1998
iPadAir-iPadMini2.png
  • GregSB
    #589
    Csodálkozom hogy ezt az appot hogy engedték be a storeba :D

    Gyakorlatilag YouTuberól fel tudsz vele építeni zene kollekciót, playlistekbe rendezve. És tök ingyenes. Összes zene-stream szolgáltatást értelmetlenné teszi. Szerintem szedjétek le mielőbb mert nem csodálkoznék ha hamarosan kipenderítenék őket a lemezkiadók kérésére :)
  • GregSB
    #588
    Ja és van benne mp3 lejátszó!

    Ami ennyit tesz, hogy a letöltött zeneklippekből csak az audio sávot játsza le. Playlisteket is lehet vele csinálni.
  • GregSB
    #587
    Tipp filmezéshez:

    YouTube-nak még csak iPhonera optimalizált appja van, de az ingyenes Jasmine tökéletesen kiválja. Jól néz ki, lehet minőséget állítani, stb...

    Ami nem néz ki olyan jól, de sokkal többet tud: McTube

    Le lehet vele tölteni videókat YouTuberól és offline tárolni! Igen, működik a teljes (1,5 - 2 órás) filmekkel is amik fent vannak! Nagyobb utazások előtt be lehet tárazni vele :)
  • oneal1
    #586
    értem köszi!

    Akkor még próbálkozom ezzel a hd playerre ha már fizettem érte...S
    ha nem akkor meg megy fel az ace
  • GregSB
    #585
    Ace Player-t használom. Bár most ahogy nézem nem olcsó, $5. Szokták akciózni, Volt egy nap amikor ingyenes volt én akkor szedtem le. Ez mindet tud: tudsz vele FTP-re csatlakozni, webes browser és letöltés-vezérlő is van benne, feliratokat is tudja kezelni...
  • oneal1
    #584
    am, filmezni milyen programot használsz?

    HD playerrel próbáltam, de nem játszik le hangot....
    esetlet ezt lehet orvosolni vagy másik player kell?

    köszi
  • oneal1
    #583
    Ez a tok, nem valami nagy szám, de azért nem rossz funkcióját betölti!!:D
  • oneal1
    #582
    Thx:)

    Én vettem hozza tokot, beírom nemsokára hogy milyet.

    De védi a hátulját is
  • GregSB
    #581
    Nem csak párunk sok halt le.
  • GregSB
    #580
    Tőkés = tokot :)
  • GregSB
    #579
    Már működik nálam a Store.

    Gratula, welcome to the club :)

    Én most egy jó Tőkés vadászok hozzá. Smart cover már van itthon, de talán valami olyan kéne ami védi a hátát is. Félek hogy a sok táskába ki-be rakodástól, meg asztalon használattól köpni fog a festék róla.
  • Andr0
    #578
    most nézem... ki vesz 5 euróért Angy Birds-öt Macre?? o.0 .89 az iOS-re.
  • oneal1
    #577
    Okes koszi az infot:)

    Pont jokor nem megy, most vettem egy minit:)
  • Andr0
    #576
    ittenis

    a Mac-es Appstore az megy.
  • GregSB
    #575
    Nálam is ugyan ez van...
  • oneal1
    #574
    Nektek sem megy az appstore?

    Ipadrol es iphonetol sem megy, azt irja nem elerheto
  • GregSB
    #573
    Living with the iPad Mini: Three weeks and counting
    http://cnet.co/PSdScN
  • Botond #572
    iPad aksik sokat bírnak, de vmi hihetetlen lassan töltődnek fel.
  • GregSB
    #571
    Az akksiról csak szuperlatívuszokban tudok beszélni. Tegnap 100%-on kezdtem, megnéztem egy sorozatrészt (1 óra), neteztem 1-1,5 órát, majd kb ugyanennyit játszottam a Risk HD-vel :D Szóval kb 4-4,5 órát használtam elég aktívan, és 60%-ra csökkent le a töltöttség. iPhoneom ennyi használat után jó ha 10% körül szokott lenni :D Netezés ette a legjobban az akksit.. bár a Risk nem egy GPU-t izzasztó 3D játék, lehet azok jobban fogják kajálni az áramot.

    Filmeket, sorozatokat nagyon jó nézni rajta, ölben tartva pont jó távolságra van a képernyő.
  • GregSB
    #570
    Egyelőre nem tudtam még sokat használni, majd írok róla még... talán 2 negatívum vele kapcsolatban hogy könnyen zsírosodik a kijelző + eléggé tükröződik is, nyáron tűző napon kíváncsi vagyok milyen lesz használni.

    A pozitívumok listája viszont olyan hosszú hogy reggelig tudnám sorolni. Amire a legjobban ráflesseltem most munkában, az a Penultimate. Csinálsz egy blank jegyzetet, az iPad kamerájával lőssz egy fotót és egyből tudod annotálni, karikázni, jegyzeteket írni mellé vagy magyarázó infót annak akinek el akarod küldeni. 2 kattintással tudod is tolni PDF-ben vagy PNG-ben tovább kolegáknak, tudsz vele dropboxba meg evernoteba is szinkronizálni. Ezzel most alig tudok betelni, mert eddig a menetrend az az volt, hogy vagy kis céges kompakt fényképezővel lőttem fotót, vagy a saját telefonommal, aztán gépemre átmásoltam képeket, ott írtam fel jegyzeteket / infókat melléjük, hihetetlen kényelmes ez ahhoz képest.
  • GregSB
    #569
    Akkor majd mégjobban elcsodálkozol, amikor egy Minit veszel majd a kezedbe, mert az fele olyan nehéz mint az iPad 2 ;)
  • Bencee7
    #568
    Nem kötekedés, csak elmondom, inkább saját vélemény :) és inkább te olvasd vissza, hogy mit írtál, én csak válaszoltam:
    ,,Pl iPad2-n az index.hu-n teljesen kizoomolt állapotban nem lehet elolvasni az apró betűket a főcímek alatt." --ez mondjuk már lényegtelen, írtad is, túlléptünk rajta.

    ,,1 kezes használat alatt arra gondolnak szerintem, hogy egyik kezeddel tartod, a másikkal meg pötyögsz, operálsz rajta :)

    Nagy iPaddel ezt nem csinálod meg, ezzel simán." --szóval volt szó róla


    Viszont szerintem az iPad2t simán lehet egy kézzel használni. SZERINTEM. Én az iPad1et is tudom használni, sokszor úgy tanulok róla órákig, de tény, hogy azzal nem a legkényelmesebb. A 2 ilyen szempontból jobb lehet. Akárhányszor kezembe kapok egyet, mindig elcsodálkozom milyen könnyű
  • GregSB
    #567
    Arra rosszul emlékeztem, hogy iPad1en és 2n hogy néz ki az index. El lehet azon is olvasni az apró betűket, a 3GS-en nem lehetett teljesen kizoomolva (még mielőtt lett volna mobil oldal)
  • GregSB
    #566
    Mi lenne ha kötekedés helyett inkább elolvasnád és értelmeznéd amit leírok, és nem olyan dolgokba kötnél bele amiről szó sem volt?
  • GregSB
    #565
    Blogom nincs és nem is lesz :)

    Többieknek: lehet ti Swarceneggerel gyúrtatok, de én iPad 2-t ágyban fekve nem tudom 1 kézzel kitartani a levegőbe és úgy olvasni rajta. Pontosabban meg tudom csinálni, de pár mp után elfárad a kezem, ki kell támasszam valamin. Minit simán kitartod 1 kézzel levegőbe, tegnap egy 10 perces YouTube videót néztem így rajta végig és nem fáradt el a kezem.
  • genory
    #564
    Holnap veszek egy Iphone 4S telefont. Most egy Nokia telefonom van valahogyan átszeretném másolni a telefonszámokat! Hogyan lehet ezt megoldani?
  • Bencee7
    #563
    Hát haver elég szar lehet a szemed, ha nem tudod indexet olvasni iPad-en :) Egykezes tartás, másik kézzel pötyögés szintén nem probléma...szóval ezek nem "előnyök".

    iPad mini kompaktabb és könnyebb iPad2, ennyi, azért nem kell tőle elájulni :)

    //egy iPad1 használó, aki szereti az Apple cuccokat, de nem él álomvilágban :P//
  • Botond #562
    De, a naggyal is simán megcsinalod, különben nem lenne jó semmire. :D
  • Andr0
    #561
    Én kérnék egy hosszú kiveséző postot róla (Ha van Blogod oda is jó ;) Én adok a véleményedre.
  • Dzsega #560
    Ez az egyik a másik pedig amit Bercy is ír, hogy olvasni (akár fórumot akár könyvet) 1 kézben akarom tartani és az iPad erre szerintem nagy, meg persze ott van a heverészés...
    Nem gépelni meg játszani akarok rajta... Max lejjebb görgetni az oldalt vagy lapozni azt meg szerintem lehet.

    Ui.: Köszönöm a válaszokat. Majd ha lesz már kicsit több tapasztalatod és a rózsaszín fátyol is eltűnik majd írhatsz a hibáiról hátrányairól is...
  • GregSB
    #559
    1 kezes használat alatt arra gondolnak szerintem, hogy egyik kezeddel tartod, a másikkal meg pötyögsz, operálsz rajta :)

    Nagy iPaddel ezt nem csinálod meg, ezzel simán.
  • GregSB
    #558
    Na menjünk sorban:

    Kijelző a retinához képest tényleg rosszabb, de szerintem ez eddig se volt kérdés.. iPhone 4-em van mellette, és látható a különbség a két készülék között, leginkább a betűkön látszik meg nagyon a különbség.
    Viszont nem annyira szar, hogy az a felhasználhatóság rovására menne. Pl iPad2-n az index.hu-n teljesen kizoomolt állapotban nem lehet elolvasni az apró betűket a főcímek alatt. Minin simán elolvasod őket, csak látszódnak enyhén a pixelek.

    iBooksban is teljesen jól lehet olvasni, egyáltalán nem zavaró a felbontás.

    Tényleg az van hogy akinek a "retinához" szokott a szeme annak kicsit zavaró első látásra a Mini kinelzője, de meg lehet szokni, mert a betűkön kívül sehol másholl nem szembetűnő a különbség igazából. A ppije sokkal jobb mint a 2-esé.

    Ennek ellenére ha jövőre kiadják a retina minit, akkor valószínű váltani fogok. Nem szoktam ilyen sűrűn váltogatni az eszközeimet, a 4-es szifont is lassan 2 éve használom. De itt most az a helyzet állt fenn, hogy már nagyon szükségem volt egy táblagépre, és a Mini volt nekem a mérete + az ecosysteme miatt a legjobb választás. Minden más alternatíva sokkal kompromiszusobb lett volna (várni 1 évet a retinára, vagy Androidos táblát venni), mint ezt most megvennem.

    iPadek egyébként is jól tartják az áraikat, jövő ilyenkor 20-30e Ft ráfizetéssel megveszem majd az újat, és azt több évig fogom használni.
    Nekem megér 30e Ft-ot 1 évre vetítve az, hogy 1 évig nem kell nélkülöznöm a gépet, vagy nem kell kompromisszumokat kötnöm más rendszerre váltással.

    Dzsega: teljesen kényelmes, nagyon tetszik a mérete + súlya. Kézben tartva is baromi jó rajta gépelni, kanapén henyerészve tök kényelmes olvasni, netezni, videót nézni rajta. Sokkal kényelmesebb mint a nagy iPaden szerintem. Gombok egyáltalán nem lötyögnek az enyémen.
  • Bercy #557
    Az egykezes dolog konyv olvasanal jon kepbe.
    Szerintem egy sima ipad kenylemtlen egy kezbe, folyamat ki akar fodulni a kezembol a sulya es a merete miatt, mig egy amazon kindle tokeletes egykezes cucc.
    De persze egy tabletet NEM elsosorban kony olvasasra talatak ki arra ott a kindle...
  • precision
    #556
    ti tényleg bedőltetek ennek az egykezes izének amit a keynote -on erőltetett az apple? :)
    most őszintén, mi az ami érdekelhet egykezes használat terén? a súlya? el lehet bírni simán egy kézzel, ha kétszer nehezebb lenne akkor is
    a használhatóság 1 kézzel? ki akarna egy kézzel táblagépezni? :) max akinek 8 inches hüvelykujja van és elér mindent a kijelzőn :)

    hagyjuk már ezt az egykezes dolgot gyerekek... ez egy táblagép! :D
  • Dzsega #555
    Mennyire kényelmes 1 kezes használatnál? (lehet-e egyáltalán egy kézben használni?)
    Nem túl kicsi a kijelző netezéshez?
    Tényleg nagyon könnyű?
    Lötyögnek a gombjai? (Valamelyik tesztben panaszkodtak rá)

    Hirtelen ennyi jutott eszembe...
  • Bercy #554
    Ha belegondolunk, hogy ugyanakkora a felbontasa, mint az iPad es iPad2 nek, amitol nem kerulgeti az embert a zoldhanyas (bar ketseg kivul a retina ipad szebb) csak kisebb mereten azaz nagyobb pixelsuruseggel akkor nem lehet olyan rossz az a kijelzo se :)
    Es az egyezo felbontas miatt tulajdonkeppen egy ipad mni tulajd pont ugyanannyit lat egy weboldalbol vagy barmibol mint en az ipademen csak kicsit kisebb az egesz cucc (max kozelebbrol kell olvasni).
    Szoval elmeletben nagyon jo konstrukcio am az a kis ipad! Akinek fontos a mobilitas es az egy kezben valo tartas azokank tokeletes.
  • precision
    #553
    kijelzőjéről írhatnál egy keveset... review -okban kicsit lehúzzák, mármint, hogy retinához képest szar
    tudom azért nem retinás hogy jövőre jöjjön a retinás iPad mini :)
  • GregSB
    #552
    Ma érkezett meg a cucc :)

    Ha van kérdés róla nyomjátok.
  • GregSB
    #551
    Ma le van árazva a Rizikó iPades verziója.

    Általában $6-$8ba kerül, ma $2!
  • Andr0
    #550
    surface nem lesz kapható hun-ban xF ?

    amúgy nem rosszak ezek az appok munkára... majd lecsekkolom.