3763
QE8VX0tvAwMBUFhJRQVR
  • Prof William
    #3123
    Ez már akkor is bejött neki amikor még csak agyatlan arénaceleb volt. :)

    A banner meg nagyon jó
  • Sir Quno Jedi
    #3122
    Najó, de ő is csak egy rabszolga-gladiátor volt, ott vérzett vón el egy szép napon az arénában, senkije és semmije se lett volna soha. A nő létezése adott neki új célokat. Egyből megemberelte magát. Szal. ez két élű dolog.

    Az igaz, hogy ezzel az új csajjal már nem fog tudni letelepedni és békésen gyerkőcöket telepíteni... Ezzel a nővel csak meghalni lehet. Node Crixus ezzel is jól kiegyezik, mert bírja a hősködéses látványos megmurdelést...
  • tigeroo
    #3121
    crixus példaként áll minden férfi előtt hogy a nőkkel VIGYÁZNI KELL.
  • Sir Quno Jedi
    #3120
    Szegény Crixust sajnálom, me most még jóak neki, de előbb-utóbb beszívatja a csaj.
  • tigeroo
    #3119
    eígy van, ő már csak egy hús terminátor, a pináját is szűkre feszíti az izmaival

  • toysoldier
    #3118
  • AntiHero
    #3117


    Banner?
  • Sir Quno Jedi
    #3116
    Nana, az elvakult őrült bosszúvágy és düh, nomeg a színőrület igen nagy erőt ad. A régi cica megszűnt létezni, mikor beadták a kínzós/aberrált családapához, aztán meg bebaszták a bányába megdögleni. Ő már csak egy emberi roncs, aki mindent és mindenkit elpusztít maga körül, de minden hiába, a rémálmaitól nem szabadulhat, nincs az a vérmennyiség, vagy római tömegsír, ami visszaadhatná az emberi mivoltát.

    Ha láttátok a Brave One-t Jodie Foster-rel, nos az egy Bosszúvágy feldolgozás és ott is (bár még mindig elég lightosan) bemutatja, hogyan lesz a békés áldozatból rögeszmés gyilkos.

    Talán csak a színésznő murva idegesítő, ezt hitelesebben is el lehetne játszani, építhettek volna egy kifejezetten ijesztő, félelmetes, pszichopata, bosszúálló női karit is, aki látszólag nyugodt és fegyelmezett, de közben vérfagyasztó nyugalommal veri át (akár a sajátjait is a cél érdekében), mészárolja le és kínozza halálra a rómaiakat. Nincs kegyelem.
  • AntiHero
    #3115
    Így majd legalább mikor meghall, sokan tapsolunk majd örömünkben :)
  • mikusmate
    #3114
    Valóban idegesítő, számomra is. De pont ezért jó. Személy szerint én jobban szeretem, ha egy karakter valami érzelmet vált ki, mint hogy hidegen hagyjon, legyen ez akár ellenszenv is :)
  • G_ArchAngel #3113
    Nekem o kedvenc noi szereplom, mivel a tobbi nullara van visszahuzva:)
    Szerintem egy kicsit el lett tulozva az ereje az egykori szobacicahoz kepest, de nekem akkor is jobban bejon, mint a szivarvanyzaszlos hadtest:)
  • stargatelost
    #3112
    Vajon direkt írják részről részre a kibaszott idióta újNaevia picsát ilyen idegesítő nyomorékká, hogy drukkoljunk a halálának?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azt hittem Gannicus végre pontot tesz már erre az ügyre, de jó is lett volna... De erre még őt üti le basszus.
  • killecske
    #3111
    Ez fasza rész volt bár Crixus csajától már idegbajt kapok!
  • KaBuTo666
    #3110
    Mé hazucc?
  • Prof William
    #3109
    35%-al több vér. 12%-al több bél, 52%-al több szex és egy kimarad buzulós jelenet Spartacus és Crixus között.
  • davidka003
    #3108
    Spartacus.Gods.of.the.Arena.S01.EXTENDED.BDRIP.x264.Hun.Eng-Krissz
    Valaki tudja mitől extended?
  • Prof William
    #3107
    A fiúkája nagyon szomorú lesz. :)
  • Kongy
    #3106
    Agron mit művel? :D
  • Susarc
    #3105
    LOLOL


  • Csacsi
    #3104
    Alakul, alakul....töltelék rész volt...de a későbbiek szempontjából nagyon fontos.
  • Sir Quno Jedi
    #3103
    Gyárekök ez a SZpartakusz vér és bél meg csöcs és segg kiadása, nem kell a törilecó flame. Itt a Cézár kis unszimpi genygané, ami jól jön! :D
  • sempronius18
    #3102
    Semmi értelmezési problémám nem volt maximum fogalmazási.

    Ceasar első tisztsége egyébként magamat is kijavítva Flamen Dialas volt, vagyis a béke papja. A 10 éves Caesarnak még Marius adta a tisztséget. A Flamen Dialas egyébként nem foghatott a kezébe fémet, nem ehetett húst stb. Az ambiciózus C-t az anyja közbenjárásának köszönhetően Sulla felmenti a tisztség alól.

    Majd fiatalon katonai tribunos, itt kitünteti magát és 22 évesen már senator, rendes esetben, csak 30 évesen lehetett volna az.

    Aztán augur ez szintén papi tisztség, de itt már nem római katolikus etc értelemben kell a papot érteni. Rómában a papság kb egy kitüntetés. Augur volt Sulla és Marus is meg Marcus Antonius is.

    Majd 30 évesen questor ez névleg ügyvédi tisztség, gyakorlatban minden szenátusba belépő jeles a nobilitasba tartozó család sarjának bizonyos fajta elismerése. Egyébként fiatalon Caesar valóban ügyvédkedet is, de ez általános volt.

    Majd ezután pontifex maximus a haláláig. Róma főpapja, a nép szavazza meg őt a tisztségre, aki bálványozza. Később minden császár viseli a tisztséget.

    Majd pedig preator, conzul, proconsul és dictator.

    Az általad ajánlott irodalomból melyeket olvastam is kiderülnek ezek, hogyha már ki akarsz javítani gondoltam pontosítok.
  • G_ArchAngel #3101
    "majd pontifex maximus volt, azaz egyhazi vezeto"

    vs

    "A questor pedig nem egyházi tisztség, a pontifex maximus valóban róma főpapja"


    Elobb essunk at az irott szoveg ertelmezesenek nehezsegein, aztan talan kezd ezzel, majd Christian Meier es Adrian Goldsworthy Ceasar-jait ajanlanam, bar ez utobbiakat nem tudom, hogy magyarul kiadtak-e.
    Rex Warner-nek meg van ket konyve, az egyik a Young Caesar masik a War Commentaries.
    Ebay-bol eleg olcson meg tudod szerezni.
    Ha ezeken tuljutottal, akkor majd megkerem anyamat, hogy sorolja fel az otthon hagyottakat is.
  • sempronius18
    #3100
    Azt nem mondtam, hogy kigyúrt Beachboy volt, de túlzottan gyenge testalkatú sem lehetett, mert akkor biztosan nem tudta volna megállni úgy a helyét a harcokban ahogy. (Az epilepsziához hasonló tüneteket is csak idősen produkálta valószínűleg. Egyszer Egyiptomban, egyszer pár héttel a halála előtt esik össze váratlanul a kortársak lejegyzései alapján bizonyíthatóan előtte nem, de ez mind1 és egyébként is vitatott.)

    A mellet pedig, hogy összefeküdt az anyjával a politikai ellenfelei azzal is vádolták, hogy az idős Nicomédiai király szeretője volt, de nem tudhatod, hogy ebből mi az igaz a politikusok akkor is sározták egymást bármivel ami eszükbe jutott.

    A questor pedig nem egyházi tisztség, a pontifex maximus valóban róma főpapja, de előtte még volt katonai tribunos és legátus is.

    Itt off, de örülnék, ha elküldenéd azt a tíz bibliográfiát, hátha valamelyiket én nem olvastam.

    A questor pedig nem egyházi tisztség, a pontifex maximus valóban róma főpapja, de előtte még volt katonai tribunos és legátus is.
  • G_ArchAngel #3099
    Nagyjabol 10+ biografiat olvastam rola. Kerdezz nyugodtan.

    Nem azert voltak Kleopatra szintu szeretoi, mert ugy nezett ki, mint Thor, hanem mert addigra hatalma lett. Fiatalon olyan volt, mint manapsag egy IT geek. Sokat olvasott, tanult, rengeteget filozofalt, elobb quaestor majd pontifex maximus volt, azaz egyhazi vezeto.
    Tulzottan szerette az anyjat (nem halt vele allitolag, de egy ideig ez is felmerult), azt vette el aki politikai utjan elorebb vitte, de semmikepp nem egy kigyurt beachboy volt.
  • sempronius18
    #3098
    Amúgy most belegondolva még te egy az egyben leírtad az HBO Rome sorozatából a fiatal Octavianust.
  • sempronius18
    #3097
    Vazz volt egy rakat ismert szeretője. Ráadásul híres volt arról, hogy elcsábította politikai ellenfelei feleségeit.
    Ráadásul a harcban is megállta a helyét nem véletlenül kapott Corona Civicát.
    Ráadásul még a szeme is kék volt neki is meg Augustusnak is, aki a huga unokája.

    Nem tudom milyen forrásból, de te egy nagyon más Caesarrol olvashattál.
  • Tyler1
    #3096
    Ez komoly? Nem volt kék a szeme?
    A gladiátorok sem így néztek ki mint Crixus, vagy Lugo, meg a nők sem voltak ilyen beszolizott, fogfehérített fehérnemű modellek. Ne itt akadjunk fenn a történelmi hűségen :)
  • G_ArchAngel #3095
    csakhogy Caesar bar szoke volt, nem volt kek szeme, raadasul vekony, kisse beteges, s allitolag a csalad hozta neki ossze az elso not is, mert bar nem volt meleg, de nem is volt szexoriantalt elete es inkabb karakterebol fakadoan volt vonzereje, nem rendelkezett egy ausztral szorfos kulsejevel:)
  • bega82
    #3094
    Lehetne új banner. Már csak hárman élnek közülük. :)
  • FL Zoli
    #3093
    igen ő az, s ha rákeresel kiderül, hogy 29 éves volt a felkelés kitörésekor. Tehát még a színész is hiteles
  • Tyler1
    #3092
    Hát persze, hogy az. Gaius Julius Caesar más nem lehet, csak egy volt belőle :)
  • bega82
    #3091
    Aha. Tehát ez most az a bizonyos Caesar (az előbb rosszul írtam a nevét, sorry), a "jöttem, láttam, győztem", meg a "te is fiam, bluetooth?" -féle? :D
  • Prof William
    #3090
    Fura lenne ha ezzel a névvel és azzal a korban nem az a bizonyos Julius Ceasar lenne.

    Csak még olyan 20-30 év múlva jön el az ő ideje.
  • FL Zoli
    #3089
    Those fuckin' galls!
  • Tyler1
    #3088
    Kire gondolsz? Juliusra?
  • bega82
    #3087
    Barátnőmmel nézzük a sorozatot, és hát jó a munkamegosztás... ő eltakarja a szemét az olyan részeknél, ahol koponya hasad, meg bél fröccsen, én meg azoknál a jeleneteknél, ahol épp csak azt nem mutatják, hogy szopja le egymást két férfi színész... :S

    Amúgy figyeljetek már: ez a Ceasar AZ a Ceasar???
  • bega82
    #3086
    Mondjuk Crixusnak még mindig nagyobb melle van. :DDD
    Meg hát arcra akkor is a régi csaj volt szebb... sokkal!
  • Dean Winchester
    #3085
    jaja
  • Dean Winchester
    #3084
    #3058-ra :D