311
KMK - Közveszélyes munkakerülő Klub
  • Bandew
    #231
    Olvastam.
  • mosoporr
    #230
    Félre értesz,ugyan mért akarnám h bármely rokonom meghaljon,de sajnos erre kényszerít az élet mert máshogy nem jutok olyan dologhoz amiről szó van,kivéve ha bevállalom h fizetésem felét életem végéig valamik banknak adom. Ilyen rendszer van ma Magyarországon.tán nem csak itt,rendszerválás előtt anyámék úgy kaptak lakást h volt 2gyerekük és ahoz képzeld járt a lakás is,ma meg ugye csak a hülyék mernek bevállalni gyereket az albiba de persze ha e helyett mégis a hitelt választom kb ugyan ott vagyok,tán az albi olcsóbb,lényegében az élettől foszt meg ez a rendszer,és nem ezzel van a baj hanem azzal amit keresünk.
  • Frayer
    #229


  • Sith
    #228
    Senki sem mondta hogy rend4lkezni kell saját lakással de Budapesten (a kisvárosokról nem tudok nyilatkozni) általában irtó drágán talál az ember rendes albérletet. Kiadni is rizikós magánemberként, kollégám kiadott egy lakást és 3 havi albérlet pénzt bukott, és még arról nem is beszéltünk hogy sokan mivel albérlet irtózatosan le tudják lakni a lakást. Itthon egyszerűen nincs meg ennek a kultúrája. Persze szerencsés példák is vannak de azt hiszem jóval kevesebb.
    Pont a magas bérleti díjak miatt ha valaki elkezd osztani szorozni akkor kb ott van hogy az albérletre költött pénzből ki tudja fizetni a havi törlesztőt is... nah akkor miért ne a saját lakásomért fizessek.
  • mosoporr
    #227
    Látom neked aztán van tapasztalatod...
    szerinted melyik kerül többe ha az önkormányzttól bérled vagy ha magánszemélytől???
  • Csacsi
    #226
    Én miért nem akarom, hogy bármelyik rokonom meghalljon, hogy a sját érdekeimet nézzem? Rosszul gondolkozom? Nem hinném. De ahogy olvasom, te majd biztos így fogsz gondolkozni, vagy majd az unokáid. :) Szép jövőd lesz. Csak nehogy odáig fajuljon, hogy nem akarják megvárni, és elébe mennek a dolgoknak.
  • Garfield
    #225
    Igen, orrba-szájba emelnek, mert a tulajnak az a jó, ha kéthavonta új bérlők jönnek, le van szarva a hónapok, évek óta ott lakó, megbízható régi.
    Próbáljunk már meg elszakadni az emós világfájdalom diktálta marhaságoktól és próbáljunk már meg gondolkodni kicsit.
  • mosoporr
    #224
    Lakásbérlet... még más europai országba az önkormányzatok kezében van a lakások 80% és az önkormányzat-tól bérli a nép addig magyaroknál 90%-ban magánkézben és úgy emelik az árat ahogy épp nekik tetszik és szarba se néznek,és nem az államot gazdagítod ezzel hanem 1 olyan senkit akinek 2lakása is van,ezek alapvető problémák a magyar gazdaságban,dehát rendszerváltás után az volt a jelmondat miénk az ország ezt sok hülye elis hitte és a tőkéseké lett.
  • Mike
    #223
    miért, most mit csinálsz? csajokat futtatsz?
  • Garfield
    #222
    #216?
  • Mike
    #221
    nana, éppen előbb mondta, hogy máshogy nem jutna lakáshoz
    ergo kénytelen nyújtozkodni
    ahitel pedig ha deviza, ha forint, rizikós
    de mást nem nagyon tud tenni
  • mosoporr
    #220
    A pénzel sokmindent most sem érsz,megkapod a felét befizeted számlákra a másikból meg kaját veszel.
    10évig meloztam kőkeményen tudom miről beszélek.és e 10év alatt a helyzetem nem javult semmit inkább csak csúsztam lejjebb,azt 1szer csak kinyílt a szemem azóta élem az életet.
  • Mike
    #219
    és ezerrel sibolják a közpénzt
  • Rundstedt17
    #218
  • Garfield
    #217
    Hja kérem, akkor viszont biztos nem járt a szád, mikor a 25 millára felmenő jen alapú lakáshiteled törlesztője meg nevetségesen alacsony volt. Talán mégiscsak jobban át kellett volna gondolni a devizában való eladósodást. Rémlik még a mondás a takaróról meg a nyújtózkodásról?
  • Garfield
    #216
    Ki mondta, hogy mindenkinek kell rendelkeznie saját lakástulajdonnal? Miért büdös Magyarországon a lakásbérlet?
  • Rundstedt17
    #215
    Akkor jobban tetszene az hogy?
    - ingyen lakás
    - nincs adó
    - jegyrendszer
    DE:
    - nem érsz sok mindent pénzzel
    - ugyanúgy kell dolgoznod

    Mert a kommunista rendszer így müködik.
    Amit meg kifogásolsz a világon mindenhol úgy van kivéve néhány mini államot vagy néhány olajból gazdag arab országot.
  • mosoporr
    #214
    Persze lakás hitel... mire kifizeted a 10m-et észbe kapsz h 25m lett a vége és 1 életen át csak fizettél.
    de csak akkor h a nem döglesz bele hamarabb.
  • Sadist
    #213
    Ahhoz képest jó néhány embernek összejött a lehetetlen.
  • Sadist
    #212
    Nézz utána a kommunizmus definíciójának, és akkor jó esetben rájössz.
  • mosoporr
    #211
    Lehet...
    Én csak arra próbálok rámutatni h tisztességes munkából ilyen alapvető dolgot lehetetlen elérni!
  • Sadist
    #210
    Ó tényleg, hogy is nem gondoltam erre, pedig olyan egyszerű. Vegyük el a gazdagok vagyonát és adjuk a szegényeknek!
    Szerinted egy sikeres vállalkozás a profit nagy részét odaadja a felsővezetésnek? Nem, inkább befekteti, újabb munkahelyeket teremtve.
    Elvennéd a felsővezetőktől a Ferrarijukat? Ok. Megint csak megszívattál néhány száz kétkezi munkást, akik Ferrarikat raknak össze.
    Egyszer majd gondold végig részletesen, hogy az ilyen kommunista világnézet hova is vezet.
  • Rundstedt17
    #209
    Mondom én hogy te Észak-Koreába vágysz
  • mosoporr
    #208
    Unokának honnan lenne máshogy lakása???
    vagy majd anyuékkal lakik 30évesen is? ez ám az élet...
  • Sadist
    #207
    Az unokád alig várja, hogy feldobd a pacskert? Akkor valamit rútul elbasztál a nevelésénél.
  • mosoporr
    #206
    De persze az unokának szerencséje van mer a Magyarokat halálra dolgoztatják,remélem tudod h a Magyar férfiak átlagéletkora kevesebb mint a nyugdíjkorhatár,nagy szívás az élet itt!!!
  • Sadist
    #205
    Amúgy meg tessék megnézni az állami cégeket. MÁV, BKV, Magyar Posta, hivatalok. Rengeteg embert foglalkoztatnak, és SEMMI elvárás nincs velük szemben. Se motiváló tényező. És ezek után bárki csodálkozik, hogy a buszok és vonatok késnek, koszosak, a feladott csomagok eltűnnek, megrongálódnak, vagy hogy hetekig ülnek egy okmányirat kiadásán?
  • Sadist
    #204
    6 év. Aha. Lehúz pár hónapot próbaidőn, aztán ki se lehet robbantani a helyéről. Zseniális ötlet.
  • mosoporr
    #203
    Az már most annyiba kerül... és kicsi unoka mikor felnő alig várja h feldobd a bacskert mert beakar költözni a házadba... ez van ezt érték el az okosak!!!
  • autoszimulator
    #202
    és mi van a külső tényezőkkel? elveri a jég a termésedet, akkor nem eszel fél éven át? vagy kérsz kölcsön a szomszéd ugyancsak saját erőből termelt cuccaiból?
    Egyáltalán milyen feltételezés az, hogy minden ember meg akarná magának termelni ezeket? Én spec egyáltalán nem akarok gazdálkodni. És igen, örülök, hogy bemegyek egy boltba, és csak leveszem a polcról, ami kell. És, hogy ezt megtehessem, dolgozom. De ettől még nem tűnik el az életem.
  • Rundstedt17
    #201
    Igen,a nép-nemzeti oldal kifogyott az érvekből.
  • Rundstedt17
    #200
    Igen,erősen kommunista motívumokot használ,az ilyennel csak az a baj hogy nem ismeri a saját identitását.Gondolom szokott büdös komcsizni is pedig elmélete közel áll.....
  • Mike
    #199
    mit fáj nektek, hogy erről a témáról beszélgetünk?
  • Mike
    #198
    aha, mert most nem kell fizetni, zsebbe a dokinak, előre ismertett tarifa szerint, nem
  • Mike
    #197
    olvasd már el miket irt
  • Daza500
    #196
    Már ideje volna, ez már egyre fárasztóbb...
  • Wolfsnack
    #195
    mikor zárják már ez az értelmetlen topikot?
  • Csacsi
    #194
    Aha, és majd csodálkozol, ha 300.000 Ft-ot klell kifizetni egyik unokád születésénél. Végülis tényleg jobb beleszarni az egészben, majd az unokáink mégjobban szívnak. Gratulálok az életfelfogásodhoz.
  • Bandew
    #193
    De mit kommunista? Ez rágalmazva cáfolás! Az ilyen felfogás vezet pl. népírtásokhoz.
  • MR ME
    #192
    kussmá fasiszta vagy