87
  • radical@work
    #1
    k annyukat. megint arra mennek hogy minél több pénzt kiszedjenek a zsebünkből.
  • Kindred Blades
    #2
    Gyk az online multiplayer-accok erre lettek kitalálva, vagy pl az ME2 Cerberus Network-je, amivel egy-két extra tartalom elérhető.
    Ha ezt bevezetik az offline mód esetén is, akkor... móka és kacagás.
  • mrzed001
    #3
    Teljesen agyamentek.
    Tegye fel a kezét aki szerint a használt autó eladása és vétele illegális, vagy ilyenkor ÚJRA fizetni kellene a kocsi gyártójának ?!?!??? Senki?

    Az egész nem más, mint a "hogy keressünk pénzt úgy, hogy SEMMIT nem kell tennünk érte". Magyarán: lopás és üzleti hatalommal visszaélés.

    És mindezt a konzolok piacán? Nos, akkor a konzol játékoknak leáldozott, ugye?
  • ffxi
    #4
    Lehet, h arra buzdítanak, h vegyél inkább új bontatlan játékot :P
  • Szefmester
    #5
    Az a baj hogy ha bemész és megveszed a játékot, akkor te csak bérleti díjat fizetsz ki.. Ellenben ez a fizessünk a használért dolog meg fog bukni ha egy account kell hozzá.. hisz elég csak egy új játékhoz csinálni egy új accountot, és ha elpasszolom a játékot megy vele a login/password kombó is... Ha valakinek meg sok játéka lenne, előbb utóbb megjelenik egy házibarkács jelszómanager progi és megoldotta a gondot. :)
  • Narxis
    #6
    Mint minden cég, sajnos...
  • morden
    #7
    Nahát, nahát, milyen kedves kis üzletpolitika, nem is olyan rég egy másik sg fórumban még néhányan védték a játékkiadók üzletpolitikáját, kíváncsi vagyok , most is védik majd az egyre nyílvánvalóbb pénzlehúzást/rókabőrözést stb stb.
  • kanduhr
    #8
    De egyelőre nem számít illegális tevékenységnek tovább adni a már kifizetett szoftvert. Ezután mi jön? Évenként még az is fizessen 10 dollárt az online rész miatt, aki saját magának vette a cuccot?

    Tök egyértelmű a lehúzás, csak jól csomagolták.
  • Lost Lont
    #9
    Az EA kezdeményezte. Az Uborkáék támogatják. Na hát, ki gondolta volna?
  • TothLaci
    #10
    Nem áldozott le. Én pl. se egy EA játékra, se egy Ubisoft játékra nem adnék egy vasat sem. De csak azért, mert nem az én stílusom.
  • proCsilla
    #11
    Ez már pofátlanság. Miben különbözik ez a termék más termékektől, ahogy azt már mrzed001 írta. Ez az egész teljesen a kiadók, jogvédők és a média kelltette pánik.
    Lassan elérkezünk a perc alapú számlázáshoz.
  • Lowosan
    #12
    Miért van az az érzésem hogy sokan már elvből töltenek le (csakazértis alapon) és nem azért mert drága a játék? Nem mintha nem érteném meg őket, előbb a dlc, most meg ez...
  • dronkZero
    #13
    Hehe, hogy belázadt a sok antiwarez konzolhuszár, mikor rádöbbent, hogy ugyanakkora aljadék féreg, mint a köpködött warezosok... :D
  • Lowosan
    #14
    Ha rám gondolsz akkor PC-s vagyok, méghozzá a vásárlós fajtából.
  • dronkZero
    #15
    Általánosságban. Ha nem inged...
  • narumon
    #16
    Én azt nem értem, hogy a vásárlás után még 10$ lesz az online mód, de ennyivel olcsóbb is lesz a játék? Vagy ez még pluszban jön rá. És ha eladom akkor adom vele a kódomat is. Honnan fogják tudni, hogy már nem én használom?
  • Eriongtk
    #17
    Mit vártsz? Naná, hogy plusz. :/
    ----
    Most jött el a pillanat, amikor elmondhatom h kezem törjön le, ha még 1 ubi és/vagy EA terméket veszek, akármilyen formában.
    Tudjátok kedves kiadók, nem kéne hulladékot gyártani, és nem kéne attól félni, hogy eladjuk a már megvásárolt játékunkat (Mutassatok nekem 1 starcraft rajongót, aki megválna példányától, még akkor is ha x+1 éve játszott vele utoljára)
    Szánalmas amit a kiadók művelnek, de érdekes módon, népsz*patásban csak ez a 2 kiadó az ami inkább szerepel, a többi elhanyagolható...
  • dronkZero
    #18
    Az accountról átiratás kerül gondolom 10 dolcsiba. Ha accounttal együtt adod el, akkor nyilván nem tudja meg ezt senki. De nem mindenki zsidó, hogy úgy vesz játékot, hogy tudja, hogy biztosan el fogja majd adni, és rögtön külön accot csinál hozzá...
  • FoodLFG
    #19
    Szoftverért úgysem fizetek, mert nincs értéke. A kiadók viszont az online játékfelület szolgáltatásáért kérhetnek pénz, viszont itt megint az a baj, hogy már a szoftverekért is kértek pénzt, így ez pedig a szokásos nettó lehúzás.
    WoW(rossz) vs EVEonline(jó) szindróma.

    Aki olyan játékokat vesz, mint pl a WoW (vagy pl konzolos játékok) az simán zavarodott, mert pontosan ezt a kiadói gondolkodást tartja fent.
    Persze nekem végül is mindegy, úgyis letöltöm. :)
  • MasterChief
    #20
    Hát te melyik univerzumból jöttél? Egy szoftvernek nincs értéke? Ezt a hülyeséget hallotad valahol vagy magadtól voltál ekkora zseni?? Szerinted a szoftverek teremnek a fán? Tudod a programozók akik éveket dolgoznak rajta, nem azért teszik, hogy a te spúr fajtád lewarezolja és ezután még büszkén verje is rá a mellkasát.
    Nem mondom, hogy minden szoftver megéri az árát. Vannak hulladékok nem is kevés. De a jó munkáért fizettség jár.

    A cikkhez annyit, hogy ez már tényleg csak arról szól, hogy hogyan tudnak ugyanabból mégtöbb pénzt kifacsarni.
    Mondjuk ez a másodkézből adás-vevés nem érint, sose vettem használt játékot és egyetlen játékom sem adtam el. Én gyűjtöm őket. :D
    De ha most bevezetik, hogy nekem aki újonnan veszi a játékot még fizetnem kell 10 dolcsit az online játékért, azzal csak azt fogják elérni, hogy még a Live Gold előfizetésem is lemondom mert nem fogok multizni.
  • morden
    #21
    MasterChief és te honnan jöttél ? mert hogy nem evilági szerzet vagy az fix, hol kapja meg a programozó a munkája árát? megkapja azt a pénz amiért még éppen nem mond fel, a jó nagy hasznot meg bezsebeli a kiadó ( pl blizzárd, aki 3x adja ki a starcraftot , vagy az EA ami fogalmam sincs hányszor adja ki a játékait, de még a bioware is szét dlczi és pontozza a játékait )
    Igazából azt kellene elérni, hogy kiadókat meg lehessen kerülni és akkor a programozó többet kap, te olcsóbban kapod és muszály lesz újat is kitalálni. Véleményem szerint nem az a megoldás hogy 16 ezerért ( konzolon) megveszed a játékot amit 8 óra alatt végigviszel ( 2k/ óra ennél még az imax is olcsóbb :D )
  • Gyuszopapa
    #22
    Kellett nektek felfuttatni a konzolokat,azóta kapjuk a pc-re a hitvány portokat meg egyéb lebutított játékokat(és itt gondolok a grafikára,az optimalizálásra és a játékmenetre)egyétek amit főztetek.
  • Hegi90
    #23
    "Most jött el a pillanat, amikor elmondhatom h kezem törjön le, ha még 1 ubi és/vagy EA terméket veszek, akármilyen formában."

    ugyanez :)
  • sathinel
    #24
    http://www.youtube.com/watch?v=ZIPswtPJgk8&feature=related

    gondolom akkor neked bejön ez a gép:D

    Lehet hogy ez a talicska sem igazán fejlett a konzolosoknak:D
  • Balintos
    #25
    halálbüntetést azoknak a szőrnyű bűnösöknek!
  • kovadam87
    #26
    Hát őszintén ekkora nagy baromságot még életemben nem hallottam... Bár igaz én nem szoktam se eladni se megvenni használt játékot, mert ha én veszek egyet, akkor azt általában a multi miatt veszem tehát nem akarok használt kóddal esetleg felsülni... CD key already in use és társai ;) Régi játékot meg minek eladni? hogy legyen plusz 1-2 ezrem? :D F*st meg nem veszek meg mert arra nincs szükségem. Tehát ebből a pénzhajhász marhaságból kimaradok :)
  • N András
    #27
    Nekem speciel az a fajta üzletpolitika tetszik, amivel a theHunter készítői próbálkoznak. Játszhatsz ingyen is, CD-t megvenni nem kell, ezen felül meg a különféle plusz tartalmakért csengetsz. Emellett folyamatosan szoros kapcsolatot tartanak a játékosközösséggel, ennek alapján javítják és bővítik a játékot. Szinte mesebeli, nem?
  • Oláh Herkules
    #28
    igen? bérlem? az áruk nem ezt tükrözi. Majd ha 100 forintért bérlem a játékot akkor pofázzanak, amíg több ezret kell perkálni érte úgy tekintem hogy az az enyém, és azt csinálok vele amit akarok, tojok a szardarab kiadóra.
  • hypno
    #29
    Egyre több kiadó menjen a ..csába
  • Narxis
    #30
    Pedig bérled, majd mond ezt a bíróságon is mikor jogi útra terelik az ügyet.
  • Narxis
    #31
    Megeszik, csak ezzel az a gond, hogy PC-n is így lesz, nem tudod majd használni a használt játékot, csak ha kicsengettél 10-15 eurot.
  • tamasmester
    #32
    Nem gond az, ha pénzt kérnek az úgymond "plussz szolgáltatás"-ért. Csak legyen feltüntetve és majd eldöntöm, hogy megveszem e vagy sem. A gond az, hogy számtalan esetben vettem már szoftvert, ami resisztrációhoz volt kötve és másfél két év múlva mikor a gépem egy újratelepítése után használni akartam a szoftvert a netes regisztrációnál azt írta nosupported version. Na ennyit a kiadók korrektségéről. Kifizettem az eredetit és most meg nem használhatom :( A tény az, hogy azt csinálnak velünk amit akarnak. Szivatnak minket, ahol tudnak.!
  • MasterChief
    #33
    Egy messzi-messzi galaxisból... :P
    De amit írtál az nem egészen igaz, az alkotók (programozók, grafikusok...stb) minden eladott játék után részesedést kapnak (az már más dolog, h röhejes százalékot a valódi árból)így minél többen veszik meg az adott játékot annál többet keresnek a játékot fejlesztők.
    Abban vizont teljesen egyetértek, h egy sokkal korrektebb világban élnénk ha nem lennének kiadók.
  • Komolytalan
    #34
    Igazándiból több cég jelenlegi konstrukciója rossz, hogy ha megveszel egy játékot, akkor online bármeddig játszhatsz vele. Ez olyan mintha az autódba a cég fizetné a tankolást, vagy legalább a motorolajat (online esetén szerverek üzemeltetése). Namost ez autónál is egy darabig működne, hiszen van ugye tervezett élettartam, és ki lehet számolni hogy az alatt mennyit fogyaszt, és bele lehet kalkulálni a vételárba. Szoftvernél is így van, csak ott a "tervezett élettartam" az nem a fizikai tönkremenés, hanem ami alatt megunod (játékidő). Megcsinálnak egy játékot, online résszel, vannak eddigiekről statisztikáik, hogy átlag 129 órát játszik vele 1 játékos. Ok, akkor 129 óra/kliens szerverköltséget belerakunk a játék árába. Ha viszont továbbadod egy másik emberkének, akkor az nekik szín tiszta bukta - buknak újabb 129 óra/kliens szerverköltséget.
    Ez úgy volna a legtisztább, ha az online játékért valami percdíjat, vagy havidíjat kellene fizetni, persze úgy, hogy egy alap mennyiség (mittomén 150 óra) eleve benne van a dobozos gáma árában. Onnan kezdve nem volna miről rinyálni sem vevő, sem eladó oldalon. Ha továbbadnád a 80%-ban "elhasznált" játékodat, amin csak 30 óra van már, akkor aki megvette a 30 óra lejátszása után dönthetne arról, hogy feltölti-e vagy sem.
  • Komolytalan
    #35
    Hát a kapitalizmus már csak ilyen kemény dolog: akinek van ötlete, és pénze megfinanszírozni az ötlet elkészítését, az kaszál, vagy bebukja a befektetett pénzt. Aki meg "csak" dolgozik, az munkabért kap, kockázatok nékül.
    Mondanám hogy ha nem tetszik a rendszer akkor költözz kubába, de ott se jobb a helyzet, mert ott ha van ötleted + pénzed azt államosítják, szóval esélyed sincs arra, hogy kaszálj.
  • RiSeForMuSiC
    #36
    Ez csak azóta bukta a kiadónak, mióta kitalálták, hogy online rendszeren át kell játszani, azaz a játékosok nem használhatnak privát szervereket. Véletlen, hogy előbb széles körben megszüntetik a privát szerverek lehetőségét, és mindenkit egy -- úgymond esélyegyenlőséget biztosító-- online rendszerbe szerveznek, aztán elkezdenek sírni, hogy ez neki veszteség, és fizessenek a játékosok a továbbadott használt játékért is, mivel az is ő szervereiket használják? Tipikus esete annak, amikor kimutatja a "piacgazdaság" a foga fehérjét: "Fizess, csicska, mint a katonatiszt, mi úgyis több ügyvédet meg politikust tudunk venni".
  • Komolytalan
    #37
    Itt nem kiadói gondolkozásról beszélünk, ez a gondolkodás mindenkiben megvan az építési vállalkozótól a piaci árusig. Menj már el a piacra dolgozni egy árus mellé, és nézd meg hogy olcsóbban adja-e az epret, amikor nem 500Ft-ért veszi kilóját egy kistermelőtől, hanem 200-ért. A tőketulajdonosok mindenhol ilyen profitorientált g.cik, és éppen ezért tőketulajdonosok, mert egyébként szeretetszolgálatok lennének. Az meg hogy te elvből töltögetsz a te dolgod. Folyamatosan szűkíted be a lehetőségedet, mert egyre több cucc lesz online, amit nem lehet letölteni, vagy fizetsz, vagy nem használod. Helyette inkább elmehetnél dolgozni, hogy ne legyen katasztrófa ha pár 10 eurot ki kell köhögni havonta.

    Eve online-t meg egyébként is hagyjuk már. Főoldalán ott van hogy free 14 day trial, meg upgrade to paid subscription. Akkor ők se szeretetszolgálat, mégis pénzt kérnek? Jó, persze nem ismerem a pontos feltételeket, amivel játszani lehet, de ilyen űrfosadékkal való játékra korbáccsal se lehetne kényszeríteni, szóval ez nem alternatívája nálam semminek se.
  • Komolytalan
    #38
    Ez nem véletlen, kb 10 éve megmondtam, hogy ez a helyes irány. Annak 10 éve se volt realitása, hogy egy játékból eladtak 1 millió példányt, és lewarezoltak 9 milliót. Olyan cégek mentek csődbe mint pl a Bullfrog a Magic Carpet meg Dungeon Keeper sorozattal a hátuk mögött. Normális ez szerinted? Fenéket. Ha nem lett volna ilyen szintű a warezolás, egy cég se erőltetné hogy csak official szerveren lehessen játszani, senki se ment volna el a teljes online irányba. Ez nekik több fejlesztés, több kiadás, csomó felesleges szopás, ahelyett hogy újabb játékokat jelentetnének meg. De a warezolók belekényszerítették őket ebbe az irányba, most meg sír a szájuk, hogy jááááj, fizetni kell, pedig én eddig mindent csak tőtöttem.

    Aki használni akar valamit, az fizesse meg a szolgáltatás ellenértékét. Az ingyenmunka ma már sehol se divat.
  • RiSeForMuSiC
    #39
    Népszerű mindent a warezolókra kenni, általában be is jön a részvényesek előtt, meg a politikusoknál, amikor lobbizni kell, de valóban a warez tehet mindenről? Azokat a tanulmányokat, amelyek szerint a warezolók csak egy bizonyos része kényszeríthető be a legális felhasználói körbe a szigorú másolásvédelmekkel, büntetéssel való fenyegetőzéssel, a többi legfeljebb nem játszik a termékkel, azaz akkor sem válna fizető fogyasztóvá, ha minden ingyenes hozzáférési módot blokkolnak.

    Ez megint jól példázza a kapitalizmus végtelen kapzsiságát. Rásütötték a warezolásra, hogy az "lopás" (a francokat, hiába jut a warezoló egy termékhez fizetség nélkül, az a példány fizikailag továbbra is ott ül a kiadó polcán, és még igazolni sem tudja, hogy ez számára 'elmaradt haszon', lásd a fenti okfejtést).

    A másik, hogy a kiadók maguk gerjesztik a warezt: ahhoz, hogy a "szürke zónás" (fenyegetéssel, másolásvédelemmel legális felhasználóvá alakítható) emberekből fizetős felhasználót csináljanak, súlyos pénzeket költenek egyre durvább másolásvédelmekre, ami már hazatelefonál, stb., közben nem veszik észre, hogy ezzel azokat a felhasználókat is warez felhasználóvá tesznek, akik egyébként legálisan szerzik be a játékot. A demók is eltűntek, hogyan próbálsz ki egy játékot, ha nem szeded le előbb warezben? Online review-t olvasol, amikor az gémer magazinok ismerten nem mernek őszinte értékeléseket írni, nehogy elessenek a kiadás előtti teszt példányoktól, meg a zárt körű bemutatókra szóló meghívóktól?

    Előre látható, hogy ennek is előbb utóbb az lesz a vége, hogy feltörik az online rendszert és gyártanak saját szervereket, mint ahogy léteznek WoW emulátorok.

    Lehet mindent a warezra kenni, de a kapitalizmus alapszabálya a modern "demokrácia és szabadságjogok" népvakítás ellenére nem változott: "minél olcsóbb önköltség mellett minél nagyobb hasznot lehúzni a termékről".
  • RiSeForMuSiC
    #40
    Mielőtt félreértené bárki: ezzel nem a warezt támogatom, pusztán azt mondom, hogy "érthető" jelenség, olyasmi, amivel együtt kell élni, mert harcolni ellene költségesebb, mint amennyi "elmaradt hasznot" a warez elleni huzakodással be lehet zsebelni. Ideális világban mindenki megvenné a terméket, de ideális világban ugye, a fogyasztó racionális döntéseket hozna, nem követne divathullámokat (nem venne meg egy terméket csak azért, mert most az a "menő"), elvárná, sőt civil mozgalmak útján biztosítaná, hogy joga legyen a terméket kipróbálni, stb.