2468
A nintendo új kézikonzolja elhozza a valódi 3Dt elérhető áron
  • Zavarodott
    #2388
    Grat hozzá! Én simát vettem most. Ez az első 3DS-em és imádom... q;)
  • Anubys
    #2387
    No, én is beújítottam egy New 3DS-t (eredetileg simát akartam, de a boltban kipróbáltam az XL-t is, és végül az lett, nagyon baba). Eddig egy old school 3DS-em volt, ég és föld a különbség.
    Az extra circle pad kissé fura, hogy nem ugyanúgy mozgatható, mint az eddigi, hanem egy tapistick, működés közben még nem próbáltam, remélem, megszokom (elő kéne halászni a Resident Evil-t hozzá, más játékom még nincs, ami kezelné, szerintem).
    A kép brutálszép, és végre nem kell karót nyelni, ha a 3D helyett nem akarok egy szétfolyt vackot nézni 2 másodpperc alatt...
    Megyek, elkezdem a system transfert. :)
  • Zavarodott
    #2386
    Majd felveszlek, hétvégén nem nagyon tudok játszani... q;)
  • Falabu #2385
    Sziasztok, ha van valakinek kedve online Monster Hunter 4-el jatszani az vegyen fel. 3368-4135-0153
  • Zavarodott
    #2384
    Ez a Monster Hunter 4 Ultimate nagyon állat. Online hatalmas móka... q;)
  • Zavarodott
    #2383
    Nem fogsz csalódni benne... Majd írjad meg ha megvan. q;)
  • kakaoskalacs
    #2382
    Neeeeeeeeeeeeeeeeee hát ezt "kár" volt végigolvasni atyaviláááááág kell kell kell :D

    Nagyon király információdús volt köszönöm én is a sima verziot néztem ki.
    Megerősítést megkaptam! :D
    Ha lesz még valami nyugodtan ird meg. Remélem heteken belül én is kezeimben tarthatom :)
  • Zavarodott
    #2381
    Megpróbálom Neked összefoglalni akkor az eddigi tapasztalataim. A konzolt pár napja vettem tehát ezek tényleg csak az első benyomások.

    A dobozában nem volt semmi a kézikönyvön és a konzolon kívül (töltő sem, azt külön kell venni hozzá, kb. 3.000 Forint). Volt még pár kártya benne, az a konzol valamelyik alkalmazásához kell, de még nem próbáltam.

    Első bekapcsoláskor a konzol a beállításokkal fogad, stílusosan végigvezeti az embert és már használatra is kész a gépezet. Olvasgattam, hogy az eszköz szemüveg nélküli 3D-je egész jó, de erre nem voltam felkészülve. Számomra hatalmas benyomást tett a csodálatosan mély harmadik dimenzió.

    Nézegettem egy kicsit az alkalmazásokat, a beállításokat. A wifi jól fogja a jelet és be lehet állítani takarékos üzemmódot is, ami egy kézikonzolnál nem egy hátrány. Meg akartam nézni a beépített webshop alkalmazással a Nintendo online boltját, de itt kírta, hogy a régiómba nem elérhető, mert ugyanis én Magyarországra állítottam a kütyüt. Mondom sebaj végülis meg lehet lenni online bolt nélkül is.

    Ezután benyomtam a Monster Hunter 4 Ultimate játékot és a 3D ismét bámulatba ejtett (egy kis csúszkán állítható a jobb oldalon a harmadik dimenzió mélysége vagy teljesen ki is tudod kapcsolni). Ráadásul a konzol nagyon jól is futtatta a játékot, mindenféle riccenés nélkül. Láttam, hogy van online játékra lehetőség ezért megpróbálkoztam vele, de itt is kiírta, hogy nem elérhető a régiómba. Na mondom valamit tenni kell. Átállítottam a gépet United Kingdom-ra a régióbeállításoknál és hopp minden működött egyből. Az online funkciók és a beépített webshop is. Regisztráltam magam ezek után a neten is. Semmi probléma nem volt, hogy UK-t adtam meg. Nem kér sem pontosabb címet, sem angol bankkártyát, tehát nem ütközik az ember akadályba. UK beállításokkal minden szépen működik eddig.

    Játék közben feltűnt, hogy a korábbi PSP-m elsőre kényelmesebbnek tűnt, de pár óra, nap játék után teljesen hozzászoksz (én a kisebbik új modellt vettem). A felső kijelzője majdnem 4 colos, teljesen rendben van a mérete, egyáltalán nem kell ráfókuszálni, hogy lásd mi történik a képernyőn. Van a bal kezednél egy analóg és van egy kis gomb a jobb kezednél is, ami úgy működik mint a laptopok kis kurzorirányító valamije, viszont annál sokkal kényelmesebb. Tehát azt is analóg karként tudod használni.

    Sima 2D-re állítva is szép a kis konzolnak a képe. Olvastam a felbontásáról, hogy nem nagy, de egy ekkora képernyőn nem tűnik fel, hogy nem 1080p a cucc... q;P Az alsó kijelző érintős cucc és az eszköz alján van egy kis ceruza is, ami arra szolgál, hogy ha esetleg gépelned kell a digitális billentyűzeten akkor precízen tudd használni azt. Játék közben tökéletesen érzékelte az ujjam amikor szükség volt rá.

    3D bekapcsolásakor egy kis kamera érzékeli a fejed mozgását, követi azt, így nem törik meg a varázs, azonban ilyenkor csak Te látod normálisan a képernyőt, aki oldalról nézi az meg lát kettő képet, azt rosszul is lesz tőle. A lényeg, hogy aki játszik vagy használja a kütyüt tökéletes 3D élménybe lesz része (tényleg jó a cucc).

    Ami számomra nagyon fontos, hogy a fedlapját lecsukva azon nyomban szüneteli a játékot és alvó módba rakja magát a konzol és ha megint kinyitod akkor onnan folytatod ahol abbahagytad (akár egy hatalmas sárkány hátán kapaszkodva). Nem kell kapcsolgatni semmit csak lehajtod a fedlapot és már sétélhatsz is alvó módban a konzollal.

    Alvó módban számolja a lépéseidet is a kütyü és ezzel pontokat szedsz össze, amelyekkel lehet vásárolgatni játékokhoz cuccokat, de ezt még nem csekkoltam. Szintén alvó módban keresi a közelben lévő (kb. 100 láb) 3DS-eket a konzol és egyből felveszi vele a kapcsolatot (pár másodperc), mellyel kicserélitek a saját kis profilkaraktereiteket (ugyanolyan mint az xbox-nál az avatar), valamint egyéb más játékaid karaktereit, ha ott be van építve a funkció. Épp HÉV-en utaztam, amikor a kis kék villanó LED jelezte (épp játszottam), hogy talált egy 3DS-t a környéken. Kiléptem és láttam, hogy bemutatkozik a 3DS-emen Gyurci a saját kis karakterével. Hatalmas flash volt nekem így elsőre. Jót mosolyogtam rajta, még körbe is néztem hol lehet Gyurci... q;)

    A menüben az alsó érintőképernyőn navigálsz és fent pedig látod a részletesebb infókat, de van olyan is mikor a kettő képernyőn egyszerre jelenik meg az infó és a felső képernyő az alsón folytatódik. A bizonyos "Miiverse" egy közösségi kis szolgáltatás, melyben fórum jelleggel olvasgathatsz, posztolhatsz, képeket nézegethetsz leginkább a Nintendóval kapcsolatos hírekról, játékokról, egész jó kis cucc. Ezt szintén a főmenűben tudod elérni.

    Annyi még, hogy maga a kézikonzol akkora lehet mint egy 5 colos teló, csak vastagabb, tehát egyáltalán nem nevezhető nagynak. A zsebembe kényelmesen elfér. A súlya nem húzza a nadrágom, igazából nem nagyon veszi észre az ember, hogy a zsebében van.

    Van benne kamera is, 3D képet tudsz lőni vele, de nem nagy felbontásban. Fun és van egy ehhez a funkcióhoz kapcsolódó kis minijáték is a gépre telepítve "Face Raiders" néven.

    Igazából nem vagyok valami nagy "reviewer". Hirtelen ennyi jutott eszembe a cuccról. Még annyi, hogy összecsukott állapotban a fekete gépnek nagyon "beast" kinézete van, nagyon jól néz ki. Ha eszembe jut még valami megírom és ha bármi kérdésed van tedd fel nyugodtan... q;)
  • Zavarodott
    #2380
    Ma nem biztos, hogy lesz időm, de amint tudok írok egyet ide... q;)
  • kakaoskalacs
    #2379
    irhatnal rola nekem egy összegzést benyomásokkal mindennel stb mert engem is nagyon megfogott és hezitálok még egy kicsit.

    Köszöntem.
  • Zavarodott
    #2378
    Hát engem a Nintendo ezzel a New 3DS-el megvett kilóra. Egyre jobban nézegetem a Wii U-t is... q;)
  • Zavarodott
    #2377
    Tömör és velős. q;D Köszönöm!
  • SlickAdam
    #2376
    jjja
  • Zavarodott
    #2375
    Fekete New 3DS lett Monster Hunter 4 Ultimate gammával. Azt hittem kisebbnek tűnik majd a kijelző, de teljesen jó... q;) Amúgy csak akkor tudok kihasználni minden funkciót ha Magyarország helyett egy támogatott országot adok meg tartózkodási helynek? UK-val megy az online multi is. Magyarral meg csak kiírja, hogy nem elérhető.
    Utoljára szerkesztette: Zavarodott, 2015.02.18. 22:29:06
  • Zavarodott
    #2374
    Köszi! Metacriticet szoktam nézegetni, de most eszembe se jutott... q;)
  • SlickAdam
    #2373
    kb. 80-ig lefele barmi ami megtetszik.
  • Zavarodott
    #2372
    Köszönöm a gyors választ. Esetleg tudsz must-have játékokat, ami kiállt azért, hogy megvegye az ember? q;)
  • SlickAdam
    #2371
    vegyel New 3DS-t, az picit nagyobb, mint a regi 3DS. de azzal se lenne gond, mert ugyis megszokod a meretet hamar.
  • Zavarodott
    #2370
    Sziasztok! Én is gondolkodom egy új 3ds beszerzésén. Annó volt PSP-m és imádtam a Monster Huntert, most is azt szerezném be először. Most azon agyalok, hogy nem túl kisméretű-e a sima 3ds kijelzője. A kompakt mérete megfogott, az XL hatalmasnak tűnik farzsebben hordáshoz és nem akarok most olyan kézikonzolt venni, amit úgy kell belegyűrnöm a gatyámba... q;) Esetleg valami vélemény tőletek?
  • Fehercsoki
    #2369
    Valahol meg lehet nézni a jelenlegi eShop árakat? Sajnos csak az amerikai oldalon vannak fent az árak, ha átváltok magyar/európai oldalra akkor ott már nincsenek árak.(illetve csak dobozos árak néhány helyen)
  • SlickAdam
    #2368
    en fogtam mar. nincs vele gond (nekem az old 3DS is tokeletes ilyen teren). ha meg nem markoltal XL-t, akkor meg foleg.
  • n000rbi
    #2367
    Ezt csak az tudja megmondani, aki benne volt az ambassador programban és már a kezében van az új gép.
    @Slick: Nyilatkozzon, legyen szíves! :)
  • kakaoskalacs
    #2366
    Fogásra mennyire kényelmes? vagy amig nem probalok ki egy xl-t jo lesz a sima is? :D


    Köszi
  • n000rbi
    #2365
    Talán a Konzolvilágnál van legjobb áron.

    Összehasonlítás
  • kakaoskalacs
    #2364
    Na jelentem teljesen megbabonázott a new 3ds
    kérdések:

    melyik konzolboltban éri meg beszerezni?

    mennyivel lett nagyobb a sima 3ds?
    Üdv!
  • kakaoskalacs
    #2363
    Nekem nincs ezzel bajom nyilván meg fogom venni.
    Mármint alapvetően Magyar viszonylatokat nézve hat drágábbnak egy konzol árazása.

    Mellesleg mivel Sopronban lakok és már elég sok konzolt és játékot vásároltam kint (persze függ az aktuális euró árfolyamtól) azt tudom mondani, hogy teljesen hasonló az árazás max. a gépek olcsóbbak a játékok drágábbak kivéve használtan úgy lehet csemegézni. garancia is rendben. Lényegében nagy különbség nincs.

    :D egyedül a német nyelvű doboz és játéknevek azok amik miatt inkább itthon vásárolok :))


  • SlickAdam
    #2362
    ausztria gyakorlatilag nemetorszag. nemetorszagban pedig:
    - sima 180 euro
    - XL 200 euro
    - bundle XL kiadasok - 230 euro

    ugyhogy TENYLEG dragabb Mo-n, de nem annyival, hogy be kelljen vallalni kulfoldi vasarlast (gari...?). es a fenti arak kb 10-10 euroval tobbek, mint a regi modelleknel, szoval nem ertem a "micsoda pofatlan arak" dolgot.
    Utoljára szerkesztette: SlickAdam, 2015.01.18. 00:42:35
  • kakaoskalacs
    #2361
    fú én most nagyon szemezek ezekkel a masinákkal de a sima 60k a monster hunter 4G editionös XL meg majdnem 80k ajjaj
    Meg kell nézni ausztriában is hátha jobb lesz ..

    dráága.
  • Fehercsoki
    #2360
    A legtöbb konzol boltnál előrendelhető a New Nintendo 3DS, hát elég pofátlan árak vannak...
  • SlickAdam
    #2359
    nem futnanak. söt lehet meg tölteni se tudnad egyszeruen.
  • arsmarci89
    #2358
    Sziasztok!Barátnőm apukája kint van amerikába,pont a black friday is bele esik a kint tartózkodásába.Kèrdèsem az lenne hogy kinèztem 150dollárèrt a wallmartba 1 3ds xl-t marios bundlèt, ezen elfutnának az eus játèkok?Vagy règió záras?
  • SlickAdam
    #2357
    Digital Foundry New 3DS Review
  • vk90
    #2356
    Amúgy ti honnan szoktátok beszerezni a játékokat? Hol a legolcsóbb?
  • n000rbi
    #2355
    Ja az volt az elején, de utána meg belegondoltam, hogy ez kb. olyan, mintha 55 collról mennék vissza 32-re. Nem tudom, hogy érne-e annyit a jobb pixelsűrűség. Mindegy, majd látom élőben valahol és akkor eldől.
  • SlickAdam
    #2354
    valahogy atsiklottam felette.
    eddig is simat akartal nem?
    Utoljára szerkesztette: SlickAdam, 2014.10.12. 12:35:16
  • n000rbi
    #2353
    Nem olvastad az eddigi híreket a gépről? Már a legelején mondták, hogy picit nagyobb lesz. Rohadjanak meg, hogy matt felületet kap az egész gép, így lehet mégse new XL lesz, hanem inkább ez :D
  • vk90
    #2352
    Az alapok is tök jól néznek ki. Feldobják teljesen az egészet. Nem adok ki pénzt a speckókra.
  • SlickAdam
    #2351
    tehat mar az uj sima modell kepernyoje is nagyobb kicsit. tökeletes!!!
  • n000rbi
    #2350
    Kotaku NN3DS összehasonlítás az eredeti modellel
  • SlickAdam
    #2349
    "Befutott a legújabb Nintendo 3DS rendszerfrissítés, amely vadonatúj menütémákkal örvendezteti meg a handheldtulajokat. Ezzel párhuzamosan a Home menüben megjelent a Theme Shop, ahol az öt egyszerű alaptémán túl további speciális témák is bezsákolhatók - a fenti videón ezek tekinthetőek meg."