51
  • Tetsuo
    #51
    Igen ez igy logikus, viszont azt olvastam (egyszer regen), hogy az osvallasunk volt olyan komplex, mint most a keresztenyseg, nyitott volt bizonyos szempontbol, megis egy zart/letisztult keretrendszerbe illeszkedett minden resz, bar lehet hogy abban a konyvben olvastam amiben az iro arrol mesel, hogy az osi magyar hitvilag hatott a tobbi vilagvallasra, pl a keresztenysegre.. nem Naddeo konyve volt :) hanem regebbi, asszem a VHK-s csillagasz faterja irta. Na O irt vad dolgokat. :)
  • n3whous3
    #50
    VAZZ NEM MONDOD, HOGY A FARKAS FARKAST JELENT, A FÉSŰ MEG FÉSŰT???? AZTAAAAA
  • Epikurosz
    #49
    Ez mindenütt így van.
    A dél-amerikai indiánoknál ugye ott volt/van a Pacha Mama (Földanya), arra is könnyű volt ráépíteni a Mária-kultuszt. De nincs is ezzel semmi baj. Az (ős)anyakultusz természetes, sőt még ma is fennáll. Gondoljunk akár a húsvéti tojásra, vagy a kommunisták Nőnapjára és Anyák Napjára. Édesanyáinkat tisztelni illendő és kötelesség, és az általánosított anyatisztelet azt jelenti, hogy nem csak saját szülőanyánkat, hanem minden anyát, és általában nőt tisztelünk. Természetesen, az apáknak is kijár a tisztelet.
  • uwu
    #48
    Leginkáb az ősanya kultusz volt jelen, amit kihasználva a keresztény papok felépítették rá a mária kultuszt. Így könnyeb volt a térítés.
  • uwu
    #47
    Remélem ezzel nekiállnak megfejteni a Kitaj nyelvet is, amit megfejthetetlennek minősítettek.
    Egyes kutatók szerint a magyarok őstörténete is kiteljesedhetne.
    Az ujgurok és a kitajok is rokonaink lehettek, de a kitajokat Dzsingiszkán teljesen eltűntette a föld színéről.
  • Epikurosz
    #46
    A fancba. Lefeküdtem, oszt most felkeltem, mert nem tudok aludni. Mert délután pihiztem. Nem kellett volna.

    "Nem, vagy igen, de azzal a kulonbseggel, hogy samannak tanulhat vki, Taltosnak pedig szuletik.."
    Látod, ezt nem tudtam. Mármint, hogy öröklődő volt a tisztség, vagy kiválasztották, mint a dalai lámát, gondolom.

    "Szent Istvan orszagalapitasa elott is jelen volt a Mariakultusz."

    Te, ne viccelj már, hisz ez logikus. A keresztény hittérítők nagyon szorgalmasak voltak ám (gondolj csak Cirillre és Metódra), hasonlóan a moszlimokhoz, de még a zsidók is térítettek (->kazárok).

    Tehát, a magyarok hamar kapcsolatba léptek a nesztoriánus vagy az ariánus, majd utána a bizánci kereszténységgel. Nem beszélve arról, hogy a hittérítők mozgása mellett a magyarok is járták a környező országokat, és emellett ott volt a kereskedelem is, amely közvetítette a hatásokat.

    Géza fejedelem mellett már sok keresztény pap is volt, bizánciak és német-rómaiak vegyesen. Vidéken az első kőkolostorokat az ő idejében alapították (Veszprém) - de kisebb kápolnák korábban is lehettek fából! - a bizánci rítus szerint. Szent István csak konszolidálta a kereszténység helyzetét Magyarországon, illetve eldöntötte a nyugati orientációt.

  • Tetsuo
    #45
    #41
    Na ez felreertheto, szoval az akkori Taltosoknak es kovetoiknek volt visszafejlodes egy kereszteny vilagkep, pápasággal..

    Erdekesseg: allitolag osvallasunkban mar Szent Istvan orszagalapitasa elott is jelen volt a Mariakultusz.
  • Tetsuo
    #44
    Az osvallasunkbol nagyon keves hiteles emlek maradt meg, de valoszinusitheto, hogy sokkal fejlettebb vallasunk/kulturank volt mint akkoriban barmely mas pogany vallas(on alapulo kultura).
    Persze nem kell, minden mitologiamorzsanak felulni, de a baj az, hogy nem csak akkor tamadtak/dezinformaltak azt a tudast, hanem most is..
  • Tetsuo
    #43
    Nem, vagy igen, de azzal a kulonbseggel, hogy samannak tanulhat vki, Taltosnak pedig szuletik..
  • Tetsuo
    #42
    :) Pedig en el se mentem szavazni! Kicsusztam a hataridobol.. :(
  • Tetsuo
    #41
    Fejlodesnek is hivhatjuk a Papa elotti meghajlast, de gyanitom inkabb visszafejlodes lett volna..
  • Epikurosz
    #40
    OFF
    Londonban tarolt a Jobbik. :-)
  • philcsy
    #39
    "Nem pusztulnak a hősök,
    Hatalmas nagy lesz itt a nép.

    Rómától Görög-Bizáncig,
    Rajnától Levédiáig,
    Félik majd utódaid nevét.

    Mohácsnál győzni fogunk,
    Dózsa lesz György királyunk,
    Nagyhatalom századokon át.

    Rákóczi világot hódít,
    Kossuth-tal valóra válik
    A Duna-menti Köztársaság."

    Most meg minket utálna az egész világ.
    Szerintem jobb ez így ahogy most van.
  • djhambi
    #38
    Igen, Szent István államlapítónk és Magyarország fennmaradásának egyetlen kizárólagos oka - ugyanis az ő nevéhez fűződik a keresztény egyház itteni reidencciájának létrehozsa. Nélküle elvesztünk volna a népek süllyesztőjében, ahogy a többi pogány nép elveszett. A táltosizmus eltörlése a magyar nemzet fennmaradását jelentette. Nem értem, milyen negatív érzetet lehet csatolni Szent István bölcs előrelátásához. Hiszen ezt ünnepeljük augusztus 20-án...
  • Epikurosz
    #37
    Értelek én téged, de a sámánizmus egy átfogó megnevezés, és tudtommal ide tartozik a táltos is.
    Mint ahogy a pap fogalmába én besorolom a sámánokat, a rabbikat, a keresztény papokat, a lámaista papokat stb. is.
  • Uomo77
    #36
    a sámán és a táltos is gyógyítónak illetve, szent embernek számított élőhelyén, hasonlóság van köztük,de a Rabbit, és a pl. a katolikus papot se hasonlítanám össze csak mert mind a kettő vallási vezető.
  • Epikurosz
    #35
    A táltosok nem egyfajta sámánok voltak?
  • Uomo77
    #34
    Magyarországon igazán sámánizmus nem volt, mivel nem sámánjaink voltak, hanem táltosaink, így táltosizmust törölték el a föld színéről szinte teljesen, külföldi nyomásra a magyar végrehajtok.
  • Motoroj
    #33
    „Brüsszel-Washington-... (nem mondom ki :-) tengelyhez”

    Csak nem Tel-Aviv?
  • Epikurosz
    #32
    Városi legendák között élünk.
  • Epikurosz
    #31
    Persze, hogy van benne valami: fantázia és pénz.
  • Epikurosz
    #30
    Mert képtelen volt fejlődni.
  • Tetsuo
    #29
    Persze hogy kulfoldi nyomasra, de a magyar samanizmust a magyar inkvizicio nyirta ki..
  • bakagaijin
    #28
    No, akkor ezt az algoritmust rá lehet ereszteni az ősi szerepjátékos könyvre is. Forrás
  • NEXUS6
    #27
    Pedig azért van ebben valami!
  • NEXUS6
    #26
    Nekem az óriás kokakólásüveg lenyomat teccik a legjobban!;D
  • Epikurosz
    #25
    Szomorú történet ez.

    "És az a tény, hogy ők magukat dropáknak és hanoknak nevezik.
    Az antropológusok pedig nem tudták egyik törzset sem azonosítani semmilyen ismert fajhoz sem. Nem kínaiak és nem tibetiek."
    A han = kínai, eddig legalábbis így tudtam.

    "A történet összefügg a kicsi, gyenge, sárga bőrű emberkékről szóló mesével, akik a felhők közül érkeztek a Földre, és elbújtak mindenki elől csúnyaságuk miatt."

    Legalább volt bennük jó érzés.
    Olyan ET-kel, akik csúnyaságuk miatt elbújnak, én is szívesen felvenném a kapcsolatot, bár épp az elbújás miatt ütközne ez akadályokba.

    Egyébként, nem kell nekünk Kínába menni megfejtetlen rejtélyekért.
    Íme egy, ami itt van az oruunk alatt:

    A Budavári Labirintus
    a Világ Hét Földalatti Csodája között Párizs, Moszkva, London földalatti látványosságai mellett

    "A Történelmi Labirintus folytatását egy váratlan esemény szakította félbe. A barlanglabirintusok legmélyebb pontján a rekonstrukciós munkálatok során egy emberi lábnyomatot hordozó őskőzetre bukkantak. A kőzet kormeghatározását követően lázas régészeti kutatások kezdődtek a barlangrendszer egész területén, illetve – a pontos geológiai helymeghatározásnak köszönhetően – eredményes ásatások követték egymást a Budai-hegység más pontjain is.
    A feltárások eddigi eredményeit összefoglaló tárlat, valamint a még feltárás alatt álló nagyszámú lenyomat igazolni látszanak az első sejtést: a Budavári Labirintusban talált lábnyom nem a homo sapienstől, vagy valamely elődjétől, tehát nem a mi világunkból, civilizációnkból származik.
    A budai leletek kivétel nélkül a földtörténeti újkor (Kainozoikum) harmadkorában, ezen belül pedig az ún. eocén időszakban keletkeztek. A legalább 42 millió éve előbukkanó, legkésőbb pedig – vélhetően – a felső-eocén tengerelöntés nyomán, kb. 38 millió éve eltűnő civilizáció maradványainak túlnyomó része nem más, mint különféle fogyasztási eszközök, ún. konzum idolok lenyomatai.
    Az eddigi feltárások során szellemi tevékenységre, kultúrára, művészetre, vallásra stb. utaló leleteket még nyomokban sem találtak. Ebből a jellegzetességből ered az idáig ismeretlen ember antropológiai meghatározása: homo consumus (h. c.). A homo consumus törzsfejlődését – a jelenleg rendelkezésünkre álló ismeretek alapján – nem lehet levezetni. Számos kutató a homo consumus egyik ősalapját, csakúgy, mint a homo sapiensét, a hüllőknél véli felfedezni.
    Belőlük fejlődtek ki a triász időszak végén (kb. 200 millió éve) az első emlősök, amelyek mérete és fajszáma éppen az eocén időszakban kezdett el növekedni. Az eddig ismert emlősök agytérfogata ugyanakkor csak 400-500 köbcentiméter volt, szemben a homo sapiensi alkotó gondolkodást lehetővé tévő 1500-1700 köbcentiméter agytérfogattal, amelynek kialakulására további 40 millió évre volt szükség.
    A homo consumus ismeretlenből való hirtelen előbukkanását a kutatók többsége az ún. evolúciós nagyugrás elméletével igyekszik magyarázni. Mások szerint ilyen evolúciós eseményre nem feltétlenül volt szükség, mert, mint állítják, a homo consumusi civilizáció létrehozásához és fenntartásához a homo sapiensi agykapacitás töredéke is elegendő.
    Még szórványosabban fordul elő az a nézet, amely a geocentrikus magyarázatokkal szemben, a homo consumusi civilizációt idegen bolygóról származtatja, azaz olyan ember formájú lényektől, akik a szóban forgó időszakban egyszer vagy többször megfordultak, esetleg tartósan megtelepedtek a Földön.
    A Budavári Labirintusban kiállított leletanyag 9 darab ún. h. c. lenyomatból, illetve lelet-együttesből áll."

  • balee66
    #24
    Nah igen, ők már ismerték a dupla rétegű Blueray-t is.
    Cöhh gyerekek húzzunk bele, le vagyunk maradva! :D
  • NEXUS6
    #23
    De ez az igazi őscédé:

    dropakövek

  • balee66
    #22
    A disk az CD, a double disk a DVD, a triple disk meg a Blueray, csak ők így nevezték.
    Mi nem érthető ezen? :DD
  • Epikurosz
    #21
    Úgy volt az magyar, hogy olasz volt, meg német, meg horvát, meg francia meg persze beesett pár magyar szál is. Egyébként, sajnos, annyira nem volt pezsgő a szellemi élet, így olyan sok dolguk nem akadt. A magyar gondolkodók, ha már írtak, akkor költészettel, meg hasonló ábrándos dolgokkal foglalkoztak. Aki már politikába is beleütötte az orrát, az hamar megégette a kezét. Igazodni kellett, Szentszékhez, törökhöz, Habsburghoz, némethez, szovjethez, most épp a Brüsszel-Washington-... (nem mondom ki :-) tengelyhez. Csak ugye, ha kátyúba kerülsz, a tengely eltörik. Kátyúkból meg nagyon sok van a Kátyú-medencében. De majd mi!
  • ozdimorgo
    #20
    Szerintem valaki túl sokat nézte a "Gyilkos számok" című idióta amcsi sorozatot, ott is kiszámolják, hogy ki a gyilkos...
    ec-pec-kimehecc
  • BaltásRém
    #19
    Divided rectange & rod = SPONGYABOB !
  • Vamp17
    #18
    Az entrópia nem csak rendezetlenséget jelent. Az informatikában az entrópia egy hír átlagos információtartalmát jelenti. Ebben az aspektusban ez azt jelenti, hogy shakespeare azonos mennyiségű szövege több információt hordozott az olvasó felé, mint ugyanennyi mennyiségű egyiptomi hieroglifa. Így már szerintem több értelme van a dolognak. :)
  • DeviloftheHell
    #17
    istenem sok unatkozo tudos mintha nem lenne mit kutatni amiböl haszna lenne az emberiségnek
    1. hozzászolonak viszont nem csak a mai költökét kéne hanem az összesét
  • kukacos
    #16
    Helyesen: ha a karakterek vonalait tekintenénk szimbólumnak.
  • kukacos
    #15
    Pedig így van. Egy képírás, pl. a hieroglifák tömörebbek, mint az angol írás, bár azért ebben benne van az a trükk is, hogy mit tekintünk ábécének. Ha pl. a vonalak számát tekintenénk szimbólumnak, már más lenne a helyzet.
  • Tetsuo
    #14
    Csakhat a magyar inkvizicio jo munkat vegzett..
  • Epikurosz
    #13
    A Hilton of Cadboll-i kő


    Ezek a kövek már kemény római és keresztény hatásokat tükröznek.
    A pogány kövek lennének igazán érdekfeszítők, mint amilyenek vannak a magyar őstörténetben is.
  • gombabácsi
    #12
    "Ezt lehetne alkalmazni néhány modern költő versére is, hogy kiderüljön, van-e jelentéstartalma, vagy csak egy fejletlen lény irkafirkája....."

    És bizonyára ki is dobná a gép, hogy értelmetlen.
    És az emberek örülnek vala, hogy egy gép mondja meg nekik hogy mit tartsanak értelmesnek...