114
  • Hornymut
    #74
    Így már érthető az unalmas jelző :-)
    Hát na, ezzel próbáltak valami újdonságot vinni a játékba :-)
  • koschwarz
    #73
    ja tényleg
    na mindegy, én úgy csináltam, hogy bejártam 3-4 rendszert, aztán mentem egy főküldetéses feladatra. így számomra okés volt.

    ezeket várom, ezeket fogom feltétlenül megvenni: ME2, AC2, BF BC2, STALKER call of pripjaty. aztán ha jók lesznek a visszajelzések, kritikák: dead space2, tiberium twilight, medal of honor.

    ez is több, mint amivel lesz időm játszani, ennyi játék nekem 2 évre is elég, főleg ha figyelembe veszem, hogy ha BF BC2 multizni fogok, akkor minden más kiesik hónapokra a 4-5 évig játszott bf2 miatt is több játszatlan játék csücsül még a polcomon.
  • dronkZero
    #72
    Hjah, időrendben lehet, csak hozzám Vegas1-2, GoW, Mass Effect, és Mirrors Edge után jutott el. Illetve közben, mert fenn figyelt a gépen sokáig, háromszor kezdtem bele.

    Mindegy igazából, itt is túl nagyok voltak az elvárásaim. Azt hittem Shock lesz, és nem az lett, ennyi. A rákényszerítést meg úgy értem, hogy mindenképpen alapképességed a varázslás, nem úgy, mint pl az SS2-ben, hogy ha akartál, "varázslóvá" váltál, de akár 100% ki is hagyhattad a játékból, és akkor soha még csak nem is láttál "varázslatot".
  • dronkZero
    #71
    Fordítva.... Félreértetted, vagy elírtad. A fősztorit tettem félre, miután unlockolódott a világ, és elkezdtem megcsinálni az összes mellékküldetést.
  • dronkZero
    #70
    Mert azért van ott, hogy megcsináld. Másrészt meg mert én még régi cRPG-ken szocializálódtam, nem a "velem együtt lép szintet a világ" típusú faszságon, és régen még volt értelme annak, hogy fejlődök. És mert első végigjátszásra még nem tudom, hogy van-e értelme tápolni, gyűjtögetni, szintezni, tehát csinálom, hátha van.
    Másik fele, hogy szeretek félisteneket képezni RPG-kben, kimaxolni a karaktert, ha lehetséges, és ahhoz meg kötelező megcsinálni az összes mellékküldetést, összeszedni az összes cuccot, begyűjteni az összes XP-t.
  • Hornymut
    #69
    Ne már, direkt rendeltem a Gyűjtői Kiadást, hogy legalább az eredeti nyelvű lesz :-S

    dronkZero: A Biosshock az első játékok között volt, amik az UE3-at használták, szóval nem értem miért unalmas a grafika, akkoriban nem volt az :-) Én is végigjátszottam, és a "varázslatok" kötelező használata kimerült ajtók kinyitásában és néhány akadály eltüntetésében, minden más helyzetben csak rád volt bízva hogy használod-e őket, szóval nem voltál rákényszerítve hogy állandóan "varázsolj", legalábbis szerintem.
  • koschwarz
    #68
    kár... valóban "rosszul" játszottad a játékot, hogy ennyire a főküldetésre koncentráltál, és a mellékeket csak később akartad kezdeni, mert úgy valóban egybefolyhat az egész és monotonná válhat.

    sokan panaszkodtak az egyhangú mellékküldetésekre, a sivár bolygókra...bevallom, én élveztem mindegyiket. minden bolygót felfedeztem, minden gyűjtögetős mellékküldetést is megcsináltam, mert a bolygók, sivárságuk ellenére is változatosak voltak számomra és a mass effect akció részét meg egyenesen imádtam, ezért örömmel harcoltam minden kis kalóz-rejtekhelyen.

    de igazad van, ez teljesen szubjektív.
  • Fbn Lx
    #67
    De miért nehéz nem minden mellékküldetést megcsinálni?
    Fel nem bírom fogni, hogy ha ennyire nem fekszik, akkor minek kell erőltetni.
    Megcsináltam 1-et 2-t ha éppen kedvem volt hozzá, vagy ami kicsit is különlegesebb volt, pl. a Hold. innentől kezdve meg leszartam, vittem a sztorit, és az igenis élvezetes volt.
  • Shodan
    #66
    pont ezt akartam írni én is.
  • dronkZero
    #65
    "Ha meg eleve ez a "high scifi" hangulat nem jön be, akkor miről beszélünk? Ez nem a te játékod! Meg mi az hogy "steril". Nem értelek..."

    Hogy minden tiszta és új, enni lehetne a földről, csillivilli szép az egész világ. Lásd Star Wars 1-3 vs 4-6. Az új előzmény trilógia megtestesíti azt a steril scifit, amitől hányok (meg a Star Trek, meg még sorolhatnám), a régi, eredeti trilógia meg pont kellemesen "használt". A vadászgépeket folyton kókányolják, hegesztik a felkelők, a bázisokon látni, hogy úgy baszták össze, stb.

    Remélem érthető...

    Szal alapvetően nem baj, lehet jó is. De nagy általánosságban szerintem nagyon távol áll a "valóságostól", a hihetőtől. Nem szeretem.

    De a Mass Effect-tel ez a legkisebb gond...
  • wedge31
    #64
    Nyugalom a harmadik rész szintjét egész biztosan hozni fogják / bár lehet hogy azt a fostalicska szintet akárki összetudná hozni /
  • Justil
    #63
    hát azért a korábbi bioware játékokhoz képest a Mass Effect 1 pite, akárhogy is nézzük.

    a második részről így látatlanban inkább nem mondanék semmit, de ha marad az első rész szerencsétlen ui-ja és irányítása, meg a jellegtelen setting, akkor azzal se fogok egy délutánnál többet játszani.

    én leginkább a starcraft 2-t várom a felsoroltak közül, tényleg, warcraft 4 lesz vmikor?
  • Higany
    #62
    Köszi a segítséget!
  • Fbn Lx
    #61
    na igen...
    "Az egykori Gothicos srácok egy új franchise elindítását készítik elő az Arcania: A Gothic Tale-lel és a látottak alapján sikerülni is fog nekik."

    Mondani is akartam, hogy ezzel az egy mondattal csak két kifogásom van.
    Az egyik: nem a piranha bytes fejleszti (gothicos srácok), a másik meg az, hogy rohadtul nem úgy néz ki, hogy sikerülni is fog nekik... :D
  • Legend Killer
    #60
    akkor nem néztem meg mind :D.

    kösz.
  • mg1992mg
    #59
    "A Wolfenstein bukása..."

    Ezt kiemelném. Miért bukás? Szerintem nem bukás. Nekem nagyon tetszett, lehet, hogy sok embernek nem, de ez nem változtat a véleményemen. idTECH4-es motor hajtja? Meglátszik rajta, de akkor is nagyon szép a grafikája.

    Szerintem egy nagyon korrekt játék, mondjon bárki bármit, akkor is a kedvenc gamem az RTCW-vel együtt.
  • angelslie
    #58
    Guild Wars 2-t várom és Bioshock 2-t, remélem jönnek is, bár gw még bizonytalan :)
  • Randal
    #57
    "Az egykori Gothicos srácok egy új franchise elindítását készítik elő az Arcania: A Gothic Tale-lel és a látottak alapján sikerülni is fog nekik."

    Az Arcaniat mióta csinálják az egykori Gothicos srácok? Ők nem a Risent készítették el véletlenül?:P

    Egyébként nagyon jó újítás az SG részéről, hogy nem tudni ki írta a cikket. Nem vállalják fel amit írnak? Vagy nem szeretik a fikázást? Dehát ha marhaságot írnak...
  • csimmasz
    #56
    A fallout uj kiegjét csak én várom?
    Nameg persze crysis-t!
  • Mikeee76
    #55
    Silent hunter 5.
  • 5i
    #54
    "avp3 is benne lehetne a cikkbe, meg esetleg aliens: colonial marines is."

    Idézet a cikkből:

    "Idén elméletileg két "idegenes" játék is érkezik. A második pontos megjelenési dátummal még nem rendelkezik, de örülni kell egyáltalán, hogy a Sega mégis zöld utat adott az Aliens: Colonial Marines-nek."
    "Nagy botrányokat okozott pedig még meg sem jelent az Aliens vs. Predator, mely szintén februárban érkezik meg a gépekre."
  • Sanyix
    #53
    mafia 2, ennyi...
  • Legend Killer
    #52
    avp3 is benne lehetne a cikkbe, meg esetleg aliens: colonial marines is.
  • wedge31
    #51
    Honnan ez a infó ?
  • Tauren1991
    #50
    Ez az!
    Starcraft 2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! XD
  • Shirani
    #49
    Aki MASS EFFECT 2 re utazik ANNAK SZÓLOK HOGY GYŰJTŐI KIADÁS IS MAGYAR FELIRATOS LESZ!!!
  • Pares
    #48
    Rage... arra én is kiváncsi vagyok...
  • mg1992mg
    #47
    Hehh, Need for Speed World Online-ról semmi hír... :D De lehet, hogy nem is lesz olyan jó! Amúgy is, 2010 Duke Nukem éve lesz! (xD)

    Várom a StarCraft II-t... Mióta? 2007 óta... Kezd elmenni tőle a kedvem...
    Új WoW kieg... Lassan külön vincsi kell a játéknak...

    Amit nem szívesen veszek észre:
    -Nincs rajta a Serious Sam 3
    -nincs rajta a Dead Rising 2(jön PC-re is, nem mint az 1, ami jött volna, oszt mégse... lehet, hogy a 2-vel együtt jön?:D)
    -Max Payne 3. Annyira, de annyira rossz lesz... Miért kellett az 1 és a 2 hangulatát semmibe venni? Nem értem...

    És ami még érdekes lehet, az a Rage...
  • Pares
    #46
    Na igen, én is írtam. Ezt többször is hangsúlyozták a fejlesztők, hogy nem volt rá idejük. Mondjuk ez teljesen látszott. A felfedezhető bolygók inkább voltak félbehagyott, megmunkálatlan "alfa" verziók, mint véglegesek. Ezt szerintem teljes mértékben az EA számlájára írhatjuk. Lehet, ha fél évet vagy akár csak pár hónapot adtak volna a fejlesztésre, már teljesen máshogy néz ki a játék azon része. Dehát a pénz az pénz.

    De vegyétek azt is, hogy míg az első résznél a 0-ról indultak minden téren, a 2-esnél már minden alap megvan. Ha úgy vesszük, egy új sztori kell, kissé felturbózott grafika, jobban kiaknázott engine képességek, és a játékosok által visszajelzett félresikerült (vagy félig kész) elemek, mint a kocsikázás, meg a világok. Minderre annyi idejük van gyakorlatilag, mint az első részre.
  • wedge31
    #45
    Ha idén kijön a Mafia 2 az ugyis mindent visz...
  • Pares
    #44
    A Bioware-es srácok el is árulták, hogy az egyesben a fő hangsúly a fő történetszálra és a hangulatra, a környezetre, az egész galaxis megeremtésére hegyeződött ki. Igen, a mellékküldetések nem sikerültek maradandóra, mivel a kocsikázás félresikeredett, és a bolygók felszínét is elhanyagolták. Állítólag utóbbi a határidő miatt történt. Jellemző lenne EA-ra. Viszont most állítólag nagy hangsúly fektettek azokra a hibákra, amiket az 1-esben elkövettek. Mint írtam a Mako-t egy az egyben lecserélték egy új járműre, a játék fizikáját kijavították (nincs több hegymászás), de nem csak a kocsikázás terén, hanem a harc terén is (leszakadó végtagok, realisztikusan reagáló ellenfelek, stb.). A felfedezhető bolygóknak is sokkal nagyobb szerepük lesz a játékban, most végre tényleg kidolgozottak lesznek, és szerepük lesz a felszerelésed fejlesztésében is.

    Ha van egy kis időd, akkor nézd meg ezt a Developer Diary videót, sokmindent elárulnak benne. 2:45-től kezdenek beszélni a galaxistérképről és felfedezhető bolygókról, stb.

    Ha meg eleve ez a "high scifi" hangulat nem jön be, akkor miről beszélünk? Ez nem a te játékod! Meg mi az hogy "steril". Nem értelek... Tudom, hogy ez szubjektív meg minden, de a Mass Effect ezzel az új világgal és a sztorival ütött, ha tetszik, ha nem. A mellékküldetéseket meg elbaszták, ez tény, de alig volt valami szerepük a játékban azon kívül, hogy + órákkal, XP-vel esetleg felszereléssel kiegészítették a játékot. Mint írtam már párszor, ezt is javították.
    Meglátjuk milyen lesz a 2-es, de a kiszivárgott és bemutatott változtatások alapján van egy olyan érzésem, hogy ez nagyon ütni fog. Dragon Age-et nagyon bírtam, de szerintem elbújhat a ME2 mögött... Bár igaz, kicsit drasztikus külömbség van a kettő világ közt.
  • readswift
    #43
    De basszus, ők maguk mondták hogy nem volt rá idejük! Amikor elkezdték fejleszteni, még x360 devkitjük sem volt, ráadásul lehető legrosszabbal számoltak. A rossz DLC-ket is erre fogják :D. Komoly előrelépés lesz a 2, mind grafikában mind mellékküldikben.
  • gagyi67
    #42
    Hol van Alan Wake meg a Duke Nukem
  • dronkZero
    #41
    Ja, még annyit, hogy ez a repetitív, egyhangú, kaptafa küldetésesdi eddig nem volt jellemző a BW játékokra, kb itt, ME-nél indult. Már csak ezért sem sorolom a klasszikusok közé.
  • dronkZero
    #40
    Mondjuk akkor vághattak volna a mellékküldetések _mennyiségéből_. Lehet, hogy órára kevesebb, de élményben több lett volna...

    A 2-t meg majd meglátjuk...
  • dronkZero
    #39
    Hát, asszem az nem az én hibám, ha ilyen csúnya dizájnbeli baki van a játékban... Ha a játék engedi, akkor mi közöm hozzá?
  • readswift
    #38
    Szerinted mennyi idő kellet volna ahhoz hogy a mellékküldiket főszál szintűre hegyezzék ki? 5év? Amellett hogy az enginet is meg kelllett írni? A textúrákat megcsinálni? Logikusan ha végiggondolod, ez nem így műküdik. Most már több idejük jutott rá, eljött a te időd.
  • readswift
    #37
    "Azt aláírom, hogy lehet, hogy én basztam el, mert úgy csináltam, hogy először főküldikkel unlockoltam a világot, aztán teljesen felfüggesztettem a fő szálat, és elkezdtem végigcsinálni az összes elérhető mellékküldetést. "

    poén hogy te egy "racing with the time" című főküldetéssel leparkolsz hogy körülnézhess mit raktak bele a játékba még a fejlesztők. Hogy is mondjam , ez ez icipicit perverz ...
  • jaspercry
    #36
    ja és a Crysis2 ? kiváncsi volnék cryengime 3-ra
    Duke Nukem ?
    :(
    semmi hír?
  • dronkZero
    #35
    "Ha kijátszottad a játékot, akkor tudod, hogy a játéknak 5% ha kitette összesen a kocsikázás, és 5%-át a bolygók."

    Uhh, repedezik a plafon... Hát igen, ha egyetlen mellékküldetést sem csinálsz meg, akkor valóban kb 5% a kocsikázás aránya. Ha mindet, akkor bőven 50% felett van. Én mindet meg akartam csinálni, és megcsömörödtem tőle, az egész játéktól.

    "A Mass Effect azért volt kibaszott jó, mert nagyon jó volt a sztorija és a hangulata."

    Szubjektív dolgokon felesleges vitázni. A sok szar mellékküldit nem vitte el a hátán a hangulat meg a sztori. SZERINTEM. Sőt igazság szerint már eleve ettől a steril highscifi hangulattól sem voltam oda.

    Azt aláírom, hogy lehet, hogy én basztam el, mert úgy csináltam, hogy először főküldikkel unlockoltam a világot, aztán teljesen felfüggesztettem a fő szálat, és elkezdtem végigcsinálni az összes elérhető mellékküldetést. Asszem ott van mentésem, hogy készen vannak, csak éppen annyira elegem lett miattuk az egészből, hogy azóta ott rohad félkészen a mentés. Nem lenne már sok hátra, de egész egyszerűen képtelen vagyok magam rávenni, hogy befejezzem.

    És ha egy játék ilyenre képes, azt én már nem nevezem klasszikusnak, de még jónak sem nagyon...