86
  • DjDano
    #46
    Azért rakjatok egymás mellé egy 10 éve kódolt és egy mai 128 kbites zeneszámot, azon is zongorázni lehet a különbséget azt garantálom :)
  • Lowosan
    #45
    A bizony, a barátunk nagyon félrebeszélt
  • Tetsuo
    #44
    Hogy ne jatszana szerepet?! :)
    Nezz utana: Loudness War.
  • Tetsuo
    #43
    A FLAC az nem losless? :O
  • duke
    #42
    Eltalaltam hogy melyik a 320-as,de igazabol csak a harmadik meghalgatas utan jott elo a kulonbseg,es csak otodiknel valt egyertelmuve,hogy mitol mas.
  • neuromancer
    #41
    azt vettem észre, mióta az rtl klubot és a tv2-őt nézem, romlott a látásom
  • Fbn Lx
    #40
    Simán lehetett hallani a kettő között a különbséget. Ennyire nem lehetnek az emberek zenei analfabéták
  • toto66
    #39
    Igen, ha meg a rádiót hallgatom, akkor az ízlésem romlik...
  • Laceee
    #38
    MI ?
  • FecaA
    #37
    Háth a teszthez... csak egy olcsó pár száz forintos csiripelő van rákötve gépre (letöltő szervergép, az a lényeg hogy csipogjon, ha akar valamit), de még így is sikerült eltalálni a jobbat :) Ügyes vagyok :)
  • HiddenTruth
    #36
    A teszt nem volt nehéz, a jó választás az amelyik lassabban tölt be.
    Egyébként sok múlik azon is, hogy milyen dekóder van a szoftverben, én a MAD-et használom és óriási a különbség (a gyári Winamp-hoz képest).
    mad-plugin
    Alul vannak a dekódert használó progik, a CoolPlayer-t ajánlom még.
    MAD
  • readswift
    #35
    attól romlik hogy megszokod a szart. Ezért használnak alaplapi hangkártyát is , holott egy jobb cd dvd lejátszó tényleg olcsó.
  • Vanek úr
    #34
    És még a hangos hallgatás sem kell. Én csak 'normális' hangerőn szeretem a zenét hallgatni, de egy hallásvizsgálatnál megdöbbentett, hogy a mély hangoknál nagyon a vonal alatt voltam (a többinél meg bőven felette, vagyis 'normális' voltam). A dokinő egyből azzal jött, hogy biztosan szeretem a hangos zenét, vagy a walkmant (ez ~10-15 éve volt). Mondtam, hogy a hangos zenét nem szeretem, de walkmant hallgatok - és erre mondta el, hogy ez a két eset az, ami miatt romolhat a hallás ezen része, és a 'füleses' megoldásnál nem is kell hangosnak lennie (bár a hangosság csak fokozza a hatást).
  • Balumann
    #33
    Manapság szerintem többen hallgatnak csak azért zenét, hogy valami szóljon a háttérben, otthon, vagy az úton, tömegközlekedésen, ne legyen olyan "csend". Az ilyenek nem is figyelnek arra, hogy van-e különbség, ez még élvezhető azt kész.
  • who am I 7
    #32
    Cső cox, azt szeretted volna mondani, hogy szenzáció hajhász a cím, és semmi köze ehhez a hatalmas "felfedezéshez"?Vagyis, közvetlenül nincs köze hozzá.Mivel a folyamatos "sűrű" és hangos túlvezérelt rendszerek (füles,v. tér) teszik tönkre a fül hallását..amire a cikk utalHATNA.De ez csak egy fölösleges "kutatás", h a makik nem tudják megkülönböztetni a különböző bitsűrűségű zenéket...ráadásul, a szarabb jobban tetszik neki.Szakmunkásokat kérdeztek meg?
  • RecoPhile
    #31
    És egy vadbarom fül,orr, gégész hamarább bassza szét az embernek a fülét, mint egy mp3 lejátszó...
  • 0Speed0
    #30
    ez mekkora balfalság. :D nem is az a káros a fülnek h fél centire a dobhártyától üvölt az agybadugós füles hangszórója... ááá nem
  • Remetix
    #29
    Hát én bizony 128 kbit-eset hallgatok általában, mivel ez a legjobb, amit a kedvenc rádióadóim (shoutcast) tudnak. Azt igazán fejleszthetnék még, legalább 192-ig, azt a minősi küllönbséget azért még tényleg lehet érezni.
  • willcox
    #28
    Úgy látszik, hogy mindenki kezd lesüllyedni a "brit tudósok" szintjére.
    Ékkora baromságot! Nem romlik az ember hallása semmilyen MP3-tól és egyáltalán semmilyen hangtól. Az erős hangok viszont valóban halláskárosodást idézhetnek elő.
    Arról van inkább szó, hogy az emberek igényszintje jelentősen csökkent, de ennek semmi köze ahhoz, hogy jó-e a füle valakinek, vagy nem.
  • tomcsa4
    #27
    Nem vagy egyedül. Megcsináltam a tesztet egy Yamada H6000-es kicsi 2.1-esen és mellényúltam. MP4 lejátszón (MOMO) viszont meghallom a 128 és 320 közötti különbséget. De mégis 128-ban mennek fel, mivel kell a hely. :)
  • feri79
    #26
    Ennek az összehasonlításnak így semmi értelme, mivel nincs fent az eredeti. Azt megkérdezhetik, hogy hallod-e a különbséget, de hogy melyik a jobb?! Ez elég szubjektív dolog.
  • SNP
    #25
    én 128on hallgatom kiderült szarember vagyok
  • gombabácsi
    #24
    a hangminőségnek semmi köze a zenei hozzáértéshez
    ennyi erővel egy gyűrött könyv szar, egy jó állapotú meg jó?
    ez ilyen tipikus mai korra jellemző hülyeség, hogy a csomagolás jobban számít mint az ami benne van...
    a mai szuperhiper hangzású zenék legtöbbje zeneileg nulla
    és egy csomó zene van, pl. ismeretlen rock együttesek zenéi, amelyek marha jók zeneileg, hangzásban meg bénák
  • Molnibalage
    #23
    Hát akkor kibaszott süketek lehettek azok az alanyok. A 160 és 128 között is ordít a difi. A 192 és 128 közötti difit még a 80 éve nagyanyám is hallja.

    A 256 vs 192 az első komoly teszt szerintem...
  • Narxis
    #22
    Én, 192k-mal nincs gondom. Inkább férjen több zene az mp3 lejátszóra.
  • Cobra.
    #21
    Nekem egyforma gyengén szólt mindkét verzió, sikerült is a gyengébbiket bejelölni. MAradok a FLAC-nál (vagy tiszta audio CD) minőségi zenénél, motorra meg elég a 128kbit is, úgyis a frekvenciatartomány jó ha felét hallom menet közben :) Autóba meg audioCD-ként kiírt 320kbit mp3 meg FLAC megy (FLAC-os kicsit szebben szól ugyanabból az eredeti anyagból, próbáltam).
  • who am I 7
    #20
    :D :D :D az, hogy nem tud pihenni a fül, a nagy hangerő, és a sávok mennyisége határozza meg, nem csak a nagy hangerő... :)))))) a kompresszálásnak és az effekteknek nincs köze ehhez...A túl kompresszálásnál, a zene fele effektive lemarad, ez a minőségben és a hallásban hallatszik leginkább (nah, nem a cikkben szereplő süket birkáknak tűnne fel az tuti).
  • andersh
    #19
    addig amíg itt kerreg a csapágyas tápventillátor sztem nem a bitráta a legnagyobb baj. meg valami zaj úgyis mindig van.
  • who am I 7
    #18
    én a telóra 160-at szoktam tenni...de a VBR 128-160 is tökéletes oda...Mondjuk a kocsiba már-már észre veszem a 320-192 közötti különbséget, de minimális még mindig, meg a 320 majdnem dupláját foglalja :)
  • rolandi350
    #17
    Tudtok olyan netrádiót ami 320kbps-ba nyomja?
    Rengeteget hallgatok rádiót de azok többnyire 128kbps-ak.
  • tmisi
    #16
    Ez érdekes. Szerintem a túlzottan kompresszált és széteffektezett zene (trance, klub, metál és társai) jobban fárasztja a fület vagy ronthatja a hallást, mint az hogy milyen bitrátával hallgatjuk. Ez legfeljebb analóg forrásból felvett zenénél számít, a mai digitális alapú hangot pont hogy könnyebb tömöríteni. A túlzott hangosítással nem tud pihenni a fül, mert nincs benne halk rész. Nézzetek meg hangszerkesztőben egy zúzós trance, techno számot, szinte egy hangerőblokk az egész. És itt már mindegy hogy audioCD vagy 128k MP3.
  • Mike
    #15
    de látom a192k-mal el vagyok maradva, hát nemtom, pl. telefonon a 320k szerintem pocséklás
    annyira nem szól jól a SE füles
  • Mike
    #14
    naja, vagy ott volt a gramofon, silányulna a minőség?
    inkább megint egy kutatás arról, hogy az mp3 rossz, inkább vegyél SACD-t, ja az már elavult, ADVD-t, igaz ezek bukták, de az kit zavar
  • who am I 7
    #13
    Igaz nem sűrűn, de szoktam mondani :D dehogy mióta...azt nem tóóóóm :)
  • Mike
    #12
    minden attól függ min hallgatod

    a szokol minőségü krumplin ugyanúgy szól a 128 mint a 320
    egyébként én személy szerint kerülni szoktam a 128 bitrátát, minimum 160 de inkább 192
  • WoodrowWilson
    #11
    Pedig eléggé elterjedt kifejezés (legalábbis az én baráti körömben biztos).
  • kozik
    #10
    Amit mondasz, az oke.
    De azt aruld el nekem, ez a lofutty, mint kifejezes neked honnan jott?
    Meg voltam rola gyozodve, hogy egyedul en hasznalom :-)
  • WoodrowWilson
    #9
    Ki az a hülye, aki a 2010-ben 128kbps-os vagy esetleg még az alatti mp3-at hallgat? Én már azért is panaszkodni szoktam, amikor nem 320-asban töltenek fel vmi új cuccot.
  • Ferrer
    #8
    Mindjárt jön az a csaj a flacjaival, jajj..
  • Szefmester
    #7
    nekem nem kicsit tűnik fel ha alacsonyabb a bitráta, néha még azt is eltalálom hogy kb mekkora :)

    ha pedig a saját fülesem után meghallgatom ugyanazt a file-t egy komolyabb hangcuccon ott is érzem a különbséget..

    a sok mp3 nem okoz gondot, ellenben a sok hangos zene igen..