15
  • immovable
    #15
    Ostoba vagy, távozz kérlek.
  • opeca
    #14
    Igen, valóban, sőt, szerintem annak örülnének a legjobban, ha évről évre ugyanazokat a filmeket kéne leadni, és mindig teltház lenne.

    Biztos vagyok benne, hogy a bevételeket nagyban megdobták a 3D-s filmek, de ha ezeket csak azért csinálták, hogy kivédjék a kalózkodás egy részét, akkor vissza is adhatják a diplomájukat:)

    Sokan nem értik, hogy a filmek minőségével - nem a képbeli minőséggel - van sajnos a probléma.
    A kalózkodásban sajnos ez is nyakig benne van. És sajnos ez nem az autókereskedés, hogy megnézed, és ha tetszett, akkor megveszed, ha nem, akkor nem.
  • smaszi
    #13
    "attól, hogy baromi sokan néznek meg valamit, biztos, hogy nem csökkent a bevétel? nem tudhatod. én sem."

    Akkor minek válaszolsz?

    "épp ezért tök fölösleges bármit is írni, érvelni, hiszen mindenki csak azt írja le, amit sok másik
    topikban sokan mások leírtak. én is ezt teszem."

    Akkor én miért ne tehetném? Gondolkozz már!

    "nem mellesleg nem is értem, miért érzi valaki, hogy érvelnie kell a warez mellett...mégsem szenved azzal,
    hogy úton-útfélen hangoztassa..."

    Ezek szerint nem értetted meg, mit akartam mondani (vagy én fogalmazok hülyén). Nem azt akarom mondani, h.
    akkor warezoljon mindenki - mert aki úgy akarja látni, úgy fogja (2D-ben) -, hanem hogy ilyen, s hasonló
    'próbálkozások' kellenének (+ a 3D), ne adj isten, még egy jó történet is, megtámogatva egy hatalmas
    'hype'-val, és mindjárt volna miért az embereknek moziba menni. Ezzel nem azt mondom, h. nincs mostanság
    ilyen film, csak kevés van belőlük. De persze ebben (Avatar) nagy szerepet játszott a 3D is. S mivel sikerült
    összehozni egy olyan új képi világot, s történetet(mégha klisékkel teli is) Cameronnak, amit most még csak
    moziban tudsz élvezni teljes valójában, ezért sokak úgy látták, h. ezt inkább moziban érdemesebb megnézniük,
    még ha 2x-esébe is kerül egy normál 2D film árának. (még annyit, h. ha az öszbevételt megfelezzük a magasabb
    jegyárak miatt, még akkor is szépen teljesített, s mindez az újdonság+hype segedelmével)
    Csak ennyit akartam, de ha van hozzáfűzni valód, csak nyugodtan.
  • immovable
    #12
    Miez?
  • syn7h37ic
    #11
    bulvár szemét....
  • Retechegér
    #10
    "Még soha annyi pénzt nem költöttünk mozijegyre, mint 2009-ben,"
    Mert mondjuk még soha eddig nem volt ilyen drága?
    Fantasztikus cikk.
    Én is mindjárt írok egyet.

    Még soha eddig nem fizettem annyit mint 2009-ben, pedig 2010-ben még többet kell majd ugyanabból a bérből. HUNGARY FOREVER!
  • Griphons
    #9
    winnie: és az jobb, hogy te a warez ellen kampányolsz, miközben " ipari mennyiséget warezolsz"? ez milyen szó már...
    Nekem mondjuk már az is jót tenne, ha nem írnál ilyen ratyi cikkeket az sg.hu-ra...
  • Griphons
    #8
    "Újabb rekordév a magyar gazdaságban.
    Még soha ennyire nem volt értéktelen a forint, mint 2009-ben, pedig a kormányunk azt mondta, hogy erős a gazdaság, és hatalmas fellendülés várható a megszorításoknak következtében."
    Asszem így már érthető...
  • rágógumi
    #7
    és arra nem gondol senki hogy miért nőtt a beévtel?:D nem azért talán mert 1400Ft egy szaros mozijegy?:D
  • winnie
    #6
    (nem mellesleg nem is értem, miért érzi valaki, hogy érvelnie kell a warez mellett. rengeteg ember, én is, ipari mennyiséget warezol, mégsem szenved azzal, hogy úton-útfélen hangoztassa, hogy miért korrekt a warez, nem érvel, csak letölt. és reméli, hogy minél tovább tudja művelni:)))
  • winnie
    #5
    "És? Csökkent emiatt a mozizók száma? "

    kora reggel? ilyen ökörséget?:) nézd el a kemény megfogalmazást, de komolyan? attól, hogy baromi sokan néznek meg valamit, biztos, hogy nem csökkent a bevétel? nem tudhatod. én sem. csak feltételezni lehet, hogy csökkent. de, ha ez is egy újabb "sok a bevétel, tőlük már lehet lopni" érvelés, akkor...

    a warez mellett érvelőkkel ez a nagy baj. hogy jön pár hang, akik a nevetséges érveikkel minden warez melletti érvet nevetségessé tesznek, mert kintről csak azt látják, hogy valaki nevetségesen érvel, így általánosítanak és mindenki érveit nevetségesnek tartják. hiszen mindig a nevetséges érveket citálják elő a médiában és védekezésül mondván "a warez mellett érvelők érvei nevetségesek".

    épp ezért tök fölösleges bármit is írni, érvelni, hiszen mindenki csak azt írja le, amit sok másik topikban sokan mások leírtak. én is ezt teszem.
  • winnie
    #4
    általában ezt mindig a kalózkodók vagy a kalózkodás mellett érvelők írják. bárhol megemlítik, hogy így meg úgy jó a moziknak, jön egy robot és első kommentnek benyögi demagóg módon, hogy "akkor meg miért sírnak? gazdagoktól lehet lopni."

    épp ez a lényeg, hogy ezért is jött a 3d, mert tenni (is) kellett valamit.plusz azt teszi hollywood, hogy ráállt azokra a filmekre, amik érdeklik a nézőt a moziban. de attól, hogy egyelőre sikerülget nekik tartani a folyamatos növekedést, nem a kalózkodást legalizálják, hanem csak azt jelzik, hogy megint sikeresek voltak az erőfeszítéseik. de szerintem ők is örülnének, ha nem kéne ennyire erőéködniük.
  • smaszi
    #3
    És még annyit hozzátennék példának:

    AVATRA
    1 hónap nem telt el a bemutatása után, de már valahonnan előkerült egy DVD Screener (viszonylag jó képpel, elfogadható minőségű hanggal), az előtte megjelent mozifelvételekről nem is beszélve...És? Csökkent emiatt a mozizók száma? Nem nagyon, mivel nyújtottak valami "újat" az embereknek (ha történetileg nem is, de látványilag egészen biztos) Hiába töltötték 100 000 szám a screenert, meg a mozifelvételeket, akkor is sikeres lett. És lesz is a DVD és Blu-ray eladásoknál is.

    Szóval nem kell itt siránkozni a filmgyártások számának csökkenéséről, csak rá kell jönni mi fog tetszeni az embereknek, mire lesz igény...
  • smaszi
    #2
    "2009-ben az amerikai filmek száma 12%-kal esett vissza az előző esztendőhöz képest, ami 2003 óta az első csökkenést jelenti. A visszaesés részben a 2007/08-as filmes munkáltatói és munkavállalói problémáknak köszönhető (ld. sztrájk), valamint a filmkalózkodás és a csökkenő DVD-eladások által kiváltott befektetői kedv visszaesésének."

    Inkább kevesebb legyen, de azok legalább érdeklődést és a megnézése utáni elégedettséget váltsák ki az emberből, ne pedig azt, h. 'már megint bedőltem az előzetesnek, ez egy idiótaság, ezért nem megyek moziba....'
    A 'warez'-ról meg annyit, h. tuti nem az vette ki a kenyeret a befektetők szájából, mivel mindig is volt, és mindig is lesz...Inkább fogható ez a válságra és a sztrájkra...sztem.
  • xido
    #1
    És akkor miért is megy a sírás,hogy a mozit tönkre vágja akalózkodás?