77
  • NullZ3r0
    #37
    Megvan a megoldás! Minden ülést WC-vé kell alakítani, fapados járatokon pottyantóssá. Az utasokat leláncolni induláskor, így aztán nem fognak sehova sem elmászkálni!
  • duke
    #36
    Es termeszetesen fel kell szamolni azt a hibas gyakorlatot,hogy a wc-ket ,ellenorizhetetlen,zart helysegekbe helyezik el,ahol barki barmit szabadon megtehet.
    Ehelyett a wc-ket mindenki altal jol lathato emelvenyen kell elhelyezni.Es vagy ne legyenek wccseszek,eleg egy luk a padlon,vagy atlatszo anyagbol kell kesziteni azokat.Persze ezek vonatkoznanak a repteri,es a repulogep wc-ire is.

    Kellemes,biztonsagos utazast kivanok mindenkinek.
  • duke
    #35
    "Akkor mostantól mindenkinek meztelenül kell repülnie, a nők még tampont sem vihetnek fel a gépre (magukban). Orrot fület szájat hajat átvizsgálják beszállás előtt, és mindenkit meg is hánytatnak,"

    Igen mar repterre is csak meztelenul ,mindenhol frissen borotvalva kopaszon lehesen bemenni.Es termeszetesen csomagot nem vihet fel a gepre.A repteren szigoruan csak szethuzott farpofakkal terpesz allasban szabad varakozni.
  • NEXUS6
    #34
    Az a dúrva, hogy valójában nem is kell terrorista a fedélzeten.
  • amitakartok
    #33
    Drogosok állítólag régóta próbálkoznak ilyesmivel (mármint hogy a kotonba csomagolt anyagot lenyelik vagy feldugják) így a gyanús személyeket >belülről< is átnézik...

    NullZ3r0: ebola az szar, aktatáskába rakott atom a király. Minimum száz méteres körben összedönt mindent. Ha meg gépen robbantják, garantáltan nem lehet majd azonosítani egy utast sem.
  • NullZ3r0
    #32
    Ha valaki nagyon sok embert akar megölni viszonylag egyszerűen, akkor elengedi New Yorkban az ebola vírust.
  • TomecK
    #31
    Nah, ha valaki fel akar robbantani egy repülőt az fel is tudja, azt hiszem ez ellen nincs óvintézkedés, csak az altatás. Viszont még repülőt is simán el lehetne téríteni. Egyiptomból hazajövet rendszeresen átengednek az arabok úgy is ha csipogok a detektornál, ha sok a turista meg nagy a felfordulás, szal felvihetnék akár egy pisztolyt is kisebb szerencsével, másik meg az, hogy a pilótafülkét az AirCairo-s járatokon egy csomószor nyitvahagyták, gyakorlatilag még rá se kell vennem a pilótát, hogy nyissa ki az ajtót, mert lelövöm a sztyuvit. Nemtom meddig elég a kerozin egy Cairo-Budapest rájatban, de biztos akad egy - két célpont. Csak nehogy terrorista legyek.
  • Inquisitor
    #30
    Lehet ám robbanó celluloidot is csinálni, rémlik még jó régen sikerült valakinek ilyenből billiárd holyót gyártani ... kirobbanó sikere volt. Mióta láttam, hogy a kávékrémpor (szigorúan növényi! lol) jobban robban mint a lőpor, azóta remélem nem került a terroristák kezébe. ;D
  • Inquisitor
    #29
    Gondolom ha abritteknek 1944-45-ben volt robbanó öltönyük, vagy ha belegondolunk, hogy a modern robbanóanyagból simán lehet műbőr gatyát, vagy nylon szatyrot is csinálni, akkor ezek az intézkedések még véletlenül sem csak ilyen kamu, az utasokat megnyugtató, de használhatatlan hülye ötlet. :)
  • Tikal #28
    nem csak usa-ba tilos felvinni kétdecisnél nagyobb akármit is...
  • Darth Sith
    #27
    "már most tilos használni a laptopokat vagy felállni a székből."
    Eddig se nagyon akartam arrafelé menni, most már viszont biztos, h nem is fogok :)
  • willard
    #26
    A laptopot én se tenném be bőröndbe. Reptértől függ, hogy megérkezik-e egyben... Amikor többszáz bőröndöt kell kiszedni egy gépből a dolgozóknak, naponta többször, tuti odaverik őket rendesen. Amúgy már eddig is horror volt repülni az USÁ-ba, 2 decisnél nagyobb akármit is tilos felvinni, (dezodort is csak ez alatt a méret alatt, nekem pl. az új borotvahabom ment a kukába, mert méret feletti volt, de hát ez van, elfelejtettem elrakni) cipőt le kell venni. Rettenet a becsekkolás. Tudom, értünk van.

    A kütyüket meg eddig is átvilágították, és nem értem hogy jönne ez a tilalom ide, a fazon a lábára erősített valami port.

    Még jó, hogy nem a seggébe dugta, még a végén oda is benyúlnak mindenkinek.
  • BlackVoid
    #25
    A legiforgalmat akarjak csokkenteni.

    PEAK OIL
  • Narxis
    #24
    Nem olyan régen még ennyivel kellett "beérni". :c
  • Tetsuo
    #23
    a dezodort? nem. siman felviheted a gepre. baratnom mar vagy 5x felvitte oda-vissza..

    a makdaralot? ja plusz 8e ft, plusz 2 ora sorbanallas, plusz fapadosokon lopkodjak a poggyaszokat (a biztonsagiak es nehany utas szerint). A makdaralo 3e ft volt, inkabb otthagytuk, mint vagy millio targyat az utasok.
    Rengeteg cucc megy onnan a szemetre, atom pazarlas.. undorito az egesz rendszer.

    Es igen, a nigeriai csavo az alsogatyajaban vitte fel a robbanoanyagot, elektronika nelkul. ;) Cirkusz az egesz.
  • Tikal #22
    a detroit-i pasas egyébként sem a laptopjában vitte fel a bombát, hanem a lábára erősitve, ezen gondolkozzanak el inkább...
  • Tikal #21
    telefont, laptopot átvilágitják, pont azért hogy van e benne bomba, nem? akkor most mi ez a faszság?
  • Midas
    #20
    de azokat bele kell tenned egy muanyag zacsiba es kulon lecsekoljak
  • Tetsuo
    #19
    Az egesz illogikus es csak prezentacio vmihez.

    Pl. Ángliába kezipoggyaszba elektromos kis darálót nem lehet berakni (egesz Ángliában nincs pl. mákdaráló), de spray-dezodort igen.
    A femburkolatu spray dezodorban barmifele gazt v folyadekot fel tudsz vinni, azt nem mutatja ki semmi.. az nem baj, azt siman felviheted.
  • Tetsuo
    #18
    Az elektronika ebben az esetben olyan mint pl a ruha.. abba is bele lehet rakni robbano szerkezetet.
    Robbanashoz nem kell semmifele elektronika.
    Ez az egesz egy faxsag.

    Aki volt mar repteren az lathatta, hogy kezelik a pogyaszokat.. a laptopot SOHA nem raknam bele.
    Az mp3-at vagy az e-olvasot meg mi a faxert vettem volna, ha nem azert, hogy egy tobb oras repulouton, meg elotte tobb ora ugye a fckin becsekkolas, az odaut..
    foleg ha pl Ausztraliaba mesz.
  • 0Speed0
    #17
    Ezzel valami olyasmit akartam, hogy a repülés eleve nem biztonságos...
  • who am I 7
    #16
    Remélem, pont az a felrobbant gép hajtóműve fog agyoncsapni."a hülyékért úgy sem kár..."
  • DjDano
    #15
    Háborogjatok, remélem felrobbantok majd egy járaton, a hülyékért úgy sem kár...
  • who am I 7
    #14
    "Tessék mondani, a fa*zunkat felvihetjük a repellőre? "
  • NullZ3r0
    #13
    Aki repülőt akar robbantani, nem muszáj, hogy kézipoggyásszal tegye. Elég, ha az egyik utas csomagját kicseréli időzített bombára, és még lebukási kockázat sincs.
  • robertone
    #12
    Akkor a telefonokat is tilos felvinni?
    Azok is tudhatnak annyit mint egy ipod.

    És ha nem lehet felvinni akkor elkobozzák mint a kisollókat? Mert azt sem adják vissza, mivel a bőrönd feladása után ellenőrzik a kézipoggyászt, úgysem viheted fel, egyszerűen elkobozzák és kész.

    De ha a bőröndbe teszi a gonosz terrorista a telefont akkor nem lehet földközelben felhívni és aktiválni vele a robbanó bébitápszert? De.
  • teddybear
    #11
    Hülyeséget beszélsz.

    A Wright fivérek az első használható repülőgépet rakták össze, a repülőgépek felrobbantását más kezdte.

    Mondjuk itt mindenki úgy rinyál, mintha minden hétfő-szerda-pénteken repülne oda-vissza Amerikába...
  • n3whous3
    #10
    Ok ott a könyv, meg alvás, mint alternatíva C:
  • n3whous3
    #9
    Király, egy 9-10 órás utat bírjak ki majd fedélzeti tévé meg dvd társaságában. Már ha nem fapadossal megyek, amin az sincs.
  • Szefmester
    #8
    a karóra mikor lesz tilos? vannak azok a helyes kis kínai sokgombos szutykok.. nagyon félelmetesek.. XD
  • mumpic
    #7
    Hát de ma már mindenbe lehet robbanószerkezetet tenni, és nem feltétlenül elektronikával kell indítani a detonációt.
    Akkor mostantól mindenkinek meztelenül kell repülnie, a nők még tampont sem vihetnek fel a gépre (magukban). Orrot fület szájat hajat átvizsgálják beszállás előtt, és mindenkit meg is hánytatnak, biztos ne vihessen fel semmit.
  • Polemius
    #6
    Akkor más mp3 lejátszót és könyvolvasót lehet vinni, csak az ipod meg a kindle tilos? :)

    mumpic:
    Azért, mert könnyen felhasználhatók robbanószerkezetekhez, akár még a robbanóanyagot is bele lehet rejteni nagyobb készülékekbe.
    Egyébként még nagyon sok mindent nem lehet felvinni a gépekre.
  • 0Speed0
    #5
    Mekkora balfalság. Ha biztonságos repülést akarnak, akkor menjenek vissza az időben és tereljék el a Wright fivérek gondolatát a repülőgép megalkotásáról...
  • mumpic
    #4
    Miért pont az elektronikai cuccokat nem lehet felvinni a gépre?
  • SW0RD FISH
    #3
    Én már azt várom, hogy mikor tiltják be az öntudatot repülés alatt. Kötelező lesz az altató repülés előtt. már nincs messze tőle " utolsó órát a székükben kell tölteniük" "nem vehetnek semmilyen személyes tárgyat az ölükbe"
  • CrW
    #2
    Bele nem halunk... évtizedekig megvoltak ezek nélkül a repülőn az emberek. Max visszatérnek az újságokhoz és a könyvekhez. A repülőtársaságok pedig a rövidebb járatokra is beszerelik az ülésenkénti multimédia rendszert internettel.
  • NEXUS6
    #1
    Én úgy hallottam bizonyos amerikai járatokra ezek után, már az utasok sem mehetnek fel, a biztonság fokozása érdekében!:)