NEW ITALO DISCO/SYNTHWAVE/NRW/NU-DISCO

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Codigoro
#3609
Válasz ment. Link halott nálam <#nemtudom>

Ember küzdj, és bízva bízzál... Hallgass zenét, hogy el ne hízzál!

Dióka
#3608
eredeti lemezen van-e valamilyen wav=természetesen nincs rajta semmilyen wav, csak az egyszerûség és érthetõség kedvéért írtam így az "adatot"

Dióka
#3607
ez tényleg pazar, csak sajnos nem Minõséget bizonyít, csak egy pár deka mûanyagot festékkel meg bitekkel.....és hogy az is lehet, fizettél is érte, talán nem is keveset, de talán többet,mint kellett volna.<#kacsint>

hidd el, nem a te hibád, hogy azzal etetnek meg eredeti cédébe csomagolva,amivel csak akarnak, nem a te hibád az sem (és az enyém sem), hogy olyanok kevernek, maszterelnek zenéket,akiknek inkább kapálni kéne menni, de mindezek miatt ne én legyek a szemedben vagy a füledben a fekete bárány! errõl már volt szó korábban is, MINÕSÉG és Hangminõség szempontjából nem az a lényeg, hogy eredeti lemezen van-e valamilyen wav, hanem, hogy megfelel-e a 70-es évek vége felé lefektetett audio-cd pcm wav szabványnak és egy bizonyos szintû stúdio hangzással szemben elvárható akusztikai minõségnek. hogy manapság simán rányomnak akár mp3-at is audio cédére (és most nem errõl a számról beszélek), jó lesz az a süket hülyének címmel, az megint nem az én hibám. ez van. nyilván ilyennel szerencsére egy komolyabb (értsd ismert nagyobb pl. sony, bmg, stb.) vagy netán japán kiadó lemezén sohasem találkozol.....eddig.

csak NEKED, te boldog lemeztulajdonos!



#3606
ha mindeképpen valamit bizonyítani szeretnél, akkor dobj képet,

TESSÉK!

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

#3605
Sziasztok!
Én személy szerint annak örülnék ha mindketten feldobnátok egy jó lossless tracket,mondjuk azokból amiket nemrég írtam.<#love12><#wave>
#3604
mi a jó istenrõl regélsz te?!

az igazságrõl csakis arról.<#hehe>

gyere már el hozzám

ha dobsz egy valós címet akkor fontolóra veszem a dolgot

15 éve én már az atrac3 tömörítéssel foglalkoztam

Már rosszul kezdõdik mert benne van a tömörítés szó.Egy pillanatra azt hittem hogy te jöttél rá hogy az 500kbps közeli tömörítés valós cdda-t eredményez.

Szóval nem értem hogy mire ez az agresszív védekezés egy egyszerû kérdés után.Mint az apró kis állatok akiket megijesztenek és õk begömbölyödnek illetve szúrnak harapnak illetve bélgázokkal védekeznek.
Szó sincs részemrõl kötözködésrõl megismétlem egy kérdés volt csupán erre a hsz-edre.

szakértelem nem kell feltétlenül egy egyszerû freki analízishez (minimális ismeretek persze elõnyt jelentenek), de még csak hallás sem szükséges hozzá. ezt mutatja a papírforma. egy szép, kb. 600hz-es frekilyuk (azaz a semmi) tátong 15khz feletti részen,amit általában direkt raknak bele 1-1 demo jellegû anyagba, csak frekiben lejjebb.

Errõl a semmirõl kértem egy képet mivel amit te látsz azt mi is láthatjuk a képernyõnkön,de viszont amit te hallasz azt mi nem hallhatjuk illetve fordítva sem.A technika lehetõvé teszi manapság hogy a képi élményeket megosszuk egymással.Úgyhogy akkor dobj egy képet.<#hehe>.HA TUDSZ<#mf1><#mf1><#mf1>





Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

#3603
akkor dobj képet,

Milyenre gondoltál?..virágosra vagy valami vidámra vagy olyanra mint amilyet te szoktál dobni.<#hehe>

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

Dióka
#3602
már ne haragudj te hibbant kiscsoprtos!

mi a jó istenrõl regélsz te?!
gyere már el hozzám, ha van a pofádban meg az agayadban valami értelmes is és szívesen elmondom, bemutatom, megmutatom , elmagyarázom neked, hogy mirõl van szó,mert agyilag itt képtelen vagy befogadni a mondat elejét is. bár mint momdtam egy süket embert nehéz meggyõzni olyan dolgokról,amihez zenei hallás is kell, de ha esetleg nem vagy vak, még egyéb módon is lehet esély. annyi hülyeséget hozol fel példának, amivel nem engem járatsz le, hanem a saját szegénységedet és "tökhülyevagyok" ezekhez tehetségedet bizonyítod. te szerencsétlen. 15 éve én már az atrac3 tömörítéssel foglalkoztam,nem az alapzajos kazettáiddal. a többit meg hagyjuk,mert nagyon gyenge és nagyon gyerekes. egyetlenegy értelmes kérdést nem tudtál feltenni, csak szajkózod a baromságaidat. erre vered a melled? mennyé oszt hallgasd a zenéidet a 400 wattos pmpo music centereden és légy büszke magadra, hogy milyen fasza csávó vagy.

lervi
#3601
Codigoro kolléga pm ment olvasd el!

Dióka
#3600
hááát igen, ez az a részed,amikor értelmeset, témábavágót már nem igazán tudsz mondani, így úgy csinálsz, mintha jópofiznál, csak sajnos ezt is olyan gyengén hozod, mint ahogy elkezdted az egészet firtatni. témát részemrõl zárom, ha mindeképpen valamit bizonyítani szeretnél, akkor dobj képet, linkelj vagy írj valami értelmeset (eddig ezek elmaradtak,nem is tudom, vajon miért?<#hehe> ), ha meg csak hülyegyerek módjára folytatnád a provokálást,akkor keress meg priviben, bár nyilván nem fogsz,mert az neked nem okoz sem nagy feltûnést, sem kihívást, hogy néha belemakogj nyilvánosan valamibe.<#nyes><#falbav>

Dióka
#3599
az igazság odaát van. én csak a tényekre hagyatkoztam, nem az "átverés vagy nem" részt kívántam eldönteni. valóban ahány kiadó, annyiféle hangminõség is lehet. én csak azt mondtam, hogy ez messze van az eredetitõl. már attól az eredetitõl,amit legelöször megjelentettek. ettõl még lehetett "eredeti" lemezen. a kettõ egymástól ugyanis mindenben független lehet. hogy miket raknak rá cédére és azt elõtte honnan veszik vagy licenszelik, esetleg átmaszterelik-e, ezek mind 1-1 külön témakört ölelhetnek fel, de sajnos ezek rendszereint befolyásolják a végeredményt.

#3598
Hmmm.. olyan Zephyruszos életérzésem van veled kapcsolatban

Nekem is.<#nyes>Habár a tanítványnak van még mit csiszolnia önmagán.<#falbav>

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

lervi
#3597
biztos neked van igazad ezen nem is vitatkozom!
amúgy amiröl rippeltem az 1 eredeti cd sajátom amit még anno magyarországon vettem könyvesboltban még az ára is rajta van 2790 ft!
lefényképezni most sajna nem tudom mivel nincs elem a gépemben!

akkor ezek szerint már akkor így átverték az embereket????

#3596
te biztosan erre a számsorra gondolsz!
Én már nem gondolok semmire<#hehe>

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

#3595
<#hehe><#hehe><#hehe><#hehe>
Talán ennyit kellene válaszolnom,de ez nem ilyen egyszerû.

A forgatókönyv a szokásos ebben az esetben amikor a nagy elméleteket nem követi semmi.Beszélsz évek óta a nagy semmibe a semmirõl.Õszintén bevallom nem is várhattam mást egy nethero-tól.Beszélsz össze és vissza minden féle zöldségeket amiket te mondasz a minõségrõl és a hozzá kapcsolódó dolgokról azokkal már egy jóllakott napközis is tisztában van.
A szöveg középsõ részére csak annyit olyan vagy mint egy sértõdött tötikemester.Mi volt ez önvallomás?<#hehe>
Na szóval még mindig nem gondolod ugye komolyan hogy ezerrel tötikézel mindent lefelé saját magadat profinak nevezve és a minõséggel kapcsolatban osztva az észt másoknak.Az ilyenekkel van tele az egész világ.15évvel ezelõtt még az alapzajos kazikra maszturbáltál mamár te lettél a profi mert az orosz remaster lett a mintaképed.Csak így tovább wazze<#hehe>Ügyes srác vagy mit is mondhatnék mást.Ez is egyfajta gyüjtõi szenvedély manapság amit te csinálsz.Mindenbe belekóstolsz ami jó vagyis annak ítéled azt elmented és mekkora gyüjtõ és minõség ismerõ lettél.HATALMAS!LOSSLESS & CSEKOLLÓ KIRÁLY!<#worship>

AKKOR LESZ BIZONYIÉK AZ ÁLLÍTÁSODRA?Az üres dumával már tele a padlás.

mindenesetre örülök, hogy alapvetõen nem ugyanazok a forrásaink

Hát ennek én is.<#hehe>Tényleg az említett módszerrel magamhoz kellene hogy nyúljak.<#boxer>

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

Dióka
#3594
pár dolog

ennek köze sincs az "original" verzióhoz mert ez a "guitar mix" <#nyes>

az eredeti gitár mix 7'17" ez csak 6'19" nyilván az elejébõl és a végébõl is le van vágva....
az eredeti wav jól van maszterelve, a tiedbõl erõsen megnyirbált a közép és magas, pont annyira, mintha valaki süket füllel belenyúl egy EQ-val és elcseszi az egészet,mert loudness hangzást ad neki.a másik a frekimenet, mely alapvetõen nem rossz, de pont annyira hiányos,mint amikor egy jobb 192-es mp3 vagy egy rosszabb 320-as mp3-ból visszakódolják wav-be.....

hát ennyi látszik,hallatszik, a többi meg elmélet...

Dióka
#3593
hát ha csak ennyit tudsz érdemben hozzászólni egy konkrét témához, akkor én megértem.

Codigoro
#3592
Hmmm.. olyan Zephyruszos életérzésem van veled kapcsolatban..
Bár nem vagyok Mentalista <#nyes>

Ember küzdj, és bízva bízzál... Hallgass zenét, hogy el ne hízzál!

#3591
Sziasztok!
bwo-sunshine_in_the_rain_(italo_mix)-asot.mp3 (10.46 M😎320kb http://www.multiupload.com/L7B56AHGQP

lervi
#3590
értem barátom!
74321 39126 2 akkor te biztosan erre a számsorra gondolsz!

Dióka
#3589
örülök neki, hogy poénra véve a lényeget erõsen játszod az agyad s magad, de azért ne vidd túlzásba, mert egyébként nem áll jól neked, így nem igazán tudom, mire fel. összevissza hadoválsz, meg 4 évesekkel példálózol, csak elfelejtetted, hogy én már sokkal elmúltam 4 és nem csak dobálózok infókkal,hanem valami alapjaként írom le. te kérdeztél, én válaszoltam. hogy kinek milyen a hallása az egyéni dolog, ezért is relatív minden, de azért, mert mondjuk te süket vagy, ne kelljen már mindenkinek lealacsonyodnia a te szintedre, sem hallásban, sem felfogásban. mert te nem hallod, az nem jelenti azt, hogy nincs, ugyanúgy,mint hogy ha ott van valami és nem hallod, az attól még ott van. ez ennyire egyszerû.

ha provokálni van kedved, vagy csak kiforgatni a szavaimat, akkor légyszi vagy ésszel tegyed, mert az eddigiek elég hézagosak vagy pedig máshol mással. esetleg maszturbálj egyet. a hozzád hasonlókon az is szokott néha segíteni...

meghallgattam, nem is pécé hangszórón, nem is high-end cuccon, csak egy normálison.
egész jól szól, bár a közép és felsõ részen van hiányérzetem. a magasai nem tiszták, összemosott. persze kérdezheted, hogy mihez képest, joggal....pl. az eddigi tapasztalataimhoz képest és a nekem meglévõ példányhoz képest.
sorolhatnám, hogy egyébként még milyen jellemzõket látni ezen a fájlon (kompresszálás, dinamika, vágás, stb.), de ez meghaladja az igényeidet.

mindenesetre örülök, hogy alapvetõen nem ugyanazok a forrásaink.<#hehe><#mf1>

#3588
Melóhelyen vagyok és ezeken a pici hangszórókon nehezen tudnám eldönteni.Valaki profi ebben is.<#hehe>.

Ezt a katalógusszámot arra értem amit feltettél az vagy egy cd-rõl vagy egyéb hanghordozórol származik.Mivel ismert elõadóról van szó így valószínûleg több kiadó is kiadhatta és azért kellene tudni hogy melyik lemezrõl való,mert ahány stúdió annyi féleképpen hajligatják azt a kibaszott frekvenciagörbét.Az adott esetben pedig ha valami sufni mûhelyben tették ezt attól még mutathat jót a csekkoló,de nem mondható ki biztosan az eredete.Meghallgatni pedig a megfelelõ körülmények között csak késõbb tudom.
Jah és majdnem elfelejtettem minden hivatalosan kiadott korongnak van katalógusszáma,hiszen a kérdés ez volt.<#hehe>

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

#3587
Nálunk napi 12óra és hogy ne kelljen +embert felvenni így a telefonügyeletet egymás között szétdobjuk.

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

kaposi1
#3586
Én csak megnéztem a spektrum képét de amit láttam az nem a legizmosabb!
Viszont a kielemezése nem az én tisztem mert annyira nem értek hozzá.
Én csak azt mondom amit szemmel láttam!

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

kaposi1
#3585
Okés akkor még jobb is mint amit amit én tudtam volna adni!<#eljen>

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

lervi
#3584
most hogy mondod megnéztem a minõséget! 320as a vinamp szerint!

lervi
#3583
melyik katalógus számú lemez?????
na ezt meg én nem értem!!!azt hittem nagy szakértõknek még fülre is megy az illen dolog!<#nevetes1>

kaposi1
#3582
Nekem meg akkor is be kell mennem éjszakára ha már biztos forrásból tudom hogy egy deka munka se lesz.
Tehát már készítem magamnak a szórakozni valókat.
(filmek,zenék)<#fogmosas>

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

kaposi1
#3581
Hát ha az is legalább 224-es bitrátáju akkor nem is szóltam!<#kuss>

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

#3580
melóval idõben végeztünk így elengedett a fõnök korábban

Jó neked én szigorúan este hétig nyomom (három telefon csörgésére kell reagálnom.)Szerencsére azért van egy pár percem belesni a fórumba is.

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

#3579
várom véleményed a felrakott tesztelni szánt zenérõl!

Õszintén megmondom neked én nem értek ehhez a fajta csekkoláshoz és amint látom mások sem nagyon.<#hehe>.

Ahhoz hogy biztosat mondjak tudnom kellene hogy melyik katalógus számú lemezrõl való a darab és úgy tudnék biztosat mondani ha az onnan lerippeltet összehasonlítanám a tiéddel.Egyébként ez olyan mint amikor a macska megsaccolja az esõt.<#nyes>

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

lervi
#3578
szia Lacim!
megmondom õszintén nem szedem le mert elötted ugye már felrakta 1 másik fórum társ az egész albumot!
szóval azt töltöttem le de csak az az 1 szám ami nekem tetszik róla!
melóval idõben végeztünk így elengedett a fõnök korábban!<#wave>

kaposi1
#3577
Szia Cimbi!

Az a zene jó lett amit a 80-as ba feltettem neked?
Amúgy hogy hogy ilyen korai órában....?

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

lervi
#3576
szia! várom véleményed a felrakott tesztelni szánt zenérõl!
akár privát is küldheted és megmondom talált vagy nem!<#wave>

kaposi1
#3575
Sziasztok!

Érveket és ellen érveket lehet ütköztetni ,vitatkozni , csak arra kérlek benneteket hogy kulturáltan továbbra is!<#worship><#wave>

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

#3574
Hi Lervi!

látom megy a minõségi méregetés😊

Egyenlõre a szokásos se füle se farka<#hehe>

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

#3573
a "hogy szól a gyakorlatban" részt,azért még megírom

Szerintem ez a rész felesleges hiszen mindenkinek van füle és valamilyen hangtechnikája többek között még nekem is.<#nevetes1>
(mondjuk nem több száezres analóg erõsító,de ehhez a digitális anyaghoz ez nem is szükségeltetik)<#hehe>

Ó HÁT PERSZE...folytathatnám így is,vagy úgy is hogy lassan a csekkoló tudományod végéhez értél.<#hehe>
Mi ez a kitáncolás a bizonyítékok mögül?
Vaggy talán megijedtél a kihívástól?

Egy 4éves gyerek is tisztában van vele ha valamibõl elveszünk valamit az hiányzik belõle,ha nem raktuk bele akkor is rövidebb valamennyivel a kijelölt cél.Vagyis a 15khz feletti részen nincs semmi.<#hehe>Mint említetted nem kell hallani elég látni.Akkor viszont mi is láthatjuk mert hallani mi sem fogjuk.<#mf2>
Ez volt az utolsó reményem nekem is hogy eljutott a felfogási küszöbödig a dolog.<#nyes>.Egyszerûbben egy egyszerû ábrával kellene illusztrálni a mondandódat amit a 3569-es hsz-edben írtál egyébként tényleg túlságosan sci-fi-nek fog tûnni az egész.<#fejvakaras><#hehe><#eplus2><#wave>

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

lervi
#3572
sziasztok mindenkinek!
látom megy a minõségi méregetés😊
ha valaki megmondaná hogy ez kreált wav vagy bütykölt vagy mp3 ból lett e csinálva annak megköszönném!
a továbbiakban mint szakmai hozzáértését a dolgokhoz el is ismerem minden kritérium nélkül!
várom a véleményeteket ki minek hallja a dolgokat!
Robert Miles - Children (original version)6:19
http://www.multiupload.com/2HNT29HCLG

Dióka
#3571
ha nálad már ez is sci-fi, amit eddig írtam, akkor szerintem teljesen felesleges bármit is megpróbálni vagy akár csak elmagyarázni, vagy bizonyítani, hisz vagy süket fülekre vagy fekete lyukra fog odabent találni. <#hehe>
a "hogy szól a gyakorlatban" részt,azért még megírom, mert az szerintem felér a felfogási küszöbszintedig. legalábbis ez az utolsó reményem.<#nevetes1><#nyes>

#3570
amikor egy normális hangrendszer közelébe kerülök
Remélem nem a számítógép hangszórójára gondoltál.<#hehe>

Az általad leírtak túlságosan elméleti síkon futnak,akár talán még lehet is benne valami valóságtartalom,de nálam a sci-fi kategóriát erõsítik.<#nyes>

ezt mutatja a papírforma

de mit nutat a valóság?Remek alkalom bebizonyítani gyakorlati síkon is az elméleti téziseket.(hogyan csekkol egy valódi szakértõ)<#hehe>

LÁSSUK A MEDVÉT!<#eplus2><#hehe><#mf1><#mf1><#mf1>

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

Dióka
#3569
szakértelem nem kell feltétlenül egy egyszerû freki analízishez (minimális ismeretek persze elõnyt jelentenek), de még csak hallás sem szükséges hozzá. <#kacsint> ezt mutatja a papírforma. egy szép, kb. 600hz-es frekilyuk (azaz a semmi) tátong 15khz feletti részen,amit általában direkt raknak bele 1-1 demo jellegû anyagba, csak frekiben lejjebb.
hogy hogyan szól,az más kérdés, azt majd 3 után valamikor megmondom, amikor egy normális hangrendszer közelébe kerülök.<#hehe>

#3568
Arigato! <#worship>

#3567
Akár az is lehetne.<#nyes>

Kíváncsivá tettél mi alapján jutottál erre a megállapításra.?A mûszereid romlottak el vagy netán a hallásod vagy csupán csak a szakértelem hiánya kandikált be az ablakon?<#nevetes1>

Off!
Emléxem nem olyan régen egy mit ugrálsz is ebbe kavarodott bele,mármint a spektrum és a frekik világába.Azóta egy bizonyos helyen önmagával beszélget olyan dolgokról ami másoknál is természetes,de semmi esetre sem próbálozik spektrum és freki analizálással. <#hehe>

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

Dióka
#3566
sajnos ez is egy bütykölt wav, ami még nem lenne nagy baj, csak szarul van bütykölve!<#nyes>

kaposi1
#3565
Sziasztok!

Ezt az albumot keresem komplett!

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

#3564
Bár még nem csekkoltuk le

Elõtte vagytok.<#hehe>Természetesen akad olyan fórumtárs is akitõl még jó néven is venném.<#hehe>

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

kaposi1
#3563
Persze hogy lehet ha mondjuk szállítod a többi zenét is mint azt elõbb tetted a Ventura esetében!<#worship><#worship>
Bár még nem csekkoltuk le!<#hehe><#wink>

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

#3562
Inkább örülök hogy kiderült az igazság ezzel az albummal kapcsoltban

Még jó hogy sok mindennel kapcsolatban nem derül ki,mert akkor egy dologban biztosan igazam lett volna életem során.<#hehe>

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

#3561
Sok örömöm nem volt benne

Elõbb vagy utóbb még lehet.<#hehe>

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?

#3560

Hümm.Hümm..Szép dolog a mellé muty-muty,de kinek és minek?