126
A Nokia 5230 azoknak készült, akik mobiljukat használják zenehallgatáshoz, fotózáshoz és videók készítéséhez, valamint életük online megosztásához. És mindezt nagyon olcsón szeretnék megkapni.
  • Crawler02
    #46
    az ovi netet igenyel, en legalabbis igy tudom...ami penzbe kerul.
    en tettem ra garmin-t, nagyon jol megy es nem kell fizetni erte
    full eu terkeppel kb 5000
    csak magyarorszag terkeppel 4000
    ha esetleg erdekel valakit itt erdeklodjetek: [email protected]
  • Razero
    #45
    Helló!
    Tudna valaki segíteni, mert nekem még mindig nem tiszta ez a GPS...
    Szóval mi van ingyen és mi nem? Maga a navigáció(azaz h mondja merre kell mennem)azért kell fizetni vagy nem?? Leginkább ez érdekelne, de megköszönném, ha valaki azt is le tudná írni, hogy az ehhez kapcsolódó dolgok hogy vannak...
  • cartmancorps
    #44
    Hali na sikerült így visszaállítani mindent az eredetibe most jó bár még tesztelés alatt van kiváncsi leszek meddig lesz jó. Köszi a segítséget.
  • Dj Tommy
    #43
    Formázd ezzel a kóddal: *#7370#, hátha jó lesz, de előtte ments le mindent, ami kell neked a teloról.
  • cartmancorps
    #42
    Sziasztok remélem tud valaki segíteni az lenne a gondom hogy bekapcsolom a készüléket egyből kapcsolódik valami a tmobile-waphoz a beállítások kapcsolatkezelőben ha bontom a kapcsolatot akkor is rögtön csatlakozik először a web n walk-hoz majd megint a tmobile waphoz ha 3x bontom egymás után elsötétül a képernyő majd 5 másodperc és újra jó minden. Leginkább az zavar hogy mi kapcsolódik a wap ra és hogy tudom letiltani hogy egyáltalán ne kapcsolódjon csak az a program amit én akarok. Most a telefont offline-ba tettem majd megint általános-ba és most már csak a 3 g-s hálózatjel van most nincs gond vele nem értem mi lehet vele a probléma. Esetleg vigyem vissza? Minden feltelepített programot letöröltem már mostmár csak a gyári programok vannak szinte rajta. csak feleslegesen csinálja az adatforgalmat magától és nem tudom mire. Gps ovi programot is beállítottam hogy ne internetről menjen. Válaszokat várom.
  • once
    #41
    Milyen formátumú fájlokat raktál rá,nem különböznek egymástól(attól még látnod kellene),vagy lehet hogy nem kezeli azt a formátumot.A zenelejátszón kívül lejátssza a számokat? Vagy az is lehet hogy csak egyszerűen megzavarodott valamitől,formázd a memóriakártyád,majd másold fel újra a számokat.Véletlenül nem más lejátszási listára helyezted azokat a számokat? Elvileg ha az összes zeneszámra mész akkor mindegyiknek ott kellene szerepelnie benne.
  • kenson23
    #40
    Helló! Most vettem 2 hete a telót de egy valamit nem tudok! Van egy pár zeneszám amit nem tesz be a zenelejátszóba pedig ugyanott van mint a többi zene és mégsem! Hiába csinálok könyvtár frissítést 0 fájlt talál! Valahogy nem lehetne berakni?????? Lécci segítsetek!! Előre is köszönöm!

  • once
    #39
    Az enyémen is megy az 1.0-ás ScummVN verzió,de viszont egy játékot sem tudok vele megnyitni,pedig a memóriakártyára külön mappába másoltam fel.Nem látja a fájlokat,nem tudom miért.(day of tentacle,sam and max)
  • jumpingflash
    #38
    Megvan a probléma. Az 1.0-ás verzió tökéletesen működik.
  • jumpingflash
    #37
    Olyan gondom van, hogy a scummVM valahogy rosszul érzékeli a telefon giroszkópját és már alapállűsban is 90 fokkal el van forgatva a kép. Esetleg tud ebben vki segíteni, hogy lehet e ezt állítgatni?
    A ScummVM 0.13.1-es a verzió. Amúgy nagyon jó futnak a régi Lucasartos kalandjátékok a telón.
  • jumpingflash
    #36
    Valaki megpróbált már a telefonra scummVM-et telepíteni?
    Ha igen akkor milyen sikerrel?
  • once
    #35
    Nem tudom,nekem még ilyen problémám nem volt ezidáig,olyat viszont csinál hogy hébe-hóba nem talál jelet és ilyenkor mindig kiírja h Gps-re várakozás,de ezek ellenére ott folytatja ahol abbahagyta és navigál rendesen,az autós navigációnál hang is van.
  • CroftManor
    #34
    mindegy már kitöröltem a wapot...

    viszont ami fura, hogy az ovi térképeknél. működik a helymeghatározó, látom a térképen hol vagyok, viszont ha be akarok valamit jelölni hogy oda navigáljon el, akkor csak azt írja hogy Várakozás a GPS-re. de már 10 perce ezt írja.
  • CroftManor
    #33
    hali

    nekem az a problémám, hogy a telefonba telenor Wap és Telenor data internet lehetőség van. Ugy hallottam a Data az gyorsabb mint a wap de a telefon mindig azt írja ki hogy csatlakozás telenor Wap kapcsolaton keresztül. ami állítólag marha drága
  • pennzoilnismo
    #32
    Yes! Sikerült, köszönöm :)
  • once
    #31
    Talán próbáld meg hogy először eltávolítod az összes térképet,majd újra felmásolod a Nokia Ovi Suite-én keresztül a telefonra.De az is lehet hogy valami más a probléma,és ez nem oldja meg.
  • once
    #30
    Menü/Beállítások/Személyes/Témák/hívási kép/ és ott állítsd arra hogy Nincs és elvileg már nem lesz ott "általánosan" a kép,én is kipróbáltam és érdekes tényleg berakta az összes hívás képének azt az egyet amit a memóriakártyán kiválasztottam:)


    todav
    http://www.nokiaprogramok.hu/forum/viewtopic.php?f=92&t=128
    nézegesd,meg kérdezd meg ezen a fórumon biztos lesz aki tud adni valamilyen magyarázatot arra h nem találja a helyet,nem tudom nekem mindent sikeresen megtalál offline módban is,csak lassabban.
  • todav
    #29
    hali köszi a tanácsot a gps-re énvoltam a türelmetlen vele kb 6-7perc mulva voltjel most az a problémám hogy megadok neki egy címet és pár perc után aztírja ki hogy ofine módba nem található vaki tud rá valamit?
  • pennzoilnismo
    #28
    Köszönöm, megpróbáltam, de valahogy nem névhez köti, hanem csak úgy "általánosan" rakja be hívási képnek. Az az igazság, hogy nem a galériában nézegettem a képeket, hanem a fájlkezelőben a memóriakártyáról nyitogattam meg egyesével és úgy sikerült "elnyomnom" a beállítást. Esetleg erre lenne vmi ötleted?
  • once
    #27
    Egyébként a Nokia 5800,Nokia 5530 a kijelzője tök ugyan ilyen sőt az op.rendszerük is, így általában azok a programok,alkalmazások amik az 5530-ra és a Nokia 5800-ra jók, a Nokia 5230-ason is működni fognak általában,(azért volt egypár ami nem)de én már próbálgattam sokat.
    Oldalak:
    http://nokia5230stuffs.blogspot.com/
    http://5800blog.com/
    http://tenke.hu/sg/
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1223036741
    Játékoknál mindig ezt az elnevezésű csoportból kell letölteni: Symbian S60 5th Games, mivel csak ez kompatibilis a telefonnal ez lesz általában teljes képernyős alkalmazás.
    Ezen az oldalon is elég nagy választék van fent:
    http://mobile360.org/
    http://labigabi.blog.hu/2009/05/17/nokia_5800_programok_amiket_hasznalok

    Ez egy nagyon teljes körű honlap,sok információ van rajta(pl hogy mi az a szignózás stb...) és letöltési lehetőségek is:csak regisztrálni kell
    http://www.nokiaprogramok.hu/
  • once
    #26
    Névjegyzék/Neve akinek beállítottad/Opciók/(lapozol lefelé) Kép/Eltávolítás

    Vársz eleget? Várj türelemmel kb 5-10 perc mire befogja, nekem is ez volt a probléma tudod az ingyenes,beépített gps-e lassúbb,sajnos ez a hátránya.de azért nem rossz:)
  • todav
    #25
    sziasztok nekemis van egy 5230-am de gondban vagyok a gps-el olvasgatom a fórumokat de nemtombeállítani hogy ingyenes legyen lehet velem van a baj:) a nokia fórumon olvastam hogy ofine módba kellrakni a netettiltanikell és csak a beépített gps legyen kipipálva namost ez megis van csak az a probléma hogy így nemtaláljelet?segítség köszi!
  • pennzoilnismo
    #24
    Sziasztok! Végre nekem is sikerült beszereznem egy 5230-at és azóta nyomogatom rendesen :) Minden okés vele, de lenne egy kérdésem: az egyik jpg fájlomat be akartam állítani háttérképnek, de véletlenül elnyomtam egy sort és beállítottam hívási képnek. Próbáltam megkeresni, hol lehet visszaállítani, hogy a hívásnak ne legyen képe, de nem találtam. Próbáltam azt is, hogy kitörlöm a képet, de ha egy másik jpg-nek ugyanazt a nevet adom, akkor meg azt rakja be hívási képnek. Találkozott már vki ezzel és nem tudjátok, hogy lehet kivenni hogy a hívásnak ne rakjon be semmilyen képet?
  • once
    #23
    Megoldódott a problémám,várni kell és lám navigál is,az volt a baj h türelmetlen voltam idő kell neki míg befogja a jelet:) minden ok!
  • once
    #22
    ez csak megszokás kérdése szerintem,nekem minden új telefon furcsa még az elején,de hozzászokik az ember egy idő után szerintem. Az viszont tényleg igaz h egy kicsit túl hosszúkás az alakja.Nekem az értőképernyőjével vannak problémáim,nem mindig érzékeli a gombokat,főlg ez a játékok során mutatkozik meg a legjobban,a jobb szélén lévő alsó gombra nem akar mindig reagálni,jobbik esetben csak az 5-ödik nyomkodás után.Amikor a telefon menüből akarok kilépni akkor is előfordul és inkább a kijelző alsó jobb gombjának a közepén kell érintenem ott sikerül mindig kilépnem csak.
  • once
    #21
    hi! Nekem sem teljesen világos ez az ingyenes gps.Mit is takar pontosan az? Ugye nemcsak annyi hogy ingyen rá lehet töltögetni az összes világtérképet a Nokia PC Suite-on(Ovi Térképek frissítésénél) keresztül a telefonra?Ezzel minden ok,lehet rajta nézegetni,de a navigáció az hogyan is működik? Az Alkalmazások/Hely/Helymeghatározási módokban csak a beépített Gps-t kell kipipálni,ez is megvan így nem kerül semmibe?.Nade ezek után sem akarja megtalálni a műholdat csak várakozik egyfolytában.Olyat is olvastam hogy az egész európa térképének rajta kell lennie hogy működjön a navigáció mivel ha nincs rajta akkor az információhiány miatt kapcsolódik az internetre.De a memóriakártyámra nem fér rá több mint 2 GB térkép,mivel a max kapacitásom ennyi.Tényleg csak akkor ingyenes ha az egész Európa térképe a telefonon van?Köszi!
  • jumpingflash
    #20
    Aki ilyet vesz az fogdossa meg egy kicsit a boltban, mert sztem igen rossz formát kapott, nekem valahogy mindig olyan érzésem van, hogy ki akar csúszni a kezemből.
  • jumpingflash
    #19
    Még a GPS-t nem sikerült kipróbálnom csak 23-ára aktiválják a kártyámat a számhordozás miatt, érdemes a boltban megkérdezni. Gyárilag adnak a piros hátlap mellé még 1 fekete és 1 világos szürke hátlapot is.
  • zoliii
    #18
    Engem az érdekelne, hogy ennél a Nokia 5230 telónál, hogy ingyenes a GPS.
    Nekem a Vodkánál (Vodafone) :D a fickó azt mondta, hogy ha a mem. karira fel van téve egy adott ország teljes térképe, akkor nem kell az adatforgalomért fizetnem. Na igen, de akkor honnan tudja a teló, hogy én most pl. hol vagyok? A GPS a műhold által navigál. Ez is ingyen van? :D
    Ha igen, akkor veszek ilyen telót! Jah és ez van full fekete kivitelben, mert az Elektro World-ben úgy volt kitéve, hogy fekete az eleje, de a hátlapja piros volt :(
  • cracky86
    #17
    enyémnek semmi baja nem volt még, pedig kb. 2 hónapja használom
  • babapofe
    #16
    A telefonom gyakran lefagy pár percre. De utána semmi baja. Volt olyan is, hogy az ébresztő akadt be, semmit nem érzékelt a képrenyője. Aztán a zene elhallgatott, de a rezgés maradt.Kikapcsolni sem lehetett. Csak az használt, hogy kivettem az aksit. Valakinek esetleg volt már ilyen problémája? Szériahiba, vagy csak az enyém szarakodik?
  • pidgey
    #15
    Ha valakinek kéne olyan hátlap amibe be lehet dugni a stylust akkor írjon!
    8 féle színben van! 2500Ft/db áron!
    Ide írj:
    [email protected]
  • snake200
    #14
    gugoljá ém találtam bár nem tudom müködik e: itten:)
  • cracky86
    #13
    heló! Erre nem létezik működő core player?
  • Eve0617
    #12
    wooow köszi szépen :) el se hiszem,tudtam témát tenni a telómra :) örök hála. viszont ezt a net letiltást tökre nem értem,hogy hogy működik a gyakorlatban :S
  • medvemut
    #11
    Könnyebb lenne, ha tudnám, hogyan szeretnéd küldeni a file-okat. Ha kábelen keresztül, akkor kell egy PCsuite, ahol egyszerűen a memóriakártyára húzod át a file-okat, vagy adattároló módban (ez megy PCsuite nélkül is) közvetlenül a kártya jelenik meg. Ha viszont bluetooth-on keresztül küldöd, az üzenetekben tárolódik, és értelemszerűen itt is kell átállítani: opciók/beállítások/egyebek/használt memória.
  • medvemut
    #10
    Ha témák kellenek, én a Nokiaprogramok.hu-t ajánlanám. (Blemész a "letöltések"-be, azon belül katt a "Témák Symbian 7-től" mappára. Itt megjelennek a témák, de nem konkrétan erre a típusra. Ahhoz, hogy előcsalogasd a kompatibilis témákat, felül, a "rendezés" ablakban a rendezést átállítod "dátum"-ra, az irányt "csökkenő"-re, aztán katt a "rendez" gombra. (Azért ajánlatos inkább így keresgélni, mert, ha megadod a telefon típusát, nem fog az összes téma megjelenni, mivel nincs mindegyik besorolva.)) Ja, és ott is van ám fórum, amin egészen aktív az 5230 topic, úgyhogy, ha további kérdésetek van, ott több szerencsével próbálkozhattok.
    Ha nem akarod, hogy adatforgalmad legyen, mindenben le kell tiltani a netet, aminek csak köze van a helymeghatározáshoz, vagy a GPS-hez.
  • tiburon26
    #9
    vegre megvettem.kerdes:-hol lehet beallitani hogy ha nagyobb file-t masolnak ra egyenesen a memo kartyara mentse ne a telefon memoriaba?
  • Eve0617
    #8
    Szia,engem érdekelne,hogy honnan lehet normális témát leszedni,mert zedge-ről próbálkoztam,de sosem kompatibilis a készülékkel,ami fura,mert direkt erre a telóra vannak. Szóval,hátha te tudsz valamit ami én nem :) ja és ha már itt vagyok akkor miért van az,hogy ráraktam a térképet a telóra,nincs engedélyezve,hogy csatlakozzon a nethez,mégis van adatforgalom? Egyébként szerintem elég nagy szívás,hogy nem adnak hozzá ceruzát,az sms írás így nem a legegyszerűbb,főleg,hogy nincsenek olyan divatos műkarmaim :D
  • Landren
    #7
    Miért nem tud a nokia már végre valami normálisabb kinézetű érintőképernyős telót csinálni? Lehetnének vékonyabbak, meg az a vastag keret sem igazán tetszik. Próbálgattam már párat, de valahogy ezekkel a dolgokkal nem tudok kibékülni.