35
  • polarka
    #35
    nem hát
    azt egy mini tengeralattjáró és egy daru húzza fel
    ha jól emléxem
    közben eszembe jutott, h OTDR az eszköz neve, amivel bemérik a helyet
  • Carsee
    #34
    Attól még a kábel nem jön fel magától....
  • polarka
    #33
    "Kemény munkával behatárolják a szakadást"
    A kemény munka annyi, h beküldenek egy jelet és figyelik, h a visszaverődött jelnek mennyi időbe telt mire visszaért.
  • djw
    #32
    a moderátor mondjon le!
  • Frayer
    #31
    Kábeltolvajok miatt nincs internet Kispesten

    lopás miatt megrongálódott 36 távközlési törzskábel, s ennek következtében Kispest nagy részén nem működik a vezetékes telefon- és internetszolgáltatás. A budapesti banki és bankkártya-elszámolási tranzakciókban is voltak leállások és fennakadások

    Előzetes becslések szerint a kárösszeg a helyreállítások költségével és a kiesett forgalom értékével együtt elérheti az 50–55 millió forintot is.
  • Tetsuo
    #30
    Lehet, h az O toke is tele van a rohadtakkal.. ;)
  • Carsee
    #29
    Kemény munkával behatárolják a szakadást, majd a kábelt felhúzzák amíg meg nem találják a szakadást. Elvágják és steril, pormentes környezetben összeolvasztják és kipótolják a hibás részt úgy, hogy az eredeti tisztaság és egyéb jellemzőknek megfeleljen. Aztán szigetelik és megerősített védelmet kap.
  • gothmog
    #28
    Nem ússzák meg. ;)
  • johnnie_walker
    #27
    Egyszer láttam egy filmet valamelyik ismeretterjesztő csatornán, amelyben ilyen tenger alatti optikai kábeleket javítottak... de sajnos a lényegre nem emlékszem, úgyhogy sikerült egy teljesen felesleges hozzászólást gyártanom. :D
  • [HUN]FaTaL
    #26
    Érdekes nekem a transzatlanti kábelről nem ez jut eszembe. Talán mert egy informatikai portált olvasok éppen?
  • polarka
    #25
    Igen.
    Nem.
  • Walaki
    #24
    Vajon ha elromlik egy ilyen kábel, akkor az javítható? Mondjuk kiemelik a vízből és megtalálják a hibás szakaszt, vagy ilyenkor buknak 12 ezer km kábelt?
  • fv
    #23
    Érdekes. Nekem erről a cikkről az jutott eszembe, hogy milyen fasza dolgokat csinál az ember a világban. Meg hogy eddig igazából bele se gondoltam abba, hogy hogyan tudok amerikából letölteni valamit egy szemvillanás alatt. Meg ilyesmi. Elég követhetetlen volt a logika, amivel az anyagyilkosságig jutott Frayer. Hogy is mondjam... kicsit OFF-nak éreztem.
  • MacropusRufus
    #22
    Redpaladin: mivel amit csinálsz offolás ezért neked kéne repülni ha már valakinek.
  • MacropusRufus
    #21
    feltenném én is a nagy kérdést: az fórum moderátora miért hagyja, hogy egy baszottúl nem poltikai cikhez cigányozó/zsidózó hozzásózlások menjenek?




  • Redpaladin
    #20
    Hunnenkoenig: téged kéne kitiltani ezzel a hozzászólássóddal.
    Itt Pesten 52 villamosnak a kábelét lopták el nyáron okoztak is pár milliós kárt. Megoldás: intenzíven ellenőrizni kellene az átvevő helyeket.
  • Tetsuo
    #19
    Vajon miert?
  • Frayer
    #18
    Hát persze, mert a jólnevelt magyar a kábel szóra már rögtön a kisebbség szóval asszociál.
    Hiszen mind jól tudjuk melyik az a fajta kisebbség amelyik előszeretettel lop minden féle kábelt.
    Múltkorában még az optikai kábelt is elvitték, amire fél napig megbénult az internet Magyarországon.
    De legalább megtanulták, hogy a száloptikát nem lehet leadni a vastelepeken, mert nincs benne se réz, se alumínium.

    Ha rézvezeték lenne a tenger mélyén, én biztos vagyok benne, hogy a ci*ány még 6 ezer méterről is felhozná, hogy el tudja lopni. Nem akarok én uszítani. De ami így van az így van. Ők uszítanak saját maguk ellen, a viselkedésükkel, hozzáállásukkal.
  • immovable
    #17
    Érdekes cikk.
  • [HUN]FaTaL
    #16
    Hihetetlenek ezek a kommentek. Csak a magyarok képesek egy transzatlanti kábelekről szóló cikknél cigányozni meg a politikával foglalkozni.
  • Hunnenkoenig
    #15
    Bazeg elolvasok egy cikket a kabelfektetes törtenelmeröl es az elsö hozzaszolas amit olvasnom kell az ciganyozas, kommunistazas meg politika.

    Takarodjal mar a jokurvaanyadba valahova valami faszköcsög lazito oldalra, aztan ott a hülye haverjaiddal tömjenezzetek magatokat vaze. Erre en itt nem vagyok kivancsi!
  • Retechegér
    #14
    Külföld elpicsázza a cigányokat meg az ottani kisebbségeket is ugyanúgy megcsapja ha bűnöznek. Itthon nem.
    Miért is?
    Mert ha igen, akkor külföld nyavalyog hogy ne üssed már szegényeket.
    Miért nyavalyognak?
    Mert ha ütnénk a cigányokat akik a negatív cigányságot űzik (értsd. nem a dolgozó törvénytisztelő, vagy jósdát üzemeltetők), akkor ezek szépen megindulnának, mert éreznék hogy itt helyük nincs....Van csak nem ilyen viselkedés mellett.
    Na ha ezek megindulnak, akkor egyértelmű hova mennének...külföldre.
    És külföld mit nem akar? Hát persze hogy még több eltartani való embert, akik még bűnöznek is és folyton folyvást gondot okoznak.
    Ezért van az hogy mindig ejnyebejnyéznek a magyarokra, hogy itt miért hívjuk el a szlovák biztonsági szolgálat papáját ha megölnek a cigányok egy sportembert, és miért dobálják be meg szórják meg golyóval a cigányházakat.
    Ha külföld beszól, farok behúz mert nem lesz JURÓ.
    Ennyi a story.
    Csak kár hogy akik megválasztják azokat akik erre sz@rnak nagy ívben, azok választóinak az érdekeit ahogy bekerülnek már elfelejtik képviselni.

    Megoldás?
    Le kell csapni a vezetést, és az értelmiséget beültetni. Széchenyi idejében érdekes mód működött...
  • Lollerka
    #13
    Frayer
    en gyakran hallottam a magyart eleg negativ jelentessel /igen, eszaki szomszedotokban lakom/, es egyebb nemzeteket is, de pont az a felhaborit amit mondasz, h a ciganyok/romak mondjak h mindenki rasszista, pedig onnon hibajuk miatt nem jutnak semmire
  • Daza500
    #12
    Elnézést érte...
  • Anotino
    #11
    Egy nyugati orszagban nem a rasszizmus helyessegenek bizonygatasa a fo tema egy transzatlanti kabelekrol szolo cikk hozzaszolasai kozott.
  • Daza500
    #10
    Mert mi magyarok akkora birkák vagyunk, hogy nem vagyunk képesek követni a nyugati országok példáját, ahol ezeket az "embereket" gumibottal fenyítik. KEMÉNYEN (pl. olaszok, spanyolok)

    Mi erre nem vagyunk képesek, mert tokmányorrúak vezetik az országunkat.
  • Frayer
    #9
    jah. Még egy dolog amit nem értek.
    Egyszerűen képtelen vagyok felfogni tiszta logikával, hogy miért van az, hogy a "magyar" mint szó, az nem sértő, nem érzem azt hogy azért mert magyarnak neveznek, kevesebb lennék. Míg ha egy kisebbséget a nevén nevezek "ci*ány", máris rasszista vagyok, és azon nyomban bannolnak, mások elítélnek ezért. Hiszen nem tettem mást, mint nevén neveztem a konkrétumot.
    Miért tiltott ez a hívószó, és miért nem tiltott a Magyar szó?

    Ez a szó be lett úgymond tiltva, és a "roma" szó lett helyette ajánlatos, de ha azt írom, hogy roma, az mára ugyan olyan negatív jelző lett. Miért gondolják egyesek, hogy ezeket a szavakat én teszem negatív jelzőkké, és nem a konkrétum amelyet ez a szó ír le a társadalomban.

    Ha mondjuk én egy szar alak lennék, kirabolnám az embereket, mindenkivel verekedni akarnék, mindenkinek ártanék, és az a szó, hogy Frayer engem ír le. Majd ennek a szónak, hívó névnek negatív értelme lenne a társadalomban, ezért ki lenne hibáztatható? Én, akit jogosan egy szemétládának, szar alaknak tartana a társadalom, vagy a társadalom amiért a nevemen szólít?

    Lassan már ott tartunk, hogy a "kisebbség" szó is tiltott lesz.
    De ha már így állunk, miért nem töröljük el a bűn, meg bűnöző szavakat is?
    Hiszen minden ember egyenlő, nincsenek bűnözők. Ugyan úgy ember a bántalmazott és a bűnelkövető is. Minden bűnelkövetőt engedjünk ki a börtönökből, hiszen ők is ugyan olyan emberek.

    Aki mondjuk megöli az anyádat, ő is ugyan olyan ember, és ezért tiszteletben kell tartani a döntését, ami a gyilkossághoz vezette.
    De nem kell megbocsátani, hiszen nincs mit megbocsátani. A gyilkosság, vagy más úgynevezett "bűn" is ugyan olyan tett mint a többi. Nem szabad diszkriminálni az embert és tetteit. Minden ember, és minden tett egyenlő.
    Ha látsz egy embert aki épp megöli egy családtagodat, rázz vele kezet, és tartsd tiszteletben döntését, ne merd megkérdőjelezni tettét, ne ítéld el, ne közösítsd ki, ne diszkrimináld.
  • Frayer
    #8
    Miért bántják a cápák a kábeleket?

    Miért van az, ha engem visznek be a rendőrök, és elítélnek akkor megérdemelt büntetést kapok, de ha egy kisebbségit visznek be erőszakos bűncselekményekért, rablásért és netán úgy jön ki, hogy mégis elítélik, az miért rasszizmus, fajgyűlölet?

    Kérdés. Egy kisebbségi miért bélyegzi meg a többségi társadalmat rasszizmussal, amikor önnön hibájából nem dolgozik, megbízhatatlan, lusta, és hozzánemértő, szakképzetlen, és ezért nem veszik fel munkahelyekre. Miért hibáztatja a többséget saját hibáiért, miközben amikor teheti erőszakkal próbál érvényesülni.

    Miért nevezi a fehéreket rasszistának, miközben ő az aki a legjobban gyűlöli a többséget, magyarokat.

    Olyat még nem láttam, hogy fehér magyar emberek, többen körbe állva egy kisebbségit bántalmaznának.
    De olyat többször is láttam, hogy kisebbségiek teszik ezt, ok nélkül kötözködnek, erőszakkal ártanak más járókelőknek. Terrorizálják az embereket. Visszaélnek erejükkel és létszámi fölényükkel, a náluk kisebbekkel szemben.

    Ezek a típusú bűncselekmények miért nem számítanak bűntetnek, ha kisebbségiek követik el?
    Miért nem érvényesül a társadalmi egyenlőség? Miért alkalmaznak kettős mércét a jogrendszerben? Miért vannak pozitívan megkülönböztetve a kisebbségiek, és miért olyan nagy velük szemben a tolerancia, miközben a többségi magyarokkal szemben az úgynevezett "zéró tolerancia" elvét alkalmazza a rendőrség, és a jog intézménye?
  • torcipepe
    #6
    judapesten már megtették
  • Tom Tom
    #5
    Tetszett a cikk,érdekes,kimerítő,grat a cikkírónak,csak így tovább!
  • Gaborkik #4
    A régi rendszerek is összeomlottak ... Lehet azonos a probléma forrása :D
  • Teppik Amon
    #3
    Me' mostmár az üveget is viszik?
  • Gtava
    #2
    Hna csak ne becsüljük alá a kisebbséget Most már csak napok kérdése a rendszer összeomlásáig
  • Balintos
    #1
    Legalább a kábellopásokat megússzák