42
  • Oláh Herkules
    #42
    Mi forradalmi benne? Én eddig minden gta-val játszottam, de az utolsó forradalmi újítás a 3d volt, a 3-ban. ellenben szánalom, hogy liberty city episodes még mindig örököl egy csomó bugot (főleg fizikait), a 3-tól :D
  • AbyssLord
    #41
    Én GTA 4-el kapcsolatban tudok nyilatkozni.
    Már megjelenéskor megvettem. Akkor az első patch-ig játszhatatlan volt a játék! Percenként szétfagyott, a poligónok fele nem jelent meg, és persze játszhatatlanúl lassú volt. Viszont ahogy jöttek ki a patch-ek, egyre jobb lett a játék. Most már szerintem teljességgel játszható. Bár elkell még neki a vas, de most már nincsenek gondok. És amit megvalósítottak benne az tényleg forradalmi! Engem még ma is lenyűgöz, hogy miket tud a játék. És bár ezek a dolgok, amik lenyűgöznek, apróságok, de mégis...
  • SL
    #40
    inkább örülnél, hogy kijött a H2 pc-re nem pedig a grafikát fikáznád
    szvsz ugyan ez lesz a Halo 3-al is.
  • MasterChief
    #39
    Szerintem a Halo 2 portja is gyalázatos volt. Semmi grafika és mégis akadt.
    Amúgy konzolra jó repülőgép szimulátort írni esélytelen, ahhoz kevés egy sima kontroller.
    De pl. ott van az NFS Shift, az is szimulátor, nem?
  • Oláh Herkules
    #38
    pszt! csak nehogy a moderátorok kezébe kerüljön!
  • Lobsterman
    #37
    A legfájóbb port a Saint's Row 2 nekem. Maga a játék nagyon jó, de hogy MINDEN konfiguráción szaggat az valahogy hihetetlen.
  • krajcsovszkig
    #36
    Te vagy az, Sanyix? :D
  • Oláh Herkules
    #35
    állítólag kár hogy a játékok nem támogatják, és az egér is általában ilyen analóg kontrollerpöcök emulációban működik :)
  • krajcsovszkig
    #34
    Hát, de az elég amatőr megoldás ami van :)
  • opeca
    #33
    Állítólag van bill + egértámogatás.

    Viszont meg kell jegyezni, hogy a default kontroller-re "optimalizálják" a játékokat. Tehát annyit tud a játék amennyi egy ilyen kontrollerben rejlik.

    Szóval ezért van annyi hack and slash játék, mert oda kell két gomb -a egyik a sima hit a másik a szuper kombó - meg a négy irány oszt csókolom.
  • krajcsovszkig
    #32
    Hát a GTA4 akkora egy kaki, mint amit javában írtak, ennek ellenére nekem ilyeneket nem csinált, mint ami a képen van, igaz az összes peccs rajta van:P
    Viszont az árnyékok nagyon rondák, szaggat, van pár bug ami akadályozza a végigjátszást és ahogy haladsz előre a sztoriban, egyre szaggatósabbá válik (mondjuk ez már a warcraft 3-nál is így volt, az is elején maxon futott tökéletesen a jó öreg P3-mon, a végén meg volt, hogy 0,2 (!) FPS-t bírt lenyomni.)

    PC-re tényleg sokat kell optimalizálni a rengetegféle hardver miatt, de legalább a gyakoribbakra jól megcsinálhatnák, főleg, hogy PC-re könnyebb optimalizálni mint pl pées3-ra, és arra is sikerült elég hamar megtanulni...

    Nekem konzolokból csak a rendes bill-egér támogatás hiányzik, egyébként simán jó lenne, max a drága játékok miatt húznám a számat, meg ha amivel játszani akarok csak a másik konzolra jönne ki.
  • Oláh Herkules
    #31
    fantasztikus, van az ra3 ami jobban néz ki ps3-mon (csak mert volt ideig szöszmötölni vele mert később adták ki), ami aztán nagyon elsődleges szempont egy rts-ben...
    Kár hogy a c&c rajongók szerint, és úgy általában mindenki szerint a generals után egyre gyengültek a c&c-k, a leggyengébb c&c elérhető ps3-ra, hurrá...

    "PS2-re pedig ott volt az Age of Empires 2, teljes egér + bill támogatással."

    Ez eddig kőkemény 1 darab igazán jó rts.
  • Oláh Herkules
    #30
    Ezt a hatalmas marhaságot honnan vetted? Szimulátor az aminek elsősorban élethű a fizikája, másodsorban mindent neked kell kezelned, kapcsolgatnod, röviden, A VALÓSÁGOT szimulálja.
    birds of prey sajnos egy nagy csalódás. Míg pc-n az azt készítők csinálták meg a legélethűbb 2 vh-s szimulátort, ezt a konzolra készült birds of preyt jól lebutították arcadera, pont olyanra mint a blazing angels, mondjuk ez várható volt.
    Tudod nézd meg azt, és azt hogy hogy repül és milyen mutatványokra képes egy mai vadászgép. Annyi mondok hogy a 2. vh-s gépek bőven nem tudtak annyit, abban a játékban még a mai gépeket is túlszárnyalják, mert hát nincs fizikája :)

    pc-re mi a szimulátor? lfs, il2 1946, fs sorozat, silent hunter sorozat, railworks, orbiter, stb.

    Ez van, konzolra egy darab szim nincsen.
  • Dzson
    #29
    Nektek az a szimulátor amiben a W gombbal le lehet húzni az ablakot, és van benne duda. Ez a "konzolon nincs szimulátor" régi és nevetséges mantra. Pécére ugyan mi a szimulárot? A vudu 3dfx szintű grafikával megjelenített sufnimod-os szarok.

    Egyébként az IL-2 Sturmovik: Birds of Prey szerinted mi?
  • Dzson
    #28
    http://www.joystiq.com/2009/03/06/ea-red-alert-3-looks-best-on-ps3-thanks-to-delay/

    "Since changing its tune about "skipping" a PS3 release of Command & Conquer: Red Alert 3, citing the platform's "exotic and tough" development climes, EA Los Angeles actually says its time learning the ins-and-outs of the architecture has been for the best.

    Speaking to 1UP, producer -- and former games journo -- Greg Kasavin claims the PS3 version (the "Ultimate Edition") is the best-looking of the bunch, sporting better water effects and more detailed units. In addition, the "general color palette" is somehow improved. As we've previously reported, the PS3 release of Red Alert 3 is launching with free DLC maps and includes a whole bunch'a bonus material (making-of clips, bloopers and other vignettes).

    The moral of this story: Developers can make PS3 perform some neat tricks if they just take the time to get to know it. Sometimes simply over a cup of coffee; other times while tackling one of those team-building obstacle courses together."

    PS2-re pedig ott volt az Age of Empires 2, teljes egér + bill támogatással.
  • a shot
    #27
    Ez az en velemenyem, de nekem egyik jatekkal sem volt soha semmilyen problemam, sot!
  • neoG
    #26
    Mosmééé'???A GT4 után is az van írva, hogy "real driving sumulator"
  • Tinman #25
    Lost Planettel semmi gond nem volt...

    Bill + egérrel toltam végig anno... ment mint kés a vajban.
  • Hornymut
    #24
    Ghostbusters?
    Kétszer játszottam végig, és a fent felsorolt hibákból eggyel nem találkoztam... (na jó, multi az enyémben sincs:-) )
  • Garrett27
    #23
    Nincs miért ellenkezni ezzel a cikkel. Ez egy nagy probléma, és úgy tűnik, hogy a kiadók nem is nagyon törődtek az ilyen portolt játékok minőségével. Kiadták, hogy jöjjön be több lé nekik. "Akinek tetszett, vegye meg konzolon (is)"-szerű alapon gondolom. Máskülönben nincs értelme, miért tették azt amit tettek.
    De más szándék is megbújhat mögötte: aki játszani akar, tegye azt konzollal, ne pc-vel. Vagyis tudatosan kényszerítik a vásárlókat, hogy költsenek inkább "játék automatára", ha játszani van kedvük.
    Szerencsére nem mindegyik játékkal van ez így. Nekem pl az UT3 grafikája pécén nagyon bejött.
  • Oláh Herkules
    #22
    inkább nézz meg egy igazi szimulátort először ;)
    megsúgom, ez a kettő az arcade és a szimulátor között van, inkább az arcade-hoz közel.
  • Reg5
    #21
    A Lost Planettel nem voltak gondjaim, igaz 2007 nyarán vettem új gépet. A RE4-et és GTA4-et nem próbáltam, a többi pedig szégyen.
  • neoG
    #20
    hogyne lenne szimulátor.Forza meg GranTurizmo???
  • Oláh Herkules
    #19
    nem olyan rengeteg.
    Van 2 gpu gyártó apró különbségekkel programozásban, és van 2 gyártótól 1 féleképpen használható processzor (csak az utasításkészletet kell vizsgálni, ami gyártón belül változhat, de pár feltételes utasításokkal megoldható.

    más alkatrészekből is sok van, de a driverek meg az api-k nem viccből vannak, hanem azért hogy a programoknak minden ugyanannak látszódjon.

    Egyébként szimulátor sincs konzolra, mmo sincs.
  • KillerBlue
    #18
    Ez most a cikk írójának szólt?
  • tommygear
    #17
    át lehet állítani a force unleashed billentyű kiosztását... utána kéne nézni a dolgoknak mielőtt leírjátok
  • KillerBlue
    #16
    Már megint ez az okoskodás. Ne hasonlítsd már össze a KOTOR-t a TFU-val. Az egyik egy RPG a másik egy akció játék szóval semmi értelme. Egyébként is az írta a legsikeresebb (vagyis ebből adták el a legtöbbet) nem azt hogy a legjobb (bár szerintem az).
  • jaspercry
    #15
    Én amivel jászom az eredeti,sajna nem az átlag,de ha jó a progi akkor megérdemli a" lét"
    egyébként Európában melyik konzol az uralkodó?
    Xbox360-(warez ott a legtöbb Pc után)
  • jaspercry
    #14
    elírtam boccs "nehezebb PC-n optimalizálni"
  • jaspercry
    #13
    A játékgyártoknak sem biztos,hogy megéri egy multyplatformra a fejlesztés,költséges,és nehezebb optimalizálni mint pc-n(lásd hány féle gyártó csinál alkatrészeket pc-re?---hát rengeteg)
    Ellenben hány fajta konzolt ismerünk amire megy a fejlesztés,hát nem sok!
    (üzlet az egész,vedd meg a conzolt paraszt mert csak azon fut,mert nem értesz hozzá)
    vajon elgondolkodtatok már ,hogy jobb stratégiai játék miért nem készül konzolra?)
    válaszok érdekelnének
  • jaspercry
    #12
    Na jó,ha már itt tartunk ez fordítva is igaz!
    pc-ről átírt konzolos játékok többsége konzolon egy darab foss,már boccs a kifejezésül,de általában FPS-eket nem sikerült átírni rendesen,a grafikárol nem is beszélve...
    FarCry2,CodMW2,és még sorolhatnám(NFS-ek közül is jobb szerintem pc-n Shift)
  • Fórumharcos
    #11
    Konzolokra fektetik a hangsúlyt,ott elvileg eredetiben veszik a gamét .Nagyon j? p?lda ps3'om!!
  • Fórumharcos
    #10
    pc'n de sz'r a grafika!Vagy gyenge g?ppel nyomj?tok!
  • Rexhawk
    #9
    ". A játék nem rossz, jelenleg a legsikeresebb Csillagok háborúja világban játszódó program,"
    Akkor javaslom próbáljátok ki az sw:kotor-t vagy a kettőt. Igaz nem mai darabok, de kiválóak a többi sw játékhoz képest.
  • Merces
    #8
    mi baja volt a Lost Planetnek? azt hittem az effajta olcsó fikázás a fórumozóknak van fentartva............

    zola rendereltél már ? XD
  • Zaraki Kenpachi
    #7
    Lost Planet mit rossz port?
    Semmi bajon nem volt vele, ment minden rendesen az alap keybord irányítás is jó volt.

    Viszont a Star Wars: The Force Unleashed az kész, 25 gb maga a game + 15 gb patch.
    Irreálisan nagy helyet foglalt, ahoz képest, hogy fél nap alatt meglehetett csinálni DLC pályákkal együtt a gamet. Ott van a többször össze omlott a játék, a force grip szinte használhatatlan volt.


    Ezeket a nem esik kézre az irányítás dolgokat nem egészen értem, mert meglehet ezt változtatni pl a DMC 3-4-nél ez volt első dolgom utána már nem volt semmi gondom velük.
  • zola2000
    #6
    Na igen konzolon jobb játszani, de a pc több funkciós ebből csak az egyik funkciója a játék (bár az összes olyan funkcióhoz ami nem játék elég egy akármilyen régi gép is akár)...
  • Rage47
    #5
    Capcom pedig jól megcsinálja a pc-s portokat mostanság. Lost Planet óta főleg, de nekem a Lost Planettel sem volt gondom.
  • KillerBlue
    #4
    Ez vicces! Nekem sem esett kézre az SWTFU-ban az irányítás de én át tudtam állítani. Pedig patch-elve sem volt.
  • radical@work
    #3
    Bocs kimaradt, hogy a billentyűzet kiosztást csak külső magánfejlesztésű xml editorral lehet módosítani.