3763
QE8VX0tvAwMBUFhJRQVR
  • Hoz_Hun
    #3043
    Azt értem, hogy miért csinálják, csak a XX századi fejemmel ezt nem tudom elfogadni és "jogosnak" ítélni. Számomra az ilyen tett elkövetése az egyik leggyalázatosabb és leggyávább tett, az ilyen ember számora semilyen szinten nem tekinthető "jófiúnak".
  • Sir Quno Jedi
    #3042
    Arról nem is szólva, hogy ha megnézitek a sorozatot, a domina-k sokkal kegyetlenebbek voltak a rabszolgákkal még a dominus-oknál is. Ilyen szempontból tehát nem tekinthetők nőknek, csupán türannoszi elnyomóknak, akiknek hullaniuk kell. Mikor leszúrják az első soriban a domina-t, az nem pusztán egy nőnek szól, hanem az ördögnek magának! :D
  • sandor8206
    #3041
    ne legyél már prüd
  • Sir Quno Jedi
    #3040
    Régen ez úgy ment, hogy szemet szemért, ez az ősi törvény. A rómaiak megölték a nőiket, gyerekeiket, rokonaikat, mindenkit, ők is cserébe írmagostúl kiírtották őket (és a rómaik generációkon keresztül kínozták, szolgaságba kényszerítették őket, így a szimpla haláluk nem is lehetett elégséges elégtétel, túl "könnyen" megúszták). Ami egyébként bölcs is egyben, mert ha az a gyerek felnő, visszajön bosszút állni, de a halottak már nem ugrálnak.

    Szóval régen nem sokat szaróztak. Amúgy is mit csináltak volna a foglyokkal?! Azokat etetni kell, őrizni kell és ha valahogy kiszabadulnak, csak gond van velük. Mondjuk, ha el tudják cserélni őket a rómaiakkal valamire, akkor hasznosak, de saaajnos a rómaiaknak sem volt szükségük nincstelen árva gyerekekre és vagyontalan özvegy nőkre, még ha rómaiak is szerencsétlenek.

    Ha megfigyelted a római is a magtárat védte és NEM a családját, mert az volt mindenük. Ha azt elveszítik, akkor kb. ők is a rabszolgák szintjére buknak secpec (szabadok, de éhen halnak, koldulhatnak).

    Szóval akkori viszonylatban a rabszolgák csak azt tették, amit helyesnek véltek, visszavágtak. Ez mai szemmel barbár mészárlás.
  • Hoz_Hun
    #3039
    "...így bosszújuk abszolúte érthető és jogos."

    Hogy lehet nők és gyerekek megölése jogos?
  • Sir Quno Jedi
    #3038
    Ez pont olyan, hogy a város bevételénél is mindenkit állat módjára lemészároltak, nem kíméltek sem nőt, sem gyereket. És ők a "jófiúk"...

    Korrekt. Olyan szintű elementáris gyűlölet halmozódott fel bennük a fogvatartóik/kínzóik ellenében, hogy írmagjukat sem hagyják, nem kímélnek, nem ismernek kegyelmet és végtelen elégedettség tölti el őket, mikor gazdáik kiömlő beleiben gázolnak. Még a békésebbek is megvadulnak a vérszagtól és Spartacus abszolúte nem képes őket visszafogni, vagy kontrollálni. Veszett kutyák egytől-egyig. Ölnek, erőszakoskodnak, fosztogatnak, gyújtogatnak, igazi príma csőcselékanyag... Viszont nem ők kezdték a dolgot, hanem a rómaiak, így bosszújuk abszolúte érthető és jogos. És vannak köztük olyanok, akiket kevésbé érdekli az életük, vagy hogy életben maradnak-e és mi lesz a jövőjükkel, mintsemhogy minél több rómait vigyenek magukkal.

    Nem kárhoztatom őket, hasonló helyzetben valószínűleg én is inkább halnék meg rómaiak vérében röhögve fürödve, mint végelgyengülésben egész életemben menekülve. Vagy nem...
  • Sir Quno Jedi
    #3037
    Nekem sem tetszik az új Naevia, míg a régi nagyon dögös nő volt. Azonban agyonkínzott nőből vérnősző gyilkológéppé kellett váljon, ahhoz jobb ez az agresszív biatch. Korrekt kinézete van ehhez, kivétel a hülye festett szemöldöke, ámbár anno szintúgy szedették ki a szemöldöküket és festették helyette (pl. a kurtizánok), de egy szökött "harcos" rabszolgától ez így gáz. Hol van ideje ezzel szarakodni (nomeg eszköze), nem beszélve a sminkjéről.

    Amúgy elmegy. Unszimpi, de amiken átment, pont egy "unszimpi", bomlott elméjű elmebetegnek is kell lennie. Azt hozza rendesen.
  • Janika114
    #3036
    Ceasarnak nem a szakáll kell, hanem nem engedi Crassus h éles penge közelébe menjen, vmi ilyesmit mondott is a részben. Gondolom a perverziójához van köze, vmiért szereti vagdasni magát Ceasar.
  • DaemoonHunter
    #3035
    Egyértelmű széthúzás kezd megjelenni, amit máshogy nem lehet megoldani, kézenfekvő dolgok ezek.
    Egyébként Caesar-nak miért kell a szakáll? Valamelyik részben volt róla szó hogy direkt kell rajta lennie valamilyen okból, de hogy mi az...
  • Tyler1
    #3034
    Pedig én a történet szempontjából vártam, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Naevia meghaljon és Crixus elborult aggyal elszakad a Spartacustól hogy nekiessen a rómaiaknak.

    De van egy olyan érzésem, hogy ezt nem is fogják meglépni a készítők és együtt fognak Crassusszal megütközni. Túl fontos karakter lett.
  • Shiwo
    #3033
    a személyiség-változás érthető, de eleve az eredeti Naevia egy szép nő volt, a mostani meg, hát.. annyira egyáltalán nem az.. már az előző évadban is fura volt, mikor Crixus a szépségéről áradozott.. az eredetinél még tök érthető volt, de az újnál.. el nem hiszem, hogy nem találtak valami mutatósabb hölgyeményt a szerepre.. pláne, mivel a színészi játéka sem indokolja, hogy miért őt választották.. lehet nem egy barátok közt teljesítménye van, de azért nem is egy maradandó alakítást nyújt... az én cinikus hozzáállásommal biztosra veszem, hogy vagy valakinek a rokona, vagy jó embernek tette szét a lábát a szerepért..
  • RatBaG #3032
    na ja, nekem is jobban tetszett az előző, de ha belegondoltok, hogy batiatusék után, mire megtalálták, mennyi mindenen mehetett át, nem csoda, hogy megváltozott a személyisége...
  • tigeroo
    #3031
    igen, a régi az az igazi bájos szűzies volt. ez meg csak vagy a halszemével néz vagy cigánykodik.
  • Dynamic
    #3030
    Na, akkor nem vagyok egyedül. Az előző Naevia kedves arcú, nőies nő volt, ez a mostani meg inkább egy férfias, agresszív üvöltöző ősasszony. Irritáló. Egy könnycseppet nem hullajtanék érte.
  • FL Zoli
    #3029
    ..de viszont látszik, hogy Spartacus karakterére jobban odafigyelnek,(talán még Crixuséra is) ha ez egy Naeviába kerül akkor hajrá:D
  • Susarc
    #3028
    yepp nagyon gáz most
  • Tyler1
    #3027
    Engem maga színésznő idegesít, nem is illik ahhoz a Naeviához, akit előtte megismerhettünk. Teljesen negatív karakter lett, csak lehúzza az egész bandát.
  • DaemoonHunter
    #3026
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szinte vártam hogy ő jusson a római sorsára, de nem így történt természetesen... Egyébként lehet, sőt biztos direkt ilyen irritáló . A másik dolog amikor az egyezkedésnél a kalózokkal hirtelen megjelentek a rómaiak mögöttük, eszméletlen gagyi volt, 10 vs 500, persze a rómaiak egy helyben álltak még véletlenül sem "vegyültek" volna el a felkelők közt. Viszont annak örültem hogy a kis geci megkapta amit érdemelt.

  • stargatelost
    #3025
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Faszért kell keménykednie a nyomorék újNaevia-nak? Ilyen gyökeret. Mondjuk számomra ez az új színésznő továbbra is kurvára irritáló, és még mindig azt mondom, hogy csere helyett meg kellett volna halnia a karakternek.
  • desigo
    #3024
    Akik felháborodtak korábban két pasi csókjától azok most kilesznek xD
    Zajlanak az események szépen.
  • sandor8206
    #3023
    menjél már, full CG volt?
  • desigo
    #3022
    kész a felirat katt
  • Susarc
    #3021
    hát ,de egy felragasztott gumipöcs?! ma egész nap ez volt a téma a pincércsajoknak:D
  • davidka003
    #3020
    Nem láttam még a mai részt de az első évadban is volt a lófaszú csávó. xd az se kellett volna bele. De elfér. Ez egy ilyen sorozat.
  • Susarc
    #3019
    a homár mini dráma az nem kellett volna bele....meg a gumipöcsös gyerek premier plánba:S
  • Susarc
    #3018
    ez a fickó fényéveket ver a mostani gyerekre!
  • tigeroo
    #3017
    de az őrült feje + dülledt szem ott látszott hogy tipikus manu benett.

    kurvajól játszotta, kaphatna főszerepeket is akciófilmekben
  • cylonflatus
    #3016
    Azog - Manu Bennett
  • Tyler1
    #3015
    Jó, egy orkot én is eltudnék játszani, 90% maszk, smink, cgi, meg hangkeverés :D
  • Csacsi
    #3014
    Jó rész volt megint...bár kicsit lassabb.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Remélem a római kisfiú egyszer rendesebben beleszalad :)
  • Prof William
    #3013
    Bizony az ő volt. :)
  • PetruZ
    #3012
    Pl. Hobbitban ork főnök...
  • Tyler1
    #3011
    Ja, pár részben szerepel. Én bírom Bennett-et, igazi férfias, karakteres fizimiskája van, meg hozzá egy rohadt jó mély, rekedtes orgánuma. Ha kicsit jobban befutna simán elvinne nagyobb szerepeket is, pl. főgecinek simán jó lenne.
  • Sir Quno Jedi
    #3010
    Azt tudjátok, hogy az Arrow s01e13-ban Crixus is szerepel (mármint a színész aki játszotta)! :D Jó fej az ürge az már tuti. Főleg az egyik beszólása, ami szvsz. egyértlműen a Spartacusban játszott Crixus szerepére utal. :DDD

    Nézzétek meg, ítéljétek ti meg! :D
  • MerlinW
    #3009
    Vótmá? Biztos volt már, de inkább többször...:)

  • hapi
    #3008
    Én is csak arra tudtam gondolni, hogy (le)ápolás közben még valami véres kínra szüksége van...
  • Dean Winchester
    #3007
    később volt valami párbeszéd amelyben említik,hogy Caesarnak perverz szokásai vannak.
    A késsel nyiszálta a combját vagy a farkába nyiszált bele és úgy ápolta a csaj :S
    érdekes, durva jelenet volt valóban
  • Susarc
    #3006
  • Punker
    #3005
    az új szezonban nagyon visszavettek, nincs idő rá :)
  • Prof William
    #3004
    Könyvben nem biztos hogy átjönne a hektószámra fröcsögő vég és az ötpercenkénti dugások.