891
\'SubWoofers-Mélynyomók\'

Vagyis melyk a legjobb,milyet erdemes venni stb...
  • bboyatty
    #251
    Hát nem olyan bonyolult. Ahogy mefigyeltem gyárilag leszűrt 3 utas hangsugárzók esetén az élesek 1 és 8 mikrofárád között vannak, és olyan 50 volt,(lehet hülyeséget mondok) én is ehez hasolókat használok, az én éleseimen 1 mikrofárádos és 50voltos a kondenzátorok vannak a közepeken pedig nekem azt mondta valaki hogy 47 mikrofárádos kell.
    Ennyit tudtam segíteni.


    Van esetleg az sg-n működő elektroteknikus vagy milyen topik?
    Volna pár kérdésem.:P
  • shumika
    #250
    lehet xD árengedmény lehetséges de csak "ésszel" (már akinek van) :D
  • bency
    #249
    Azz igen :DD
  • bboyatty
    #248
    Gazdasági válság van! :P
  • shumika
    #247
    ??? valaki nem akarja ???
  • pointer4
    #246
    Szívesen.
  • oliwwer
    #245
    Köszönöm az értelmes válaszodat.
  • pointer4
    #244
    Nem bonyolult ez, 60 éve így működik :D
  • oliwwer
    #243
    Aha. Hát ez nekem túl bonyolult. hülyeséget csináltam. na majd lesz kezdek vele valamit. Foggalmam sincs hol lehet állítani hogy melyik hangszóró hol kapjon basszust.. ahj. Miért ilyen bonyolult ez?
  • bboyatty
    #242
    Csak magas nem lesz elég. Kell oda közép is, és ezeket le kell szűrni(ne kapjanak basszust mert tönkre mennek). Azt már meg nem tudom mondani, hogy milyen szűrőt használj. Általába kondenzátorral szokás szűrni de nem tudom az értékeket. Ha esetleg van itt olyan személy aki vágja ezeket a dolgokat írjon mert engem is érdekelne, hogy hány mikrofárados és voltos kell legyen a kondenzátor.
    Amúgy az előző #235-re ment. Bocs.
  • bboyatty
    #241
    Azért mélyláda a neve... :p
    Abból éles hang az életbe nem fog kijönni.
    Ötlet: Szerezz be még egy magas és egy közép hangsugárzót.:D

    Üdv.
  • pointer4
    #240
  • shumika
    #239
    Eladó egy nagyon jó állapotban lévő Mac Audio Mac Attack 4050 erősítő és egy nagyon jó állapotban lévő Mac Audio Mac fireball 300 mélyláda!

    Erősítő: 4*130W/2*450W /4 ohm
    4*200W/ 2 ohm

    Mélyláda: Hangszóró 30cm, 4 Ohm, 420/200W
    méretei: 525 x 360 x 330mm

    Ár:30.000Ft
  • oliwwer
    #238
    ez mély és nagyon tompa. tettem mellé egy magasat is, az meg elviselhetetlenül visszhangzik. nemtudom mit lehetne vele kezdeni.
  • repvez
    #237
    akkor cseréljünk nekem épp ez a bajom hogy a szub-bol is szolnak a beszédhangok és nem olyan méy mint ahogy kellene.

    Amugy meg a szub mellé nem árt még másik hangszoro is ami a magasat és a közepet is viszi, mert a subok olyan max 1000hz-ig mennek a magasakhoz meg kell egy másik ami a 20khz-es tarományig viszi.
  • Motoroj
    #236
    Küldd vissza, hibás $zar.
  • oliwwer
    #235
    Na megjött az erősítő is, de valamiért a magas hangokat nem akarja játszani a subwofer. vagy ez mindegyiknél így van? meg eléggé tompa hangja van. ötlet?
  • bency
    #234
  • kemszi2
    #233
    nekem külön van a kettő
  • bency
    #232
    Pont ilyet hasznalok enis az 5.1 hez :P Es az autoban is ilyen kabel van.
  • arty
    #231
    bevallom én eddig CSAK ilyen spdifes notebookot láttam, koaxost egyet se :)
  • pointer4
    #230
    Sajnos ez a 20 rongy egy nagyon nagyon baráti ajánlat!!!
    pl
  • pointer4
    #229
    Azt a csatit, a mini-optikait, szerencsére, csak a szellemileg sérült cégek használják. Pl SONY minidisceken. Viszont ez azért jó, mert a jack dugót is be lehet dugni. És annak a lábai is be vannak általába kötve.
    Egy jack aljzat ára kb ötvened része lehet az optikai jeladónak, mostanában inkább koax jel megy, spórolnak, és ez nekünk jó :D
  • Kandurex
    #228
    Az a baj, h ott is annyi...na mindegy, végül is még mindig jobb, mintha vennem kellene egy komplett házimozit.
  • arty
    #227
    a laptopokon a jack általában nem koaxiális, hanem optikai, ahoz ilyen jábel kell:



    vagy valami hasonló :)
  • arty
    #226
    tényleg! de akkor is, 20k iszonyat túlzás :/

    kandurex: e-bay?
  • Kandurex
    #225
    Nekem 5.1 kell, de már megoldódott. Köszi
  • BenceYCE
    #224
    Nem létezik, hogy nincs rajta egy fülhallgató kimenet... Arra veszel egy ilyet:

  • Kandurex
    #223
    igen, igen...köszi a segítséget!
  • pointer4
    #222
    Jaa, gondolom a laptopon jack spdif kimenet van.
  • Kandurex
    #221
    Vagyis a mono jack megy a gépbe, a RCA része meg a kütyübe?
  • pointer4
    #220
    Síma mono, 3.5jack-RCA kábel.
  • bency
    #219
    Nyugodtan kerdezz,ezert is van nagyreszben a topik hogy megoldjuk az ilyen problemakat meg tanacsokat adni! :)
  • Kandurex
    #218
    Akkor már csak egy kérdés maradt, a laptop a sima jackre tolja rá a digitált is, mivel tudom azt összekötni ezzel?

    Bocs a kérdésekért :(
  • Kandurex
    #217
    Hmm..szerintem megrendelem!
  • Kandurex
    #216
    Köszi mindenkinek, elgondolkodok a lehetőségeken. Az is baj, hogy az erősítőm egyben mély láda is, szóval tényleg cseréli kellene a kis házimozimat...de annyira jól szól..:/ nincs szívem :(
  • pointer4
    #215
    DTS-t nem néztem, igaz igaz :D

    Szerk:
    na várjál:
    "Specification:
    1.Transfer the DTS/AC-3 digital signal data into 5.1 sound track output.
    2.Transfer the stereo(R/L) audio signal data into 5.1 sound track out put.
    3.Two coaxial input, one SPDIF input, one sterero input,
    Perfect solution for your HDTV player, xbox 360 , ps3, ps2, dm500s,dm800HD etc.
    4.One button to switch mode, simple to operate.
    5.Auto detect AC3、DTS、PCM digital audio siganl, decode format:
    Dolby Digital EX、DTS-ES、Dolby Pro Logic II、DTS、AC3,Dolby Digital."
  • Kandurex
    #214
    hoppá! na! hm....!
  • arty
    #213
    a DTS továbbra is gond lesz, ráadásul 20 felett nem sokkal indulnak a használt 5.1 erősítők - DTS támogatással :)
  • arty
    #212
    ebben van AC3/DTS/PCM dekóder és D/A átalakító? nem létezik "átalakító"

    csere!