364
  • Pares
    #204
    "Talán, talán, talán... De miért, könyörgöm, miért a győztes engedjen a vesztesnek? Miért reménykedjen Izrael a palesztinok könyörületében? Nem érzed, hogy ez mennyire abszurd elvárás a jelenlegi helyzetben?"

    Abszurd elvárás, hogy emberszámba vegyék a palesztinokat? A palesztinok jelenlegi helyzete nem hagyományos háborús úton alakult ki. Izraelt palesztinok által lakott területen HOZTÁK LÉTRE, úgy hogy százezreknek kellett a saját otthonaikat elhagyni a zsidók kedvéért. Szerintem tudod mi az abszurd? A Te hozzáállásod. De ez csak az én véleményem.
  • kukacos
    #203
    Izraelnek is van bőven terrorakciója, hogyne. De itt nem én vagyok az, aki az egyik oldalt szentként állítja be, ti beszéltek jogról meg igazságosságról. Ilyenkor kérdezem meg, hogy vajon milyen fokú sérelem igazolhatja iskolabuszok felrobbantgatását?
  • kukacos
    #202
    "Ha a zsidók nem lennének annyira szélsőségesek és a gettókban élő palesztinokat jobb ellátásban részesítenék, kevesebb korlátozással és faji megkülönböztetés nélkül, akkor talán a békefolyamatok is mást irányt vehetnének, és talán a terrortámadások is ritkábbak lennének"

    Talán, talán, talán... De miért, könyörgöm, miért a győztes engedjen a vesztesnek? Miért reménykedjen Izrael a palesztinok könyörületében? Nem érzed, hogy ez mennyire abszurd elvárás a jelenlegi helyzetben?

    Van egy ellenséged, akit ezerszer földbe tiportál, legyőzted, leölhetnéd az utolsó szálig. Erre ez az ellenség a földön fekve is átkozódik, rugdos, gyűlöl és halálos ellenségének nevez, elrúgja a feléje nyújtott kezet, és ha hátat fordítasz, ököllel püfölni kezd. Ezek után mosolyogj rá, segíts neki, adj neki kenyeret, hátha abbahagyja? Szerintem meg rohadjon meg az ilyen, hiszen nyilvánvaló, hogy csak az alkalmat lesi, mikor döfhet hátba megint. Ismerje fel ő a valóságos helyzetét először, majd esetleg utána tárgyalunk.

    Egyébként próbálkoznak ám a zsidók a korbács vagy kenyér taktikájával. Amióta a nyugati parton viszonylagos nyugalom van, a palesztinok jóléte is megy felfelé, Gázához képest mindenképp. Pár év múlva talán a palesztinok is felismerik, hogy egy újabb visszaesés nem érdekük, mert lesz vesztenivalójuk, és kibékülnek a helyzettel. Talán engedményekre is hajlandóak lesznek.
  • Pares
    #201
    És az izraeliek bombázásai, amik többnyire civilek által sűrűn lakott területeket céloznak, fegyveres áldozatokat pedig alig szednek? Vagy te bekajálod azt a propagandát, miszerint nincsenek civil áldozatok? Végül is persze hogy nincsenek, ha Izrael minden palesztint terroristaként kezel...
    Folyton csak a gonosz palesztinok gaztetteit szajkózod, Izrael terrorakciót meg sem említve. Gyanús...
  • Pares
    #200
    Nem azt mondom, hogy Arafat nem volt hibás, mert az volt. Én csak azt mondom, hogy nem csak őt egyedül terheli a felelősség.
    Ajánlani tudom C.E.Swisher "The Truth About Camp David" c. könyvét.
    Az izraeliek gyakorlatilag egy olyan egyezményt akartak volna létrehozni, ami kizárja a lehetőségét a későbbi palesztin igényeknek, tehát végleges. Továbbá vallási okok is befolyásolták a folyamatokat, mivel többek közt Jeruzsálemre sem úgy tekintettek, mint mindkét fél által szentként tisztelt város. Az izraeliek se voltak hajlandóak elhagyni a megszállt térséget (legalábbis nem teljesen).

    De megint a politikáról beszélünk. Az én eredeti álláspontom az volt, hogy hiába szállták meg a területet a zsidók, hiába győzedelmeskedtek, az még nem vonja kötelezően azt maga után, hogy a palesztin menekülteknek ennyire szörnyű helyzetek közt kelljen élniük. Ha a zsidók nem lennének annyira szélsőségesek és a gettókban élő palesztinokat jobb ellátásban részesítenék, kevesebb korlátozással és faji megkülönböztetés nélkül, akkor talán a békefolyamatok is mást irányt vehetnének, és talán a terrortámadások is ritkábbak lennének (amik legfőképp a hihetetlen mértékű elnyomásnak, elkeseredettségnek és elégedetlenségnek köszönhetik létüket).
  • Pares
    #199
    Na ez igen. Már egy ott dolgozó külföldi sem mond igazat. Nem hát, hisz ellentmond a zsidók állításainak, az pedig ugye nem elfogadható...
  • kukacos
    #198
    És szerinted az EU-nak milyen véleményt kellene elfoglalnia a palesztin terroristákról és az izraeli területre kilőtt rakétákról?
  • Balumann
    #197
    Teljesen mind1 szerintem hogy ki milyen tag, ha nem sikerül megegyezni akkor úgyis felbomlik az egész :D
  • Balumann
    #196
    "A szélsőjobbosok is emberek, és ők is tévednek, csak belőlük a radikális szemlélet miatt hiányzik az önkritika, a szkepszis, és ezért képtlenek felismerni a saját hibás gondolataikat, illetve nem ellenőrzik le magukat, ha másnak is van tőle eltérő véleménye, meg se hallgatják. Nincs önellenőrzés. Így a hibás gondolatok bennük maradnak. Vagyis egy deformált, torz, elferdült világkép alakul ki bennük. És a deformált világuk létező problémáit és nem létező problémáit is - akár az erőszak eszközével - meg akarják oldani. "

    Engem csak az érdekelne elsősorban, hogy miért gondolod ezt a szélsőjobbosokról? Mik azok a KÁRTÉKONY gondolatok, amik hibásak, és csak a radikális elképzeléseik miatt nem képesek felismerni a hibás nézeteiket? Mostmár majd 2 éve olvasom szinte napi szinten a kurucot is, ismerőseim is, főként azért, hogy lássam az érem két oldalát, és eltudjam dönteni mi az igazság. És én nem érzem, hogy bármilyen kártékony gondolattal lettem volna "gazdagabb". Így viszont értem, hogy kit MIÉRT támadnak (és miért NEM szemben azzal amit próbálnak terjeszteni), hogy miket miért mondanak (pl. a jobbikosok, hogy nem akarják hogy mi is palesztin sorsra jussunk végül, és így tovább). Egyik kurucolvasó ismerősöm és én se lettem rasszista, zsidók kiírtását támogató ember, és semmi ilyesmi - és pontosan látom, hogy rohadtul nem ez a célja sem kurucoknak, sem a Jobbiknak.
    Amúgy igen, az tény, hogy akár a rendőrséggel szemben is föllépnek, uszítják a népet, ha látják hogy milyen igazságtalan az egész (ugye milliárdokért megszervezett melegfelvonulás, meg a tüntetések, megemlékezések mindenáron megzavarása, provokálása, miközben az ország nagy részén az utcára se mernek kimenni a cigányok miatt, élhetetlen az egész, és millió probléma van). És akkor megint jön a szokásos, hogy a melegeket is kiakarják írtani a sok neonáci rasszista.

    Egyszerűen nem olvastam még egyetlen egy olyan érvet, ami arra mutatna, hogy a kurucinfo káros gondolatokat ébreszt az emberben, egyszerűen ez nemigaz! Azt meg egyszerűen egyértelműen látni, hogy amivel támadják, vádolják őket, nem igazak.
  • djhambi
    #195
    "Én meg inkább azt támogatom, hogy az EU, a világ lépjen közbe amennyiben nem sikerül a palesztinokkal megállapodásra jutni"

    Nem vagyok a témaszakértője, de Izraelt az USA pénzeli, az USA NATO tag, az EU NATO tagokból áll szintén, így önmagunk ellen kéne világháborút viselni. De javítsatok ki, ha tévedek. Ha meg az EU-n kívüli világ lép közbe, akkor szintén világhború lesz, csak NATO + Izrael vs. mindenki.
  • kukacos
    #194
    A palesztinok nem mondtak le a visszatérés jogához. Ragaszkodnak ahhoz, hogy ha akarnak, visszatelepülhessenek Izraelbe. Ezen bukott meg a tárgyalás.

    "Egy olyan szerződést akartak aláíratni a palesztinokkal, ami minden egyéb későbbi változtatást megtiltott, így nagyon naivak voltak, ha azt hitték, hogy majd pont Arafat fogja elfogadni a bármennyire is nagylelkű(?) izraeli ajánlatokat."

    Ebből hogy is látszik az, hogy az izraeliek is hibásak? Mert keveset kínáltak?

    Nézd, a palesztinok maguk döntik el, hogy mi a fontosabb nekik. Az izraeliek lényegében azt mondták, hogy vagy ez a kompromisszum, vagy a békefolyamat visszaesik, tehát az alternatíva a fokozódó elnyomás. Arafat azt mondta, hogy amit felkínáltak, neki nem elég. Ami most történik a megszállt területeken, ennek a döntésnek a következménye. Nem igazán tudom sajnálni őket emiatt, lett volna lehetőségük a rendezésre és a normális életre, csak ahhoz engedniük kellene. Ennek elutasítása igenis Arafat hibája.

    A feltételeket a győztesek szabják. Ha a győztes feltételeit a vesztes elutasítja, annak következményeiért a vesztes is felelős, bármennyire is igazságtalan legyen a győztes. Pontosan ezért szokás fegyverszüneti tárgyalásokat kezdeményezni vert katonai pozícióból egy háború során. Menteni, ami menthető. A palesztinok az elutasítással saját magukat ássák mélyebbre a gödörbe. Nem voltak azok a feltételek annyira durvák, Mo. pl. sokkal többet aláírt Trianonnál seperc alatt.

    Ráadásul a palesztin alkupozíciók egyre inkább romlanak a zsidó szélsőségek erősödésével, és azzal, hogy a zsidók egyre inkább nyeregben érzik magukat. A zsidók most már csak sokkal gyengébb békébe mennének bele.
  • Kara kán
    #193
    "Bizonyára az avarok is ellenkeztek. "

    Az avarok úgy örültek a magyaroknak, mint a messiásnak. Egyébként pusztulásra voltak ítélve.
  • djhambi
    #192
    "Izrael létező, viruló, lélegző állam. Alapítóik fegyverrel és politikával megvédték és megtartották. Ma már semmivel sincs kevesebb joga létezni, mint mondjuk Magyarországnak."

    1000 éve a magyarok is betörtek ide, fosztogattak, meg lemézároltak pár szlávot meg avart, letelepedtek és beolvasztották őket pár emberöltő alatt. Bizonyára az avarok is ellenkeztek. Gyorsan államot alapítottak, hogy úgy tűnjön kifelé, hogy valakik vagyunk. Most a tótok teszik ugyanezt .

    Ha igazságot akarunk szolgáltatni, akkor adjuk oda Magyrországot a szlávoknak, vagyis a lengyelknek, cseheknek szlovákoknak, stb...
  • djhambi
    #191
    "Ez a legrosszabb ember által előidézett katasztrófa amit valaha láttam."

    Tapasztalt orvos lehet.

    Baluman:

    "A kurucinfo célja is pontosan ez, az emberek fellázítása az igazságtalanságok, korrupció ellen"

    Azt hiszem talán a te idézeted volt az, de javíts ki, ha tévedek, a Marcus Aurelius idézet: "Minden, amit hallunk, vélemény, nem tény, és minden, amit látunk, nézőpont, nem a valóság." Ha ezt elfogadjuk, akkor következtethetünk belőle: mivel nem tudjuk, hogy tényleg igazunk van-e, kártékony a véleményünk mellett ennyire radikálisan kiállni.

    Egy magamfajta emberben mindig van annyi önellenőrzés, szkepszis, önkritika, hogy nem engedem, hogy vak hit kialakulhasson. Volt, hogy tévedtem, és tudom, hogy tévedhetek, mert ember vagyok. Ilyenkor önellenőrzéskor felismerem a hibámat és kijavítom. Vagy meghallgatom más véleményét, kritikusan átgondolom, rájövök, hogy neki van igaza, és kijavítom.

    A szélsőjobbosok is emberek, és ők is tévednek, csak belőlük a radikális szemlélet miatt hiányzik az önkritika, a szkepszis, és ezért képtlenek felismerni a saját hibás gondolataikat, illetve nem ellenőrzik le magukat, ha másnak is van tőle eltérő véleménye, meg se hallgatják. Nincs önellenőrzés. Így a hibás gondolatok bennük maradnak. Vagyis egy deformált, torz, elferdült világkép alakul ki bennük. És a deformált világuk létező problémáit és nem létező problémáit is - akár az erőszak eszközével - meg akarják oldani.

    Lát egy tüneteket, de nem létező tüneteket is lát. Elkúrja a diagnózist. Így jó és rossz gyógyszereket is felír. Lehet, hogy bizonyos gyógyszerek kombinációja csökkenti a tüneteket, de a vírusos megbetegedésre antibiotikummal válaszolni önpusztítás.

    OFF

    Most ezektől függetlenül, csak érdekesség képpen:

    az NSDAP a '29-30-as gazdasági válság idején 18,3%-os volt a szavatók körében. 1932-ben már 37%-kal a legnagyobb párttá nőtte ki magát, és a kommunisták és a szociáldemokraták koalíciója híján kormányt alakított. 1934-ben Hitler kancellár betiltott minden más pártot. A válság elmélyülése után 4 év kellett, míg a szélsőjobból tejhatalmú rezsim nem lett. Ez most kicsit meredek, szerintem.

    Mondjuk annyival "kedvezőbb" a helyzet, hogy a nagy támogatottságú fidesz maga is jobboldali párt, és Viktor intelligenciája és szónoki képessége sok vizet fog zavarni még a jobbik támogatói körül. A jobbik megléte pedig kikényszeríti a fideszből, hogy konzervatív irányzatot képviseljen, így kevésbé valószínű, hogy megkockáztatna Viktor egy hatalomátvételt.
  • Balumann
    #190
    A történelmet így kell (pontosabban így kéne tanulni pl. nácikkal kapcsolatban is) értelmezni, de MA már a világnak, országoknak, és EU -nak arra kell összpontosítania, hogy megakadályozzák az igazságtalan, jogtalan tevékenységeket, amik konfliktushoz, háborúhoz vezetnek. Akár az kell ehhez, hogy a terjeszkedni vágyó, fegyverekkel harcoló zsidókat börtönökbe vagy nemistudom hová zárják, és elosztják igazságosan a területeket.

    Persze így is föllehet fogni, hogy hát a palesztinok gyengébbek, ők a vesztesek, ha élni akarjanak kussoljanak és fogadják el. Én meg inkább azt támogatom, hogy az EU, a világ lépjen közbe amennyiben nem sikerül a palesztinokkal megállapodásra jutni, illetve vizsgálják ki ezt részletesebben (ami ugye nem megy jelenleg, mivel Izrael megtagadja.

    Mi jelenleg nem vagyunk olyan helyzetben, hogy őket meg tudjuk érteni. Ha megszállás, elnyomás alatt lennénk, sokkal kevesebb ember lenne aki hajlandó lenne ezt így felfogni ahogy te, sőt talán te sem.
  • kukacos
    #189
    Ja értem, a földre rápecsételik, hogy magyar vagy szerb (persze akkor, amikor épp magyarok vagy szerbek lakják), és onnantól az az egyedüli igazság.

    Tudod mit? Szerintem meg minden föld azé, aki ott lakik.

    (Mekkora mázlid van, hogy a morvák és az avarok beolvadtak és jelenleg nincs államuk... Persze ha nem így lenne, akkor nyilván mást mondanál.)
  • Pares
    #188
    Vegyük csak ezt az általad annyit emlegetett Camp David-i egyezményt...
    Röviden összefoglalva:
    -a palesztinok a visszatérés jogához mindenképp ragaszkodtak, ám a már említett Izraeli aggodalmak hatására egy megígérték, hogy egy mindkét fél által elfogadott mechanizmus által nem minden menekült térhetett volna vissza Izraelbe, helyette anyagi kártérítést kaptak volan. Továbbá azt szerették volna elérni, hogy Izrael azonnal vonuljon ki a gázai övezetből és Ciszjordániából (UNSC Resolution 242), és hogy ezek a területek alkossák az új palesztin államot. Egész Kelet-Jeruzsálemet az iszlám szent helyeivel együtt palesztin fennhatóság alá, a siratófalat pedig Izrael felügyelte volna.

    -Izrael először is nem fogadta el azt, hogy ők lennének felelősek a palesztin menekültek problémájáért. Izrael azt ajánlotta, hogy átadja Ciszjordánia 73%-át (ami 25 éven belül 90%-ra nőtt volna) és az egész gázai övezetet. Ciszjordánia el lett volna választva egy Izrael által "veszély" esetén lezárható útszakasszal, ami a Holt-tengerig vezetett volna. 63 településből vonultak volna ki. A palesztinok kifogásolták ezt a javaslatot, szerintük így a már létező úthálózatot blokkolták volna, elválasztva így a nagyobb palesztin településeket. Továbbá Izrael az egyezményben szerette volna látni azt, hogy megfigyelő/riasztó állomásokat helyezhessenek el az új Palesztin állam területén, a légtér Izrael felügyelete alatt állt volna és "veszély" esetén bármikor csapatokat vethettek volna be a Palesztin állam területén végül a Palesztin állam teljes lefegyverzését szerették volna elérni.

    A tárgyalások kudarcát az izraeliek és az amerikai közvélemény eleinte valóban a keményfejű, Izrael szerint túl sokat akaró Arafat miatt bukott el, de sok későbbi tanulmány készült arról, hogy valójában miért is bukott meg az egész. Nem egyedül Arafat volt a hibás a dologban, legalább ugyan annyira az amerikaiak és az izraeliek. Egy olyan szerződést akartak aláíratni a palesztinokkal, ami minden egyéb későbbi változtatást megtiltott, így nagyon naivak voltak, ha azt hitték, hogy majd pont Arafat fogja elfogadni a bármennyire is nagylelkű(?) izraeli ajánlatokat.

    Egyszóval bonyolult a helyzet, oldalakat lehetne írni róla. Azt viszont le kell szögeznünk, hogy nem egyedül Arafat volt a ludas a dologban. Itt jön a képbe az is, hogy még 2000 előtt, számtalan nemzetközi próbálkozás volt a békére, amiket a palesztinok elfogadtak, az izraeli nacionalisták viszont tartózkodtak egy kiegyezés gondolatától is. Szóval hiába akarod úgy beállítani, hogy Izrael mindent megtett a békéért, a palesztinok meg ostobák voltak és nem fogadták el, ez egyszerűen nem igaz.
  • Sir Ny
    #187
    "Aha, pl. mit kéne mondjon az EU mondjuk Koszovóról?"

    Koszovó az olyan a szerbeknek, mint nekünk Erdély. Koszovó mindig is szerb volt, és ha van igazságos Isten, akkor egyszer majd visszakerül Koszovó is és Erdély is azokhoz, akiké igazából.
  • kukacos
    #186
    Aha, pl. mit kéne mondjon az EU mondjuk Koszovóról? Hány évig visszamenően van joga az "őslakóknak" arra a földre?

    Izrael több mint hatvan éve létezik. Generációk nőttek fel ott úgy, hogy ők már csak oda születtek, országukat nem maguk választották. Valami rosszul értelmezett történelmi igazságtevés azzal járna, hogy gyermekeiknek kéne bűnhődni apáik vétkeiért. Mennyivel lenne most jobb az, hogy most ott felnőtt zsidókat üldözünk el a palesztinok kedvéért, mint annak idején az volt, amikor ott felnőtt palesztinokat zavartak el a zsidók kedvéért?

    Ha pedig ebben a játékban azt mondjátok, hogy nincs időlimit, akkor miért ne lenne Palesztina ősi zsidó föld, hiszen végsősoron az arabok is csak bevándorlók?

    Ez az egész visszamenőleges igazságosdi baromság. Izrael létező, viruló, lélegző állam. Alapítóik fegyverrel és politikával megvédték és megtartották. Ma már semmivel sincs kevesebb joga létezni, mint mondjuk Magyarországnak.
  • kukacos
    #185
    "Ilyen helyzetben hogy remélhetnek a zsidók kiegyezést az arabokkal?"

    Ez épp ezért csakis a politikusok biznisze. Úgy működik, hogy a vezetők a békeszerződést olyan feltételekkel kötik, amiben benne van a helyzet mindkét részről elfogadható normalizálása. Lásd nálunk 1867. Erre a zsidók 2000-ben ajánlatot tettek, a palesztinok elutasították, azon az alapon, hogy ők ennél többet akarnak. A normalizálás a szerződés megkötése UTÁN kezdődik.
  • Pares
    #184
    Ez nem a középkor! Izraelre is ugyan úgy vonatkoznak a nemzetközi jogok, mint minden más államra! Mégse tartják be őket!
  • kukacos
    #183
    Fogd már fel azt, hogy mi igazságos nem állítható szembe azzal a TÉNNYEL, hogy ott van pár millió állig felfegyverzett zsidó, akik fejükbe vették, hogy történjen akármi, innen nem mozdulnak. A palesztinoknak ezzel a kész ténnyel kell együtt élniük, ehhez alkalmazkodniuk. Attól, hogy azt üvöltözik, hogy nekik van igazuk, semmi sem fog változni. Ha nem akarnak alkalmazkodni, az is oké, de akkor vállalják a következményeket.

    A történelmet ilyen kész tények mozgatják. Ha az "igazságosságot" néznénk, minden népmozgás eredményeképp létrejött ország - nagyjából az összes - illegitim, hiszen mindig lakott ott már valaki. Magyarországot hogy hozták létre?
  • Balumann
    #182
    Igazad lehetne, de MA már lehetőség lenne arra, hogy végre tényleg figyelembe vegyük azt, hogy mi a jogos és mi nem. A történelmet így tanuljuk, de most a jelen van, itt az Európai Unió például, akinek külső megállapításra meg kellene például állapítani a jogos határokat (figyelembe véve hogy kik éltek ott korábban, és kik a megszállók). Jah és ami a legfontosabb, kivizsgálni erőszakosan is mégha Izrael meg is tagadja ezeket. Ma már nem lehet, nem SZABAD így felfogni az eseményeket.
    Amúgy béke valószínűleg sosem lesz amíg ők ott vannak, ha a palesztinokkal megbékélnek, keresnek ürügyet hogy Irán ellen háborúzzanak (olaj), aztán jön majd a többi. Vagy talán a kővel dobálozó palesztinok ellen fegyverkeznek folyamatosan, nukleáris fegyverekkel is?
  • Pares
    #181
    Még mindig nem érted, ugye? Ha Izrael nem nyomná el annyira a palesztinokat, próbálna javítani a helyzetükön (ha már a földjeiket, otthonaikat ellopták), és próbálna ha nem is barátságot, de jobb viszonyt kialakítani a palesztinokkal. Nem a politikusokról beszélek. Az emberekről. Az emberekről, akiknek nemhogy a szabadságjogaik nem léteznek Palesztinában, de még emberszámba se veszik őket. Ilyen helyzetben hogy remélhetnek a zsidók kiegyezést az arabokkal? A nemzetközi nyomás ellenére sem hajlandóak kivonulni sehonnan, nem enyhítik a blokádot és elnyomást. Nem számít, hogy ők a győztes nemzet. A béke kialakítását az emberek alapvető jogainak érvényesítésénél kellene kezdeni. Csakhogy Izraelnek esze ágában sincs nem elnyomni a palesztinokat...
  • Pares
    #180
    Hát persze. A palesztinok mindig mindent elutasítanak, ok nélkül "terrorizálják" Izraelt, a jószívű, nagylelkű, békés zsidók meg csak kényszerből nyomják el a őket. Ugye? Sőt eleve Izrael meg a zsidók vannak elnyomva...

    "Izrael nem fogja kitenni magát annak, hogy milliónyi palesztint kelljen befogadnia, ez egyszerűen felszámolná az országukat zsidó karakterét. Ezzel az erővel azt is mondhatnák a palesztinok, hogy csak akkor kötnek békét, ha minden zsidó főbelövi magát. Mindezt a vesztes pozíciójából - teljesen abszurd."

    Akkor meg minek szállták meg őket? A zsidók nem számolják fel Palesztina nem zsidó karakterét? Vagy az rendben van? Azért tisztázzunk már valamit. A zsidó államot a palesztinok feje tejére hozták létre! Mesterségesen, cionista nyomásra. Több százezer őslakos embernek kellett a saját otthonából elköltöznie, hogy helyet adjon a zsidó telepeseknek! Nyugati felszereléssel egyre kisebb területre szorították az eredeti lakosokat, utána meg körbefalazták őket, és évtizedek óta megszállás alatt vannak. Milyen nagylelkűségről beszélünk akkor? Úgy állítod be a dolgokat, mintha a zsidók lennének a szenvedő fél, akik mindig próbálkoznak a békével, és egyetlen egy ajánlatot se utasítottak el, mindig csak azok a gonosz terrorista arabok...
  • kukacos
    #179
    Mondtam én olyat itt valahol, hogy jogos vagy igazságos? Muti már meg a történelemben, ki vette valahol figyelembe a jogot vagy igazságosságot? Szvatopluk sztorija a lóval rémlik? Lengyelország történelme? Indiánok? Jóreggelt királylány, a történelmet a győztesek írják.

    Elfogadni egy kemény békét nem azért kell, mert igazságos vagy jogos. Hanem mert az alternatívák rosszabbak. Ha idejön valaki és azt mondja, hogy vagy Komárom vagy kiirtunk, akkor el kell fogadni.

    Egyébként elfogadtunk mi már sok mindent. Habsburgok? Kiegyezés? Szovjet megszállás? Kádár-rendszer '56 után? Mind vitatható, az ország teljes szuverenitását megsértő eset, de a mi politikusaink szerencsére nem akartak minket palesztin jellegű menekülttáborokba zárni.

    Trianont is aláírta a magyar békedelegáció, pedig választhattuk volna a nemnemsoha álláspontját is, székely gerillák bújkálhattak volna az erdélyi havasokban évtizedekig. Tudom, nektek az jobban tetszett volna, de az értelmes többség nem kedveli a permanens lövöldözést. Horthyék is azt mondták, hogy legyen ez a kicsi most, és meglátjuk, mit lehet belőle kihozni később. 1942-ig akár úgy is tűnhetett, hogy a taktika sikerrel járt.

    A palesztinok is mondhatnák, hogy oké, ezt most aláírjuk, és majd meglátjuk, mi lesz később. Ha kiszaporodják a zsidókat és a béke miatt kicsit gazdagabbak tudnának lenni, negyven év múlva zsebre tehetnék Izraelt. De nekik permanens forradalom kell. Vagy legalábbis a kitartóiknak.
  • Balumann
    #178
    Ha valamelyik - nálunk erősebb nép (vagyis erősebb támogatottsággal rendelkező nép) holnap úgy döntene, hogy idejön elfoglalni minket, majd felajánlja nagylelkűen hogy ha elfogadjuk, hogy mostantól csak Komárom-Esztergom-ból áll Magyarország, akkor te azt mondanád, hogy hát jogos, mi vagyunk a gyengébbek, el kell fogadnunk. Így megy ez manapság, nemde?
  • kukacos
    #177
    A témához érdemben kizárólag az első filmed szól, ami egyszerűen hazudik. Azt állítja, hogy 2000-ben Camp Davidben az izraeliek egy apró palesztin enklávét ajánlottak, ami életképtelen lett volna. Valójában folyamatosan engedtek a palesztinoknak, a zsidó telepek felszámolását is beleértve. A végső ajánlatuk itt van (94% 25 év alatt):

    http://www.mideastweb.org/lastmaps.htm

    Persze a filmed azt is bőszen elhallgatja, hogy a földkérdés pusztán teoretikus volt, hoszen a többi témában a palesztinok egy tapodtat se engedtek. Úgy viselkedtek, mintha ők győztek volna, vagy szívességet tesznek nekik azzal, hogy tárgyalnak velük, pedig nyilvánvaló, hogy a visszatérés jogának feladása nélkül nem lesz megegyezés.

    Izrael nem fogja kitenni magát annak, hogy milliónyi palesztint kelljen befogadnia, ez egyszerűen felszámolná az országukat zsidó karakterét. Ezzel az erővel azt is mondhatnák a palesztinok, hogy csak akkor kötnek békét, ha minden zsidó főbelövi magát. Mindezt a vesztes pozíciójából - teljesen abszurd.
  • Balumann
    #176
    Csak az a vicces, hogy a Frei Dossziét aki nézte, az már egyből látta, hogy mennyire az emberek hülyítésére megy ki jónéhányszor. Kedvenc részem abból az Elitváltás: Gyurcsány kontra Orbán. Amiben a végső konkluzió az volt, hogy Orbánnak és Gyurcsánynak le kéne ülnie egy asztalhoz és megbeszélni a dolgokat, egyességre jutni, és minden probléma megoldódna, meg több külföldi szakértőt kéne behívni
    Ezt föl lehet fogni végülis versenynek is, de ha valami igaz, akkor arról egyrészt több anyagot lehet készíteni (mint pl. lásd ezt a filmet is, vagy az egyéb vágott videók). A hatásvadászat minden filmben megvan, és nem jelenti azt hogy valami hazugság vagy pedig minden szava igaz. A Háború a nemzet ellenről szívesen olvasnék valami hívatalos szakmai cáfolatot, hogy mik azok amikben valójában csúsztatnak (sőt leginkább szakmai vitának örülnék). Mert én nem így látom, hogy annyira sok csúsztatás lenne.

    A hatásvadászat azt is maga után vonja, hogy egyoldalú (vagy annak tűnik) lesz a film, de ha ők így gondolják, így tapasztalják akkor milyenre csinálják meg a dokumentum filmet. A célja egyértelműen az volt, hoyg az embereket fellázítsák. A kurucinfo célja is pontosan ez, az emberek fellázítása az igazságtalanságok, korrupció ellen, és nekik sem céljuk az, hogy bárkit is ok nélkül bemocskoljanak vagy ártsanak, az már más kérdés, és valóban erre fölhasználnak túlzásokat (mint a népírtás, vagy gúnynevek kitalálsa), de ők azt terjesztik amit igaznak vélnek, és azt támadják, akik ártanak a jólétnek. Aki elolvas kb. 100-200 cikket rajta, az látja, aki csak 20-30 -at az meg soha nem fogja ezt megérteni. Mindenesetre szerencsére a látogatottsága egyre nő (ismerőseim körében is).
  • Pares
    #175
    Jó, rendben, akkor ott tartunk, hogy mindenki hazudik, aki nem az cionistáknak ad igazat..
  • Pares
    #174
    Litánia helyett inkább néhány videó és link:



    2., 3., 4., 5., 6., 7.,
    8. rész.



    2., 3., 4., 5., 6. rész



    [URL=http://vilag.transindex.ro/?hir=12811]"Nem sürgős..."[/URL]
    A palesztin-izraeli békefolyamatok kronológiája
  • djhambi
    #173
    "egy helyi zsidó újságíró nyilatkozta, hogy Magyarországnak még hosszú utat kell megtennie, hogy elérje azt a fokú rasszizmust, ami Izrael államát jellemzi"

    Az újságírót azért fizetik, hogy meghökkentő dolgokat állítson. Láttad, hogy Frei Tamás is mit művelt...

    "Azért megdöbbentő volt az a dokumentumfilm, amit Izraelben készítettek az On The Spot keretén belül."

    Supersize Me, Háború a Nemzet ellen, Frei dosszié sorolhatnám a "csúsztatásokkal" felháborodást, ezzel nézettséget keltő "dokumentumfilmeket". Mindig találnak egy gazdag zsidót és mindig találnak egy szegény palesztint. Felnagyítani két tulajdonságot statisztikai csalással, azt bárki tud. De ha kutakodunk, találunk gazdag palesztint meg szegény zsidót is. Ez csak a "rendezőn" múlik, hogy milyen irányú hatásvadászatot folytat. Ha idejönne egy olyan érdekeltségű kézikamerás újságíró, bemutathatna Magyarországról olyan videót is, ahol a vidéki romák rettegésben tartják a vidéki lakókat, és bemutathatna olyan videót is, ahol a szélsőjobb fasiszta jelképekkel és ígéretekkel igázza le az etnikumot. Hogy melyiket tárja a közönség elé, az csak rata múlik. Mert egy-egy kiragadott példából nem lehet általánosítani.

    #171: egyetértek.
  • kukacos
    #172
    Izrael nem kívánja, hogy a palesztinok költözzenek ki a területéről, ez hazugság. Egyetlen békeajánlatban sem szerepelt ilyen kitétel. 1,3 millió palesztin él Izraelben, sokkal jobb körülmények között, mint társaik a megszállt területeken. Nyilván a szélsőséges zsidók szeretnék őket kint vagy holtan látni, pont mint nálunk a szélsőjobb a cigányokat, de ettől nem mondhatjuk azt, hogy Magyarország hivatalosan azt akarja, hogy a cigányok "költözzenek ki".
  • kukacos
    #171
    De ebből mi következik? Ha ilyen tré a helyzetük, nem kéne a palesztinoknak azonnal, minden áron békét kötniük?

    Megint olvasd el, mit ajánlottak a Camp David-i megegyezésen az izraeliek. Önálló palesztin állam a nyugati parton és Gázában, a területeik 94%-ával. Nemzetközi alap, amiből a menekülteket kompenzálhatják. Nem olyan rossz pl. Trianonhoz képest.

    Nem kéne a palesztinoknak azonnal elfogadni egy ilyen rendezést, ahol önálló államban próbálhatnának meg élni és létezni, a mindennapos izraeli elnyomás nélkül?

    Nem - ők többet akarnak. Hát megkapták.
  • Pares
    #170
    A cionista zsidók az összes arab eltűnését (így vagy úgy) kívánják a régióból. Ezt nem is rejtik véka alá. Szóval akkor minden arab költözzön ki saját szülőföldjéről, csak mert holmi cionista zsidó állam, amit a fejük tetejére hoztak létre, úgy kívánja? Ne is próbáljanak tenni ellene semmit, mert az ütközik az zsidó állam "törvényeivel"? Adják meg magukat, fogják be és kész?
    Szerinted az elfogadható, hogy egy ilyen végtelenül rasszista állam az őslakosokat gettókba gyűjti, körbefalazza, majd éhezteti, szomjaztatja? Aztán még csodálkoznak, hogy a reménytelen helyzetben már öngyilkos merényletekre vetemülnek az elnyomott palesztinok? A palesztinok tehetnek arról, hogy Izraelnek faji és vallási alapon megkülömböztető törvényei és politikája van? Olvass el pár nyilatkozatot a zsidó politikusoktól, megdöbbentő, hogy mennyire nyíltan rasszisták. A Jobbikkal dobálóznak, de egy helyi zsidó újságíró nyilatkozta, hogy Magyarországnak még hosszú utat kell megtennie, hogy elérje azt a fokú rasszizmust, ami Izrael államát jellemzi.
    A nem kergemarha, Izraeli propagandával nem agymosott zsidók még Izrael állam létét is ellenzik, nemhogy azt, amit azok művelnek...
    Azért megdöbbentő volt az a dokumentumfilm, amit Izraelben készítettek az On The Spot keretén belül. Zsidók és palesztinok együtt tüntetnek Izrael állama ellen, egy másik, betelpült zsidó, a vadonatúj, luxuskérójából panaszolja, hogy milyen gonoszak a palesztinok, és hogy szegény zsidókat majdnem hogy a tengerbe szorítják(?). A másik oldalon pedig egy abszolút nyomorban, a gettó közepén élő palesztinokat kérdeznek, akik elmesélik, hogy az enni- és innivalóért mindennaposak a küzdelmek (az izraeli korlátozások miatt), az iskolák és kórházak bombázása során ártatlan emberek százait ölik meg. Egy palesztin "útikalauz" meséli, hogy a gyerekeket (őt is) ha elkapják, kegyetlenül megkínozzák, összeverik. Egyszóval a riportból nagyon úgy nézett ki, hogy bár a hamasz is lövöldöz Izraelre rakétákat, az izraeli támadások sokkal kegyetlenebbek, több (civil) áldozattal. A kergezsidók idilli állapotok közül ugatnak a falak mögött rothadó palesztinokra...
  • kukacos
    #169
    "Palesztina egyetlen, totális győztese Izrael, aki gyakorlatilag teljhatalommal rendelkezik az egész térség fölött."

    Pontosan így van.

    "Persze lehet azon vitázni, hogy ki lőtt először"

    Hát ezen sokáig lehet vitatkozni... de egyetértünk abban, hogy a "ki kezdte" kérdés nem dönthető el pro vagy kontra az egyik oldal mellett.

    "jelen esetben Izrael van abban a helyzetben, hogy kénye kedve szerint cselekedhet az arabokkal. Szóval Izraelnek kellene magát visszafognia először is, sokkal jobb körülményeket létrehozva a palesztinoknak."

    NEM! Ez itt a totális tévedés! Mi a búbánatért kéne a legyőzöttnek diktálni a feltételeket? Mond *egyetlen* ilyen esetet a történelemből. Teljesen nyilvánvaló, hogy a palesztinoknak kell engedniük a főbb kérdésekben, hiszen vesztettek.

    "A palesztin-izraeli békefolyamatokat pedig a cionista zsidók szabotálták."

    Ez hazugság. Olvasd el, mi történt a 2000-es Camp David-i megbeszéléseken. A megegyezés azon múlt, hogy a palesztinok nem akartak lemondani Jeruzsálemről és a visszatérés jogáról. Arafat annyit mondott, hogy "nem", és felállt az asztaltól, anélkül, hogy bármit ajánlott volna. Így nem viselkedhet egy legyőzött fél - ha bevágja a durcit, csak még többet fog szívni, ahogy teszi is azt.

    "A palesztinok több, nemzetközileg javasolt békeegyezményt is elfogadtak, vállalták a terrorista akciók megfékezését"

    Te melyik csatornát nézed? Lejjebb van a link:

    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_massacres_committed_during_the_al-Aqsa_Intifada

    Ennyire jól megfékezték? Több száz halott Izraelben évente. Nézd, ha valaki a torkodon tartja a kését, az elemi követelmény bármilyen megegyezéshez, hogy nem ingerled tovább, mert még jobban a töködre lép. De persze ebben benne van a makacs arab mentalitás rendesen, hát most láthatjuk, hova vezet.
  • kukacos
    #168
    A te hozzászólásod azt állította, hogy a zsidók jelenleg népirtják a palesztinokat. Én pontosan erre reagáltam, mondván, hogy ez butaság. Erre te elkezdted a régi lemezt az 1948-as eseményekről. A videód nem említ népirtást későbbről, csak különböző palesztin sérelmeket sorol fel. Persze a filmben a palesztin terrorizmus is kizárólag Izrael hibája :D

    "a németek hamarább tudták, mire készül a magyar elit"

    És ez a helyzet kinek a hibája volt? Csak nem az ismét tehetetlen magyar elité?

    "akkor ismét olyan helyzetbe került volna Magyarország, hogy minden irányból ellenséggel lett volna körülvéve, akik valószínűleg azonnal, habozás nélkül támadtak volna"

    Így viszont milyen ügyesek voltunk, mert elkerültük azt, hogy az ország területét lerohanják... vagy mégsem?

    A románoknak nem volt ilyen skrupulusa 1916-ban. A monarchia hadserege elfoglalta teljes Romániát. Viszont kamatostul megvolt a jutalmuk később.
  • djhambi
    #167
    "számomra a zsidók lesznek ott a főgonoszak, és a palesztinok csak az áldozatok"

    Egészen addig, amíg a palesztinok valamilyen külső behatásra győznek, pl. felfegyverzik őket a klingonok, és akkor ők kezdik kiirtani a zsidókat a sérelmeikért, mert ők is emberek, és az ember ilyen bosszúálló természetű, és élvezettel büntet.

    Az egyetlen ésszerű, értelmes lépés a békekötés: inkább az elnyomás és öntevékeny módon kijutni az elnyomó közegből, mint a halál. Megrögzött pacifista vagyok, tudjátok. De nem beszélek hülyeséget. Amúgy Magyarországon '48-as forradalom volt, addig jó volt, de el kellett buknunk az orosz segítségtől. Jött Haynau és az osztrák megtorlás. '67-ben kiegyezés, és minő véletlen, a monarchia sosem látott konjunktúrába kezdett, és szépen lehagyta riválisait. Annyi volt a különbség, hogy a felek együttműködtek a viszályok és felaprózódás helyett. Én nem állok egyik oldalra sem, én a békét pártolom, amihez mindkét félnek le kell tennie az első követ. Kompromisszumban engedni kell mindkét félnek. (A kiegyezés is kompromisszum volt, csak a végére nagyon egyoldalú lett.)

    Nem vagyok otthonos izraeli témában, így nem is erőltetném a konkrétumokat, csak általános történelmi eseményekből vonok le konzekvenciákat. Persze minden helyzet más, de a történelem ismétli önmagát, ennek pedig az az oka, hogy a történelmet az ember hozza létre cselekedeteivel, és az ember biológiailag tízezer év alatt mit sem változik.
  • kukacos
    #166
    Arafatnak kb. 1 milliárd dollárja volt magánszámlákon palesztin adóbevételekből, amelyek felett ő rendelkezett. Majd olvass utána. Nem tudom, te minek hívnád a bölcs vezér ezen tettét, ha nem korrupciónak, de biztos, hogy csak népe javát kívánta szolgálni.

    A Hezbollahot Irán pénzeli, a Hamaszt meg Szaúd-Arábia. Milyen érdekes, ha ez a két szervezet lövöldözni kezd, a "Közel-Keleten ismét nő a feszültség", ami a felszökő olajáron keresztül tömi PONT ezen két ország bankszámláit. Milyen érdekes.

    "akik nem hajlandóak elmenni, vagy úgy tenni ahogy a zsidók akarják"

    Képzeld, ez így működik minden államban, hogy a törvényeit be kell tartani. Például nem robbantgatunk fel zsúfolt iskolabuszokat. De tényleg, mit is akarnak akkor szerinted a zsidók a palesztinoktól? Mert ezek szerint elismered, hogy "ha úgy tennének", akkor a zsidók békén hagynák őket.

    Béke akkor lesz, ha elfogy az olaj, és megszűnik a külföldi érdekeltség a palesztinok zsidók elleni uszításában. Majd figyeld meg, hogy akkor percek alatt rendeződni fog a helyzet. Vagy ott a másik lehetőség, hogy a palesztinok kikerülnek az erőszak bűvköréből, és felismerik saját érdekeiket.
  • djhambi
    #165
    "és nem hajlandóak elfogadni még ma sem, hogy a zsidók az erősebbek (persze mert USA is fegyverzi őket rendesen)"

    Évente 4.4 milliárd dollárt kapnak az usákoktól ajándékba. Egyiptom 1.8 milliárd körül kap.