59
  • ddt500
    #59
    Az eddigi csökkenéseket figyelembe véve némi esélyt látok a Titanic trónjának megdöntésére. Az fix, hogy minden idők második legtöbbet hozó filmje lesz. Amcsiban meg lesz az 500 millió.
  • kandeláber
    #58
    Úgy tűnik, pesszimista voltam, a http://www.deadline.com/hollywood/ szerint megvan az 1 milliárd dollár.
  • kandeláber
    #57
    És ezt most mire írtad? Senki sem beszélt fekete csíkokról.
  • pixx
    #56
    4:3 miatt van alul és felül fekete csík, mert ha nem lenne az oldalából kéne levágni.
    Ám ez csak 16:9-ben felvett anyagokra igaz.
    Ha 16:9-ben felvett filmet 16:9-es tv nézed nincs alul-felül fekete csík.
  • winnie
    #55
    jaja. épp az a lényege, hogy a széles képhez hozzárakják az alulról és felülről levágott részeket is:)
  • kandeláber
    #54
    Nem, ellenkezőleg. Alig szélesebb, mint a hagyományos TV képaránya. http://hu.wikipedia.org/wiki/IMAX
  • bitbandita
    #52
    igen, az első másodperctől az utolsóig.
  • Gerygrey
    #51
    nagyobb váaszon, nagyobb képarány

    A nagyobb képarány pontosan mit jelent? Még szélesebb mint a sima mozi?
  • frontway
    #50
    Kérdésem, ez végig 3D imaxban?
    A Harry Potter az egy nagy átvágás volt! Sehol nem nyomták hogy csak az első 15percc 3D. Baromi dühös voltam!
  • Voronyezs
    #49
    4-5 sor nagyon jó^^ én az első sorban ültem, az nagyon rossz mert 1 részt belelóg 1 hülye korlát, másrészt meg mert óriási,bazinagy,hatalmas vászon van és nyakad töröd a végére:) hátul ülni meg megint nem olyan jó dolog, nem érzed annyira a közelséget(szvsz) 4-5sor a tuti;)
  • Nethyrrea
    #48
    asszem február lesz mire eljutok az imaxba, hogy normális helyen megtudjam nézni... 13-ra előre még a félegyes előadásokra is a közepefertály már mind le van foglalva a weblap szerint.
  • kandeláber
    #47
    A http://boxoffice.com/featured_stories/2009/12/early-weekend-predictions-43.php szerint 345M lesz vasárnapra az Avatar Észak-Amerikában.
  • bitbandita
    #46
    Akit érdekel, az itt meg tudja nézni, hogy az országban hol milyen rendszerben tud mozizni:
    http://www.dolby.com/consumer/product/movies/theater/find-a-cinema.html
  • bitbandita
    #45
    Tévedés, a Dolby3D korszerűbb, mint a RealD
  • csimmasz
    #44
    Én kis balga gondoltam ma délelőtt elmegyek megnézem megint,az imax-ban.
    A sor ami a pénztárak előtt csordogált hamar elvette a kedvemet,kb 1-1,5 órás sorban állást spóroltam meg magamnak.
  • skydrake
    #43
    Nekem nagyon tetszett a film. Ajánlom mindenkinek!
  • G18XM8
    #42
    Nem csak a Viktor ilyen, hogy ha nem tetszik neki egy film, akkor xar filmként állítja be, teljesen függetlenül a közvéleménytől. A legtöbb kritikus is ilyen (tisztelet annak a kevés kivételnek), úgy szint függetlenül a közvéleménytől, és általában a legtöbb esetben ellentétes a két vélemény, azonban a közvélemény kicsit nagyobb számot tesz ki. Mondjuk pár ezerszer, vagy talán még keveset is mondok.
  • pixx
    #41
    Na a szamáremberek visszavágtak :)
  • pixx
    #40
    Úgy tudom az USA-ban 15 dollár az 3d-s helyár, legalábbis Cameron azt mondta, mikor megkérdezték tőle mennyibe került az Avatar (költségvetése), mire "15 dollárba kerül egy 3d-s moziban)
  • wackydog
    #39
    Hey!
    A szamarember Viktorunk latta ezt a cikket?
    Ahhoz kepest amit o fikazott eleg szepen maszik fel a listan.
    Nem kellene egy ujjabb komment Viktorunktol
    hatha valtozott a velemenye es elment megnezni a filmet...
    Az a baj hogy nem latom ki a cikkiro
    hol lehet ezt megnezni?Nem akarom szegeny szamarember Viktorunkat fikazni ha veletlenul 100% szemelyisegzavaros lenne es o irta volna ezt a cikket miutan kifordult magabol
  • kozik
    #38
    Te winnie, nekem itt a tisztelt hozzaszolok mar tobb iranyba huznak azugyben, hogy hol nezzem meg az Avatart, nekem meg gyanus, hogy a legtobb moziban meg megis te jartal, oszd mar meg kerlek te is becses velemenyed a temaban. Kosz.
  • winnie
    #37
    semmi hülyének nézés nincs abban, hogy leírom, hogy ha este amerikában elmész egy nagy moziba, akkor 13.50-et is fizethetsz (de ez már magas helyár). az avatarért valamivel többet. vagy nem.

    "gondolom at akar verni hogy ott kepesek 10fontot elkerni "

    gondolom más is volt londonban moziban, tudja, hogy egy átlagos esti premier előadás 10-12 font, kora délután 7-9 (diákoknak is 7). (utánjátszva 2 fontig is le lehet menni.)

    szóval megnyugodhatsz, nem vertek át. ha londonban a filmet egyedül játszó imax-moziban, a bfi-ban akarod nézni, akkor bizony 13.50-et kell fizetned érte este. ami, mint itthon, kábé 10-15%-kal magasabb, mint egy normál jegy és nem 3-4-5-ször, ahogy a kollega sugallta a "4-5 kontra 12-20-25" összevetésben.
  • DeedY
    #36
    "az ismerősöd nagyot lódított, mert egyáltalán nem nagy a különbség a normál és 3d ár között. a 4-5 dollár egy premier után sok héttel utánjátszott film ára, a premierfilm este 2d-ben is több mint 12 dollár lehet."

    biztos a haverja szeretne atverni.. gondolom az angliai spanom is loditott ebbol kiindulva, gondolom at akar verni hogy ott kepesek 10fontot elkerni -.-

    (mert kell hulyenek nezni a masikat?)
  • ZeemanX
    #35
    JAh, na igen... Viszont az feltünt, hogy faszán nem a teljes imax vászon felületre vetítették a filmet??? Vagy csak azon az előadáson volt így, amin én voltam?... :-) :-S
  • Inquisitor
    #34
    Másik témában valaki leírta, hogy 4 féle 3D mozitermek vannak kis hazánkban, ebből a legjobb az IMAX3D mellett vagy után a Real3D, és abból rendesen összerakott terem nevezett helyen van, ha jól emlékszem 3-as teremben. És ha jól tudom előnye a többi rendszerrel szemben (így IMAX-al szemben is), hogy sokkal többször villant fel egy egy kockát, így folyamatosabbnak látszik. Én még nem láttam, de egyszer kipróbáljuk. IMAX-nál igazóbul a brutális vászonméret a csali, mert szépen kitölti a látómezőt.
  • ZeemanX
    #33
    Jaja! Meg Twister-t, kétszer is... :-))
  • winnie
    #32
    "Azért az nagyon nem mindegy, hogy 4-5 dollár helyett 12.50-20-25 dollárt kell kifizetni egy jegyért. Vagyis jóval kevesebben látták, de azok jóval többet fizettek. "

    az ismerősöd nagyot lódított, mert egyáltalán nem nagy a különbség a normál és 3d ár között. a 4-5 dollár egy premier után sok héttel utánjátszott film ára, a premierfilm este 2d-ben is több mint 12 dollár lehet.
  • Narxis
    #31
    Én is csak a 3D miatt mentem, már az előzetes alapján se tetszett az Avatar. Egy dologért viszont megérte elmenni, a Sherlock Holmes előzetesét játszották le a film előtt és eszembe juttatta, hogy azt mindenképp meg akarom nézni, eredeti hanggal.
  • Blasta
    #30
    Sry, az agyad nem erzekszerved, hanem az erzekszerveid altal kuldott informaciokat feldolgozo kozponti egyseg.
  • sandor8206
    #29
    persze azért szoktam egy film sikerét úgy nézni, hogy szakma, kritika (rotten, jelölések)-bevétel-nézői vélemények (imdb, sajna nincs más) ezt a hármast, ha itt pöpecek, akkor a többségnek baba a film
    persze ettől még nekem lehet nem jön be (pl:TDK) de attól még nem fogom kétségbe vonni egy film értékét, sokan ezt nem fogják fel.
  • gulyasandras
    #28
    Engem az zavar, hogy sokan a bevételi számok bűvöletében élnek. Ez csupán egy érdekes adalék, semmi több.

    A jegyek darabszáma közelebb vinne "melyik film népszerűbb most" c. játék végeredményéhez, de itt sem tudjuk meg, hogy valaki egyszer vagy ötször nézte meg a filmet.

    Nagyon jó a Fel! példád, hiszen számtalanszor előfordul, hogy a gyerek kisírja magának a megnézést, de egy páréves kölyköt nem engednek el egyedül moziba, így mennek a szülők is (plusz ha van, akkor a testvér sem marad otthon).

    De az Avatart úgy reklámozták, hogy csak 3d-ben lehet igazán élvezni, ott pedig drágábbak a jegyárak. (Nekem kinti - USA - ismerőseim panaszolták, hogy a megszokott 4-5 dollárjuk helyett 12.50-et kellett kifizetniük, több moziban pedig csak még drágábban tudtak volna jegyet venni.)

    (Egyébként meg nem hiszem, hogy mindenki éjjel-nappal Titanic/HP/LotR/Spiderman filmeket néz, noha a bo listák ezt sugallják.)
  • sandor8206
    #27
    ezt rengeteg filmnél el lehetne sorolni amik fel vannak sorolva pl: fent, érdekes ott nem bas*ta senkinek a csőrét, hogy a TDK, TF2 vagy Up, mennyi bevételt hozott és abban benne volt az IMAX drágább jegy is.
  • gulyasandras
    #26
    Azért az nagyon nem mindegy, hogy 4-5 dollár helyett 12.50-20-25 dollárt kell kifizetni egy jegyért. Vagyis jóval kevesebben látták, de azok jóval többet fizettek.
  • kvp
    #25
    "engem az érdekelne az imax miben más a sima 3ds mozihoz képest.válaszotokat elöre is köszönöm
    nagyobb váaszon, nagyobb képarány"

    Cserebe kisebb szekek, eletlenebb kep, es a nezo sehogy sem latja be a teljes vasznat egyszerre, raadasul a kep 75%-al sotetebb is. Szerintem a film digitalis 3d-ben jobb.
  • zaki
    #24
    nagyobb váaszon, nagyobb képarány
  • kiki22
    #23
    hali!engem az érdekelne az imax miben más a sima 3ds mozihoz képest.válaszotokat elöre is köszönöm
  • sandor8206
    #22
    Nem a Palace Westend, az Westend:-) Az Arénás a Cinema City, ahol természetesen Mo-on egyedüliként van IMAX
  • Berber
    #21
    Apropó, kb 3 év után újra beültem egy moziba, hogy megnézzem "nagyban"(2D). Sajnos volt ismerősöm, aki kijött a 3D-ről mert fárasztotta. Van ez így. Aztán végignézte 2D-ben. Télleg a látvány az űber.
  • kozik
    #20
    "a 3D-s vetítésekben legerősebb Palace Westend"

    Az veletlenul nem az Arena IMAX3D-je?

    Nem kell lebaszni, tessek szepen felvilagositani, hova menjek a nagyobb elmenyert. Kosz.
  • Berber
    #19
    A "Szamárember" visszavág! Esetleg ennyien lennének a rossz izlésű, és ostoba, csak a látványra koncentráló alantas slep?