1998
iPadAir-iPadMini2.png
  • Magiszter
    #1109
    Nah igen. Mondjuk nekem az a 4 nap is úgy volt hogy lényegében csak megnéztem pár beérkező levelet meg ha összesen 30 percet beszéltem már sokat mondok.
    Nem véletlen izmoznak most a vezeték nélküli töltésen. A helyett hogy az akkumulátorokat fejlesztenék. Pedig mindig vannak tudományos hírek hogy ilyen-olyan szuper technológiát fedeztek fel amivel x^2-en ideig bírják már az akksik és még olcsó az előállítása is. Sajna semmi haladás.
  • mousee
    #1108
    Anno kellemes meglepetés volt a ZTE blade, butítva és csak telefonként használva nálam elment egy hetet is napi 3/4, 1 óra telefonálgatással. Felokosítva is egész használható volt, 3 nap körüli átlaggal.

    Tényleg, van manapság egyáltalán olyan teló, ami kényelmesen elmegy 5-6 napot?
  • G_ArchAngel #1107
    Az i5 reggeltol kibir estig 10-12 orat, de a 920-hoz a kollegamnak mindig hozni kellett a toltot, mert 6 ora utan mar kepes volt az elvartnal gyorsabban merulni.
    A masik vicc a Galaxy S3 volt, ami tenyleg sokaig birta, csak kesobb tudtuk meg, hogy aki annyira buszke volt ra, az szinte butafon uzemmodig kapcsolt le mindent, ezert birt ki masfel napot. Ha hasznalta, akkor neki is csak munkaidore volt eleg a toltes.

    Remelem iden meginkabb vekonyabbaj lesznek a telefonok, 2-4 oras uzemidovel :/
  • Magiszter
    #1106
    Miért? Az i5 és a 920 meddig bírja?
  • G_ArchAngel #1105
    Akkor az jobb, mint a 920, mert az annyit sem bir, mint az iPhone 5.
  • Magiszter
    #1104


    Csak annak akit érdekelhet
  • Magiszter
    #1103
    Nah igen. Nálam is mindig ott volt a töltő régebben. Lumia 710 óta viszont már nem alapfelszerelés. Majd ha lesz iPhone-om (megvárom az 5S/5C-t), remélem az is bírja majd 4-5 napig Edge hálón.
  • G_ArchAngel #1102
    Engem nem zavarna, ha a telefonom 2-3mm-rel vastagabb lenne es cserebe csak ejjel kellene toltenem, nem pedig mindig, amikor konnektor van a kozelben, elovigyazatossagbol.
  • Magiszter
    #1101
    Igen lassan ott tartunk hogy telefonnal HW-ből kirenderelek egy egész estés animációs filmet, de az üzemideje 5-6 óra (Galaxy S 3G-n 1 év után 3 mail fiókkal napi 20-30 levél elolvasásával, semmi extra). De ugye ma nem az a menő hogy ha 3 hétig megy egy töltéssel hanem hogy 8 magos meg 2Gb RAM, meg pékf*sza.
    Pedig aki nem csak ékszerként használja, annak az lenne a lényeg hogy igény esetén 3-4 napig áram közelébe se keljen vinni. Az előző telómat akkor vágtam földhöz, mikor egyik esete elfelejtettem rádugni töltőre és reggelre csont lemerült, nem ébresztett, elkéstem a melóból (Xperia Mini). Utána kezdtem úgy telefont nézni hogy Number One szempont az akksi, Number Two hogy "okos" legyen. Mivel anno anyagilag meg voltam kicsit borulva ezért vettem egy Luma 710-et. Ezzel a rekordom 4 nap volt Edge kapcsolattal, mikor már hisztizett a tápanyagért. Ami mai szemmel jónak mondható. Míg a jó öreg 3310-es volt hogy egy hónapig is elvegetált mindennapos használat mellett :)
  • GregSB
    #1100
    Apple szerint 1 órával bír kevesebbet a GSM a Wifissel szemben azonos használatz mellett (netezésnél)
  • mousee
    #1099
    Merem remélni hogy sokáig bírja, az egyik fő érvem az almás tábla mellett az üzemidő.
    A mai "mobil" telefonok vicc kategóriásak, céges BB-m 2 nap után visít a töltőért, legtöbb okosteló is megadja magát egy nap alatt, ha este véletlen kimegy a fejedből hogy felrakd tölteni, akkor ciki van :D

    Nemrég voltam fesztiválozni, és beizzítottam a régi 3310-esemet, mondván annak úgysem lesz baja, ha meg igen, akkor nabumm. Vittem hozzá egy pótaksit is, totál kiment a fejemből, hogy ezek meddig bírják. Folyamatosan telefonálgattam vele, kerestük egymást társasággal, 3 nap után ment le egy egységet a négyből :D

    Ha a cég nem fizetné a BB-t, akkor újra elővenném mindennaposra a kistéglát. Utazásra netezni és játszani ott lesz a mini2, asztalinak meg a MBP, igény esetén külső monitorral és patkánnyal :)

    Ideje lenne már az üzemidőt kergetni az "okos"telefonoknál, nem pedig agyatlanul pakolni bele a HW-t...
  • Magiszter
    #1098
    Váljék egészségedre! :)

    Amúgy a GSM-es mini az mennyivel hamarabb adja be a kulcsot? Az én wifi-sem múlt héten 6 és fél napig nem látott töltőt (készenlét, wifin) és 12 óra 36 perc használat után volt 8%-on. Filmnézés, internet, videózás fotózás, fájl sync hálón...stb. tehát volt minden mint a moziban, még egy kis játék is.
    Egész szép eredmény szerintem.

    Bár a telefonom bírná eddig :)
  • mousee
    #1097
    Akkor 16 gigás GSM-es mini2 lesz. Csak jöjjön ki :)
    Thx az infókat.
  • Magiszter
    #1096
    wifis tetheringgel azt se tudja hol van. Próbáltam már, de nem talált helyzetet.
  • GregSB
    #1095
    *A Wifis tetheringen keresztül is csak négyszögel szerintem.
  • GregSB
    #1094
    Lesz mini2

    Ha navira használnád érdemesebb a GSM-eset venni, abban van dedikált GPS. A Wifis

    Nincs szükség SIM kártyára / adatkapcsolatra, ha offline navit teszel rá (iGo, TomTom, stb...)
  • mousee
    #1093
    Hali,

    Mostanság tervezem magam meglepni egy tablettel, és nagy a box a lelkemben a nexus 7 és az ipad mini között. Volt már a kezembe droidos és almás tábla is, és nagyon a mini irányába húzok, épp csak a most őszi frissítést szeretném megvárni, hogy mit hoz a mini2 (ha lesz ilyen egyáltalán).
    Viszont a kütyüt használnám navinak is, ha jól tudom akkor ipad-ből csak a GSM-es kütyük tudnak navigálni, a sima wifis nem. Vagy megoldja magának a sima wifis is, ha kap mobilnetet tethering-el (elég valószínűtlennek hangzik, de hátha :P)?

    Másik kérdés az az, hogy a GPS-hez kell bele aktív sim kártya is, adatkapcsolattal?
    Van valakinek tapasztalata miniről naviként? Igazából ritkán, kb évente 3-4 alkalommal kéne, és kényelmes megoldás lenne, ha tudná ezt is, és nem kéne másik kütyü mellé :)

    Előre is thx a válaszokat.
  • Dzsega #1092
    Lál de durva. Köszi!
  • Magiszter
    #1091
    Pontosítani kellene akkor a Status Bar kiírást "Not Charging"-ról "Not Charging too fast"-re :D

    Amúgy volt hogy ennél gyorsabban ment, de most közben olvastam néhány levelet is... Szerintem AirPlane módban, hozzá sem érve akár egy nap alatt is feltölti USB-ről ;)
  • robotnyk
    #1090
    akkor akár 2 nap alatt tele is lehet tölteni úgy :D
  • Magiszter
    #1089
    Kipróbáltam ma reggel. 86%-ról 88%-ra "Not Charging"-olta 1 óra alatt :)
    Asztali gép USB2.0 -> passzív hub.
  • robotnyk
    #1088
    Note: Some USB 2.0 ports and accessories do not provide enough power to charge iPad. When this occurs the message "Not Charging" appears in the status bar next to the battery icon.
  • Magiszter
    #1087
    Én azt tapasztaltam hogy ha rádugod PC-re akkor is tölt, csak lassabban.
    Persze csak ha nem használod valamire ez idő alatt. Akkor még merülni is tud :)
  • Dzsega #1086
    Látom erre nem lesz egyszerű választ találnom...
    Na mind1.

    Más bajom is akadt. Miért nem lehet PC-ről tölteni az iPadokat? Van valami beállítás? Megjelenik a töltés ikon majd, egy nem töltődik felirat. Pedig az apple.hu-n az van, hogy lehet pc-ről is tölteni. Igazándiból laptop, de akkor is kéne mennie sztem.
  • Dzsega #1085
    Hogyan lehet másként, rendezni a gépről felszinkronizált képeket?
    Alapból nem időrendet kéne állítaniá? Valahogy nem jönössze haveromnak a minin. Már én is néztem és nem értem. A fényképezőn és a sz.gépen is jól mutatja de ha felszinkronizáljuk iTunes-al akkor a Minin nem jó a sorrend.
    Lehet ezt valahol variálni?
  • Magiszter
    #1084
    Én is a leggyakrabban az iPad Mini-vel fotózok mert sokkal jobb a vonalélessége mint bármi másnak a közelemben. A telóm képei nagyjából az 1999-es évek webkamerái szintjén vannak, így az nem opció. A kis kompaktom pedig nem mindig van kéznél, meg sajnos nem a legjobb pl tájképre/makróra. Így marad az iPad. Meg azzal nagyjából három pöccintésre tovább tudom küldeni ismerősöknek, szerkeszteni rajta. Sokszor hiányoltam róla a villanót mikor nem a legkedvezőbb környezeti hatások között akartam valamit lekapni. Volt hogy a telefonom ledjével világítottam meg azt amit az iPad-al fotóztam :)

    De tény hogy hülyén néz ki mikor egy táblával kattintgatok, viszont pont nem érdekel.
  • precision
    #1083
    azt is mondták, hogy nem fognak fényképezni vele az emberek csak a videotelefonáláshoz kell majd, leginkább az előlapi, a hátlapi meg hogy ha meg akarsz valakinek mutatni valamit videotelefonálás közben

    ezzel szemben nagyon sokan használják az iPadjüket fotózásra, video rögzítésre, én is sokszor látom a városban, hogy azzal csinálják a képeket akármennyire is röhejesen néz ki

    tényleg elfért volna rá az a filléres alkatrész, és gyanítom hogy 1-2 generáción bele is rakják majd, hogy "Twice as amazing camera, now with flash" :D én nem hiányolom, nem arról van szó, de megértem ha valakinek hiányzik, és 100%, hogy raknak majd bele a későbbiekben

    a ledes villanó tipikusan az a "felsőkategóriás" alkatrész ami tényleg pár centbe kerül csak, mégis nagyon megnyomja a készülékek árát
  • GregSB
    #1082
    Tabletne tök felesleges vaku. Más gyártó se tesz.
  • Magiszter
    #1081
    Vagy Lightning port-os vaku +15 ezerért :D
    (lásd SD olvasó, HDMI kimenet, USB átalakító)
  • precision
    #1080
    kell eladható feature a következő évekre is
  • GregSB
    #1079
    Bad Piggies ingyenes
    Tiny Thief $1
  • Magiszter
    #1078
    Ez miez? iPhone 5S(C), most meg iPad 5? Az összes hátlap gyártó leépítette a biztonsági embereit? :D
    De úgy látom a kamera mellé megint nem futotta a 3centes led villanóra. Pedig ha kamerát raknak valahova manapság már illik hozzá villanót tenni.
  • GregSB
    #1077
    Next-gen iPad rear shell revealed in leaked photos
  • Dzsega #1076
    Banyeg azt hittem az töröl mindent.
    (Rájöttem, hogy a JB miatt vannak ezzel bajaim)

    Köszi mindkettőtöknek!!!
  • robotnyk
    #1075
    a reset sem ártana neki szerintem, bár legutóbb nekem a telefon elfelejtette a csengőhang, és akku % beállításokat :)
  • GregSB
    #1074
    Nem értem, mi a baj azzal ha a home + power lenyomásával újraindítod?
  • Dzsega #1073
    Gyors help kellene!
    A másik iPad kiírta hogy több mint 2 hete nem készült icloud mentés ésle lehetne okézni, DE nem tűnik el! Rákattintok, hogy ok de nem tűnik el és feloldani sem tudjuk.
    Ha a home és a powert közösen nyomom akkor resetel de meg lehet valahogy akadályozni? Csak újra kéne indítani és hát 46% az eléggé soká merül le zároltan...
    Ötlet?
  • Dzsega #1072
    Nálam megvalósult az álom konfig: remek router (torrentezik, médiát oszt meg), van 2 iPad, meg laptop. A torrent nem megy iPadról sajna:( de néh napján bekapcsolom a laptopot ott torrent leszed (a router torrentezik de nem tudom irányítani iPadról csak laptopról) majd tv-n vagy iPad-en megnézem (inkább tv-n).
    A router egy 1043-as Tplink amin egy openwrt fut. 14eFt volt. Fogyasztásban még az iPad-et is veri.
    Így az olcsóbb megoldás az iPad plusz egy jó router, néhanapján meg bekapcsolod az asztalit azt joccakát. Fogyasztás hang szinte nulla, kényelem maximális. :) (mint egy rossz marketing szöveg) :)
    De én is a kipróbálásra vóksolok. Párom mikor meglátta az iPad-et kb a következőt fűzte hozzá: minek nekünk egy újabb kütyü!? Majd mikor először használta már nem volt kérdés, hogy kell vegyek még egyet (újfent magamnak, mert alig jutottam hozzá).
  • franc0
    #1071
    Szerintem hülyeség a táblagép. De a gazdaságnak jót tesz.

    Volt egy Nexus7-em, de lepasszoltam az öcsémnek a Lumiámmal együtt. A kettő helyett meg vettem egy Note2-t, ezen szoktam torrentezni is.
    A Note2 mellé meg van egy business subnotim (Lenovo X széria) dokkolóval, monitorral. És ez biza szerelhető :)
    Szerintem magasan ez a legjobb ökoszisztéma (bár az Androidot nem szeretem). És bizony már kipróbáltam mindent.

    Évekig torrenteztem SSD-re, csak nyugodtan.
    A legjobb Mac vásárlási mód egy refurb példány USA-ből. Ha nem tudod megoldani okosban, akkor fizess. A világ már csak ilyen.
  • precision
    #1070
    köszi :) átgondolom még... :) a próbás dolog nem rossz ötlet