44
  • Athorsorrem
    #44
    Nem tudom emberek hogy ezen a filmen mit tartanak unalmasnak... akit a 3D-s élmény és ez a környezet nem tud lekötni, azt csak sajnálni tudom. Akit csak a háborús részek érdekelnek, vagy csak a kevés értelmével nem tud élvezni kicsit kevésbé brutális vagy sötéteknek való filmet az ne csodálkozzon rajta hogy nem tetszett neki. De hát el kell fogadni hogy mindenkinek más az ízlése, de akkor nem tudom hogy miért kell fikázni.
  • bmw
    #43
    Akkor amire Te bemesz filmre akkor gondolom Te is birka vagy mert Teged meg arra terelnek be.......
    Nekem amugy tetszett. De hat izlesek es pofonok.....
  • Magnificat
    #42
    A Birkaságot többedmagammal kikérem/kikérjük magunknak...
    üdv
    egy Avatarra 4/5-öst adó ember...
  • PeToth
    #41
    Sziasztok!
    Csak csatlakozni szeretnék azokhoz akiknek NEM TETSZETT ez a film.. Egyedül a jó marketingnek köszönheti a nagy bevételt. (amerre terelik a birkákat, arra mennek) A film első fele olyannyira unalmas volt, hogy hiába volt a második fele érdekes(ebb) összességében csak egy gyenge közepes lett szerintem. Ha meg figyelembe veszem, hogy milyen rohadt sok pénzből csinálták, akkor csak gyenge kettes. Azt is csak azért mert tetszett, hogy világított a szereplők talpa alatt a föld :) Bocsi, ez az én véleményem.
  • hypno
    #40
    Miért nem gondolkodnak el már végre azon, hogy a jó könyveknek miért nincs folytatása?
    Ha a főszereplő azonos is véletlenül, új eredeti történetet olvashatunk.

    Lehet hogy az íróknak van fantáziájuk?
  • Zoliz
    #39
    Mé' nem inkább az Avatar 7-8-ra szerződtetik Sam-et? De jobb lenne, ha soroazt lenne belőle a Maunika show előtt.. hogy dőljön a lé.
  • Julius Caesar
    #38
    Mert a népek vevők a jó sztorikra. A szép látványt mindenki megnézi, mindneki érti, biztos bevétel.

    Amelyik országban a győzike meg a benkő az alap, attól ne várj csodát. (És persze, senki nem nézi a benkőt, mégis megy...)
  • Justil
    #37
    * a harmadik dimenzió önmagában...
  • Justil
    #36
    "Magamban morgok: miért nem csinálnak filmet húszon túliaknak ezzel a technikával? Pfff..."

    talán mert 20-on túl az értelmesebbje olyan mélységre vágyik, amit a harmadik dimenzió nem tud megadni? :) :)
  • LowEnd
    #35
    "Beszéltek itt össze vissza számokról meg konkurenciáról. Közületek hányan látták a filmet? És most nem a sima mozis változatot értem, hanem az imaxosat.
    Mert én láttam. És aktuálisan ott tartok, hogy meg akarom nézni annyiszor, ahányszor csak lehet. Mert én nem vagyok mozi fan, de az állam padlót fogott az egész film alatt. Az imax valami iszonyat intenzívvé teszi az élményt, nem csak a 3d miatt, hanem a sokkal élesebb képe miatt is. Egyszerűen szó szerint benne vagy a filmben, az egész történetben."

    ez nagyon jó, végre valakinek a történet is tetszett, nem csak a látványról ír :)

    életem egyik nagy csalódása volt az avatar, komolyan mondom, inkább verjenek meg egy jó nagy furkósbottal, mint hogy be kelljen rá még egyszer ülnöm. (és én is ott voltam a premier előtti éjféli előadáson az imax-ban)

    Ennyire már rég untam filmet. Most elmondhatnám, hogy "oké, de a látvány szép volt"... de még az sem volt képes "belerántani" a filmbe. Picit olyan volt, mint Boris Vallejo festményeket nézegetni: egy pár percig hű, meg ha, de két órán át felér egy kínzással.

    A történet fordulatai meg... khm.... na de a kislányomnak tetszett, jobban mint a madagaszkár karácsonya. Oké, én már nem vagyok célközönség.

    Magamban morgok: miért nem csinálnak filmet húszon túliaknak ezzel a technikával? Pfff...

    A szamáremberes duma nekem se jött be, csakúgy, mint a Star Wars-os nyúlember fikázás, de megértem a cikkíró frusztrációját.

    Az Avatar az én szememben egy komoly pénzből és megfelelő marketinggel összerakott iparosmunka - nem több.

    Természetesen lesz hát folytatás... Mivel a pénzről szól a moziüzlet. Mi mást hittetek?
  • boomsly
    #34
    Az a szerény véleményem, hogy ha lesz is második rész, a forgatókönyvírónak nagyot kell izzadnia.
    Ha lecsupaszítjuk magát a filmet, nincs 3D és az újdonság, varázsa mi marad belőle?
    Milyen történetet lehetne belőle kihozni? Mit lehetne megváltoztatni?
    Az Alient-t lehet folytatni, a Terminátor lehet folytatni.
    Hacsak a 3D mozitechnológia nem fejlődik a következő 3-4 évben ugrásszerűen, ez a film bukás lesz.
    Az első rész mámorító bevételei pedig senkit ne vakítsanak el.
  • opeca
    #33
    Én jobban örülnék neki, ha hálivúdban úgy állnának hozzá a dolgokhoz, hogy fúú, de fasza ez a szkript, na ez megérdemli a 3D-t. És nem úgy, hogy hát hozzátok a 3D-s kamerákat aztán amíg megfordultok addig összerántok egy szkriptet.
  • opeca
    #32
    Akkor te is a látvány miatt nézed meg.

    Nos szerintem magát a látványt senki sem vitatja, hogy fantasztikus, de maga a technológia tette ezt lehetővé.

    Ha megnézed sima 2D-ben, akkor azt mondod jó jó, de mire volt ez a nagy hype?

    És azért ne essünk már át a ló túlsó oldalára, hogy filmek helyett impozáns technikai demókat fognak nekünk leadni valami gagyi történettel. Mert az Avatar ez volt:(
  • Justil
    #31
    én paraszt3D-ben láttam, de még januárban meg akarom nézni imaxban is. nem mintha a film érdekelne ennyire, valszeg másodjára még annyira se fog meggyőzni, mint elsőre, hiszen a story már elsőre is túl kiszámítható volt.
    konkrétan azt akarom végre megtudni, hogy mennyivel szarabb a paraszt3D.
    láttam már filmet ebben is, abban is, de ugyanazt a filmet mindkét változatban még nem, így végre lesz korrekt összehasonlítási alapom!
  • Justil
    #30
    már megtettem, de hibás a dekódoló készüléked. az a nagy szivacsos, tudod, ami a koponyádban van.
  • AbyssLord
    #29
    Beszéltek itt össze vissza számokról meg konkurenciáról. Közületek hányan látták a filmet? És most nem a sima mozis változatot értem, hanem az imaxosat.
    Mert én láttam. És aktuálisan ott tartok, hogy meg akarom nézni annyiszor, ahányszor csak lehet. Mert én nem vagyok mozi fan, de az állam padlót fogott az egész film alatt. Az imax valami iszonyat intenzívvé teszi az élményt, nem csak a 3d miatt, hanem a sokkal élesebb képe miatt is. Egyszerűen szó szerint benne vagy a filmben, az egész történetben.
    Én ahogy már mondtam, abszolút nem vagyok mozi rajongó. Ha van egy film amit meg akarok nézni, azt egyedül szeretem megnézni. Na de ez felülmúl mindent. És amíg a 3d technika nem érhető el normálisan othon, addig a full 3d-s filmek szó szerint másolhatatlanok!
    Tehát: nézzétek meg imax változatban, és úgy kommentáljátok a filmet, mert szerintem a technológia felülmúl mindent!
    Ja és vigyetek hányózacskót is, mert ha a gyomrotok nem áll át, akkor bizony garantált a tengeri betegség, ami ha elterjed az imax, akkor átneveződik mozi betegséggé, vagy 3d betegséggé. :) Ugyanis a legfőbb érzékszerved, a szemed azt közvetíti, hogy mozogsz ezerrel, de az összes többi érzékszerved meg azt mondja, hogy egy helyben ülsz. És ha ehhez nem szoksz hozzá elég hamar, akkor bizony jön a tengeri betegség. És bár a moziban nem hallottam öklendező embereket, de nekem is elég szar volt addig, amíg nem álltam át, és ráadásul a film elején külön felhívják mindenki figyelmét, hogy mit kell tenni, ha hányingered van. :) De annyira nem para a dolog, tehát csak ez miatt biztos hogy nem szabad kihagyni az élményt!
  • sandor8206
    #28
    jaja, ez a legkönnyebb! sztem szedd először össze a gondolataidat, hogy miről akarsz írni és úgy fogalmazd meg.
  • Justil
    #27
    Neked elgurult a gyógyszered sanyesz...
    I'm out.
  • sandor8206
    #26
    "...életlen vagy sem, az mind1. az avatarnak nem volt komoly konkurenciája hetekig, így nem csak azok nézték meg, akik amúgy is megnézték volna mindenképp..." teljesen hülyeségeket beszélsz, pont ezért szurtam be a bevételeket, az emberek ugyanúgy beültek az Avatarra, a S. holmes-ra és az Alvinra is. Akkor lenne igazad, ha Avatar termel és a többi bukik. Arra ülnek be ami érdekli őket!
  • sandor8206
    #25
    hát akkor tényleg nem értelek, hogy mire értetted? nem a bevételre! Nem a minőségre!
    A fene se ért téged! Akkor mire? Egyszerű volt neki, mert kék emberek voltak benne és az emberek már ki voltak éhezve egy jó kis kék emberes filmre?
  • Justil
    #24
    véletlen vagy sem, az mind1. az avatarnak nem volt komoly konkurenciája hetekig, így nem csak azok nézték meg, akik amúgy is megnézték volna mindenképp.

    hozzáteszem hogy én az éjféli premieren néztem meg, a legelső publikus vetítésen, ellenben decemberben nem tudtam más filmre elmenni moziba, mert semmi nem volt, ami érdekelt volna.

    ha pedig lett volna, lehet hogy az avatart meg se nézem. bár kellemes csalódás volt, és megérte a mozijegy árát, végülis újabban már ennek is örülni kell, mert ilyen filmekkel nem vagyunk elkényeztetve szvsz, legtöbbször csalódottan kell távoznom a moziból.
  • Justil
    #23
    távol áll attól.
  • sandor8206
    #22
    Ne haragudj de tényleg komoly bajok vannak veled, leírsz valamit és nem tudod, hogy mit. Érdekes az utánad lévő is egyből a bevételre értette. Akkor fogalmazz másképp szépen érthetően magyarul.
    "......azért azt is lássuk be, hogy elég gyenge a felhozatal most a moziban. egy olyan filmnek, mint az avatar, rohadt 1xű dolga van egy ilyen mezőnyben..." inkább visszakérdem, ha nem a bevételre értetted akkor még is miért van egyszerű dolga? Mire értetted?
    Böffögsz hülyeségeket.
    Ha a minőségre értetted, akkor kijelenthetjük, hogy szted az Avatar az utóbbi évek legjobb filmje?!
  • mkfd
    #21
    Tény, hogy ebben a felhozatalban viszonylag könnyű dolga van, de nem véletlen a dolog. Nyilván a komolyabb bevételre számító filmeket nem akarták nekiereszteni az Avatar-nak. A konkurencia-hiány még akár lehetne is a bevételi rekordok döntögetésének oka, de a bevétel minimális csökkenéséhez ez kevés magyarázatnak.
  • Justil
    #20
    szóval megkérdem még 1x. melyik az a film, ami úgy igazán konkurenciát jelentett az avatárnak az elmúlt hetekben? és ne copypastelj nekem számokat mindenféle nerd oldalról, hanem vmi értelmes kerek mondanivalód legyen, vagy inkább maradj csöndben!
  • Justil
    #19
    de te miről beszélsz? szóltam én 1 szót is bevételekről vagy bármi ilyesmiről?
    én azt mondtam, hogy gyenge a felhozatal, és ez így is van. najó, a sherlock film lehet, hogy jó lesz, de itthon még nem mutatták be, illetve az avatárt jóval előbb kezdték vetíteni. az a másik meg vmi gyerekmese, ha jól sejtem.

    úgyhogy hülyeségeket te böfögsz, te sanyi.
  • sandor8206
    #18
    semmi extra, csak beböffögsz hülyeségeket, amúgy minek világosítsalak fel ha van egy kis gógyid akkor felfognád magad is , ha nincs akkor feleslegesen világosítok
    de azért segítek
    1 Avatar-$75,617,133
    2 Sherlock Holmes-$62,390,000
    3 Alvin and the Chipmunks 2-$48,875,415
    itt pedig a jól megalapozott kijelentésed
    "...azért azt is lássuk be, hogy elég gyenge a felhozatal most a moziban. egy olyan filmnek, mint az avatar, rohadt 1xű dolga van egy ilyen mezőnyben..."


  • Justil
    #17
    ó, akkor te, Sanyikám, aki a számok mögé "nézté" homályosíts már fel, hogy mivan, mert én idióta magamtól nem vágom...

    pff
  • Justil
    #16
    honnan tudod, hogy mi lenne, ha lenne más jó film is?
  • who am I 7
    #15
    Tanulhatna tőle a többi s*arrágó és jogi szervezet...nem sírni kell, hanem HYPE_Ot kelteni, sok pénzt bele ÖLNI, és egy elfogadható filmet csinálni.Akkor özönlönek a parasztok a moziba.Így kell ezt csinálni.Csillagos ötös.
  • Sony90210
    #14
    Ezért kell az Avatar2 is Cameronak rendeznie és akkor nem lesz probléma.
  • Julius Caesar
    #13
    Nekem is tetszett az első, jöhet a kettő. Csak ne legyen egy szutyok bőr, hanem legyen ugyanolyan ötletes látványügyileg. Ne egy remake legyen. Vagy akkor maradjon meg EGY jó filmnek, mint egy szar trilógiának...
    Ja és persze legyen jó film, mint az első.

    btw, nemtom először miért húzták le, hogy cameron legszarabb filmje lett, mert ez nem igaz.
  • icemankimi
    #12
    ha lesz avatar 2 akkor arra legalább 5-6 évet várni kell mert Cameronnak idő kell a jó munkához:D
  • sandor8206
    #11
    Megnéznéd, hogy Pl. hogy nyitott a S.Holmes + Alvin 2 és hogy szerepelt ez alatt az Avatar is és kicsit a számok mögé nézné akkor nem beszélnél ilyen orbitális baromségokat, idióta :-)
  • Sony90210
    #10
    Nem azért nézik enyien, mert nincs más film. Hanem azért, mert rohadt jó film lett és ez terjed az emberek között.
  • Justil
    #9
    azért azt is lássuk be, hogy elég gyenge a felhozatal most a moziban. egy olyan filmnek, mint az avatar, rohadt 1xű dolga van egy ilyen mezőnyben...
  • bmw
    #8
    Hat igen ha nem Ő rendezi akkor az gaz lesz....
  • pepe792
    #7
    Avatar - Túl az első milliárdon

    James Cameron mesterműve sikeresen meghódította az emberiséget.

    Talán még a mester sem gondolta volna, hogy ekkora siker lesz az Avatar című film. Ahogy azt Chavalier kolléga már elmondta, mindenképpen érdemes befizetni rá, de úgy látszik többen is hasonlóan gondolkodtak.
    Az Avatar ugyanis ezidáig 1,02 milliárd dollárt hozott a konyhára, amiből 202 milliót a szilveszteri hosszú hétvége alatt. Ezzel a teljesítménnyel minden idők negyedik legnagyobb durranása lesz Cameron alkotása, viszont eddig egyik filmnek sem sikerült ilyen gyorsan átlépnie a milliárdos határt. Kár, hogy a játék már nem annyira zseniális...
    http://gamestar.hu/avatar-tul-az-elso-milliardon.html
  • pepe792
    #6
    Jön a Szamárember 2.
    sg.hu: fail
  • Sony90210
    #5
    Ha nem Cameron fogja rendezi akkor felesleges lesz belekezdeni az Avatar 2-be.