1998
iPadAir-iPadMini2.png
  • Magiszter
    #1069
    Egy tablettel szerintem nem lehet kiváltani egy PC-t. Persze ha a PC csak szórakozásra van akkor még csak-csak, de ott is kompromisszumokat kell kötni.

    Az írás-olvasás miatt nem aggódnék, hiszen egy tök alap "kínai" ssd is megy 2-3 évig rossz esetben. És ott is csak lassú lesz nem halott. AZ iOS mélylélektanát nem ismerem (memóriába tölti e magát, vagy csak flash-ből fut...stb), de nem hiszem hogy intenzív használat mellett is érezhetően lassulna az évek alatt.

    Igen az Air megkéri az árát, de ha csak a zaj és a fogyasztás miatt akarsz valami "Zöld" eszközre váltani, akkor inkább Notebook-ot vegyél. Már 150-200-ért vannak egész jó fogyasztás/zaj/teljesítmény aránnyal, ha nem ragaszkodsz az Almához (csak HP-t ne válassz :) ).

    Vagy vegyél használtan egy iPad 2-3-at (vagy minit) kipróbálásra és ha nem jön be akkor még mindig kevés veszteséggel tudod tovább adni, majd venni egy notebook-ot...

    De ezek csak az én meglátásaim
  • precision
    #1068
    persze tudom hogy gépen le tudom tölteni a filmeket és akár streamelni is tudom vagy átmásolni, de ki akarom iktatni a PC -t amennyire csak lehet (zajos, eszi az áramot..stb.)

    az aktív torrentezés mennyire viselné meg szerinted a "memóriát" ? szerintem nem erre lett kitalálva és félek, hogy ezzel idő előtt kinyírnám vagy veszítene az írási/olvasási teljesítményéből... vagy ilyentől nem kell tartani?

    annyi pénzem sajnos nem lesz, hogy Air -t vegyek :) vagy úgy egyáltalán "almás" notebookot... 2-3-4 éves modelleket használtan nemtudom hogy érdemes e, akár air akár macbook (pro)
  • GregSB
    #1067
    Widescreen képarány tableten szeintem csak filmnézéshez jó. Minden mást sokkal jobb csinálni 4:3-on szerintem. Olvasni mindenféleképpen (netes oldalakat, pdf-eket, ebookokat)
  • Magiszter
    #1066
    Ezt neked kell eldöntened. Én egy notebook-tól megválva szereztem be a Mini-m. Van egy asztali gépem így azzal ha akarok letölthetek és Wifin át meg a minin is le tudom játszani / át tudom tölteni a sorozatokat. A 4:3-as képarány tényleg nem kedvez, de így ~300 sorozatrész megnézése után se zavar. Mondjuk most éppen egy régi 4:3-as képarányú sorozatot nézek (ST:Voyager) aminél meg kimondottan tetszik hogy nincs oldalt két csík.

    E-book-ot olvasni, netezni, fényképeket böngészni jobb élmény mint laptopon. Hordozhatósága is nyomos évként szolgál, az akár 10 órás üzemidő is döntő érv lehet.
    Plusz ott van a fénykép/kamera funkció, ami engem lenyűgözött. De ez keveseknél szokott szempont lenni.

    Valamint szintén érv lehet még az iOS... nekem lassan egy év alatt nem sikerült lefagyasztani/megakasztani pedig intenzíven használom. Windows-ról ez nem mondható el. :)

    Ha JB-s készüléken akarsz intenzíven torrentezni akkor érdemes viszont a 64 gigás változatot venni. Nálam legalább is szűk keresztmetszet szokott lenni a tárhely. Van 5 giga App-om, 4 giga képem/videóm és máris a 13-ból marad 5 giga szabad hely az egyéb tartalomnak. Egy normális sorozat évad meg 7-8 giga nem 720p-s verzióban (ami szerintem felesleges ekkora kijelzőnél. Legalábbis nem lesz annyival szebb a kép mint amennyivel több helyet foglal).

    Persze ha elém csaptak volna egy Macbook Air-t meg egy ipad 4-et hogy válasszak. A jelenlegi tapasztalatok alapján az Air-t választanám (aztán később beszereznék egy iPad-et is :D). Ha esetleg "röptödben" munkára adnád a fejed, vagy komolyabb, nem "pihentető tevékenység"-et akarnál folytatni akkor lehet korlátokba fogsz rohanni.
  • precision
    #1065
    erősen gondolkodom egy iPad vásárlásán... eddig egy könnyű vékony notebookot akartam de nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne nekem a jobb

    igazából két dolog van ami a notebook felé dönti a mérleget

    az egyik a torrentezés... heti pár sorozatrészt, néha filmet le szoktam tölteni torrentről... utánanéztem és látom, hogy van jb -s eszközre transmission, csak kérdés, hogy a folyamatos adat írás/olvasás hosszú távon nem cseszi e szét az ipad flash memóriáját... így nem kéne bekapcsolnom az asztali gépet, ezért is kéne egy 2. eszköz

    a másik a 4:3 -as képarány ami nem igazán kedvez a 16:9 -es filmeknek :), de talán ezt túl lehet élni, meg lehet szokni a szélesebb letterbox -ot

    ezen kívül minden a tablet mellett szól, ezért is vagyok tanácstalan egy picit...

    szerintetek? :)
  • Botond #1064
    Most jött a transport general. Magyar készítők, és az is egy az egyben transport tycoon portolás.
  • Pistike 007
    #1063
    Nem derült ki sok minden :D
  • GregSB
    #1062
    Na ez várós :)
  • Botond #1061
    Transport general HD 4,49 €
  • GregSB
    #1060
    Vége a jogi vitának, újra van VLC for iOS
  • GregSB
    #1059
    Androidon ez már volt, végre iOS-en is lehet:

    "Tegnap megjelent a Google Maps iOS 2.0 frissítés. Teljesen újraírt iPad felület és sok minden extra, illetve egy nem reklámozott funkció: offline maps. Érdekes módon nem reklámozott szolgáltatás, picit fura elérni, de benne van: válasszunk ki egy szimpatikus régiót, aztán írjuk be a keresőbe, hogy ok maps, majd nyomjuk meg a keresést. Ez az éppen aktuális nézetet lementi, még egy klassz feltöltődő ikon animációt is kapunk hozzá. Ha egyszer szeretnénk kitörölni a lementett térképet, a Google Maps alkalmazásban a “Settings – About, Terms & Privacy – Terms & Privacy – Clear application data” menüponttal törölhetjük le."
  • GregSB
    #1058
    Megjelent a Google Maps 2.0, már támogatja az iPadet.

    https://itun.es/us/A8S3I.i
  • Dzsega #1057
    Ha valaki nem olvasná a másikat: ingyé van az enrgi bördsz sztar vörksz édzs dí.
  • Botond #1056
    Megjelent az új deusex, 6 ojró.
  • Magiszter
    #1055
    Én kb 10 percet játszottam 2 hét alatt aztán töröltem, mert kedvem se volt elővenni. PC-n az első részt vagy 10x végig vittem...
  • GregSB
    #1054
    Na nekem a Deas Space az, amit megvettem 1$-t és mai napig nem játszottam még vele :-)
  • Botond #1053
    Ma EA címek vannak ingyen. Sims medieval, mirrors edge, flight control, dead space.
  • GregSB
    #1052
    Ez a Traktor DJ fasza cucc nagyon :)

    Elég komoly hogy ingyenessé tették, alapból $20
  • Magiszter
    #1051
    Én így vagyok a KOTOR-al. Megvettem mert éppen olcsó volt, erre játszottam vele össz-vissz 2 órát, azt is ilyen 15-20 perces részletekben. Egyszerűen nincs időm, vagy ha van, akkor a kedvnek vagyok szűkében és inkább nézek valami sorozatot/filmet.
  • dzsegameló
    #1050
    Akciósan vettem, de nem volt helyem így még mindig nem játszottam vele, erre meg most ingyenes.
  • robotnyk
    #1049
    kösz láttam a cikket másik topikból, tiny wings már megvolt :)
  • GregSB
    #1048
    +2:

    Day one (napló)
    Tiny Wings
  • robotnyk
    #1047
    kösz, ez a 3 kellett
  • GregSB
    #1046
    + Traktor DJ, Badland, Where's my water is ingyé
  • GregSB
    #1045
    Infinity Blade II ingyenes!
  • asysoft
    #1044
    Tud 802.11-et is az iPad3. Az ötletelés amúgy szerintem felesleges, nem a fizikai rétegen múlik egy ilyen technológia megvalósíthatósága, inkább szoftveres (pontosabban üzletpolitikai) a döntés. Én is érintett vagyok, nem tudom, mennyire használnám ki, de azért visszatetsző amit művelnek, még egy éve is csúcsmodellnek számított, és már nem támogatják teljes mértékben...
  • GregSB
    #1043
    i5-ben is 5GHz-es van

    Ettől persze ez lehet még az Apple faszsága, és lehet 2.4GHz-eseten is meg tudnák oldani hogy működjön.
  • Magiszter
    #1042
    #1036:
    Érdekes. Először arra gondoltam hogy az 5Ghz WiFi függvénye az AirDrop de amennyire tudom az 5-ös iPhone-ban sincs még ilyen. Úgyhogy szerintem ez csak marketing, hogy az új az tudja míg a régi nem.

    Szóval lesz egy Minim ami tudja de egyetlen más készülékem sem fogja tudni. Mert hogy i5-ot nem veszek az tuti.

  • GregSB
    #1041
    802.11n-en 2.4GHz és 5GHz-t.
  • GregSB
    #1040
    Mégsem, a Wikipedia nem pontos. Apple.com szerint a Mini és iPad 4-ben már ilyen Wifi chip van:

    802.11a/b/g/n Wi‑Fi (802.11n 2.4GHz and 5GHz)

    iPad 3 szerintem nem tud 802.11n-t
  • GregSB
    #1039
    Bár mégsem, mert ahogy nézem a 3-asban is azonos chipek vannak.

    iPad 1-2: Wi-Fi (802.11a/b/g/n), Bluetooth 2.1+EDR
    iPad 3-4, mini: Wi-Fi (802.11a/b/g/n), Bluetooth 4.0
  • GregSB
    #1038
    Ennek nem hardver erősség faktorja lehet, hanem Wifi / Bluetooth chip verzió száma.
  • Dzsega #1037
    Azért az elég gáz, hogy az iPad 3 nem kapja meg az AirDrop-ot, míg a mini (ami lényegesen gyengébb) megkapja.
  • Bercy #1036
    Csak az airdrop amit nem kap meg az ipad2
  • GregSB
    #1035
    Majd ősszel, elvileg a mini is támogatni fogja :)

    Ez mondjuk elég vicces: mini minden új fícsörjét megkapja iOS7-nek, iPad 2 meg nem, pedig hardverben szinte semmi különbség nincs a kettő között :)
  • Andr0
    #1034
    Én igen. elég baba:)
  • GregSB
    #1033
    Én ezt a 3D-s mozgást még nem láttam élőben, kíváncsi vagyok rá.
  • Andr0
    #1032
    a Galaxy nekem nagyon bejön ;) jól el lett találva és a 3D-s mozgatás is jól néz ki rajta.
  • GregSB
    #1031
    iOS7 wallpaperek :)

    Galaxy
    Bubli1
    Bubli2
  • Dzsega #1030
    Carmageddon ingyenes!