48
  • ozric
    #8
    a monitorok usb-sek lesznek, azt jóvan

    Ez oltári nagy baromság, mert az USB 3.0 sem képes szinkron adatátvitelre. Ráadásul hiába képes 4.8 GB/s vonalsebességre, ha a protokoll és az átvitelvezérlés miatti veszteségek a legnagyobbak a hálózati protokollok között. Jó ha 2GB/s tartós sebességre képes, ami már nem elég egy HDTV (1920x1080x24 bit) átvitelhez.
  • astrobal
    #7
    na már látom, hogy mi lesz a mondás pár év múlva:
    "most vettem egy 3 gigamagos procit"
  • ozric
    #6
    A 48 mag nem is olyan sok, a már most boltban megvásárolható 4 foglalatos AMD Opteron 61xx is éppen 48 magot tartalmaz. A fő probléma az, hogy a párhuzamos szoftverek fejlesztési ideje közel exponenciálisan növekszik a magok számához képest, kivéve a triviálisan párhuzamos szoftverekét (pl. webszerver, 3D raytrace/reyes grafika, FEA). Ráadásul 16 mag felett a desktop Windows sem skálázódik megfelelően, bár ennek inkább marketinges okai vannak. Linux/UNIX alatt is inkább N:M szálkezelés ajánlott 16 mag felett. Vagy 4-16 magonként virtuális gépeket lehet futtatni, hogy megfelelő legyen a szálak kihasználtsága.
  • vasedeny2
    #5
    nem kell majd 3d gyorsítás, dsp, meg egyéb célhardver. a monitorok usb-sek lesznek, azt jóvan. bár a drágajó májkroszoftnak lesz ehhez az extra védett módhoz egykét szava.
  • kvp
    #4
    48 mag, magonkent 8 muvelet / utasitas = 384 alu muvelet / orajel, mindez 1-2 Ghz-en. Szerintem ha csak 26 mag jo belole, mar akkor is siman lehet belole egy rendes pc-t epiteni, mondjuk 24 mag a videokartyanak, 2 a rendszernek. Es meg igy is hozna egy jobb geforce tudasat. Mindezt egy chip-ben, tehat csak ram-ot es egy deli hidat kell melle rakni es kesz az alaplap, ami akar laptopba is mehet. Mondjuk 1Ghz-en jaratva, 25 Wattos fogyasztassal boven jo lenne laptopba vagy akar telefonba is. Ha egy intel magot nem hasznal a rendszer, akkor ki is tudja kapcsolni, tehat leallitja az orajelet es hibernalja a cpu-t. Ezzel akar mar telefon/tablet/laptop/desktop rendszerekhez is lehet ugyanazt az alaplapot hasznalni. Ha az intel sporolni akar, akkor a 3-bol csak 1-2 memoriavezerlot hagy meg, vagy crossbar-on kereszult osszekoti oket mondjuk 4 vagy 8 fizikai csatornara.

    Jo lenne ha nem kutatnak, hanem elkezdenek arulni, lenne ra kereslet, ebben biztos vagyok.
  • jaspercry
    #3
    metro 2033 minimum
  • Csirke4
    #2
    Esetleg GTA5-re. :)
  • Zodd
    #1
    Érdekes processzor, én egyenlőre csak a végeselem módszerekre látom hasznosnak,
    de arra egy vektor processzor jóval hatásosabb.
    Talán még adatbázis kezelésre.