93
  • endale
    #13
    Én is sokat beszélek vezetés közben, kihangosítóval, de semilyen veszélyhelyzet nem született még emiatt. Valóban nem szoktam emlékezni arra, hogy épp mit mutatott a lámpa, vagy hányan álltak a zebránál, de nem mentem át a piroson és nem ütöttem el senkit. Szerintem csak az ilyen, a továbbiakban lényegtelen információkat egyszerüen nem tárolja el az agyunk, amíg fontosabb dolga van. Zöld van - megyek, piros van - megállok és ennyi. Néha előfordul velem, hogy apró, mindennapi problémákat, amiket egy másodperc alatt megoldok (ált. valamilyen kérdések), el is felejtek egyből. Vezetés közben csörög a mobil, egyszerű kérdés - válasz, és 10 perc múlva már el is felejtettem, hogy mit kérdeztek, mert épp másra koncentrálok, és nem lényeges a továbbiakban. Azt kellene vizsgálni, hogy áthajtanak-e a piroson, vagy csak nem emlékeznek, hogy zöld volt.
  • Line
    #12
    A cikk igaz. Csak azt nem értem minek kellenek ehez kutatások. Tök egyértelmű ha a másikkal pofázol oda-odanézel rá, ha a mobilodba a számot ütöd és azt nézed milyen rádiófrekvenciát állitasz éppen akkor nem az utat nézed. Ergo veszélyes.

    Viszont ha az utat nézed és közben beszélsz és eközben az alapvető dolgokat nem tudod betartani, lámpák táblák elsőbbségadások stb.. akkor gyönyörűszépen menj el és add le a jogositványodat a legközelebbi rendőrségen. Igy is sokan vagyunk az utakon.

  • trabiubi
    #11
  • willcox
    #10
    Nem ez az első ilyen "felmérés", évek óta vannak ilyenek. Nagyon sok emberrel beszélgettem erről, és eddig mindenkinek a véleménye egyezett az enyémmel. Vagyis nem csak az én véleményemet tükrözi az, amit írtam. Egyébként meg a tapasztaltak és a gyakorlat is engem igazol. Ez a cikk kb. olyan komolyságú, mintha egy 80 éves aggszűz elmélkedett volna a szexuális dolgokról.
  • Chocho
    #9
    Nem tartod magad különlegesnek, de azért simán leugatsz másokat, amikor csak arra kíváncsiak, hogy mivel magyarázod a cikk egy bizonyos mondatát, és a cikkre is rámondod, hogy baromság, csak mert SZERINTED nem igaz. Oké...
  • willcox
    #8
    A tanulmányok/felmérések általában megrendelésre készülnek, a megrendelő elgondolásának igazolására. De attól, hogy készülnek ilyenek, még nem feltétlenül igazak.
  • willcox
    #7
    Elolvastam, ne okoskodj itt nekem. Többek között azért is írtam, hogy a cikk nagy baromság. Többszázezer km-t levezettem, nem a levegőbe beszélek, és nem is tartom magamat különleges képességű embernek ezen a téren. Ha rendszeresen vezetsz, akkor láthatod, hogy rengeteg ember telefonál vezetés közben (ráadásul nem is kihangosítva, vagy headset-tel), hanem tartja a kezében a telefont. Ennek ellenére mégsem okoznak balesetet. Csökkent képességű emberek viszont vannak, és sajnos azok is kapnak jogosítványt, ez a baj.
  • Cat #6
    A kommentelők egyike sem olvassa el a cikket?

    "Ezzel kapcsolatban több tanulmány is megállapítja, hogy az autóban utazókkal folytatott beszélgetés sokkal kevésbé osztja meg figyelmünket"

    "még a rádió is kevésbé zavaró"
  • willcox
    #5
    Ez a cikk nagy baromság. Még a legmazsolább ember is tud simán beszélgetni vezetés közben az utasokkal, vagy telefonon, mint ahogy tud rádiót is hallgatni. Az zavarja/akadályozza a vezetőt telefonálás közben, ha tartania kell a telefont, mert az egyik keze nem szabad, illetve ha a tekintetét nem a vezetésre irányítja, hanem a telefon kijelzőjére.
    Vannak csökkent képességű emberek is, akikre akár igaz is lehet a cikk tartalma, de azok ne vezessenek autót. Az ilyenek jogosítványt se kapjanak.
  • Kornan
    #4
    Szerintem is van benne valami.

    Reakció idő teszt, el tudod érni a 190ms átlagot csalás nélkül? A wikipedia szerint 190 ms az átlagos reakcióidő, a főiskolás fiatalok közt. Ahogy öregszünk úgy lassul, egy bizonyos pont után. Nekem pár századdal fölötte vagy alatta sikerült csak eddig. Persze ha sok false kattintást csinálok, tehát nyomogatom az egeret akkor sokkal gyorsabbra is sikerül, de az csalás.

    link katt

    Itt egy másik is ami tudja kezelni a korai kattintást, de szerintem a kattintás ideje itt majdnem mindig kb ugyanakkor történik, ezáltal kicsit könnyebb.Itt azt mondják 215 ms az átlagos reakcióidő,de abba gondolom mindent beleszámolnak, vannak akik nagyon le tudják rontani.

    link2 katt
  • tenkenorman
    #3
    mi viszont levezettünk 900 kilométert kártyázva
  • tmisi
    #2
    Ez nem vicc, mert engem is zavar ha vezetés közben beszélgetni kell, telefonálással szintúgy, bár ez még csak egy-két alkalommal fordult elő.
    Amúgy egy régebbi cikkben olvastam, hogy a férfiak nem képesek több dologra egyszerre figyelni, de nők igen.

    Úgy látszik egymagos proci van a fejünkben. :)
  • mad mind
    #1
    Baromság.
    Tiltsuk be a mellettünk ülőt, ha beszélgetni próbál velünk, tiltsuk be a rádiót, mert eltereli a figyelmet, sőt ne is üljünk autóba, mert tüsszentés közben is lehet koccanni.