68
  • darkerlomy
    #68
    nem olvastam vissza mert k*rva lusta vagyok nem is tudom min vitáztok de szerintem hülyeség az egész :D amúgy várom már ezt a játékot az 1 is bírtam a warhead-t is biztos ez is bejön majd ^^
  • Pewet
    #67
    laptopomon elmegy a cs. én megvagyok vele.
    ami meg itt megy gyerekek hát az kész :) kap itt mindenki hideget meleget. tényleg érdemes ilyen dolgokért egymásnak esni blogkaratéban?

    nem kellene ennyire felkapni a hangnemet itt.

    peace
  • Julius Caesar
    #66
    Szerintem a japán mangák meg animés bigyulák egyenesen viccesek. Semmi komolyságot nem hordoznak. Egyszerűen én a japán játékokat nem tudom komolyan venni. És ne mondd, hogy ne az animékből vonjak le következtetést, mert abból vonok le, mert az a japán szórakozási kultúra arca.
  • bankboy
    #65
    Atyaég mekkora egy tetves csicskák vagytok XDD rohadt csira mind, azért veszekszik az összes amilye épp van... szánalom a köbön, hova tart ez a világ semminek se tudnak örülni ezek a kutyák
  • Mat666
    #64
    Pc-ét több mindenre lehet használni és nekem ez a lényeg + ha már a játékoknál járunk valóban nem minden játéknál a grafika a lényeg.
    De én úgy vagyok vele ha egy játék szarul néz ki alapból nem játszok vele,azt lehet bár milyen igényes meg király a története nem érdekel.
  • Justil
    #63
    szerzett=nyújtott

    késő van már :)
  • Justil
    #62
    hát azért a felbontás igencsak meghatározza a grafika által szerzett élmény minőségét, hogyúgymondjam.

    most a grafikát ne keverjük össze a designal, két külön dolog. lehet 1 játék ocsmány úgy, hogy közben technikailag elismerésre méltó, meg szép és esztétikus akár két dimenzióban is.

    ...a kacat talán tényleg erős volt, de én abszolute nem értem mitől lennének a "jó" japán játékok storyjai jobbak a "jó" nem japán játékok storyjainál. más stílus, az fix, de hogy úgy általánosságban jobb lenne, azt nem hiszem.
  • NeoExDeath
    #61
    "kapásból fel tudnék sorolni tíz történetközpontú kedvenc játékomat, ami hírből se látta japánt. játékélményben is magasan verik a japán konzol kacatot. megjegyzem, nem mai játékokról van szó..."

    Nem azt mondtam hogy pc-re nincsenek jó történettel rendelkező játékok. Azt mondom, hogy ezek a történetek mélységükben, karaktereikben általábaan meg sem közelítik japán szintet. És itt nem tucat szarokra gondolok (mert nyilván abból is sok van, de mintha pcre nem volnának :) ), hanem pl. elismert jrpg-kre. Nem kell ismerni ezeket, de ne is kacatozd le őket mert csak magad teszed nevetségessé. Több olyan jrpg-vel is játszottam, ami történetben a legtöbb regénynek is odver, nem hogy más játékoknak.

    "ezt inkább nem kommentálnám."

    Jobb is. Ebből is látszik a tipikus pc-s gondolkodásod, hogy grafika=AA meg felbontás. Mondok egy példát: Shadow of the Colossus. Alapmű, PS2-re jelent meg, gyönyörű játék. De semmi AA, a felbontás meg kb dvd szint.
  • Justil
    #60
    "A japán játékok leginkább olyan játékélményt, történetmesélést, és szinte mindig grafikai szintet is nyújtanak, amit egy tipikus PC játékos el sem tud képzelni, mert még nem találkozott vele."

    kapásból fel tudnék sorolni tíz történetközpontú kedvenc játékomat, ami hírből se látta japánt. játékélményben is magasan verik a japán konzol kacatot. megjegyzem, nem mai játékokról van szó...

    "és szinte mindig grafikai szintet is nyújtanak" <-> "Nem minden a felbontás, meg az AA." ezt inkább nem kommentálnám.
  • NeoExDeath
    #59
    Durva hogy a Crysis 2 ről eddig kb egy komment is alig érkezett :)

    Egyébként a PC Konzol vitához csak annyit szólnék hozzá, hogy elképesztő hogy egyesek tényleg nem látnak tovább az orruknál, és semmi másról nem vitáznak, csak arról hogy milyen grafikai/teljesítménybeli különbségek vannak a két platform között.
    A konzoloknak tradicionálisan a legnagyobb ütőkártyája, hogy egy bizonyos ország (Japán) gyakorlatilag nem fejleszt másra. Van akinek bejönnek a japán játékok, van akiknek nem. Akinek nem az valószínűleg egy PC-re megkap mindent ami neki kell.
    A japán játékok leginkább olyan játékélményt, történetmesélést, és szinte mindig grafikai szintet is nyújtanak, amit egy tipikus PC játékos el sem tud képzelni, mert még nem találkozott vele. Ők szidják nyugodtan tovább a konzolokat. A konzolosok meg tudják hogy miért konzolon játszanak :)

    Nem minden a felbontás, meg az AA.
  • Sir Ny
    #58
    lehet hogy szebbek lennének, de nem azok.
  • Bhalage
    #57
    elszabadult a pc vs konzol pokol
    sztem mindkettő jó
    sztem mindekettő szar
    változó

  • kanduhr
    #56
    Tessék már normálisan végigolvasni, amit a másik ír.
  • kanduhr
    #55
    A Killzone 2? A viaszos testekkel és vízzel? Mind játékmenetben mind grafikában kb 2005-ös színvonal.
  • Loverman
    #54
    természetesen
  • TC
    #53
    "Soha nem fogom megérteni, miért kell külön fajként kezelni a pc-seket, meg konzolsokat."

    Ha ez nekem szólt, akkor valamit benézhettél.
    Mint írtam lentebb, van PC-m is, és néhanapján játszom is vele.
    (Jogtiszta játékkal természetesen, amit pénzért vásároltam)
  • Julius Caesar
    #52
    Hát... azért az új rész 2 új ruhamódot mutat fel meg egy turbózott motort? Khm... Innováció!
  • Sir Ny
    #51
    grafikus mag XD
  • Renátó1985
    #50
    mondtam ilyet?
  • Justil
    #49
    kb jöhetnék azzal a hasonlattal, hogy miből adnak el többet, suzukiból vagy bmw-ből?

    de ez 1 szar hasonlat, mert ahogy már valaki vázolta korábban, nem sokkal többet kell ráfizetni hogy az ember konzol helyett 1 játékra is alkalmas pc-t vegyen, és cserébe egy univerzális gépet kap, ami sokmindenre jó, nem csak játszani meg filmezni meg esetleg netezni.

    de hát ha a mérce az, hogy miből adnak el többet (ill. melyikhez adnak el több játékot)......
  • Justil
    #48
    és ettől jobb a konzol?
  • Balumann
    #47
    Ha lehetne warezolni PS3-an, az x360-as warezolók fele kb. PS3-on warezolna. Soha nem fogom megérteni, miért kell külön fajként kezelni a pc-seket, meg konzolsokat. Van aki megvesz minden játékot ami kell neki, valaki csak keveset, valaki azokat amik olcsóbbak, valaki meg nem vesz játékokat egyáltalán. Hogy ki vesz konzolt és ki PC-t attól kéne függenie, hogy kit elégítenek ki a konzolok, ki az aki inkább jobban szereti a pc-jét fejlesztgetni, beállítani, kihasználni az abban rejlő lehetőségeket.

    Az lehetne jogos érv, hogy milyen jó játékok vannak konzolra (KillZone, meg amiket írtatok), erről nem a PC hátrányai és nem a warez tehet, hanem ezekkel csalnak át titeket konzolra. És mivel az emberek nagyrésze birka módon rohan is venni egyet, lecsökkent a PC-s vásárlók tábora. És most arra hivatkoznak, hogy sok a warez, meg pc -n nehéz az optimalizáció és sokkal költségesebb a fejlesztés... Előbbivel rohadtul nincs értelme foglalkozniuk, utóbbi részben igaz, de még így is megéri PC-re kiadni játékokat. Hátmégha többen vennének PC-re játékokat és kevesebben konzolra, mert nagyon sokan átpártoltak.
  • Renátó1985
    #46
    ez is otthon van így külföldön élhetőbb helyeken pörög rendesen a konzolos játékeladás
    az otthoni eladások meg pont nem számítanak sehol még az electronic arts is kivonult az országból
    de kár ilyenen vitáznotok mert mindenből a sokszorosát adják el konzolokra a pc-hez képest ezt nem lehet kimagyarázni ez tény
  • Justil
    #45
    nyugodtan mondd és gondold azt, hogy csak a levegőbe beszéltem, de megmondom őszintén, nincs kedvem folytatni ezt a vitát ;)

    kár is volt beleszólnom, bánom is :)
  • throwthisaway
    #44
    Miért pont PS3? :) (Gondolom, azért, mert az egyetlen konzol, amit nem sikerült még feltörni.) Nem jó inkább PS2, vagy WII user (, vagy bármi más)?

    (A játékok színvonalával kapcsolatos állításokkal szemben azonban meg kell védenem a konzolt, mint platformot: sokkal inkább tetten érhető a kiadók és a vásárlók felelőssége: nagyobb vásárlóerőt képvisel a kevesebb energiabefektetéssel élvezhető játék, a kiadók, meg hülyék lennének nem a piac igényei után menni.)
  • TC
    #43
    Ezt fejtsd ki kicsit bővebben kérlek, szívesen meghallgatnám:

    "pont maga a konzol az, ami miatt nem valósul meg."
  • TC
    #42
    Mondj egy PS3-ast, aki warezol. Egyet!

    Ja és mielőtt még megkapnám, hogy PS3 fanboy vagyok, vagy PC-m, és volt boxom is, kedvelem mind.
    Viszont annyi baromságot összehordtatok itt, hogy azt már nem bírtam szó nélkül hagyni.
  • Justil
    #41
    hagyjuk már ezt a szar warezos dumát. ismerek pár konzolost, warezol mind.

    biztos suttyó egytől egyik, és a konzolosok többi 99,9%-a böcsületesen megveszi a boltban
  • Justil
    #40
    azért, mert minden lehetőség adott lenne rá, és pont maga a konzol az, ami miatt nem valósul meg.
  • TC
    #39
    "milyen hatással voltak a konzolok a játékiparra."

    Te miről beszélsz ember???
    Véletlenül nem a WAREZ szót kerested?
    Csodálkozol, hogy nincs egy épkézláb PC játék?
    Te szívesen készítenél drága költségvetésű játékot, ha kutya sem venné?
  • TC
    #38
    Ki van adva? Nincs.
    Van hasonló kategóriájú játék pc-re? Nincs.

    Minek beszélsz feltételes módban???
  • Justil
    #37
    arról persze már egyik vérkonzolos se beszél, hogy milyen hatással voltak a konzolok a játékiparra. hogy szép lassan eltünedeztek/nek az intelligens, tartalommal is bíró játékok, és maradnak az agyatlan shooterek, autóversenyek, meg mindenféle ugra bugra hülyeség.

    minden tiszteletem a kivételeknek, de csak a szabályt erősítik.
  • Justil
    #36
    aham, néznéd meg ugyanazokat, ha ki lenne adva pc-re is, lehet meglepődnél hogy mennyivel rondább az imádott konzolodon...(már feltéve ha a portolásnál vennék a fáradtságot és kihasználnák az újabb vasak adta erőtartalékot)
  • Justil
    #35
    "Az, hogy a teszteknél felrakják az AA és AF-et maxra, az azért van, hogy kihasználják a kártyákat a végletekig"

    és még én terjesztem a hülyeséget? inkább ne szólaltál volna meg...
  • TC
    #34
    "Akinek meg kétségei vannak a PC grafikájával szemben az nézzen végig mondjuk egy 3DMark2001SE-t fullra húzva. Eléggé régi a program, de az ott lefutó teszteket és egy PS3/Xbox grafika közt nem sok különbség van."


    Atttyaúristen haver, ha ezt nem mondtad volna...
    Láttál te már ÉLŐBEN egy Heavy Rain-t, vagy mondjuk egy Killzone2-t?
    Tudod mit csinálnak ezek bármelyik pécés játékotokkal?

    Ezt:
    De reggelire...
  • InterFoxSOFT
    #33
    Nem PC-n fejlesztik őket, hanem devkiteken.
  • MacropusRufus
    #32
    Lejjebb jól írta valaki: a konzol a hárdkore gémereké. Mind a Xbox mind a PS3 grafikája messze elmaradt a PC grafikjától, de sztem a konzol egy jó középút: szép grafika párosítva a gyorsasággal elérhető áron.
    Akinek meg kétségei vannak a PC grafikájával szemben az nézzen végig mondjuk egy 3DMark2001SE-t fullra húzva. Eléggé régi a program, de az ott lefutó teszteket és egy PS3/Xbox grafika közt nem sok különbség van. Ha most a legújjabb tesztett nézem akkor a kéminősége/felbontása/stb messze veri a konzolt, igaz, ha én olyan képniőséget akarok mint amit ott látok, akkor lehet 3 PS3 árát kell a gépembe invesztálni.

    Valaki emlegette a magok meg a memória számát. Szerintem elsősorban a rövid és tömör kódokban kell keresni a gyorsaságot, és csak aztán a hardverben
    (pl. egy windowsos gép soha nem fog 150Mhz-en 64Mb RAM Woodooi-es kártyával Quake3-at futtatni... v. SimCitiy Unlimited-et... Linux az igen. Hétvégén okosítottam ezt :) )

    De ez egy meddő vita: konozolos szerint a konzol a jobb, a pc-s szerint a pc.
    Viszont egy tény az tény: minden játék az életét PC-n kezdi... Konzolon ui. nem lehet fejleszteni... :)
  • Dzson
    #31
    Imisike, a 3DMark Vantage-t hányszor játszottad végig (cheat nélkül persze)?
  • Dzson
    #30
    Miért jó nektek, kis pc pöcsfanaticoknak az, hogy miután láttatok valami boltban a polcon konzolt és játékokat hozzá, már ekkora szakértőnek állítjátok be magatokat a konzol vs pc játékok területén.

    Mint ez a szerencsétlen lmisi, aki netről kimásolt papír-adatokkal és gyerekes fantáziálással (Cell magok használhatatlansága) akarja bizonygatni, hogy a konzolok elmaradottak játékra. Inkább azt másold be GHz-huszár, hogy mennyi DX10-es eredeti játékkal játszottál mostanában. Na jó, nem kell hogy eredeti legyen, hiszen pécés vagy.
  • neoG
    #29
    Figy...Te bekajáltad, hogy játszani csak max látványjavítókkal lehet.Okés.Ezzel semmi gond.De a hülyeséget ne terjeszd.Az, hogy a teszteknél felrakják az AA és AF-et maxra, az azért van, hogy kihasználják a kártyákat a végletekig.És nem azért mert PC-n csak úgy néz ki szépen valami!
    Amúgy meg: tiszta szopás egy Ferrari!Nézzétek meg mennyi rá egy garnitúra gumi.Aztán nézzétek meg mennyi egy 1.3as Swiftre.Ugye???De vajon miért is álmodik mindenki Ferrariról??? (és most a Swift/Ferrari helyére bármilyen alsó/csúcs kategória behelyettesíthető)