolcs
    #7766
    Az előzményekből ítélve sok jobb dolog nem történhetett azon kívül, minthogy amikor kinyitják a vagonajtót, akkor fejenként 3 géppuskás céloz rájuk, hogy meg ne moccanjanak.
    Komolyan.. két variáció volt: 1, jól viselkednek, és akkor talán életben hagyják őket, és talán lesz egy jobb esélyük (volt okuk 'bizakodni', mert ha ki akarják őket nyírni, azt már megtehették volna)
    2, egy rossz mozdulat, és megmurdelnek
  • Effe88
    #7765
    alap:D
    a lé a lényeg:D
  • Kongy
    #7764
    Azért kicsit durvábbakat csinált az a kislány. Egy pszihopata állat volt, hogy szépen fejezzem ki magam, csoda, hogy a csecsemőt nem ölte meg... (igaz próbálta), de a másik kislányt sikerült megölnie... Nos, egy ilyen zombiktól hemzsegő világban az a legrosszabb, ha még aki a társad is egy pszihopata... ki tudja mikor ránt fegyvert rád, hogy megnézze te milyen zombi leszel... Szóval ja, én is lelőném. Amúgy meg Carol sem csak úgy szívtelenül lőtte le, azért rendesen ki volt borulva. De meg kell tenni, amit meg kell tenni...
  • Tikal #7763
    pff...
  • Tikal #7762
    Mivel fingjuk se volt mi fog történni, ezért igen, ott. hisz láttad, utána már nem volt esélyük, egyenesen a vágóhídra kerültek, ahol csakis Carol miatt tudtak megszökni, nem azért mert bármi esélyük is volt.. szóval??
  • sz4bolcs
    #7761
    Ne mondd már, hogy egy konfrontációnál ott van esélyük kitörni a túlerővel szemben, amikor az ellenség legjobban figyel, és a legmegtervezettebb dolgokat csinálja. Vagy nem emlékszel, hogy két perccel később mi történt amikor már a kád fölött térdekltek? Rick valszeg 'túl hülye' volt a vagonban a kezébe fogni azt a szilánkot, miközben felvették a támadó alakzatot, az növelte egyedül a túlélési esélyüket.
  • Narxis
    #7760
    Má mé kéne neki? Szinte mindenki leszarja a melóját. :D
  • Tikal #7759
    Ott volt esélyük csak kitörni... vagy nem emlékszel hogy két perccel később már a kád fölött térdeltek? ...
  • Tikal #7758
    szar melód lehet, talán ideje lenne váltani :)
  • sz4bolcs
    #7757
    A virágos esetben pl. azt, amit minden más bogárszárnykitépkedős, békakibelezős gyerekkel SEM: Ez egy gyereknél nem jellemhiba akkor sem, ha veszélyt jelent. Onnantól, hogy rájöttek, mekkora kockázatot jelent, úgy kellett volna viszonyulniuk hozzá..., mint ahogy a csecsemő, amit hurcolásznak -is nagy kockázatot jelent, mégis képesek ennek megfelelően viszonyulni hozzá.

    A vagonos esetben: eszkábált fegyvereket minél jobban elrejteni, minél veszélytelenebbnek látszani, aztán megfelelő időpontban felhasználni őket túszejtésre, fegyverszerzésre, vagy minél nagyobb károkozásra, mint ahogy képesek is erre, ahogy az már számtalanszor kiderült a sorozatban. így, hogy támadóállásba vágták magukat, miközben a megelőző rész úgy fejeződött be, hogy egy hadsereg fog rájuk automata fegyvereket, és csak a "jóindulatukon" múlik, hogy nem nyírják ki őket azonnal, olyan benyomást keltettek, mint egy csapat betépett óvodás.
  • Zenszkij
    #7756
    10/9-es volt az epizód. Csak azért nem tudok rá maximumot adni, mert Carl nem döglött meg.
    Utoljára szerkesztette: Zenszkij, 2014.10.15. 11:18:00