3763
QE8VX0tvAwMBUFhJRQVR
  • davidka003
    #3363
    Pompeius hazatért a légiókkal és leverte Spartacust.
  • G_ArchAngel #3362
    Amugy en emlekszem rosszul, vagy valaki mas verte le Crixus csapatait, majd Spartacus-ba beletort a foga. Ezutan kapta csak meg Crassus a teljhalatalmat?
    Szoval a 9. resz vegeig neki csak mellekszereplonek kellene lennie, aki a hatterben tevekenykedett.
  • Sir Quno Jedi
    #3361
    Nos a valóság az, hogy többnyire akkor is, ma is az emberek inkább megadják magukat és élnek tovább fogolyként/rabszolgaként, mintsem hogy magul vessenek véget életüknek. Ha nem így lenne, akkor mindenki kamikaze lenne, de az emberek, ha választani kell, inkább leteszik a fegyvert és megadják magukat, kevesen vannak, főleg kevesen a civil lakosságból, akik a végsőkig elmennek, akár az életük árán is.

    Szal. míg élnek, van remény, ha már kihaltak írmagostúl, akkor ott a vége.
  • bcrics
    #3360
    "felkoncolt halottnak lenni legyőzöttként" lenni jó.
  • Sir Quno Jedi
    #3359
    Hjakérem ez a rómaikanak elvi kérdés is volt már, mert mivel a rabszolgaságra építették a gazaságukat, így ha vérszemet kap a többi rabszolga is, akkor bukták volna a birodalmukat. Szóval elég sok mindent képesek lettek volna bevetni, mivel nekik is élet-halál harc volt ez, csak más szempontból. Evvan. A rómaiak amúgy csak követték a hagyományokat. A rabszolgaság nagyon régi intézmény.

    Végülis, anno, ha legyőzték az ellenséget, akár ki is írthatták volna őket (ez volt a legkézenfekvőbb és bölcsebb dolog sok esetben), ehelyett a szokások szerint egy részükből rabszolgát csináltak. Ezt számtalan nép így mívelte a történelem során. Kérdés mi a jobb, felkoncolt halottnak lenni legyőzöttként, vagy tovább élni rabságban...
  • suba53
    #3358
    Egy esélyük lehetett volna, ha elég távolra tudnak menekülni Rómától, ahol már nem érvényesül a hatalma.

    Ott meg az azokat a területeket felügyelő népekkel kellett volna tudni szót érteni. Akik nem biztos, hogy örömmel vették volna ennek a vegyes nemzetiségű csoportnak a letelepedését.

    Bár ügyes politikával Spartacusnak talán sikerülhetett volna.
  • bega82
    #3357
    Igen, szerintem sem volt esély a heppi endre rabszolga szempontból, akárhogy is csűrik-csavarják...
  • tigeroo
    #3356
    szerintem nem tudtak volna elmenekülni. róma túl nagy és hatalmas birodalom ahhoz hogy ezt megengedje magának, példát kell statuálni hogy ő a menőgyerek és senki se baszakodjon vele. szerintem a szomszédos provinciákat átfésülték volna menekültek után, falvakat átkutatni, aki pedig rejteget, az róma ellensége = halál
  • bega82
    #3355
    Én arra lettem volna kíváncsi, hogy ha a kilíkiaiak nem verik át őket, és sikerül áthajózniuk Szicíliába. Onnan még bármi lehetett volna, bár az is eléggé csapda-szituáció, túlzottan jól abból sem jöttek volna ki. :)

    Vagy ha tényleg nincs ez az ellenségeskedés, meg nem követelik Crixus-ék az itáliai hadjáratok folytatását, hanem az eredeti terv szerint az Alpokon át eljutnak együtt Hispániába, és ott csatlakoztak volna a szintén elég komoly Sertorius-féle felkeléshez.

    Na de ezek csak utólagos fejtegetések, nem így volt, és valóban sosem tudjuk meg, hogy mi lett volna egy esetleges egyéb szcenárió esetén. :)
  • bega82
    #3354
    Szerintem akkor is leverték volna őket a rómaiak, akkorra már hatalmas sereget szedtek össze Crassusék, a rabszolgák nagy létszámú seregében pedig - ahogy a sorozatban is ábrázolják - nem volt mindenki gladiátor, csak egy részük, a többi szedett-vetett mindenféle felszabadított rabszolga.
  • davidka003
    #3353
    Inkább az első évada nagyon jó.
    A 2. már sokkal sokkal gyengébb szvsz.
  • MerlinW
    #3352
    Nézd meg a 2 évados Roma c. sorozatot. Tökéletes Caesar-os cucc.
  • Atys91
    #3351
    Eddig csak olvasója voltam a topicnak,most h beértelek titeket,csatlakozom majd.
    Legnagyobb évad ez a 3.,a 8. rész meg nagyon finom volt.
    Crixus-t nagyon sajnálom nekem nagy kedvencem volt,de szép volt a vége nagyon a zenével,mindennel.
    Megérint a sorozat,príma.
  • Csacsi
    #3350
    Tudom, hogy így volt....csak jó elmerengeni, hogy mi lett volna ha.
  • tigeroo
    #3349
    egy seggbekúrt spinoff? nemlenne rossz valami politikázós töltet mint anno batiatussal, a részeg végén meg 1-1 leszámolás vagy harc és kész.
    végülis még csak egy katona, hosszú az út a diktátori címig (ugye a hadjáratai, majd a római ármánykodásai)

    csacsi: elvileg a törikönyvekben is így van, crixus róma ellen vonult, spartacus pedig menekülni akart, de majd kijavít valaki
  • Csacsi
    #3348
    Arra azért kíváncsi lettem volna, hogyha együtt maradnak..és úgy indulnak Róma ellen, akkor mi lett volna a felkelés vége.

    De hát ezt sosem tudjuk meg.
  • Csacsi
    #3347
    Nekem tetszett.

    Viszont most megint 1 hét szünet, és csak 5-én (itthon 6-án) lesz új rész :(
  • G_ArchAngel #3346
    Aprilis 12.
  • ForzaInter
    #3345
    na arra kíváncsi leszek:)

    da vinci az a előzetesek alapján nem hozott lázba.. meg azért az teljesen más műfaj.
  • PetruZ
    #3344
    Előbb a Da Vinci sorozat jön áprilisban. A Marco Polo szeptemberre van kiírva.
  • Sir Quno Jedi
    #3343
    Jah, indul a Marco Polo...
  • ForzaInter
    #3342
    mindkettőt nézem:D

    de más stílusú sorozatok. a cézár spinoff ugyanabban a korba játszódna már megismert karakterekkel, és a stílus is ugyanaz lenne. én remélem lesz ebből valami, ha nem akkor meg remélem indul valami másik új történelmi sorozat a starzon.
  • G_ArchAngel #3341
    vagy Vikings-et
  • szucsy89
    #3340
    nézz GoT-ot
  • killecske
    #3339
    Én úgy nem tudnám sorozat főszereplőnek tekinteni h mutatták azt h segberakják mint egy nőt!
  • hapi
    #3338
    Meg a kurva a..tok spoiler bazmeg nincs?
  • ForzaInter
    #3337
    hát elvileg szó van róla, hogy sorozatot fog kapni.

    én örülnék neki, kell majd valami spartacus pótlék:D
  • davidka003
    #3336
    Spin-off? Hát mondjuk én bírom a színészt de nem tudom mennyire életképes egy évad vele.
    Egyébként azt mondták, hogy azért nem folytatják, mert sokba kerül.
    Szerintem akkor a spin-off is sokba kerülne.
  • killecske
    #3335
    Az jobban tetszett volna nekem ha mondjuk Cesar meg Tiberius meg az apja így hárman ölték volna meg és közbe mutatták volna h Crixus próbál védekezni de mindhiába!
  • ForzaInter
    #3334
    kíváncsi vagyok, hogy cézár karaktere kap e majd spinoffot. jó lenne, szerintem egyre esélyesebb is, másképp minek foglalkoznának ennyit a karakterével.
  • davidka003
    #3333
    2 rész és vége?
  • killecske
    #3332
    Azon nagyot röhögtem!
    Remélem h kegyetlen bosszút fog állni!
    Azért remélem a többi főbb karakter kicsit méltóságteljesebb halált fog halni! Durva de méltóságteljest!
  • Janika114
    #3331
    Sztem így lett hiteles, számomra az lett volna gáz ha a veretlen gallt, Ceasar legyőzi egy 1 vs 1 harcban. Így h Tiberius hátba támadta hihetőbb Crixus halála nekem.
  • davidka003
    #3330
    Hát ja.
    Szegény cézárt is karóba húzták.
  • killecske
    #3329
    Nem gondoltam volna h íj méltatlan halála lesz...
  • TDC Geronimo
    #3328
    Most néztem meg én is :((((
  • tigeroo
    #3327
    megnéztem énis, nekem semmi bajom a "léptékekkel", hiszen tv film, nemis kellenek bele nagy tömegek, de az öncélú és mármár önönparódiába fulladó lassított harcoktól már herótom van. körbemegy a kép a csatatéren és mindenki perdül-gurul--elgurul társa mellett aki-vág-nyes-ugrik tovább, és ezt így fél méterenként minden gladiátor csinálja mint valami balettelőadáson, hihetetlen unalmas már sztem
  • JackMeadow
    #3326
    azok a cgi izmok amitráhegesztettek spartacusra :D
  • Shiwo
    #3325
    Sőt, én még azt is el tudom képzelni, hogy Spartacus feláldozza magát, hogy ők megléphessenek
  • szucsy89
    #3324
    Én a happy end faktort abban adnám meg a nézőknek, hogy Gannicus és a kis barna barátnője valahogy megmenekül és ők élik tovább szabad életüket... a többieknek pedig természetesen halál. Valahogy nem tudom elképzelni ahogy a készítők azt az ártatlan kis csajt megölik hogy leesik a feje vagy karóra tűzik. :DD