58
  • joco1114
    #58
    Hayao Miyazaki
    IMDB
  • Justil
    #57
    bocs, de szerintem aki szerint az animek arról szólnak, h "egy rózsaszínhajú kislány miniszoknyában 2 méteres buzogánnyal belez ki valakit", annak az értelmi képességei kb a barátok köztre elégségesek.

    én sem vagyok egy nagy anime fan, sőt, alig 1-2-t néztem meg életem során, de azért ilyen blőd fasságokat látatlanban sem írogatok.
  • IMYke2.0.0.0
    #56
    Amellett, hogy nem vagyok kétpofára anime-t néző emberke: akkor ezek szerint te az amerikai mocskot élteted...?
  • Justil
    #55
    japán mocskaink? te aztán tudsz, ember :)
  • winnie
    #54
    most komolyan: létezik ennél gázabb visszavágás? "aki nem szereti az animét, az biztos magyar szappanoperarajongó" - így lehet hirtelen megfordítani a szimpátia iránytűjét:)
  • shaddam
    #53
    Ez aztán komoly oltás.Nehéz megállni szó nélkül hogy ömledeztek a japán mocskaitokról amikről EGY SZÓ SINCS a hírben így nem is értem mit veritek magatokat.
  • Justil
    #52
    most minek jöttél ide trollkodni? menjél csak szépen vissza barátok köztöt nézni!
  • opeca
    #51
    "Akárki mondhat akármit az animék és mangák tényleg semmit nem képviselő értelmetlen szutykok"

    Hát senki sem kényszerít rá, hogy nézd:)

    "amiben egy rózsaszínhajú kislány miniszoknyában 2 méteres buzogánnyal belez ki valakit"

    Elég sok anime-ot láttam már, de ezt pont nem:DDD
  • shaddam
    #50
    Mutass egy animét ami minimum a time of eve szintjén próbál közvetíteni valamit!Nem, az amiben egy rózsaszínhajú kislány miniszoknyában 2 méteres buzogánnyal belez ki valakit az nem közvetít semmit.
  • WoodrowWilson
    #49
    "Akárki mondhat akármit"
    Ezzel az érveléssel nehéz vitába szállni
  • tazmanch
    #48
    Számomra ezek a jó sorozatok:

    - Twin Peaks (1990) - imdb rank: 9.4
    - Melrose Place (1992) - 5.8
    - Mortal Kombat: Conquest (1998) - 6.4
    - True Calling (2003) - 8.1
    - Lost (2004) - 9.1
    - Prison Break (2005) - 8.9
    - Reunion (2005) - 7.5
    - How I met your mother (2005) - 8.8
    - Day Break (2006) - 8.4
    - Heroes - (2006) - 8.4
    - Harper's Island (2009) - 7.3
    - Spartacus: Blood and Sand (2010) - n/a
  • shaddam
    #47
    Akárki mondhat akármit az animék és mangák tényleg semmit nem képviselő értelmetlen szutykok.Egyedül a Time of Eve-ben csillant fel egy kis Asimov szintű sztori.Persze akik erre recskáznak annak hiába mondom
  • opeca
    #46
    Csak ajánlani tudom őket, főleg Bleach (az első 15 részét leszámítva:) ), igen jó, csak bazi sok részes - jelenleg is megy még...

    Lunki88: Pff, két havonta? Atyaég, én már a Bleach heti megjelenésétől is kivagyok:)
  • Justil
    #45
    azokat nem ismerem, de majd lehet belekukkantok vmikor :)
  • Lunki88
    #44
    Legjobb esetben is kb. 2 havonta jelenik meg a folytatás, úgyhogy nem csoda. :) Viszont cserébe a minősége páratlan.
  • opeca
    #43
    Huh, ez egyébként sok ilyen mangára jellemző, amiknek 100 feletti részük van és harcolnak benne:))

    Bleach, Naruto, DB stb.

    Sajnos mindig kell egy erősebb ellenfél, és minnél tovább él a sorozat annál inkább fejlődnek a karakterek:)

  • opeca
    #42
    Hát igen, amikor a DB bejött az országba itt még csak nagyon kevesen tudtak valamit is az anime-okról.

    Nekem is sokáig csak a DB volt a nagy kedvenc - mivel csak ezt ismertem:). (Hozzáteszem a DB kint Japánban is kult-anime, tehát nem alaptalanul lett ez először átvéve).

    Igen, olvastam, hogy a manga-ban nagyon részletesen van ábrázolva a történet. 20 év???? Az nem semmi!
  • Justil
    #41
    én bírom a db-t. van egyfajta feelingje a határtalan fejlődésnek benne :)
  • Lunki88
    #40
    Az a baj hogy a magyar ember tipikusan a Dragon Ball és társaira gondol (mondjuk én szeretem) amikor meghallja az anime szót. Pedig ez csak egy fajtája a sok-sok anime sorozatnak.

    A Berserk nekem nagy kedvencem, habár ott az animét inkább csak kedvcsinálónak szánták hogy az ember kedvet kapjon a manga olvasásához, mert igazából a manga 100x részletesebben taglalja az egész történetet. Egy gond van vele, hogy már kb. 20 éve fut és még mindig nincs lezárva a story... :D
  • Justil
    #39
    hehe, oké, csak bennem egy ekkora cliffhanger olyan szintű hiányérzetet keltett, hogy napokig rajta maradtam :P mondjuk tény, hogy hatásos befejezés volt.
  • KP27
    #38
    Nem igaz. Maguk az írók mondták hogy egyszerűen már fogalmuk sincs egy újabb évadra való sztorihoz. A másik probléma hogy mivel népszerű volt a sorozat, a színészek is egyre több gázsit akartak, és a film előállítási költsége is szezonról szezonra nőtt. Ezt a FOX meg már nem akarta vállalni.
  • opeca
    #37
    Igen, a Berserk tipikusan reálisabb mint az általában felkapott anime-ok. Én is az elején egy kicsit gondolkoztam, hogy nézzem-e vagy inkább találjak más elfoglaltságot magamnak:)

    De aztán mindenhol olvastam, hogy jó anime-nak tartják, na mondom, akkor megér egy próbát.

    Nekem már a 4., 5. résztől kezdett izgalmassá válni, meg a középkor ellen sem agitáltam annyi, ahogy bontakozott ki a történet, de a vége fele, az valóban agysokk.

    Hát én is sajnáltam kicsit, hogy nem folytatódott, csak mangában, de ahogy hallottam, azt már kicsit elcseszték, úgyhogy talán nem is olyan nagy baj.
  • Justil
    #36
    Berserk-et most volt szerencsém végignézni nemrég. Az elején kicsit zavart a középkori, túlontúl reális setting, és a kicsit paraszt angol szinkron (oké, nézhettem volna japánul is gondolom), de aztán egész nézhető volt, és az utolsó 2-3 rész...hát öö. Ilyen szintű képszakadást és trippeltetős agytekerést rég láttam már. Az államat a földről kapartam össze, nézve hogy mi történik hirtelen a végére. Nagyon sajnáltam, hogy nincs 2. évad belőle :(
  • opeca
    #35
    Igen, aztán én is észrevettem hogy a te felsorolásodban is bent volt:)

    Nézd meg őket, bátran ajánlom, mindegyik jó, mondhatni klasszikus darabok...
  • IMYke2.0.0.0
    #34
    Korr: FMA = Full Metal Alchemist (lejjebb volt)

    Tényleg, Bleach-et kihagytam!!! (:
    A többit még nem láttam, de ha tudom, pótlom.
  • opeca
    #33
    Akor én is hozzáteszem a magamét:

    - Berserk
    - Elfen Lied
    - Gankutsuou
    - Initial D
    - Bleach
    - FMA
    - Rurouni Kenshin
    - Suzumiya Haruhi Melankóliája

    Meg persze még sok sok más, ismeretlenebb, mert ezek még tényleg csak a tömeganime-ok tördéke(!)
  • LeventeV
    #32
    én sem értem hova fajul ez a világ, ha már hozzá nem értő egyének okoskodnak, és olyasmihez szólnak hozzá amiről fogalmuk sincs. amíg csak a magyar komerc adók által vetített animéket láttad addig légyszives ne általánosíts.
  • IMYke2.0.0.0
    #31
    Ajánlok párat, a nem is olyan klasszikus japánok közül:
    - Blood+,
    - D. Gray Man,
    - Code Geass,
    - Ghost In The Shell: Solid State Society,
    - Cowboy Bebop,
    - Full Metal Alchemist
    - Nana


    Akad "kiddie"-nek tűnő - és csajos is - köztük, de ha megnézel 1-2 részt belőlük, akkor rákapsz, mint barika a tejcsire.
  • opeca
    #30
    Hát én jobban szeretem a mozgóképet:) Ez már csak egy ilyen dolog.
    Én sem azt mondtam, hogy mindengyik adaptáció jó, de sokkal erősebb mezőnyben kell helytállniuk, mint mondjuk egy ilyen tipikus amerikai sorozatnak.

    Na de mindegy is, kinek a pap, kinek a paplan, de ha már sorozat, akkor inkább anime / vagy van akinek manga, esetleg mindkettő...
  • opeca
    #29
    Szerintem meg némelyik anime sokkal mélyebb mondanivalóval rendelkezik egy átlagos élőszereplős sorozatnál. Legalábbis én inkább az ilyen típusúakat szeretem.

    Aztán persze vannak a könnyedebb, meseszerűbb stílussal rendelkezőek, a poénosabbak, és még ezernyi más, elég nagy a választék szerencsére.
  • mad mind
    #28
    Szóval azért mert valaki mást szeret mint te, azok hülyék? Vagy mire célzol?
    A legtöbben, azért szeretik, a japán "förtelmeket", mert más stílus mint az átlag nyugati dolgok. Bár neked hiába magyarázom, mert szerinted bolond vagyok.
    Ja egyébként én se értem, hova fajult a világ, mert ilyenek is vannak mint te.
  • Cat 02 #27
    Dollhouse-t már elég régóta lehetett tudni, Heroes-t meg megunta évad felénél, ha már úgyis vége lehet végig kéne nézni:s
  • DjDano
    #26
    Szerintem meg a mesevilág manga / anime nem több egy agybutító baromságnál.. Sakura pakura meg társai, förtelem... A fiatalok (sőt idősebbek is) meg ezért vannak oda, komolyan nem értem hová fajul ez a világ
  • DjDano
    #25
    Tévedsz... A nagy rejtélyeket csak néhány fanatikus magyarázta be, pedig pont a dolgok egyszerűsége itt a lényeg!
  • Reg5
    #24
    A 24-nek a 7. évada sztem jóval gyengébb volt, mint a jelenlegi.
  • hdo
    #23
    Vagy még egyszer nem tudják ugyanazt a sablont ledugni a nézők torkán úgy, hogy megmaradjon a kritérium nézőszám terén. CTU-ba épült kém, atombomba, korrupt kormány, elhullik egy főszereplő ... ugyanmár ... kész csoda hogy idáig kitartott.
  • Victor1103
    #22
    A nézettséggel nem volt gond a 24 esetében az ugyan évente csökkent de még ígyis megvolt a kritérium nézőszám terén.Itt inkább az alkotók gondolták már úgy hogy szegény Jacknek elég volt ennyi a szar napokból.
  • AZTA
    #21
    Hogy áll amerikában a 24 nézettségileg hogy a fox annyira abba akarja hagyni?
  • hdo
    #20
    Azért az mekkora már, hogy olyan műsorról cikkeznek ill. kérdeznek konkrétan kérdőívben, amit torrentezned kell ahhoz hogy megnézz?! xD
  • TheZsenyka
    #19
    Legend of the Seeker számomra nagy veszteség.