891
\'SubWoofers-Mélynyomók\'

Vagyis melyk a legjobb,milyet erdemes venni stb...
  • pointer4
    #211
    Ilyet forrasztok neked, de működni nem fog :D
    Ez egy olyan cső, hogy bemegy a víz, és kijön a túloldalt a földgáz :D
    Csak azért működhet, mert van olyan készülék, ami úgy van bekötve, hogy figyeli ennek a kimenetet, és ha bizonyos két láb össze van kötve, akkor analóg jelet kezd el küldeni. Valaki valahol helyspórolás miatt így oldotta meg, de a te készülékeddel nem fog menni.

    Viszont, most találtam, itt lehet kapni DolbyD dekódert, mákod van :D

    Itt akadtam rá.
  • Kandurex
    #210
    jaj :(
  • Kandurex
    #209


    valami ilyesmi kellene nekem
  • arty
    #208
    Régi erősítő elad, uj/használt házimozi erősítő megvesz.
  • pointer4
    #207
    Sehogy, kell egy 5.1 hangprocesszor, amit nem árulnak évek óta a boltokban, de akkor is 70-80 rongy volt. Bár ilyen gagyi kínaiban láttam pár éve 25 ropiért.
    Amiket most árulnak, az audiophil kategória, vagy fölötte. Akkor már olcsóbb új házimozit venni.
  • Kandurex
    #206
    Digitális hang kimenet.
  • Kandurex
    #205
    HDMI to RCA inkább, de sajna nem találtam ilyen átalakítót (ami logikus, hisz előbbi digitális)
  • bboyatty
    #204
    Ja szeritnem valami hasonló. De HDMI-ből lehet 5.1 hangot kinyerni, mert megnéztem milyen, hogy okosabb legyek és nem lettem.
    Az S/PDIF az mi az? :P
  • shumika
    #203
    RCA to HDMI csatlak.?
  • bboyatty
    #202
    Ez nekem magas nem vagyok otthon az ilyen szakszavakba, pedig segítenék szivesen.
    Addig értem, hogy "...az erősítőmön csak analóg 5.1 bemenet van ..." de aztán.
  • Kandurex
    #201
    Ide is beírom, hátha ide többen járnak :( Kis segítség kellene, az erősítőmön csak analóg 5.1 bemenet van (RCA és PS), viszont csak HDMI vagy digitális (S/PDIF) kimenet van a gépemen (notebook), hogy tudnám a kettőt összehozni, jelentős költség nélkül?

    Előre is thx,
  • bency
    #200
    Siman,nagyon popec lett az egesz cucc!!!
  • bboyatty
    #199
    Na nem tudom... én az én részem kivettem a beszerelésből :P ha akarjátok majd megoldjátok, hogy ne rezegjen. A lényeg, hogy jó lett nem lehet panasz, amit tudtam megtettem.
  • Adaaam
    #198
    Nagyon gáz, rögzítsétek le. Valami gumifélét tegyetek alá, vagy akár sziloplaszt is jó ha van, azt később nyomtalanul el is lehet távolítani.
  • bency
    #197
    Most kora este meg megnyomattuk,es ha becsuktuk az osszes ajtot,csomagtartot le,akkor alig hallatszik ki valami,csak a tabla rezeg,de azzal kemenykedni is lehet akar :))))
  • bboyatty
    #196
    Nem csörömpöl semmi. A kocsiba minden szépen szól, kívül hallatszik, hogy a rendszámtábla berezeg de annyi, az nem vészes
    és nem is zavaró.:)

    Üdv.
  • kemszi2
    #195
    rezegni meg majd el fog kezdeni a kárpit is idővel :D
  • kemszi2
    #194
    gumi darab megteszi
  • desigo
    #193
    azt vedd le és rakj a rendszámtábla tartó és a rendszám közé valami puha valamit és akkor csendben marad az is...
  • bency
    #192
    Jajj hat en pl a rendszamtablara ertettem :) Amugy meg nem hallatszik a melyhangba semmi rezges,csak latszik ha ranezel valamire :P
  • desigo
    #191
    ha rezeg az eléggé baj
    le kellene rögzíteni,csillapítani minden rezgő alkatrészt,kárpitot
    nem a csörömpölést kellene hallanod hanem a mélyet :)
  • bency
    #190
    Ime 3 nap kemeny munka eredmenye :D Olyat szol hogy rezeg minden :P




  • Depridol
    #189
    +fav totyik:)
  • Depridol
    #188
    ;)
  • pointer4
    #187
    Persze, meg mint írtam, mindenki tudja magáról milyen zenéhez keres igazán jót, úgy sokat lehet spórolni. High-Endnél is sokszor csak a majmolás megy, hogy ennyi ezer watt meg annyi ezer watt(pl Mark Lewinson). Aztán egy Dénes Péter féle csöves erősítő 150e-ért a leszólja őket.
    Meg konkrétan egy átlag audiophil zenehallgató 2*1W teljesítménnyel hajtja a Hifi-jét, mert az tökéletesen elég.
    Viszont egy Led Zeppelinhez meg egy csöves erőlködő túl mézes hangzást ad, és nem is hozza a koncert hatást :D
  • Motoroj
    #186
    Szerintem ha csak a hangzás a lényeg, akkor túlzás az a 20-30 millió. Ennél lényegesen kevesebből is meg lehet oldani, legfeljebb nem fog olyan jól kinézni, mint ami tízszer annyiba kerül.
  • pyrohun #185
    Én még szépen szóló JBL-t nem hallottam (most nem a mélyhangokról beszélek), persze az alábbi cuccos tuti brutális.
  • pointer4
    #184
    Igen, ott sok múlik még a RIAA-n, illetve amíg nem 20-30 millió az összeg amit HiFi-re költöttünk, addig ne várjuk, hogy minden féle zenénél gyönyörűen szóljon :)
    Lesz olyan zenei műfaj ami jobban fekszik egy hangfal-erősítő párosnak, és lesz ami gyengébben. :)
  • mflex #183
    Nekem, van egy Thorens TD 2010-es lemezjátszóm, amit a legjobb barátomtól kaptam ajándékba, aki sajnos már meghalt. Az én rendszeremen ezt a gyöngyszemet nem tudom kihasználni, mert nem úgy szól, ahogyan a barátom kb 20 millás reimyo rendszerén, pedig egy harman kardon avr 745-ös erősítőm van, qrva drága jbl 890-es hangszórókkal, de tudom, hogy ez nála, hogyan szólt és azt is, hogy az én rendszerem közelében nincs annak a hangzásnak :(
  • pointer4
    #182
    Szerintem sem te beszéltél hangnyomásról, ebben egyet értünk :D

    Amúgy a JBL jellegzetesen hatalmas amerikai nappaliba való Hifi :D
    Mélyben mindig is kemény öblös, rendet parancsoló volt :D Még akkor is ha a sorozat legkisebb tagját nézzük.
    Abszolúlt benne van a top15 ben nálam is :D
  • mflex #181
    Ki beszélt itt hangnyomásról? Én, azt írtam, hogy azok a JBL hangfalak úgy szóltak, mint valami gyönyörűség, de ha éppen egy erőteljes basszust kellett "kiköhögnie" magából, hát azt olyan szinten prezentálta, hogy sok mélynyomó elbújhat mellette.
  • pointer4
    #180
    Persze hogy monoblokk :D a bal meg a jobb oldal elektronikáját egy dobozba tenni barbárság, spórolás, vagy hozzá nem értés :D

    Amúgy a hangnyomásnak mi a bánat köze van a minőséghez? :D

    Én konkrétan hallottam olyan LINN Hifit, hogy 2*3W teljesítményt tudott tolni maxra, és bőgtem a gyönyörűségtől, a nadrágomon remegett a gatya, úgy szólt a bőgő.
    Tehát ha halkan nem tud szépen szolni, az kuka.

    Amúgy bárki bármit, technics, sony és társai soha az életbe még csak az audiophil kategóriát sem érték el hangminőségben. Csak árban :D
  • Motoroj
    #179
    Én azt kötve hiszem.
  • mflex #178
    A 171 hsz-ben is látható, hogy két high end monoblokk végerősítővel van hajtva.
  • desigo
    #177
    itt már durván kijön az,hogy a leggyengébb láncszem a rendszerben a legjobb minőség
    ehhez már kell korrekt elő,végfok,kábelek, meg forrás
  • mflex #176
    Vannak itt dolgok, a youtube ugyan nem adja vissza, hogy valójában, hogyan szólhat az a klasszikus zene, amit hallgatnak, csak elképzelni lehet, hogy valójában, amikor a mély megszólal, élőben milyen lehet, mint írtam lehengerlő. HD vidi...


  • bency
    #175
    Eleg komoly darabok azert :D Jah,50.000 euro-t kernek erte,vagyis 2007-ben ennyi volt azt hiszem,ennyiert epitek olyan cuccot hogy odapisilek...
    Megtudnam dongetni,bar gondolom nem arra van,de biztos nem rossz max hangeron se :D
  • desigo
    #174
    eltörpül mellettük a tv xD
  • bajgunar
    #173
    Lefikázhatod Bobby!
    Ha tudnád mennyi hangnyomásversenyt nyertünk meg! (autohifi)
    Értek egy kicsit a hangokhoz, hangszórókhoz!
    Csináltam pár subwoofer-t sony-nak, blaupunkt-nak.

    6 éve voltunk utoljára hang-nyomás versenyen, azóta ráuntunk, kimentünk egy "bogárral" 16 hangszóró, 2 !!! erősítő, 8 akksi, = 15 mp.
    Szigorúan fülvédővel min. 10m-ről.
    Megláttak minket, és kiszálltak a versenyből
    1 erősítő volt egész európában a másikat (ua) külön hozattuk be amcsiból
    Nah mind 1. Régi szép idők
    Am vágom h csak 400W. Csak nem mind1 a hang minősége sem!
    És h. a 3. szomszéd (kertesház, utca, stb.) a szobájában úgy hallja, h nem tud tv-t nézni mellette. Az meg nem azt bizonyítja, h sz@r.
    Csipesz!
  • bency
    #172
    Majd ha nyerek a lotton,kiprobalom az biztos :P De elotte mindenkepp az elozo videoban latott 2 bazi nagy tornyot aminek 600$ darabja...